Článek

Rysa ze Šumavy našli u šéfa myslivců v mrazáku

 
Celníci vyšetřují myslivce z Klatovska pro podezření, že na Šumavě upytlačil zvlášť chráněného rysa. Mrtvé zvíře našli u něj doma v mrazáku. Jak šelma přišla o život, by měli objasnit veterináři po pitvě.
13.07.2021 12:35 |

podobné články

Podobné články

Neuvěřitelné! Rysa ze Šumavy měl šéf myslivců doma v mrazáku!

 
Zhruba rok a půl starou šelmu u nás chráněného rysa ostrovida postrádali ochranáři přírody od loňského léta. Nyní Celní správa potvrdila, že vyšetřuje šéfa místního mysliveckého sdružení z Klatovska, který měl rysa v mrazáku!
13.07.2021 13:35 |

podobné články

Rysa našli celníci v mrazáku! Pytlákem šéf mysliveckého sdružení?

 
Mrtvého rysa našli celníci v mrazáku u šéfa mysliveckého sdružení na Klatovsku. Toho teď vyšetřují pro podezření, že měl vzácné zvíře upytlačit. Muž to odmítá.
14.07.2021 05:05 |

podobné články

Krkonošští ochranáři viděli v parku rysa

 
Ochranáři z Krkonoš v průběhu posledních dvou let, kdy se poprvé objevily stopy výskytu rysa ostrovida, zaznamenali další vizuální kontakt s přísně chráněnou šelmou. Rysa delší dobu pozoroval ve východních Krkonoších jeden z pracovníků Správy Krkonošského národního parku (KRNAP).
08.11.2011 17:50 |

podobné články

Hnutí DUHA: Beskydskou populaci rysa ovlivňuje časté příbuzenské křížení

 
Mezinárodní seminář, pořádaný příští úterý 4. 12. v Dolní Lomné v Moravskoslezských Beskydech představí aktuální výsledky monitoringu vlka a rysa i novou studii, zabývající se genetikou rysa ostrovida, která byla tento týden publikována v prestižním vědeckém časopise Heredity.
30.11.2018 11:11 |

podobné články

Tak kolik slepic jsi sežral? Farmář přistihl v kurníku rysa

 
Kanadský farmář Chris Paulson přistihl ve svém kurníku rysa, který byl tak pohroužen do lovu slepic, že si ho ani nevšiml. Paulson proto zareagoval pohotově, rysa popadl za krk a dřív, než ho vypustil do divočiny, natočil s ním ještě video, které se stalo hitem sociálních sítí.
04.03.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Chris Chris (20 článků)

Šéf myslivců: Je zázrak, že postřelíme jen tak málo lidí. Potřebujeme pravidla!

 
Vlka nebo rysa se nemusíme bát. Kance jen když má mladé nebo je postřelený. Největším nebezpečím, které v lese na člověka číhá, je paradoxně člověk. Takový, který má zbraň. Tvrdí to v rozhovoru prezident Asociace profesionálních myslivců Libor Řehák.
17.10.2013 14:45 |

podobné články

Unikátní snímky ze Šumavy: Tak odpočívá mládě rysa

 
To se podaří jednou za život. Unikátní fotografie mláděte rysa ostrovida pořídila v lese u Černého jezera na Šumavě bioložka Zuzana Mašková. Plachá šelma jí seděla přímo nad hlavou, ve větvích stromu desítky minut.
21.08.2014 17:55 |

podobné články

Žena schovala mrtvého mazlíčka do mrazáku a tvrdila, že tam má chléb

 
Policisté ve slovenském městě Prievidza zažili šok, když v bytě jedné ženy našli v mrazáků psa. Žena policistům tvrdila, že o tom vůbec nic neví a domnívala se, že tam má zmražený chléb. Informovala o tom televize Joj. Do bytu problémové ženy přišla kontrola sociálního úřadu v doprovodu městské policie. Při prohlídce mrazáku objevili tělo malého psa, pravděpodobně yorkshira.
11.07.2009 10:45 |

podobné články

Ochranáři našli mrtvého rysa na dálnici u Brna: Zřejmě ho srazilo auto

 
Uhynulého samce rysa našli v pondělí na dálnici u Brna ochránci přírody. Rys se k Brnu blížil od Bílých Karpat. Překonal přitom přes 100 kilometrů vzdušnou čarou.
31.12.2020 12:30 |

