Článek

Rychle, kam s majetkem? Starmer nastupuje, boháči v Británii panikaří

 
Po vítězství levicové Labouristické strany v předčasných britských parlamentních volbách se její předseda Keir Starmer stane novým britským premiérem. Na vítězství levice, která chce výrazně zdanit kapitálové zisky a majetek, už reagují Britové – ze strachu rozprodávají a přesouvají majetky. Levice proto plánuje uvalit daně na producenty ropy a zemního plynu, vysvětluje na sociální síti blogerka Janina z Londýna.
05.07.2024 09:40 |

podobné články

Podobné články

Masakr v Británii. Levičák Starmer je blízko k rekordnímu triumfu

 
Britové si zvolili novou sněmovnu. K moci se podle předběžných odhadů po 14 letech podle očekávání vrátili středoleví labouristé, ti dosud byli hlavní opoziční silou. Naopak pravicoví konzervativci premiéra Rishiho Sunaka utržili po 14 letech u moci historický debakl. „Porážka je ale lepší, než se čekalo,“ komentuje výsledky voleb Martin Kovář, největší český odborník na britskou politiku. Novým premiérem se zřejmě stane lídr labouristů Keir Starmer.
05.07.2024 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kovář (40 článků)

Johnson má nového „arcinepřítele“: Šéfem britské opozice se stal Starmer

 
Novým lídrem britských labouristů byl zvolen Keir Starmer. S odvoláním na prohlášení strany o tom informovala agentura Reuters. Nástupce Jeremyho Corbyna v pozici šéfa opozice byl v minulosti ředitelem veřejné prokuratury a vystupoval proti brexitu.
04.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (423 článků)

Nová éra v Londýně: Premiér Starmer začíná zostra

 
Po volebním debaklu konzervativců se v pátek rozhodl dosavadní premiér Spojeného království Rishi Sunak předat králi Karlu III. demisi a jen pár hodin nato již v britském premiérském křesle stanul lídr Labouristické strany Keir Starmer. Nový britský premiér, který je se stranou spojen již od svého narození, již stihl také rozdat jedny z nejdůležitějších postů a nyní se chce zaměřit na své priority. Otázkou však je, jak dopadnou. „Dal deset slibů, které měly oslovit příznivce jeho předchůdce. Jakmile se dostal k moci, všechny je zahodil, kromě posledního,“ připomíná Politico, jak dopadly Starmerovy sliby ještě před pár lety.
05.07.2024 21:15 |

podobné články

Češi v rámci střední Evropy panikaří kvůli koronaviru méně. A hodně věří státu

 
Češi v porovnání s obyvateli jiných středoevropoských zemí kvůli koronaviru panikaří o trochu méně a o trochu více než lidé v ostatních státech věří v této krizi státnímu aparátu. Plyne to z výzkumu National Pandemic Alarm, který provádí agentura Stem/Mark spolu s dalšími agenturami v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Bulharsku. Panel disponuje až 100 000 respondenty.
24.03.2020 21:50 |

podobné články

Kontroloři nemohli kvůli zákonu prověřit stavbu metra za 27,1 mld

 
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) nemohl kvůli omezení své působnosti v zákoně prověřit prodloužení metra za 27,1 miliardy korun. Přitom šlo o jednu z nejdražších staveb poslední doby. Podle úřadu to dokládá potřebu rozšíření jeho pravomocí. ČTK to dnes sdělila Jana Gabrielová z odboru komunikace NKÚ. Nyní může úřad kontrolovat hospodaření se státním majetkem, nikoliv ale hospodaření s veřejným majetkem či majetkem státních firem a samospráv. Šéf dopravního podniku Jaroslav Ďuriš vyjádření NKÚ odmítl.
17.08.2015 09:05 |

podobné články

Jan Urbach: Volby ve Velké Británii? Konzervativce čeká drtivá porážka

 
„Konzervativní strana ukázala, že už nemá mandát vládnout,“ řekl po oznámení rezignace premiérky Liz Trussové vůdce britské opoziční labouristické strany Keir Starmer. „Musíme mít šanci na nový začátek. Potřebujeme všeobecné volby - hned,“ řekl.
23.10.2022 17:30 |

podobné články

Jan Urbach: Volby ve Velké Británii? Konzervativce čeká drtivá porážka

 
„Konzervativní strana ukázala, že už nemá mandát vládnout,“ řekl po oznámení rezignace premiérky Liz Trussové vůdce britské opoziční labouristické strany Keir Starmer. „Musíme mít šanci na nový začátek. Potřebujeme všeobecné volby - hned,“ řekl.
24.10.2022 02:35 |

podobné články

Jiří Paroubek: Kam směřují britští labouristé?

 
Vůdce labouristické strany Keir Starmer v úterý vystoupil, vlastně na začátku politického roku, v Birminghamu s velkou programovou řečí, aby odstartoval cestu labouristické strany do vlády po vítězství ve volbách, které se očekávají v příštím roce.
09.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4837 článků) , Kam Kam (670 článků)

Putinova vila, kam jezdili ruští boháči: Sídlo v Jevanech vlastní Rusové, úřady jej chtějí zpět

 
Co s ruským majetkem na českém území? Místní úřady i ostatní evropské státy nyní řeší, jak zabavit nebo alespoň zmrazit zahraniční vlastnictví Ruské federace. V minulosti Blesk a nyní i Česká televize ve své reportáži upozornily například na rozsáhlý oplocený areál v Jevanech u Prahy nebo část pražské Stromovky, kterou si zabrala ruská ambasáda v roce 1968. Jednání o majetku ale od kauzy Vrbětic značně váznou, říká ředitel diplomatického servisu Vladimír Zavázal.
19.03.2022 05:10 |

podobné články

Lev si to rozdal s boháči z Petrohradu: Miliardy na ledě!

