Článek

S britskou mutací jsou lidé nemocní déle a spíš zemřou, ukázalo srovnání s běžným covidem

 
Mutace, která se loni objevila na jihu Anglie v Kentu známá také jako B.1.1.7, se stává dominantní formou koronaviru, která v současnosti svírá Evropu. Tato varianta je až o 70 procent nakažlivější než ta původní. Mutaci nově analyzovali vědci z Harvardské univerzity, kteří se shodli, že pacienti s anglickou mutací jsou nemocní a infekční déle, uvedl list Daily Mail.
20.02.2021 05:35 |

podobné články

Podobné články

Imunita po prodělaném covidu by měla chránit i před britskou mutací, tvrdí imunolog Hořejší

 
Lidé, kteří v uplynulých týdnech a měsících prodělali onemocnění covid-19 a mají vytvořené protilátky, by měli být po dobu jejich účinnosti chráněni i před agresivnější britskou mutací koronaviru. Novinkám to řekl imunolog Václav Hořejší z Akademie věd České republiky.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Kdo projde kolem, ten to chytí. Ředitel nemocnice popsal zkušenosti s britskou mutací

 
Britská mutace čínského koronaviru je podstatně nakažlivější než původní virus. Až o 70 procent. V českých nemocnicích proto virus budí velké obavy. Situace je prý tak špatná, že od jediného člověka s britskou mutací viru se může nakazit celá pracovní parta. To je pro nemocnice opravdu velký problém.
30.01.2021 15:15 |

podobné články

Podezření na jihoafrickou mutaci v Česku. Stopy vedou na Zanzibar

 
Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se podezření na tzv. jihoafrickou mutaci koronaviru aktuálně prověřuje u tří osob. Tito lidé se podle něj vrátili ze Zanzibaru. Podle informací ČTK je podezření na jihoafrickou mutaci koronaviru i u dvou dětí a dvou učitelek v brněnské školce. Ta je uzavřena.
23.02.2021 13:50 |

podobné články

V Česku jsou první podezření na jihoafrickou mutaci

 
Britská mutace koronaviru doslova spolkla západ Čech, zejména Karlovarsko, a šíří se dál. A objevil se nový problém. Národní referenční laboratoř (NRL) už obdržela dva vzorky podezřelé na jihoafrickou mutaci. V obou případech se k nám dostala ze zahraničí v rámci cest. Zatím není potvrzeno, zda se o jihoafrickou mutaci skutečně jedná.
23.02.2021 10:50 |

podobné články

Sedm podezření na jihoafrickou mutaci v Česku (AKTUALIZOVÁNO)

 
V České republice je sedm podezření na jihoafrickou mutaci koronaviru. Čtyři jsou ve školce v Brně, o třech dalších ze zájezdu na Zanzibar mluvil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jihoafrickou mutaci, která je nakažlivější, musí potvrdit laboratoř v Praze.
23.02.2021 15:00 |

podobné články

Uprchlíci raději zemřou, než aby se vraceli, prozrazuje turecký starosta

 
Je zima a počet uprchlíků měl podstatně zeslábnout. Jenže ve srovnání s čísly z loňského roku se příval uprchlíků zvýšil, a to hned desetkrát. Lidé jsou ochotni riskovat všechno, vlastní život nevyjímaje. Raději zemřou, než by se na nebezpečné cestě obrátili a vrátili se domů. To naznačuje, že EU bude muset přijmout k uprchlické krizi zásadní rozhodnutí. Spoléhat se na Turecko nestačí.
11.02.2016 07:50 |

podobné články

Uprchlíci raději zemřou, než by se vraceli, prozrazuje turecký starosta

 
Je zima a počet uprchlíků měl podstatně zeslábnout. Jenže ve srovnání s čísly z loňského roku se příval uprchlíků zvýšil, a to hned desetkrát. Lidé jsou ochotni riskovat všechno, vlastní život nevyjímaje. Raději zemřou, než by se na nebezpečné cestě obrátili a vrátili se domů. To naznačuje, že EU bude muset přijmout k uprchlické krizi zásadní rozhodnutí. Spoléhat se na Turecko nestačí.
11.02.2016 08:05 |

podobné články

Nemocnice v Chebu je plná Němců, tvrdí náměstek Blatného. A kdy se Češi dočkají operací?

