Článek

S čerty nejsou žerty: Petr a Adélka se zamilovali i ve skutečnosti a další zajímavosti

 
S čerty nejsou žerty je česká filmová klasika, která se na televizních obrazovkách objevuje velmi často. I přesto stále znovu k obrazovkám láká spoustu diváků. A není divu, její natáčení si naplno užívali také samotní herci. Film uvede TV Nova v pátek 2. dubna ve 20.20 hodin.
02.04.2021 21:01 |

podobné články

Podobné články

Adélka a Angelína: Podívejte se, jak zestárly princezny z pohádky S čerty nejsou žerty

 
Čas letí a od natáčení oblíbené pohádky S čerty nejsou žerty už uplynulo neuvěřitelných 30 let. Víte co dnes dělají a jak vypadají blondýnka Adélka a brunetka Angelína? To se budete divit.
18.12.2013 06:05 |

podobné články

Milionový rozpočet na pohádku S čerty nejsou žerty nestačil: Nejdražší peklo Česka a devastující požár

 
Od natočení legendární pohádky S čerty nejsou žerty uplynulo už 35 let. Bez této pohádky by se neobešly žádné Vánoce a patří k těm nejkrásnějším u nás. A má taky proč. Rozpočet na pohádku byl téměř deset milionů korun, což je na tehdejší dobu opravdu velká suma. Pohádka S čerty nejsou žerty má kouzelné peklo, nad kterým se dojímají diváci všech věkových kategorií. Jedná se ale o jedno z nejdražších pohádkových pekel v Česku. Co jste ještě o pohádce netušili?
26.12.2019 14:25 |

podobné články

Program na Vánoce: S čerty nejsou žerty a Pyšná princezna se blíží. Kdy uvidíme české pohádky?

 
Máte rádi české pohádky? Těšíte se na Pyšnou princeznu? Nebo vás více baví Petr a princezna Adélka v kultovní čertovské komedii S čerty nejsou žerty? Podívejte se na vánoční programové schéma televize Prima.
13.11.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Hrdinové pohádky S čerty nejsou žerty se měli potkat v Olomouci! Princezna Adélka nepřišla! Proč?

 
Čtvrteční divadelní představení v olomouckém divadle mělo být pro herce Ondřeje Vetchého (49) výjimečné – těšil se, že se na něj přijde podívat představitelka princezny Adélky z pohádky »S čerty nejsou žerty« Monika Pelcová (46).
28.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (269 článků) , Monika Pelcová (2 články)

Chyby v pohádce S čerty nejsou žerty: Barvoslepý Lucifer a natahovací Adélka!

 
Kam čert nemůže, nastrčí střihače se špatným okem a nepozorného rekvizitáře. Pohádka S čerty nejsou žerty je toho dokonalým příkladem. Jedna jediná nepozornost udělala z Lucifera Karla Heřmánka (66) pěkného popletu.
27.12.2013 05:02 |

podobné články

Osobnosti: Karel Heřmánek (235 článků)

Jak se změnila princezna Adélka z pohádky S čerty nejsou žerty? Je z ní učitelka!

 
Popěvek „Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik hodili“ zná u nás snad každý. A každý si ho také ihned spojí s jednou z nejoblíbenějších pohádek S čerty nejsou žerty.
26.12.2016 15:45 |

podobné články

Pohádka S čerty nejsou žerty slaví 35 let: Princeznu Adélku byste dnes poznali jen stěží

 
Princezna Adélka z pohádky S čerty nejsou žerty, vlastním jménem Monika Stará (54), letos v prosinci oslaví pětapadesáté narozeniny. A dnes je tomu přesně 35 let, co měla premiéru v kině právě tolik oblíbená čertovská pohádka Hynka Bočana. Jak se daří blonďaté, nevinné princezně a jak po letech vypadá herečka, která se nakonec stala paní učitelkou?
01.10.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Hynek Bočan (24 článků)

S čerty nejsou žerty: Princezny Adélka a Angelína se změnily po 35 letech k nepoznání

 
Pohádku S čerty nejsou žerty musí mít rád snad každý. Výrazné role v ní dostaly herečky Dana Bartůňková (61) a Monika Stará (55), které ztvárnily princeznu Angelínu a princeznu Adélku. Jak se jim daří dnes a jak po 35 letech od premiéry vypadají?
26.12.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Dana Bartůňková (25 článků)

Princezna z Čerty nejsou žerty po 30 letech: Kdo z herců zbavil její filmovou sestru panenství během natáčení?

 
Od natáčení nesmrtelné pohádky S čerty nejsou žerty právě uplynulo třicet let. A to byl důvod najít osobu, která byla přímo u jejího vzniku, tak aby mohla prozradit veselé příhody z natáčení, zákulisní zajímavosti a další tajemství… Volba padla na herečku Danu Bartůňkovou (57), která tak nezapomenutelně ztvárnila namyšlenou, arogantní a prostořekou princeznu Angelínu. Naše obavy, aby ve skutečnosti nebyla taková, jako zmíněná princezna v pohádce, byly zbytečné. Dana po celou dobu našeho povídání byla usměvavá, upřímná, plná pohody, pozitivní energie a elánu.
02.11.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Bartůňková (25 článků)

Osudy herců z pohádky S čerty nejsou žerty, která poběží v televizi už dnes!

