Článek

„Rusové? Na pražském letišti?“ Do potlesku policii za zadržení útočníků padla pochybnost

 
Česká policie zadržela na pražském letišti Rusy, kteří napadli dobrovolníky vybírající peníze na pomoc Ukrajině, uvádějí média. Incident vyvolal ohlasy na sociálních sítích, kde lidé policii převážně tleskají. S poděkováním přišel i ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Jemu ale bylo doporučeno „raději mlčet“.
03.06.2024 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (836 článků)
Podobné články

Podvod dovolenkářů při cestě z Tuniska? Kulhánek promluvil o zadržení v Praze

 
Při návratu z dovolené v Tunisku došlo o víkendu na Letišti Václava Havla pro část českých turistů k nepříjemné komplikaci. Zhruba 140 cestujících zdržela policie na letišti cca dvě a půl hodiny. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) v pondělí uvedl, že část Čechů měla sice vystavené potvrzení o testu od českého lékaře na Djerbě, ale žádný test neabsolvovali. Podle CK Blue Style to nebyl případ jejích klientů, řekla dnes ČTK mluvčí CK Ilona Topolová. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se však Čechům, kteří byli zadrženi a zdrženi policií na letišti, na tiskovce omlouval.
07.06.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků)

Policie na pražském letišti zadržela Rusa Alexandra F. Má být zapojený do anexe Krymu

 
Na pražském letišti byl v neděli zadržen ruský občan Alexandr F., známý zapojením do takzvaného Krymského jara, tedy do událostí spojených s anexí ukrajinského Krymu Ruskem. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na představitele krymských úřadů Alexandra Molochova. Mluvčí české policie Ondřej Moravčík potvrdil zadržení ruského občana. Šéf ruských vyšetřovatelů nařídil "důkladné prozkoumání" okolností tohoto zadržení.
12.09.2021 16:10 |

podobné články

Tři kamarádi vycházejí jako audiokniha

 
Je asi nade vší pochybnost, že Tři kamarádi jsou jedním z nejkrásnějších, byť současně nejsmutnějších románů německé literatury první poloviny 20. století. A tím spíš je asi nade vší pochybnost, že Erich Maria Remarque patří k největším německým – potažmo celosvětovým – romanopiscům vůbec. Byl by proto nesporný hřích, aby se taková díla pozvolna vytrácela do zapomnění jako blednoucí položky v učebnicích středoškolské literatury.
12.12.2020 09:45 |

podobné články

Svědek o zadržení násilníků: „Sebrali jim pasy a půl hodiny se nic nedělo.“ Policie je obvinila

 
Pět ze sedmi mužů, které policie zadržela v úterý vpodvečer na letišti a kteří v centru brutálně napadli číšníka, policisté obvinili - dva z těžkého ublížení na zdraví, další tři jsou podezřelí z výtržnictví. Násilníci, kteří se prokázali nizozemským pasem, prý byli při zadržení překvapení - neměli ani tušení, že je kvůli brutálnímu napadení hledá celé Česko. Podle svědka, jenž zadržení pozoroval, byl zásah policistů v Ruzyni zbytečně zdlouhavý.
24.04.2018 18:50 |

podobné články

Chlapec, co skončil v bezvědomí po brutálním útoku: Policii se přihlásil jeden z útočníků!

 
Jeden z útočníků, co brutálně zmlátili patnáctiletého kluka, který skončil v umělém spánku na několik týdnů, se přihlásil na policii. Útok byl zřejmě rasově motivovaný. Napadený mladík bránil svou romskou přítelkyni, za to dostal několik ran pěstí. Útočník ale líčí celý incident úplně jinak!
12.09.2014 06:55 |

podobné články

Strážníci městské policie z Bíliny mají za sebou rušný víkend

 
Víkendové směny strážníků městských policií bývají již tradičně mnohem rušnější než služba ve všedních dnech. Stejně tak tomu bylo i u Městské policie Bílina. Zadržení zlodějů železa, zadržení pachatele krádeže mobilního telefonu, zadržení pachatelů vloupání, asistence u dopravních nehod a u osoby vyhrožující sebevraždou. To je jen malý výčet událostí víkendu bílinských strážníků.
17.02.2014 13:20 |

podobné články

Šok a slzy: Uniklo video ze zadržení Terezy v Pákistánu. Celníci tahají drogy z kufru

 
Když se celníci na videu krátce po zadržení Terezy ptají, co to je v jejím kufru, tváří se bezradně, nakonec se dokonce rozpláče. Uvnitř totiž bylo pod falešným dnem 9 kilo heroinu. Tereza tvrdila, že netušila, co převáží, policii ale nakonec podle všeho prozradila detaily o dalších částech pašerácké skupiny. Policie totiž po jejím zadržení provedla rozsáhlé razie. Co bude s dívkou teď, je ve hvězdách.
15.01.2018 11:30 |

podobné články

Policie nás ujistila, že už to neudělá, řekla cestovka k zadržení 140 Čechů na letišti

 
Cestovní kancelář Blue Style, jejíž klienti byli v sobotu večer mezi turisty zadrženými na pražském letišti po návratu z Tuniska, dostala od cizinecké policie ujištění, že se tak už nestane. Novinkám to v pondělí řekla mluvčí CK Ilona Topolová. Ministerstvo vnitra k zásahu sdělilo, že část cestujících na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali.
07.06.2021 12:40 |

podobné články

Exdiplomat Polreich k Ukrajině: Za potlesku tisku chválíme fašismus. Naše srdce musí stát proti pozicím úřadů

