Článek

Rychtecký (ČSSD): Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu

 
Na Vinici vyrostl nový Areál orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice. Členové klubu tak mají konečně své vlastní zázemí.
24.01.2023 09:20 |

podobné články

Podobné články

Za ČSSD kandiduje na primátora Pardubic třicátník Rychtecký

 
Dosavadní náměstek primátora Jakub Rychtecký je v čele kandidátky České strany sociálně demokratické pro podzimní komunální volby v Pardubicích. Čtyřiatřicetiletý Rychtecký, za kterým na druhém místě kandiduje jeho kolega z vedení města Jiří Rozinek, je v současné době nejmladším známým kandidátem na primátora Pardubic.
09.06.2018 10:05 |

podobné články

Skauti v Říčanech mají novou klubovnu. Obnovili i starou budovu, která loni vyhořela

 
Říčanští skauti dokončili novou klubovnu poblíž rybníku Marvánek a cyklostezky z Prahy do Mnichovic. Na stavbu získali 7,5 milionu korun od města, sponzorů i drobných dárců, kteří se zapojili do veřejné sbírky. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu. Současně s novými prostory se otevírá i původní klubovna, kterou před rokem poničil požár a kterou museli skauti znovu postavit, řekl dnes ČTK Kryštof Horn ze střediska Lípa Říčany.
10.09.2021 13:35 |

podobné články

Naháč vyloupil klubovnu: Ukradl klobásu a lékárničku!

 
V americkém městečku Lee County vykradl tamější klubovnu podivný zloděj. Členy klubu a policisty překvapil hned dvakrát. Po neobydlených prostorách klubovny se promenádoval úplně nahý. Jeho lup byl však také fenomenální. Odnesl si mimojiné klobásu, lékárničku, ponožky, papírové kapesníčky a další drobnosti. Jak je vidět na videu, odváží si i židli. Celková škoda byla asi 50 dolarů, tedy v přepoču necelých 900 Kč. Díky kamerovému záznamu se podařilo muže zatknout.
01.03.2011 12:50 |

podobné články

Klimpl (ODS): Zanechte demagogie, pane Rychtecký

 
Zastupitel pardubické radnice Jakub Rychtecký z ČSSD se v poslední době vyjadřuje pro regionální sdělovací prostředky a soustavně napadá vše, co se v předchozím období v Pardubicích udělalo.
08.07.2011 12:00 |

podobné články

Novinka v Národním muzeu: Budovy propojí nový orientační systém, kovové panely splynou s prostorem

 
Národní muzeum dostane nový informační a orientační systém, který propojí historickou budovu a novou budovu. V soutěži na orientační systém, které se zúčastnilo pět týmů, zvítězil návrh týmu Roman Černohous a esté architekti, sdělila v pátek Jarmila Řehořková ze společnosti Czechdesign, která soutěž uspořádala. Hlavní budova se po tříleté rekonstrukci otevřela 28. října, od té doby na prohlídku částečně zpřístupněné budovy lidé stojí dlouhé fronty.
02.11.2018 15:25 |

podobné články

Zdravě do nového roku: Otužilci plavali ve Svratce a v Baťově kanálu, běžci rozběhávali Česko

 
Jak posílit svou imunitu před zákeřnými viry, ukázali na Nový rok otužilci a běžci na jižní Moravě. Nejmasovější akce se zřejmě konala v Břeclavi, kde vyběhlo přes 30 lidí. Dokonce i jeden pes.
02.01.2022 11:00 |

podobné články

V Hronově mají za sebou první tři dny festivalového maratónu

 
Festivalový týden na Jiráskově Hronově se podobá běžeckému maratónu. Čerství běžci – diváci – vyrazí na trať, postupně jejich pozornost opadá, někteří běžci odpadají a jiní propadají spánku, nahrazujícímu hodiny nočních diskusí v Tritonu či Ponorce.
08.08.2012 12:30 |

podobné články

Muži nemají orientační smysl, potvrdili vědci

 
„Dej mi tu mapu, ty tam stejně nic nenajdeš! „Pojedeme podle mě, ta navigace není přesná.“ „Prosím tě, vždyť ty ani nespočítáš, na jak dlouho ti stačí benzín,…“ Kolikrát jste slyšela podobné narážky od partnera, který se vám snažil namluvit, že jedině muži mají orientační smysl, že ženy nezvládnou jednoduché počty a nevyznají se v mapách? Chyba lávky chlapci, opak je pravdou a máme na to důkaz.
20.07.2010 05:45 |

