Článek

Rusům hrozí dvacet let za katrem. Česká policie řeší i zločiny na Ukrajině

 
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu prověřují možné spáchání válečných zločinů. Shromažďují svědectví uprchlíků, kteří utekli před válkou do ČR, pravděpodobně z Ukrajiny. Vyplývá to z tiskové zprávy Vrchního státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.
19.04.2022 10:45 |

podobné články

Podobné články

„Odporná xenofobie. Kolektivní vina!“ Konec všech Rusů v EU? Zlomová výzva z Pobaltí narazila v ČR

 
Estonsko a Finsko chtějí, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Podle nich by nemělo být umožňováno trávit Rusům v Evropě dovolenou, zatímco jejich vláda vede válku na Ukrajině. Estonská premiérka Kaja Kallasová na twitteru napsala, že „návštěva Evropy je výsada, nikoliv právo, a že nastal čas ukončit turistiku z Ruska“. Ministři zahraničí mají jednat o udělování víz Rusům 31. srpna v Praze. ParlamentníListy.cz se v anketě ptaly politiků, zda má EU zakázat Rusům vstup, a zda je návštěva Evropy výsada, nikoliv právo.
15.08.2022 19:35 |

podobné články

„Šašek, který udělal Rusům klystýr.“ Novotný ukázal propagandě fakta, tvrdí analytici

 
Mimořádný poprask vyvolal starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vystoupením v živém vysílání ruské státní televize, ve kterém Rusům mimo jiné připomněl vraždění v polské Katyni. Rozhovor s moderátory, kteří patří k nejdůraznějším průkopníkům tamní propagandy, „prošpikoval“ úšklebky a výsměšnými poznámkami. Rusové Novotného nakonec „utípli“. A zatímco z politických kruhů se ozývá, že by se starosta městské části „neměl vměšovat do zahraniční politiky Česka“, analytici a experti pro Blesk Zprávy ocenili mimo jiné to, že Novotný Rusům přednesl fakta. Podle odborníka na marketing Martina Jaroše je Novotný sice „šašek“, ale udělal „Rusům pěkný klystýr“.
03.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1251 článků)

Vražda před kamerou: Youtuberka zastřelila svého přítele, hrozí jí 10 let za katrem!

 
Chtěla větší sledovanost, a tak před kamerou zastřelila svého přítele. Monalisa Perez přitom s Pedrem Ruizem čekala už druhé dítě. Prý ale šlo o jeho nápad. Pár si myslel, že kulku zastaví kniha na Ruizově hrudi. To se však nestalo a youtuberce teď hrozí až 10 let za katrem.
20.12.2017 20:15 |

podobné články

Zelenskyj: Zřídit tribunál pro ruské zločiny. Varování pro agresory

 
Při debatě v Paříži na téma „válka a právo“ prezident Volodymyr Zelenskyj všem připomínal, že válečné zločiny spáchané na Ukrajině jsou hrozné. Ale vůbec nejhorší je samotný zločin rozpoutání války. Zelenskyj v Paříži volal po tom, aby byli tvrdě potrestáni i ti, kteří válku proti Ukrajině nechali rozpoutat. Ve své druhé promluvě se obrátil na ruské okupanty. Neodpustil si ironickou poznámku a poté Rusům sdělil, že už prohráli.
06.10.2022 08:05 |

podobné články

Zločiny Velké Prahy: Česká ukáže divákům zločiny z mladých let první republiky

 
Česká televize v roce 2021 potěší milovníky Četnických humoresek či Hříšných lidí města pražského svým novým seriálem. Nový desetidílný seriál Zločiny Velké Prahy totiž diváky přenese do prostředí Československé kriminální policie ve dvacátých letech těsně po vzniku Velké Prahy. Hlavním hrdinou se stane inspektor Hynek Budík v podání Jaroslava Plesla. S natáčením přitom pomáhal i zkušený historik četnictva a kriminalistiky, který pomáhal i s natáčením Četnických humoresek, Michal Dlouhý.
01.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dlouhý (164 článků) , Jaroslav Plesl (390 článků) , Michal Dlouhý (11 článků) , Jára Nový (166 článků)

Liberijskému exprezidentovi hrozí 80 let vězení za válečné zločiny

 
Žalobci mezinárodního soudu v nizozemském Haagu dnes navrhli trest 80 let vězení pro liberijského exprezidenta Charlese Taylora, který byl minulý čtvrtek tímto soudem shledán vinným v souvislosti s válečnými zločiny a zločiny proti lidskosti v sousední Sieře Leone. Informovala o tom agentura AP. Pro 64letého exprezidenta by to fakticky znamenalo doživotí.
03.05.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Charles Taylor (14 článků)

Ministr Zaorálek: ČR požaduje, aby se zločiny v Sýrii zabýval Mezinárodní trestní soud