 
Německo by mohlo přijmout jen deset českých pacientů s covidem-19, zatímco v Česku je k nedělnímu poledni rezerva 218 intenzivních lůžek. Podmínkou Němců by navíc bylo, aby převezení pacienti neměli britskou mutací koronaviru. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Jeho šéf Jan Blatný (za ANO) v posledních dnech čelil kritice, že transport pacientů z přetížené chebské nemocnice do sousední země odmítl.  Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek zase uvedl, že elektivní, tedy plánované zákroky se v nemocnicích v blízké době neobnoví kvůli množství hospitalizovaných s covidem-19.
07.02.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Černý (81 článků) , Václav Dušek (35 článků)

Co víme o nové mutaci koronaviru: Šíří se rychleji, je nakažlivější, ale vakcíně neodolá

 
Velká Británie je v problémech, hlavně kvůli nové mutaci koronaviru VUI - 202012/01, která se v zemi rapidně šíří. A která je podle všeho až o 70 procent nakažlivější než stávající forma, navíc se snadno přenáší i na děti. Britští vědci se snaží mezinárodní společnost uklidnit alespoň tím, že vakcína by měla na mutaci fungovat. Evropské země včetně Česka „zavírají Britům dveře“ a premiér Boris Johnson se snaží situaci řešit zpřísněním opatření a na pomoc si přivolal epidemiologa Neila Fergusona. Ten už na jaře radil britské vládě ohledně postupu v řešení koronavirové krize, kvůli hrubému porušení opatření – v době karantény si k sobě pozval milenku – ale rezignoval, uvedl list Daily Mail.
22.12.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (195 článků)

Blatný chce kvůli mutaci viru a přetíženým nemocnicím počkat se změnami v tabulce PES

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil, že se změnami v tabulce protiepidemických opatření v systému PES chce ještě chvíli počkat. Jako důvod uvedl britskou mutaci viru a také trvající přetíženost nemocnic, informují Lidovky.
01.02.2021 21:05 |

podobné články

S covidem, nebo na covid? Lékař jasně řekl, jak je to s úmrtími během pandemie v Česku

 
Zhruba devět z deseti lidí, kteří v pražské vinohradské nemocnici zemřou nakaženi koronavirem, umře právě v důsledku této nové infekce. ČTK to řekl lékař Viktor Kubricht, jeden ze zdejších koordinátorů péče o pacienty s nemocí covid-19. I když bezprostřední příčinou úmrtí nemusí být právě covid-19, nebýt této nemoci, nezemřeli by, dodal. Debaty o tom, jestli někdo zemřel „na covid“, anebo „s covidem“, tak podle něj příliš nedávají smysl.
28.11.2020 09:25 |

podobné články

Zemřeli s covidem, nebo na covid? Lékař z vinohradské nemocnice vnesl do debaty světlo

 
Zhruba devět z deseti lidí, kteří v pražské vinohradské nemocnici zemřou nakaženi koronavirem, umře právě v důsledku této nové infekce. ČTK to řekl lékař Viktor Kubricht, jeden ze zdejších koordinátorů péče o pacienty s nemocí covid-19. I když bezprostřední příčinou úmrtí nemusí být právě covid-19, nebýt této nemoci, nezemřeli by, dodal. Debaty o tom, jestli někdo zemřel "na covid" nebo "s covidem", tak podle něj příliš nedávají smysl.
28.11.2020 13:00 |

podobné články

Komentátor Pečinka na rovinu: Mrtví padnou na vrub Babiše

 
Konzervativní komentátor Bohumil Pečinka zhodnotil novoroční projev předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ač to prý byl dobře připravený projev, nedokázal podle Pečinky zastřít jednu věc. Že vláda Andreje Babiše selhala v přípravě plošného očkování obyvatelstva proti nemoci covid-19 a že lidé, kteří ve spojitosti s nemocí covid 19 zemřou po schválení vakcíny, zemřou kvůli selhání Babišovy vlády.
02.01.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20872 článků)

VELKÉ SROVNÁNÍ: Máme stejný plat jako v Caracasu nebo Limě!

