Článek

Rybník hrozí vesnici dál, v hrázi jsou další trhliny

 
Nebezpečí protrhnutí hráze v Zachotíně na Pelhřimovsku ještě není zažehnáno, objevily se v ní totiž nové trhliny.
13.06.2012 09:35 |

podobné články

Podobné články

V hrázi rybníka Dolní Kladiny se objevily další trhliny, situace je ale pod kontrolou

 
V hrázi rybníka Dolní Kladiny na Pelhřimovsku se objevily další trhliny. Pro Kletečnou platí opět třetí, tedy nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Hasiči stále z rybníka odpouštějí vodu. Pokračuje zpevňování hráze kamením. Dnes to řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.
13.06.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petra Musilová (67 článků)

Rybník na Vysočině znovu ohrožuje lidi, na Moravě napršelo až 100 milimetrů

 
V hrázi rybníka Dolní Kladina u Zachotína na Pelhřimovsku se objevily další trhliny. Pro blízkou obec Kletečná opět platí podle informací České televize třetí stupeň povodňové aktivity. Na dalších místech je navzdory vydatným srážkám situace klidná.
13.06.2012 09:25 |

podobné články

Tady se rozhodně nekoupejte: Hnačov je nejšpinavější rybník v Česku

 
Je to v Česku rybník s nejšpinavější vodou. Hygienici tady dokonce zakázali koupání jako zdraví nebezpečné. Přitom ještě před pár lety byl rybník Hnačov na Klatovsku vyhlášenou rekreační lokalitou.
22.07.2015 16:45 |

podobné články

ZÁHADA! Rybník přes noc zmizel! Zbyl jen obří kráter a pořád se zvětšuje VIDEO

 
Ještě včera v něm chytali ryby, on se přes noc propadl do země. Ve vesnici Sanica ze dne na den zmizel rybník, místo kterého je zde 30 metrů hluboký kráter, který se neustále zvětšuje. Obyvatelé si to nedokážou vysvětlit.
27.11.2013 06:57 |

podobné články

V Bosně zmizel rybník

 
V bosenské vesnici Sanica na severovýchodě země ze dne na den zmizel rybník, místo něhož zbyl 30 metrů hluboký kráter. Propast, která do sebe vtáhla již několik vrb lemujících břehy, se stále zvětšuje a ohrožuje několik okolních domů, dvě stavby již poškodila. Někteří obyvatelé vesnice vznik kráteru přisuzují nadpřirozeným silám.
27.11.2013 09:37 |

podobné články

Zaplavená obec Hořín nadále bojuje s vodou. Většina domů je stále zatopených

 
Voda v Hoříně na Mělnicku zvolna opadá, většina domů však zůstává zatopena. Naplavenou vodu zadržují protipovodňové hráze, hasiči ji usilovně odčerpávají zpátky do řeky. Část vody odtéká i otvory vytvořenými v hrázi. Od půlnoci do 07:00 voda klesla zhruba o půl metru, u hrází je stále více než dvoumetrová hloubka, řekl dnes místostarosta Jan Žižka. 
09.06.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žižka (58 článků)

Spadl na štangli svého kola, sedm týdnů měl nonstop erekci

 
Profesionální cyklisté často trpí poruchami erekce, protože příliš zatěžují kořen penisu ukrytý v jejich hrázi. Dvaadvacetiletý Ir měl však opačný problém. Při jízdě na horském kole sklouzl se sedátka a dopadl hrází na štangli. Utrpěl bolestivé zhmoždění, které po pár dnech sice ustoupilo, ovšem po něm nastoupila nekončící erekce. Trvala sedm dlouhých týdnů.
16.01.2014 09:35 |

podobné články

Nehoda motorkáře na hrázi lipenské přehrady zaměstnala složky IZS

 
V sobotu odpoledne byla záchranářům oznámena dopravní nehoda osobního vozu a motorky na lipenské hrázi. Na místo vyrazila posádka RZP Trans Hospital ze stanoviště Frymburk, dále hasiči a policie.
14.07.2014 00:35 |

podobné články

Nechceme oligarchu, který okrádá stát na daních. A ODS je jedinou hrází, vzkazuje Humplík

 
Přece nechceme, aby nám vládnul oligarcha, který svůj vlastní stát krátí na daních, udeřil v rozhovoru pro server Svobodné fórum Filip Humplík z ODS. Právě Občanská demokratická strana může být podle něj jedinou skutečnou hrází proti Babišovi. Pokud by se takovou hráz nepodařili postavit, mohlo by to špatně dopadnout. Podle Humplííka se stačí podívat, jak strašlivě ANO vládne v Praze. Cíl ODS je prý jasný – vyhrát volby.
31.03.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Filip Cíl (5 článků)