 
Od premiéry nesmrtelné pohádky S čerty nejsou žerty uplynulo už 31 let! Fanoušky všech generací však neomrzí nikdy. Dnes nám ji v televizi dávají znovu. Bez této pohádky by to nebyly Vánoce. My jsme nahlédli do soukromí představitelů hlavních postav a máme pro vás pár zajímavostí.
25.12.2015 08:55 |

podobné články

Osudy herců z pohádky S čerty nejsou žerty: Jak se dnes daří princezně Adélce a Dorotě Máchalové?

 
Od premiéry nesmrtelné pohádky S čerty nejsou žerty uplynulo už 31 let! Fanoušky všech generací však neomrzí nikdy. Dnes nám ji v televizi dávají znovu. Bez této pohádky by to nebyly Vánoce. My jsme nahlédli do soukromí představitelů hlavních postav a máme pro vás pár zajímavostí.
26.12.2018 20:50 |

podobné články

S čerty nejsou žerty: Peklo udělali ze skladu brambor Sovětské armády

 
V pekle se nesmějí? Možná o tom byli přesvědčeni tvůrci této filmové pohádky, když pro předlohu Boženy Němcové Čertův švagr zvolili veršovaný titul S čerty nejsou žerty. I kdyby se zde čerti skutečně nesmáli, tak diváci se smějí dost. Pro Magazín DNES zajímavosti zjišťoval Pavel Taussig.
15.12.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (146 článků)

Z princezny Angelíny z pohádky S čerty nejsou žerty je kulička! Potěší vás, co o tom říká

 
Po princezně Angelíně ze slavné pohádky S čerty nejsou žerty, nebylo skoro třicet let ani vidu, ani slechu. Tedy na první pohled. Ve skutečnosti Dana Bartůňková stále hrála v divadlech a navíc napsala tolik scénářů a pohádek, že se tím zřejmě žádný jiný český autor nemůže pochlubit.
20.12.2014 18:48 |

podobné články

Osobnosti: Dana Bartůňková (25 článků)

Co nevíte o pohádce S čerty nejsou žerty? Hořící čert, láska na place i páchnoucí peklo

 
Hodný Petr Máchal to v oblíbené pohádce s Čerty nejsou žerty (1984) nemá vůbec jednoduché. Musí čelit hned několika protivníkům najednou – chamtivé maceše Dorotě, podlému správci i arogantnímu kaprálovi. Až díky přátelství s dobrosrdečným čertem Vraníkem zvaným Janek se mu podaří dojít ke správnému pohádkovému konci, kdy zvítězí dobro a láska a zlo je po zásluze potrestáno.
26.12.2019 16:10 |

podobné články

Angelína z Čerty nejsou žerty nahá před Petrem Nárožným: Kaprál byl z darů přírody úplně mimo

 
Dana Bartůňková (63) a Petr Nárožný (82) se výborně znají už od roku 1984, kdy spolu hráli v dnes již legendární pohádce S čerty nejsou žerty. O něco později pak byli milenci v seriálu Černí baroni. Jak představitelka princezny Angelíny vzpomíná na těžké rozpaky slavného kolegy, když uviděl její odhalené mohutné ženské přednosti?
30.12.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nárožný (105 článků) , Dana Bartůňková (25 článků)

Petr Máchal z pohádky S čerty nejsou žerty: Vladimíra Dlouhého zničil démon alkohol

 
Vladimír Dlouhý (†52) byl charismatický herec s nezaměnitelným hlasem. I když původně hereckou kariéru neplánoval a chtěl se stát po otci stavařem, nakonec se z něho stal jeden z nejvýraznějších herců, který se těšil oblibě jak v divadle, tak ve filmu. Život Petra Máchala z pohádky S čerty nejsou žerty bohužel provázelo i spoustu problémů. Jedním z nich byl alkohol.
04.04.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (593 článků) , Vladimír Dlouhý (593 článků)

Kdo se to odhaluje v ručníku? Tady byste princeznu Angelínu z pohádky S čerty nejsou žerty nejspíš nepoznali

 
Všichni ji známe jako marnivou princeznu Angelínu, kterou si zahrála v pohádce S čerty nejsou žerty, ale vzpomněli byste si na další její role? Hrála spíše ty vedlejší, a tak zmiňme třeba film Hodina života, Setkání v červenci, kde se mihla, Anděl s ďáblem v těle či Skleníková Venuša.
28.02.2015 10:00 |

podobné články

Vyhořel „Máchalův“ mlýn z pohádky S čerty nejsou žerty! Zemřel jeho majitel

 
Kdo by neznal pohádku S čerty nejsou žerty! Jednou z ústředních kulis je starý mlýn, o který chtěla připravit mlynáře Máchala a jeho syna Petra lakotná macecha. Slavný mlýn se nyní stal dějištěm další tragédie. Tentokrát bohužel skutečné, která s pohádkovým koncem neměla nic společného. Stavení vyhořelo a jeho majitel (†78) při požáru zemřel.
25.03.2018 09:30 |

podobné články

Vladimír Hrubý, písař Drápal z pohádky S čerty nejsou žerty: Zemřel při natáčení!

 
ZNÁMÉ TVÁŘE, NEZNÁMÉ OSUDY - Není nic horšího, než když herec zemře při natáčení. Událost, které se bojí všichni režiséři. V případě Vladimíra Hrubého (†62), kterého si můžete pamatovat jako čertapísaře ze slavného filmu S čerty nejsou žerty nebo flašinetáře ze Tří veteránů, se to bohužel stalo. Skonal během práce na filmu Víta Olmera (69) Páni Edisoni.
30.10.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Hrubý (5 článků) , Vít Olmer (103 článků)