Článek

Růžový superúplněk rozzářil noční nebe. Fotky z Prahy, New Yorku i Havany

 
V úterý nastal superúplněk. Na obloze byl k vidění druhý největší Měsíc v tomto roce.
27.04.2021 09:50 |

podobné články

Podobné články

Superúplněk rozzářil i českou noční oblohu: A začnou padat hvězdy!

 
 Lidé po celém světě si v noci na pondělí nenechali ujít pohled na noční oblohu. Tu rozzářil superúplněk. Měsíc se k Zemi přiblížil na vzdálenost 356 896 km. Pohled na něj byl ohromující. Navíc se ve stejnou chvíli na obloze objevily i perseidy.
12.08.2014 05:10 |

podobné články

FOTO: Dechberoucí podívaná nad Prahou! Růžový měsíc zářil dvě noci, kdy uvidíme další superúplněk?

 
Obrovský růžový Měsíc zářil nad hlavním městem dva dny. Jde o jev, kdy je měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Je tak zhruba o desetinu průměru větší a svítí více. Dubnový superúplněk dostal přezdívku růžový. Podívejte se na neuvěřitelnou podívanou obrovského měsíce zářícího nad Prahou.
28.04.2021 18:05 |

podobné články

FOTKY: Česko a svět v noci rozzářil superúplněk! Podívejte se i na video!

 
To byla podívaná! Měsíční kotouč se v noci na úterý zvětšil o téměř desetinu a rozzářil nebe nad Českem. Naše nejbližší oběžnice se totiž k Zemi přiblížila na »pouhých« 357 378 kilometrů.
26.04.2021 08:35 |

podobné články

V New Yorku se rozzářil vánoční strom

 
Už i pro Američany oficiálně začaly vytoužené Vánoce. Stalo se tak poté, co se v New Yorku před Rockefellerovým centrem a zraky tisíců diváků rozzářil tradiční vánoční strom.
04.12.2009 05:05 |

podobné články

Neuvěřitelná podívaná: Takhle rozzářil superúplněk oblohu na celém světě

 
První letošní superúplněk je za námi. Celý svět mohl dva dny po sobě pozorovat barevný a pro naše oko obrovský Měsíc, který doputoval k Zemi na vzdálenost 357 tisíc kilometrů. Podívejte se na snímky z celého světa, ale i na to, kdy nás tato unikátní podívaná čeká znovu.
27.04.2021 08:50 |

podobné články

Přichází RŮŽOVÝ SUPERMĚSÍC: Berani vytáhnou trumfy, Štíry čekají nové dimenze lásky

 
Ve středu 8. dubna ve 4:34 hodin se dočkáme pořádné podívané. Nebe rozzáří růžový superúplněk. A nejen to! Superměsíc spadá do znamení Panny, takže nás čeká probuzení, ale i chaos, transformační energie a u některých i pořádná vztahová divočina. Jak tento magický Superměsíc ovlivní právě vaše znamení? To se dozvíte v SUPERÚPLŇKOVÉM HOROSKOPU!
07.04.2020 07:00 |

podobné články

Jaká nebeská divadla nás čekají v novém roce? Nebe rozzářil novoroční SUPERÚPLNĚK!

 
Nemohli jste spát? Měli jste pocit, že není tma a je nepřirozené světlo? Česko zažilo neobvyklou nebeskou podívanou, oblohu ozářil superměsíc. Z nebe shlížel už při odpalování novoročních ohňostrojů a svítil ještě včera před sedmou ranní na cestu do práce. A jak na Nový rok, tak po celý rok. Letos nás čekají i další netradiční astronomické jevy.
03.01.2018 12:15 |

podobné články

Miss Jitka Nováčková na party s Paris Hiltonovou, zradil ji ale foťák

 
Česká Miss 2011 Jitka Nováčková se při své poslední návštěvě New Yorku potkala s opravdovou místní celebritou. Na miliardářskou rebelku Paris Hiltonovou narazila v jednom z barů. Blondýnky se spolu chvíli bavily, společná fotka se ale modelce moc nepovedla. Další články k tématu: Bučkovou připravily střevní potíže o další kila, Nováčková přibrala Miss Jitka Nováčková prodala svoje oblečení a vrací se do New Yorku Miss Nováčková se v New Yorku učí, jak nebýt stydlivka Miss Nováčková a herec Mádl odlétají do New Yorku na stejnou školu
05.07.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Paris Hilton (640 článků) , Jitka Nováčková (425 článků)

Američanka Nyadová (62) dnes nejspíš doplave z Havany na Floridu

 
Dvaašedesátiletá americká dálková plavkyně Diana Nyadová, která od soboty večer plave bez ochranné klece proti žralokům z Havany na Floridu, by k americkým břehům měla dorazit dnes, a to asi brzy odpoledne místního času (večer SELČ). Uvedla to agentura AP.
21.08.2012 08:30 |

podobné články

Rusko prý zase převezme špionážní základnu u Havany

 
Rusko a Kuba se domluvily, že Rusové budou opět používat obří špionážní základnu, vybudovanou za sovětských časů v Lourdes u Havany k odposlouchávání amerických komunikačních sítí. Oznámil to dnes ruský list Kommersant. "Uši budou zase naslouchat," napsal a dodal, že informaci o ruském návratu do Lourdes potvrdilo několik zdrojů z vládních struktur.
16.07.2014 09:35 |

podobné články

Nenechte si ujít růžový superúplněk: Přinese divokou lásku, šílenství a ovlivní i krizi