Slezskou Hartu napustili až po okraj: Zatěžkávací zkouška může hnout s hrází

 
Největší zatěžkávací zkouškou ve své dvacetileté historii prochází nejmladší přehrada v Česku. Zatímco loni byla Slezská Harta poloprázdná, nyní je voda na hraně přepadu a historickém maximu. Experti tak zjišťují, co tlak vody udělá s 540 metrů dlouhou a 65 metrů vysokou sypanou hrází.
08.01.2018 14:35 |

podobné články

V Dolních Věstonicích se objevily v půdě nové trhliny

 
V Dolních Věstonicích na Břeclavsku, které se o víkendu potýkaly s vydatnými dešti, jež vedly k sesunutí svahů, se ve středu objevily další trhliny v půdě. Mají délku několika set metrů a jsou mimo obydlené území obce.
17.09.2014 13:15 |

podobné články

Maďarsko chce dokončit ochrannou bariéru u Kolontáru do úterka

 
Maďarsko doufá, že do úterka dokončí výstavbu ochranné hráze kolem odkalovací nádrže hliníkárny u obce Kolontár, z níž se minulý týden po protržení vylil do okolí jedovatý kal. 1500 metrů dlouhá a deset metrů vysoká bariéra, která je prý již ze 70 procent hotova, by měla zabránit případným dalším únikům. Nové trhliny, které se objevily v protržené hrázi v sobotu, se podle dnešního prohlášení odborníků dále nerozšiřují.
11.10.2010 12:05 |

podobné články

Voda v Mělníku klesá, podmáčený val drží

 
Průsaky a trhliny v hrázi na Labi na okraji Mělníka, které ve středu ráno vystrašily tamní záchranáře a vedení města, se podle starosty Ctirada Mikeše podařilo zahrnout a hráz je celkem stabilizovaná.
05.06.2013 11:25 |

podobné články

Je Lochkovský tunel nebezpečný? Jsou tam trhliny, říká odvolaná šéfka ze ŘSD

 
Na Lochkovském mostě, který je klíčovou součástí zánovního pražského dálničního okruhu R1, jsou trhliny. Uvedla to Miloslava Pošvářová. Ta působila jako šéfka úseku Kontroly a kvality staveb Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), než byla minulý týden na hodinu odvolána.
21.01.2014 22:00 |

podobné články

Další tři Boeingy měly trhliny!

 
Američtí letečtí inspektoři nalezli trhliny ve třech letounech Boeing 737-300 společnosti Southwest Airlines. Kontrolu boeingů nařídil americký Národní úřad pro bezpečnost letectví poté, co se v pátek ve stropu kabiny boeingu této společnosti objevila dvoumetrová prasklina.
04.04.2011 10:45 |

podobné články

Vojenské lesy a statky obnovily další rybník na Českokrumlovsku

 
Na mapu Šumavy blízko Horní Plané na Českokrumlovsku se po desetiletích vrátil další malý rybník. Malé vodní dílo s názvem „Za vodárnou“ ležící u zaniklé německé osady Otice (Ottetstift) ve vojenském újezdu Boletice zde obnovily Vojenské lesy a statky ČR. Investice je součástí programu „Živá voda VLS,“ kterým se státní podnik snaží zadržováním vody v krajině zvýšit ekologickou stabilitu svých lokalit.
10.02.2018 10:55 |

podobné články

Kluk (16) začal vypouštět rybník do záchodu: Hledal svůj mobil

 
To nevymyslíš! I když 16letý mladík z Německa si dal tu práci a přišel na to, jak by mohl v rybníce najít svůj mobil, který mu tam spadl! Rybník „jednoduše“ začal vypouštět! Kam chtěl 1,8 milionů litrů vyčerpat? Do nedalekého záchodu…
01.08.2014 07:10 |

podobné články

Lochkovský most na Pražském okruhu má trhliny! Nic to není, tvrdí ŘSD

 
Dopravní experti upozorňují na to, že teprve před rokem a půl otevřený most na dálničním okruhu Prahy, má vady, které by v budoucnu mohly ohrozit jeho statiku. Ve svárech mostní konstrukce se objevily trhliny, které se stále zvětšují, informuje v úterním vydání Mladá fronta Dnes.
13.03.2012 07:05 |

podobné články

Důchodce (70) se v Alpách zřítil do ledovcové trhliny: Přežil týden v ledu! Našli ho až v poslední chvíli!

 
Výlet do Alp ho málem stál život, nicméně tento německý důchodce, jehož jméno úřady zatím tají, bude mít extra tuhý kořínek! V rakouské oblasti Stubai vyrazil na ledovec, spadl do 15 – 20 metrů hluboké trhliny a celý týden jen o vodě z ledu a sněhu čekal na záchranu. Přišla na poslední chvíli, kdy už se i on sám loučil se životem...
17.08.2012 05:10 |

podobné články