podobné články

Po smrti seniorky (†75) našli v mrazáku tělo jejího manžela! Leželo tam 11 let

 
Údržbář v domově seniorů v americkém městě Toole měl obavy o seniorku Jeanne Souron-Mathersovou, kterou neviděl dva týdny. Zavolal proto policisty, aby ji zkontrolovali. Strážci zákona však pětasedmdesátiletou ženu našli mrtvou v její posteli. V bytě je ale čekal další šok! Při prohledávání jejího bytu našli v mrazáku tělo jejího manžela, které tam zřejmě leželo dlouhých jedenáct let!
29.11.2019 20:30 |

podobné články

Rysa ostrovida zachytila v Českém Švýcarsku fotopast, ochranáři nadšeni

 
V Národním parku České Švýcarsko na severu Čech zachytila jedna z automatických fotopastí živého rysa ostrovida. Správa národního parku jásá, v minulosti se sice objevovaly na území stopy jeho pobytu, nyní jde po dlouhých desetiletích o průkazný důkaz jeho přítomnosti.
25.01.2011 17:30 |

podobné články

Fotopast v Beskydech pořídila první snímky rysa s kořistí

 
Unikátní úlovek se nedávno podařil ochráncům přírody z Hnutí Duha v Beskydech. Pomocí takzvané fotopasti se jim mezi Bílým Křížem a Visalajemi podařilo zachytit rysa požírajícího srnce.
01.05.2011 10:35 |

podobné články

VZÁCNÝ ÚLOVEK! Fotopast nasnímala rysa i s kořistí!

 
Vzácnými fotografickými úlovky se mohou pochlubit ochránci přírody z olomouckého hnutí Duha. Vůbec poprvé se jim totiž v Beskydech podařilo zachytit rysa ostrovida i s uloveným srncem. Pomohla jim k tomu tak zvaná fotopast.
01.05.2011 18:20 |

podobné články

Zloděj ukradnul na Šumavě fotopasti na sledování rysa

 
Neznámý zloděj ukradnul z okolí Kvildy na Prachaticku šest fotopastí. Sloužily k monitorování pohybu rysa ostrovida, což je jeden z nejvzácnějších živočichů žijících na území šumavského parku, sdělila policejní mluvčí Martina Joklová.
04.11.2013 14:55 |

podobné články

NP Šumava: Výzkum ekologie rysa ostrovida a srnce obecného v horském ekosystému

 
V období let 2009 až 2013 probíhal v rámci Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Bavorsko 2007-2013 na území Národního parku Bavorský les a Národního parku a CHKO Šumava rozsáhlý mezinárodní projekt nazvaný „Výzkum ekologie rysa ostrovida a srnce obecného v horském ekosystému“.
02.04.2014 15:30 |

podobné články

Auto srazilo rysa, živý uvízl v masce chladiče

 
Hodně překvapený byl řidič, který před pár dny srazil na silnici v americké Arizoně rysa červeného. Čekal, že zvíře bude mrtvé, ale místo toho ho našel živé v masce chladiče, uvedla agentura Reuters.
05.01.2015 20:07 |

podobné články

Auto srazilo na Vsetínsku už druhé mládě rysa

 
Na silnici u Dolní Bečvy na Vsetínsku bylo ve čtvrtek nalezeno mrtvé mládě chráněného rysa ostrovida. V neděli o tom informoval koordinátor monitoringu velkých šelem v Beskydech Miroslav Kutal z Hnutí Duha Olomouc. Začátkem října srazilo auto jiné rysí mládě na silnici u Lidečka na Vsetínsku.
15.11.2015 17:50 |

podobné články

Vědci polapili rysa z Moravského krasu: Dostal jméno Kryštof a na krk sledovací obojek

 
Od loňského září se potuloval po Moravském krasu, odborníci z brněnské Mendelovy univerzity se mu z ryze vědeckého zájmu snažili dostat »na kobylku«. A ve čtvrtek večer skutečně spadla klec! Samec rysa ostrovida dostal po odchytu sledovací zařízení, které prozradí mnohé o jeho aktivitách.
16.06.2017 15:20 |

podobné články

NP Šumava: Den rysa ostrovida a jelena evropského v NC Kvilda

 
Tento program chce přiblížit způsob života jelena evropského a rysa ostrovida na Šumavě. Jednotlivé aktivity zábavnou formou představí život těchto dvou charakteristických zástupců zvířeny, kterou za určitých okolností můžeme potkat při putování šumavskou krajinou.
20.08.2018 20:30 |

podobné články