 
Dubnový úplněk je první, který se objevuje po jarní rovnodennosti. Letos se ho dočkáme ve středu 8. dubna ve 4:34 hodin, v úterý v noci bude proto nejzářivější. A bude to opravdu mystická podívaná! Díky sezónnímu období dostal název Růžový Měsíc. Vzestup růžového superúplňku však očekávejme už 7. dubna, a to ve večerních hodinách, kdy bude nejlépe pozorovatelný. Co při tomto superměsíci očekávat? A jaký na nás bude mít vliv?
07.04.2020 18:20 |

podobné články

Magický „růžový superměsíc“ ve Štíru: Erotické napětí a odhalení našich temných stránek

 
V úterý 27. 4. 2021 těsně nad ránem nás čeká první letošní superúplněk, kterému se také říká růžový úplněk. Jde o takový úplněk, kdy je Měsíc nejjasnější a nejblíže naší planetě. Luna prochází znamením Štíra, oproti tomu Slunce se momentálně nachází v ohnivém Býku.
25.04.2021 17:10 |

podobné články

Poslední červencovou noc rozzářil „modrý měsíc“

 
Noc z pátku na sobotu provázel netradiční astronomický úkaz. Nebe rozzářil tzv. modrý měsíc - druhý úplněk, který se objevil v jediném kalendářním měsíci. První úplněk byl k vidění 2. července. Jev kvůli jeho vzácnosti provází řada pověr.
01.08.2015 07:45 |

podobné články

Noční oblohu dnes rozzáří obrovský Měsíc: Čeká nás superúplněk, největší úplněk roku 2014!

 
"Měsíc":http://www.extra.cz/tema/mesic obíhá Zemi po mírně výstředné dráze, vzdálenost obou těles se pohybuje v rozmezí 50 000 km. Někdy je od naší "planety":http://www.extra.cz/den-narozeni-v-tydnu-prozradi-jakou-mate-povahu-podle-planety-ktera-jemu-i-vam-vladne dál *(říká se tomu odzemí)*, jindy bývá naopak blíž *(což se nazývá přízemí)*. Superúplněk nastává, je-li Měsíc nejblíže Zemi a je zrovna v "úplňku":http://www.extra.cz/kalendar-uplnku-pro-cely-rok-2014-prvni-letosni-uplnek-prinasi-zvysenou-plodnost-co-nas-jeste-ceka-a-ceho-se-vyvarovat.
10.08.2014 10:20 |

podobné články

UFO se objevilo na superúplňku! Připravte se na invazi mimozemšťanů!

 
Celý svět teď žil superúplňkem, který "jsme mohli obdivovat v neděli.":http://www.extra.cz/nocni-oblohu-dnes-rozzari-obrovsky-mesic-ceka-nas-superuplnek-nejvetsi-uplnek-roku-2014 Kdo "nevyfotil alespoň jednu fotku":http://www.extra.cz/vcera-v-noci-zazila-zeme-superuplnek-podivejte-se-na-10-nejlepsich-fotek-obriho-mesice a nesdílel ji na Facebooku, ten se propadl úplně na nejnižší post facebookové hierarchie. Největší borci jsou ovšem ti, co na měsíci zachytili UFO!
12.08.2014 14:40 |

podobné články

Noční oblohu ovládl superúplněk. Obrovský měsíc vykouzlil neskutečné scenerie

 
Neděle 3.12. nebyla výjimečná jen tím, že byla první adventní, a symbolicky tak odstartovala vánoční období. Připadl na ni i tzv. superúplněk – výjimečný úkaz, kdy je měsíc v úplňku a zároveň mimořádně blízko Zemi. Jeví se tak na obloze ohromný, což zaujalo nejednoho fotografa.
04.12.2017 12:10 |

podobné články

Dnešní večer bude magický: Nastává superúplněk!

 
Milovníci astronomie, ale nejen oni, buďte dnes večer ve střehu! Měsíc totiž bude nejblíže k Zemi od roku 1948, a nastane tak superúplněk! Podle meteorologů bude nebe bez mráčku, a tak se můžeme těšit na nádhernou podívanou.
14.11.2016 05:50 |

podobné články

Pozorujte superúplněk nad Prahou: Odkud bude nejlépe vidět?

 
V pondělí večer můžeme také v Praze pozorovat superúplněk. Měsíc totiž bude nejblíže k Zemi od roku 1948. Podle meteorologů bude nebe krásné a čisté bez větších mraků, a tak se můžeme těšit na jedinečnou podívanou. Některé hvězdárny mají dokonce výjimečně otevřeno. Ideální tma na sledování Měsíce bude od 17. hodiny do brzkých úterních ranních hodin.
14.11.2016 14:50 |

podobné články

Nebe rozzáří obří superúplněk. Největší od roku 1948

 
Jasnou mrazivou noc v pondělí ozáří obří Měsíc v úplňku. Bude největší a nejjasnější za posledních 68 let. Na další podobně velký superúplněk si budeme muset počkat až do roku 2034.
14.11.2016 16:15 |

podobné články