 
Metro bylo narvané už na Karlově náměstí a lidé se nevešli ani na eskalátory. Pražský Lev si to v KHL rozdal v O2 areně s boháči z Petrohradu (3:4). Fans chtěli vidět v akci bohatýra z Petrohradu Ilju Kovalčuka (29). Boháče, který si v New Jersey vydělá za 15 let 1,9 miliardy korun.
07.10.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ilja Kovalčuk (31 článků)

Neuvěřitelná drzost: Boháči zneužívají sanitky jako taxíky!

 
Ruská metropole je známá svými věčnými dopravními zácpami, dostat se z jedné stany města na druhou, může zabrat i několik hodin. Moskevští boháči teď ale našli způsob, jak na důležité schůzky dojedou za pár minut.
26.03.2013 05:15 |

podobné články

Neuvěřitelná drzost: Boháči zneužívají sanitky jako taxíky!

 
Ruská metropole je známá svými věčnými dopravními zácpami, dostat se z jedné stany města na druhou, může zabrat i několik hodin. Moskevští boháči teď ale našli způsob, jak na důležité schůzky dojedou za pár minut.
30.03.2013 11:10 |

podobné články

Bale dražší než Ronaldo? Boháči z Paříže nabízejí rekordní sumu

 
Boháči z Paříže se chtějí poprat o Garetha Balea a přebít rekordní sumu, kterou za velšského fotbalistu nabízí Real Madrid. PSG chce dát 85 milionů liber, tedy 2,55 miliardy korun. Tím by ze snajpra Tottenhamu udělali nejdražšího hráče historie a a překonali částku, kterou před čtyřmi lety zaplatil Real za Cristiana Ronalda.
13.06.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků) , Gareth Bale (36 článků)

Věříte českým fotbalistům? Tak si vsaďte a BUDETE BOHÁČI!

 
V úterý večer budou možná české fotbalové šance na postup na světový šampionát pohřbeny. Prohra s Itálií sice nemusí znamenat konec, ale úspěch mise pak bude už jen v oblasti čisté teorie. Pokud ale Čechům věříte a vsadíte si, mohou se z vás stát boháči!
10.09.2013 15:50 |

podobné články

Sezona superkár: Do Londýna se sjíždějí boháči. Už jste viděli auto poseté milionem krystalů?

 
Posledních pár let se během léta stahují do Londýna boháči z Kataru, Kuvajtu nebo Saúdské Arábie. Utíkají před vedrem ve svých zemích a nenechávají doma ani své miláčky na čtyřech kolech. Sezona superaut, jak je nazývána, je tu. Podívejte se na to nejlepší, co se teď Londýnem prohání.
24.07.2015 18:41 |

podobné články

Boháči se ve středověku trávili luxusním nádobím plným olova

 
Boháči ve středověku odmítali jíst a pít z obyčejného hliněného nádobí, které v lepším případě sloužilo méně majetným. Ti nejzámožnější lidé tehdejší doby si dopřávali hody z nádobí glazovaného. Jenže poznatky tehdejších lidí o zhoubném vlivu olova byly nulové, takže vůbec netušili, že olověná glazura je pomalu zabíjí. Nádobí do jídla uvolňovalo těžký kov, který působil řídnutí kostí, vypadávání zubů, choroby nervové soustavy a předčasnou smrt.
23.10.2015 09:10 |

podobné články

Lakomí boháči: Exmanžel Čejkové dluží 39 milionů! Kdo další neplatí?

 
Více než 13 miliard dluží v Česku rodiče na výživném. Problémy s vymáháním peněz pro své děti ale nemají jen nemajetní. Naopak, ukazuje se, že čím bohatší tatínek je, tím méně rád sahá do kapsy. Třeba jako v případě exmanžela Mirky Čejkové (54). Kteří další boháči neplatí na děti a jaké jsou jejich výmluvy?
24.01.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirka Čejková (231 článků)

Honosné večírky koronaviru navzdory. Boháči unikají soukromými tryskáči do Kalifornie

 
Boháči z technologického ráje Spojených států Silicon Valley v Kalifornii i přes restrikce přijaté kvůli pandemii koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, pořádají obrovské večírky. Jejich hosté podstupují rychlotesty na koronavirus, které jim do 15 minut odhalí, zda nákazu mají, nebo ne. Do bezpečí před virem pak díky svým soukromým tryskáčům utíkají do měst, která nejsou považována za epicentra nemoci, nebo do zahraničí. Denně přitom USA registrují desetitisíce nových případů, za posledních 24 hodin přibylo přes 55 tisíc nakažených, právě Kalifornie je v současnosti jedním z největších ohnisek koronaviru v USA, informoval list Daily Mail.
16.08.2020 06:40 |

podobné články

Slavní boháči: Vydělávají majlant, žádají o podporu!

 
Předpokládá se, že do konce dubna britská vláda v rámci programu, který má zamezit propouštění kvůli protipandemickým omezením, vyplatí 71 miliard liber, tj. přes 2 biliony korun. O podporu žádali i boháči, kterým pandemie narušila především zisky z restaurací.
05.03.2021 05:05 |

podobné články