podobné články

Nemocnice Pardubického kraje mají sjednocené orientační systémy v areálech

 
Vstoupit do nemocničního areálu, rychle se v často neznámém prostředí zorientovat a s co nejmenším prodlením dorazit na správné oddělení. Tak by měla vypadat ideální cesta na ošetření nebo na návštěvu blízkého. Nemocnice Pardubického kraje udělala významný krok k jejímu splnění. Ve všech pěti nemocnicích jsou instalovány jednotné vnější orientační systémy. Dokončena byla druhá etapa tohoto projektu, která zahrnovala nové značení v Ústí nad Orlicí, v Litomyšli a ve Svitavách.
30.03.2018 09:15 |

podobné články

Běžci na lyžích ve sprintu vyhořeli, nejlepší byl Koukal na 71. místě

 
Žádný z českých běžců na lyžích nepostoupil ani z kvalifikace do vyřazovacích jízd sprintu klasickou technikou ve finském Kuusamu. Jeho vítězem se stali norští běžci Jon Kristian Dahl a Marit Björgenová.
26.11.2010 13:50 |

podobné články

Běžci na lyžích jsou na OH připraveni. Zdravotní potíže měl pouze Jakš

 
Čeští běžci na lyžích jsou připraveni na vrchol sezony a chtějí na olympijských hrách bojovat nejméně ve třech disciplínách o pozice do šestého místa. Potíže měl Martin Jakš, který svůj program v Soči přizpůsobí podle aktuální situace, přednost přípravě v nižší nadmořské výšce na rozdíl od týmových kolegů dal Lukáš Bauer, největší česká naděje na cenný kov. Ženy věří zejména Evě Vrabcové-Nývltové. 
29.01.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Martin Jakš (33 článků) , Eva Nývltová (23 článků)

Tempo na půlmaratonu v Praze budou opět diktovat afričtí běžci

 
Pražský půlmaraton nejspíš opět ovládnou afričtí běžci. Na start 16. ročníku se postaví mimo jiné i vítězka z roku 2012 Joyce Chepkiruiová z Keni. Předloňský vítěz mezi muži Atsedu Tsegay z Etiopie naopak od závodu odstoupil kvůli podezření na břišní tyfus. Letos poběží půlmaraton rekordní počet závodníků, bude jich 12,5 tisíce. Startovní čísla byla vyprodána už před Vánoci. 
03.04.2014 15:40 |

podobné články

Sportem ku zdraví? Běžci ohrožovali život pacienta v sanitce!

 
Běh We Run Prague byl řádně nahlášen včetně plánované trasy, přesto zkomplikoval práci záchranářům, kteří kvůli němu nemohli v sanitce s pacientem projet běžci zablokovanou trasou. Kdo za to může?
30.08.2014 22:10 |

podobné články

Centrum Prahy obsadí běžci. Poběží od Obecního domu do Holešovic a na Klárov

 
Praha o nadcházejícím víkendu hostí další ročník akce Birell Grand Prix Praha. Světoví běžci za soumraku změří své síly na pětikilometrové a desetikilometrové trati. Atleti budou vybíhat od Obecního domu, přes most se dostanou na druhý břeh Vltavy a podél nábřeží doběhnou do Holešovic a na Malou Stranu. Akci provází dopravní omezení.
07.09.2018 08:35 |

podobné články

Běžci uctí hrdiny země stokilometrovou štafetou z Prahy do Kolína

 
Běžci dnes uctí památku hrdinů české historie stokilometrovým štafetovým během z Prahy do Kolína. Startuje se v 06:00 z pražského Václavského náměstí, předpokládaný doběh na kolínské náměstí je zhruba v 16:45. Zprávu přinesla ČTK.
28.10.2018 06:25 |

podobné články

Sršně brutálně zaútočily na 100 běžců štafety v Libíně! Jejich žihadla málem zabíjela!

 
Tak takový start si orientační běžci asi nepředstavovali!
13.09.2014 17:20 |

podobné články

Sršně brutálně zaútočily na 100 běžců štafety v Libíně! Jejich žihadla málem zabíjela!

 
Tak takový start si orientační běžci asi nepředstavovali!
13.09.2014 19:15 |

podobné články

Kondičně orientační a rekreačně rodinný pochod Pětadvacítka Lesů ČR

 
V roce 2017 je to 25 let od vzniku firmy Lesy České republiky, s.p. a 1. října 2017 to bude přesně 25 let, co zahájila činnost Lesní správa Český Krumlov. K tomuto výročí pořádá Lesní správa kondičně orientační, rekreačně rodinný pochod Pětadvacítka Lesů České republiky, který se bude konat v sobotu 30. září 2017
22.09.2017 18:50 |

podobné články

Univerzita Karlova pořádá Orientační týden. Studentům prvního ročníku usnadní vstup do vysokoškolského prostředí

 
Univerzita Karlova pořádá pro všechny své nové studenty nastupující do prvního ročníku tradiční Orientační týden UK. Během pěti zářijových dnů je čeká série přednášek, které jim výrazně usnadní vstup do nového vysokoškolského prostředí.
12.09.2018 09:20 |

podobné články