Článek

Rusové se nikam nepohrnou, dokud Ukrajince nezlomí. Pak může přijít Vietnam

 
Kdy se válka na Ukrajině opět rozpohybuje? Analytik Tyler Weaver dává jednoduchou odpověď – až to bude pro Rusy výhodné. Zatím totiž způsob vedení války hraje v jejich prospěch, takže se změnou pospíchat nebudou. Dokud na jedné frontě nedojde k hlubokému průlomu, není důvod velkou ruskou ofenzívu očekávat. Ale až se tak stane, USA prý budou „žhavit helikoptéry“ jako ve Vietnamu.
25.06.2024 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tyler Weaver (7 článků)
Podobné články

Nejkrásnější česká Vietnamka je druhá v soutěži Miss Vietnam EU

 
Vítězka české soutěže Miss Vietnam ČR, osmnáctiletá studentka gymnázia z Prahy Nguyen Mai Anh, se v noci na neděli v klání nejkrásnějších Vietnamek v Evropské unii umístila na druhém místě. Volba Miss Vietnam Evropské unie 2009 se konala v bavorském městečku Maisach-Gernlinden.
10.01.2010 11:35 |

podobné články

Marcel Winter: Cesta Olafa Scholze do Vietnamu demonstruje rostoucí zájem Německa

 
Velvyslanec Vietnamu v Německu Vu Quang Minh se vyjádřil k plánované návštěvě kancléře Olafa Scholze ve Vietnamu ve dnech 13. a 14. listopadu: "Návštěva má velký význam pro bilaterární vztahy, které úspěšně realizují Vietnam a Německo a pro jejich dohodu o strategickém partnerství v uplynulém desetiletí. Vietnam je spolehlivý a stabilní partner Německa v regionu i ve světě. Německo zůstává největším obchodním partnerem Vietnamu z celé Evropské unie. Vietnam se také stal největším partnerem Německa v jihovýchodní Asii.
15.11.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Winter (12 článků)

Zahradil (ODS): USA a Vietnam uzavřely „strategické partnerství“

 
Spojené státy a Vietnam povyšují své diplomatické vztahy na takzvané všeobecné strategické partnerství, které bude stát na nových obchodních dohodách. V souvislosti s návštěvou prezidenta Joea Bidena ve Vietnamu europoslanec Jan Zahradil poukazuje na to, že sázka na Vietnam byla správná.
14.09.2023 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků) , Joe Biden (1252 článků)

Bizarní smýšlení ruské propagandy: Historik přirovnal Rusy i Ukrajince k indiánům v USA

 
Ruská propaganda zachází do opravdových extrémů. V zoufalé snaze obhájit násilnou okupaci Ukrajiny se dopouští mnohých argumentačních faulů. Teď však Putinovi propagandisté dosáhli nového dna. Sebe i Ukrajince totiž přirovnali k původním obyvatelům Ameriky, proti nimž vedli "noví Američané" válku tak dlouho, dokud je téměř úplně nevyvraždili. Propagandisté tak naznačují, že USA chtějí vyvraždit Ukrajince i Rusy, aby mohly získat jejich území.
03.04.2023 05:10 |

podobné články

Profesor Budil: Západ využil naší naivity. Nás už nezlomí, tak útočí na mladé. Hrozí nám zlé věci, bojujme

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Máme vyšší míru demokracie a svobody, než je tomu na Západě. Jen si toho nevšímáme a nevážíme. Naši generaci čtyřicátníků a padesátníků zocelených historickými konsekvencemi ale jen tak někdo nezlomí. Útok proto logicky směřuje do škol na naše nejmladší. Západ s námi sice přestal soupeřit ideologicky, ale o to více s námi začal soupeřit v ekonomické sféře, využívaje naší slabosti a naivity pro rozšiřování nových trhů a získávání levné pracovní síly. Jako jediný postkomunistický stát jsme nezaznamenali pokles obyvatel, oproti například pobaltským zemím, kde je až třetinový úbytek. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný filozof, profesor Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil.
19.02.2020 04:41 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (83 článků)

Rusové prý na Ukrajinu pošlou novou živou sílu. Použijí trik

 
Válka na Ukrajině trvá již 609 dní a podle washingtonského Institutu pro studium války (ISW) Rusové hledají další zdroje živé síly do bojů na Ukrajině. Ministerstvo vnitra Ruské federace se prý znovu zaměří na středoasijské migranty, které prý bude za sebemenší prohřešky posílat na frontu. Podle Volodymyra Zelenského mají Rusové ještě jeden problém. Na Krymu. Rusové mezitím dál tlačí na Ukrajince u Avdijivky a BBC v této souvislosti zaznamenala, že v tomto městě žijí skupinky civilistů.
25.10.2023 09:45 |

podobné články

Rusové už Ukrajince opravdu ponížili. Proniklo do tisku

 
Washingtonský Institut pro studium války ještě před pár desítkami hodin naznačoval, že by Rusové rádi obsadili ukrajinský Časiv Jar, ale nemusí se jim to povést. Jenže Ukrajinci říkají něco jiného. Server Kyiv Post popsal, že ruští vojáci k liniím u Časiv Jar přijíždějí na čínských golfových vozítkách a motocyklech. Ukrajince ponížili tím, že i tak obsazují metr po metru ukrajinské půdy. Ukrajinci totiž nemají munici, kterou by je zastavili. Obránci prý jen smutně hledí na to, jak západ pomohl Izraeli. Britský ministr zahraničí David Cameron vysvětlil, proč Velká Británie nemůže Ukrajině pomoci stejnou měrou.
16.04.2024 09:10 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (325 článků) , David Cameron (325 článků) , David Cameron (219 článků) , David Cameron (190 článků)