 
Česká republika se připojila k dalším 64 státům, které předložily Radě bezpečnosti OSN rezoluci požadující, aby se Mezinárodní trestní soud zabýval zločiny proti lidskosti a válečnými zločiny páchanými v Sýrii oběma stranami konfliktu.
24.05.2014 08:15 |

podobné články

Zločiny Velké Prahy: Podobu s Vacátkem a jeho mordpartou lze nalézt už teď

 
Česká televize uvede v neděli 31. ledna první díl nového televizního seriálu Zločiny Velké Prahy. Pořad by měl navázat na úspěch detektivních seriálů odehrávajících se v období první republiky, tedy na Četnické humoresky a zejména na Hříšné lidi města pražského a Panoptikum města pražského. Podle upoutávek na Zločiny Velké Prahy se dá už nyní odhadnout, v čem se nová série může podobat starým nesmrtelným klasikám.
30.01.2021 07:30 |

podobné články

Černochová: Mám zprávy od zpravodajců. Ukrajinci způsobují Rusům značné ztráty

 
Vláda schválila dodávky zbraní Ukrajině za více než 188 milionů korun, oznámila ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na dnešní mimořádné tiskové konferenci ministerstva obrany k dalším dodávkám vojenského materiálu na Ukrajinu, kterou vojensky napadlo Rusko. Její resort bezprostředně zajišťuje dopravu na místo určené ukrajinskou stranou. Opětovně vyjádřila podporu Ukrajině a jejímu lidu. „Jsou to nesmírně stateční bojovníci. Rusům způsobují velké ztráty. Ukrajinu v tom nenecháme samotnou,“ dodala.
26.02.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (806 článků)

Diktátor Asad je odpovědný za válečné zločiny spáchané v Sýrii

 
OSN získala množství důkazů o odpovědnosti syrského prezidenta Bašára Asada za násilí v Sýrii. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navanethem Pillayová řekla, že Asad je odpovědný za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Syrská exilová opozice dnes zveřejnila detailní údaje o počtu obětí syrské války. Podle čerstvé bilance přišlo od března 2011 do letošního prosince o život téměř 126.000 lidí.
02.12.2013 17:30 |

podobné články

Zaorálek přiživil „bílou vinu“. Zločiny kolonialismu přirovnal k nacismu

 
„Bílá vina“ je koncept, který se v západním světě učí dokonce i na univerzitách a reflektuje pocit provinění, které cítí příslušník bývalých koloniálních mocností za zločiny svých předků vůči třetímu světu. Nyní možná tento konstrukt nevědomky přiživil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který zločiny koloniálních velmocí během pražské konference Future of Europe v jejich rozsahu přirovnal k nacistickým zvěrstvům za druhé světové války. A všiml si toho i britský liberální list The Guardian.
16.06.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2849 článků)

Jaromír Petřík: Stopa zrůdností západní demokracie, která se neztratila

 
Na blogu IDnes jsou autoři, kteří se zabývají zločiny komunismu. Určitě je vhodné si tyto zločiny připomínat, aby se již neopakovaly, ale ještě potřebnější je, připomínat si zločiny západní demokracie. Ty se totiž dějí dodnes.
20.10.2018 20:50 |

podobné články

Nový seriál Zločiny Velké Prahy: Velký PODVOD!

 
V hlavní roli zločiny a Praha. Alespoň podle názvu. Ve skutečnosti ale štáb nového seriálu České televize musel lovit lokace víceméně mimo hlavní město, jinak by Zločiny Velké Prahy nenatočili.
02.02.2021 05:05 |

podobné články

Zločiny Velké Prahy viděly 2 miliony diváků, ale... Seriál je jeden velký podvod!

 
V hlavní roli zločiny a Praha. Alespoň podle názvu. Ve skutečnosti ale štáb nového seriálu České televize musel lovit lokace víceméně mimo hlavní město, jinak by Zločiny Velké Prahy nenatočili.
07.02.2021 22:10 |

podobné články

Při ostřelování Kyjeva zemřela i ruská novinářka. Oxana dokumentovala Putinovy válečné zločiny

 
Je jednou z novinářů, kteří přišli o život na Ukrajině. V Kyjevě při ruském ostřelování přišla o život novinářka pracující pro ruský server The Insider, který je v Rusku z rozhodnutí úřadů označován hanlivou nálepkou zahraničního agenta. Novinářka na Ukrajině dokumentovala ruské válečné zločiny.
04.04.2022 16:15 |

podobné články

EU, Británie a USA společně vyšetří válečné zločiny páchané na Ukrajině během ruské invaze

 
Evropská unie, USA a Británie vytvořily konzultační skupinu, která má pomoci Ukrajině v její snaze vyšetřit válečné zločiny spáchané na jejím území během ruské invaze.
26.05.2022 11:30 |

podobné články

ČOI zjistila 19 případů diskriminace. Kvůli Ukrajině bylo dvakrát odmítnuto ubytování Rusům

 
Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila v prvním pololetí při kontrolách zaměřených na diskriminaci spotřebitele 19 případů. Kromě diskriminace Romů kontroloři zjistili i problémy v chování k Rusům. ČOI v pololetí provedla celkem 690 kontrol, kromě diskriminace zjistili porušení dalších povinností ve 365 provozovnách. Celková výše pokut dosáhla 705.000 korun, z toho dvě pokuty za diskriminaci činily 470.000 korun. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.
22.09.2014 13:26 |

podobné články

Kauza Šváb: Berbrovi hrozí za ovlivňování fotbalových zápasů až 12 let za katrem

 
Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení. ČTK to dnes sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V případu, který se týká i vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu, čelí obvinění bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr.
09.06.2022 12:40 |

podobné články

Leo Beránek si pobyt v kriminále asi prodlouží: Za podporu terorismu mu hrozí až 15 let basy

 
Kontroverzní rapper Leo Beránek (32), který si momentálně odpykává šestiletý trest vězení za nejrůznější násilné činy, tak dlouho provokoval úřady nevhodným chováním za katrem, až se dostal do hledáčku policie. A i když byl vysmátý jako lečo kvůli tomu, že se mu v kriminále podařilo natočit na mobil videoklip, ve finále mu i kvůli tomu podle všeho hrozí pět až patnáct let vězení, jak zjistila redakce eXtra.cz.
20.07.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Leo Beránek (104 článků)