 
Dění kolem Volyňských Čechů a jejich žádost o repatriaci podle komentátora Miroslava Polreicha definitivně ukázalo, jakým způsobem pracuje naše diplomacie. Za potlesku tisku stále razí přístup, ze kterého podle analytika bude ustupovat i americká diplomacie.
10.10.2014 11:36 |

podobné články

Exdiplomat Polreich k Ukrajině: Za potlesku tisku chválíme fašismus. Naše srdce musí stát proti pozicím úřadů

 
Dění kolem volyňských Čechů a jejich žádost o repatriaci podle komentátora Miroslava Polreicha definitivně ukázalo, jakým způsobem pracuje naše diplomacie. Za potlesku tisku stále razí přístup, ze kterého podle analytika bude ustupovat i americká diplomacie.
10.10.2014 12:26 |

podobné články

Babiš dorazil na interpelace. Dočkal se potlesku, od vlastních poslanců i vestoje

 
Poslanci si ve čtvrtek mohli užít interpelace na premiéra Andreje Babiše (ANO). Zájem o ústní interpelace nebyl valný a interpelující zákonodárci se v řadě případů netajili nespokojeností, že se nedočkali odpovědí. Babiš se přesto dočkal i potlesku.
28.05.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků)

Místo potlesku výhrůžky vězením, pokuty a vyhazovy. V Rusku končí stovky doktorů a sester

 
V Rusku lidé na rozdíl od jiných zemí lékařům a dalším zdravotníkům nevyjadřují vděk za to, co dělají v době koronavirové krize. Místo toho, aby se dočkali potlesku, potýkají se lékaři s nedůvěrou, otevřeným nepřátelstvím a nedostatkem peněz, napsala agentura AP.
29.05.2020 10:15 |

podobné články

Nakladatel Padevět ustoupil Miroslavě Němcové. A dočkal se potlesku

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii už přes rok volá po tom, aby demokratické opoziční strany hledaly společnou řeč. Možná i kvůli této výzvě spisovatel Jiří Padevět vzdal ještě před prvním kolem podzimních voleb boj o Senát a ustoupil Miroslavě Němcové z ODS, kterou jednoznačně podpořil. A dočkal se potlesku.
06.09.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

Rus Ljovin dostal naloženo! Nepřipojil se k potlesku pro Ukrajinu, pak hrubkou dostal Spartu na koně

 
Byl to šlágr, jak se patří. Čtyři zásahy a více než čtrnáct tisíc diváků na letenském chrámu. V ligovém šlágru o třetí příčku skolili fotbalisté pražské Sparty soupeře ze Slovácka 3:1, i díky hrubce Vladislava Ljovina, kterou hbitě ztrestal Bořek Dočkal vedoucím druhým gólem. Ruského záložníka ve službách týmu z Uherského Hradiště přitom proprali fanoušci nejen kvůli této chybě. Podle zprávy webu CNN Prima News se před utkáním nepřipojil k potlesku na podporu Ukrajiny, což příznivce pobouřilo.
18.04.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Bořek Dočkal (38 článků)

Kavárna ve varu z Klause. Dovolil si netleskat! Už si z nich utahují

 
Tleskal, nebo netleskal Václav Klaus novému prezidentovi Petru Pavlovi? A pokud ano, byla intenzita jeho potlesku dostatečná? To je jedna z věcí, které plní veřejný prostor po včerejším nástupu nového prezidenta do funkce. V souvislosti s tím jsou zmiňovány podobnosti s dobami hlubokého socialismu, kdy byla intenzita a radost z potlesku důležitým hodnotícím kritériem. Vyjádřil se i čtrnáctiletý liberální pravičák.
10.03.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11115 článků) , Petr Pavel (2912 článků)

Nový Trumpův muž: Prezident stále není přesvědčen, že volby ovlivnilo Rusko

 
45. prezident USA prý stále není nade vší pochybnost přesvědčen, že Rusové ovlivňovali americké prezidentské volby roku 2016. Oznámil to nový šéf komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci. Pokud však někdo Trumpovi přinese nezvratné důkazy, že Rusové se o něco takového pokoušeli, nikdo prý nebude k Rusku tvrdší než právě Trump.
23.07.2017 20:15 |

podobné články

Rusové, zadržovaní na letišti, nakonec můžou v ČR zůstat

 
Šest ruských studentů, kteří byli v neděli večer zadrženi na letišti v Brně-Tuřanech kvůli údajně neplatným vízům, nakonec může v Česku zůstat. Řekl to mluvčí ministerstva zahraničí Filip Kanda.
01.03.2010 19:10 |

podobné články

Zadržení Ratha vyvolalo v ČSSD zděšení

 
Zadržení středočeského hejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha vyvolalo v soc. dem. zděšení. V důvěrné informační SMS, kterou si straníci rozesílali, se omezují jen na základní zprávu o zadržení a výsleších. Vedení ČSSD očekává, že policie svůj postup vysvětlí.
15.05.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků)

Na Ukrajině byli zajati ruští výsadkáři, hlásí ČT

 
Ruští vojáci, kteří byli zadrženi na Ukrajině, překročili rusko-ukrajinské hranice omylem a při zadržení nekladli odpor, oznámily dnes agentury ITAR-TASS a Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj z ruského ministerstva obrany. Ukrajinská tajná služba SBU v pondělí informovala o zadržení deseti ruských výsadkářů v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny.
26.08.2014 10:46 |

podobné články