 
Tohle srovnání možná mnoho lidí zarazí. Ve venezuelském Caracasu, peruánské Limě, kolumbijské Bogotě či v malajsijském Kuala Lumpuru berou lidé téměř stejnou mzdu jako v Praze. Tedy alespoň při srovnání té hodinové. Ačkoliv to vypadá, že na tom nejsme ve srovnání s těmito exotickými zeměmi příliš dobře, vězte, že Varšavané či obyvatelé Budapešti jsou na tom ještě hůř.
18.09.2014 06:00 |

podobné články

Další „zmizelí“ nemocní s covidem. Statistici škrtli 42 hospitalizovaných

 
Už opět se mění údaje v oficiálních koronavirových statistikách. Tentokrát neubyli nemocní, „zmizelo“ ovšem rovnou 42 hospitalizovaných. Změny ve statistikách Ministerstva zdravotnictví pokračují od neděle, kdy u nás rázem ubylo přes 1700 prokázaných případů aktuální nákazy. Hospitalizováno je nyní 108 lidí.
28.07.2020 23:00 |

podobné články

Zoufalý křik cestujících: Věděli, že zemřou!

 
Zoufalý nářek cestujících polského vládního letounu. Cestující věděli, že zemřou. Vyplynulo to ze zvukového záznamu černých skříněk, které byly nalezeny na místě tragédie.
19.04.2010 12:10 |

podobné články

Rodiče Míši a Karolínky si vyslechli zdrcující ortel lékařů: Vaše dcery zemřou do 15 let

 
Místo vybírání školky, školy, představ o jejich budoucích partnerech nebo o průšvizích, do kterých se dostanou, musí rodiče Míši (2) a Karolínky (4) myslet na přestavbu domku na bezbariérový. Na to, že se jim dcerky změní před očima a příliš brzy zemřou. Trpí totiž nevyléčitelnou chorobou, která zabíjí děti do patnáctého roku života.
18.02.2016 12:00 |

podobné články

Jdi tam, nevím kam. Vítězslav Jandák bodře o Kocábovi i ČT

 
ROZHOVOR O volbě nového prezidenta, iniciativě kolem Michala Kocába i o České televizi a koncesionářských poplatcích promluvil pro ParlamentníListy.cz Vítězslav Jandák. Věnoval se také uprchlické krizi a opět se vyjádřil i k tolik diskutovanému protikuřáckému zákonu. „Vždy, když potkám nějakého militantního nekuřáka, vzpomenu si na svou babičku a ta mi vždy říkala ‚Ti co kouří, určitě zemřou, no a ti co nekouří, zemřou s jistotou také…‘,“ říká Vítězslav Jandák.
01.06.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (412 článků)

Vlastimil Vondruška: Palestinský národ neexistuje. Židé raději zemřou, než by se vzdali své odvěké vlasti. Je jen jediné řešení starého sporu

 
ROZHOVOR Ve dvou na sebe navazujících rozhovorech hovoří o tomto víkendu spisovatel a historik Vlastimil Vondruška o tom, co si prožil židovský národ. V dnešním pokračování připomíná okolnosti vzniku Státu Izrael i to, že žádný palestinský národ neexistuje. O palestinském lidu se mluví pouze z politických a taktických důvodů, protože to vyžadují národní zájmy Arabů. Arabové nikdy nepřipustí, aby na „jejich“ území Židé žili. A Židé raději zemřou, než by se vzdali své odvěké vlasti. Proto existuje jediná možnost, že si znesvářené strany vyřídí spory samy tváří v tvář. A bez rukaviček. Zásahy amerických, ruských a evropských politiků zatím vše jen komplikují.
25.02.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (127 článků)