Ubití Ukrajince, zmlácení jeho krajanek: Nenávist už asi nezastavíme, bojí se psycholog

 
Romské demonstrace proti Ukrajincům, smrt Roma rukou Ukrajince (která může být podle vazebního soudce spíš zabitím než vraždou), ale hlavně poslední dva násilné trestné skutky. Jednak surové ubití Ukrajince v Teplicích, kterého našli s proraženou lebkou a cestou do nemocnice zemřel. A bezdůvodně zbité Ukrajinky v Plasích jen proto, odkud pocházejí. „Ta nenávist už přerůstá v naprostou tragédii. Snad už není pozdě to řešit,“ řekl eXtra.cz psycholog ukrajinského původu Rostislav Prokopjuk, který žije 32 let v Česku a nedá na nás dopustit. Ani v takové chvíli.
25.08.2023 05:10 |

podobné články

Z Vietnamu se stává nový asijský tygr. V růstu ekonomiky ho předhání jen Čína

 
Po desetiletích problémů, kdy kvůli chudobě zemi opouštěly miliony lidí, je Vietnam na dobré cestě k tomu stát se dalším ekonomickým tygrem Asie. Zájem investorů o zemi stále roste bez ohledu na stagnující globální ekonomiku. Pokud bude Vietnam v růstu pokračovat, může ho čekat stejně raketový ekonomický vzestup jako Čínu.
10.08.2016 20:35 |

podobné články

Koupili jste k Vánocům sim O2? Možná se nikam nedovoláte!

 
Všichni noví majitelé předplacených sim karet s kachničkou pozor! Možná se nikam nedovoláte! Telefónica O2 totiž vůbec poprvé v historii změnila životnost svých »předplacenek« a je tak dost dobře možné, že i s novu simkou s kreditem 50 Kč se nikam nedovoláte! Potom co Blesk na tento problém upozornil, Telefónica slíbila nápravu.
22.12.2011 10:40 |

podobné články

Nová zpráva o stavu Babiše ml.: Je v péči doktorů a nikam nepojede, vzkázal právník

 
Žije v Ženevě se svou matkou, je švýcarským občanem. Andrej Babiš mladší nadále pobývá v Ženevě, nikam se neztratil a nikam neodjíždí, řekl Právu Petr Topinka, obhájce premiérova syna. A potvrdil, že Babiš junior, který dle předsedy vlády trpí schizofrenií, zůstává v ambulantní péči ženevské nemocnice. Do Česka se vracet nechce, jak již dříve avizoval v rozhovoru pro Blesk Zprávy jeho otec.
20.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Aerolinky Vietnam Airlines se staly členy asociace SkyTeam

 
Letecká společnost Vietnam Airlines se stala členem letecké asociace SkyTeam, ve které jsou i České aerolinie (ČSA).
11.06.2010 12:50 |

podobné články

Tajfun Conson udeřil na jihu Číny, Vietnam se na živel připravuje

 
Prudké lijáky a vichry sužují jižní Čínu, kterou zasáhl tajfun Conson. Na příchod živlu, který si v uplynulých dnech na Filipínách vyžádal nejméně 39 lidských životů, se připravuje i Vietnam.
16.07.2010 17:10 |

podobné články

Vietnam zvažuje otevření přímé letecké linky mezi Prahou a Hanojí

 
Přímé letecké spojení mezi českým hlavním městem a vietnamskou metropolí plánuje zavést Vietnam. Oznámil to v pátek ministr zahraničí Vietnamu Pham Gia Khiem po jednání s šéfem české diplomacie Karlem Schwarzenbergem (TOP 09).
17.09.2010 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků)

INJEKCE MÍSTO POPRAVČÍ ČETY! Vietnam mění trest smrti

 
Vietnam bude od července vykonávat trest smrti pomocí smrtících injekcí, které nahradí popravčí čety. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.
25.06.2011 07:45 |

podobné články

Vietnam přestane popravovat zastřelením a přejde na injekce

 
Na údajně humánnější způsob popravování odsouzených se rozhodl přejít Vietnam. Od července už tu odsouzení k smrti nebudou popravováni zastřelením popravčí četou, ale podáním smrtící injekce, jaká se používá v USA.
25.06.2011 13:05 |

podobné články

Angelina Jolie se synem Paxem navštívila Vietnam

 
Angelina Jolie si udržuje dost nabitý program. Poté, co celá rodina navštívila Tokio, aby představili Bradův nový film Moneyball, navštívili Vietnam. I přestože se většinou jedná o práci, tentokrát se Angelina rozhodla, že si uděla menší pauzu.
12.11.2011 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2320 článků)

Vietnam vytáhl do boje proti kouření. Zakázal ho na všech veřejných místech

 
Už i Vietnam přitvrzuje proti kouření. Příští rok si Vietnamci na veřejnosti nezapálí. Dosud jim to zakazoval vládní dekret, ale nedodržovali ho. Tak přichází rovnou zákon.
19.06.2012 08:15 |

podobné články

Vietnamky z celé republiky se sjely do pražské Sapy

 
V neděli 17. 6. 2012 uvítal kongresový sál Dong Do v pražské Sapě semifinalistky Miss Vietnam České republiky 2012 – Open for Europe. Vietnamky z celé České republiky se sjely do pražské Sapy, kde se konalo semifinále dalšího ročníku Miss Vietnam České republiky, který se letos otevřel i pro Vietnamky žijící v celé Evropě.
19.06.2012 08:45 |

podobné články