Článek

„Ruský zm*de.“ Dusno před 17. listopadem. Od zastánců vlády

 
Ve čtvrtek si připomeneme další výročí boje za svobodu a demokracii, který odkazuje na protesty studentů z let 1939 a 1989. Jana Bobošíková v dalším dílu svého pořadu Aby bylo jasno znovu citovala některá ostrá prohlášení zastánců vlády Petra Fialy, aby vysvětlila, proč chystaný Pochod za demokracii považuje za pokrytecký a co je podle ní ze společenského hlediska skutečně důležité.
16.11.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4692 článků) , Jana Bobošíková (852 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Jan Fiala (390 článků)
Podobné články

CVVM: U Čechů za poslední roky posílily liberální postoje

 
Mezi Čechy v posledních letech posílily liberální postoje. Má je 30 procent lidí, zatímco před čtyřmi lety bylo zastánců liberalismu 23 procent. Nejvíce lidí se nadále hlásí k sociálnědemokratickým názorům, které jsou blízké 34 procentům lidí. Následuje konzervatismus (22 procent) a směr ekologický (18 pct), kterému ale zastánců ubylo. Klesl také podíl příznivců socialistických a komunistických idejí. Vyplývá to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
24.10.2019 18:30 |

podobné články

Vláda ptáky vyhubila, nahradila je špehujícími drony. Parodická konspirace získala tisíce zastánců

 
Ptáci špehují Američany, protože to už půl století nejsou živí tvorové, nýbrž vládní drony. Tahle konspirační teorie si bere inspiraci z teorií o ploché Zemi, vakcínách způsobující autismus nebo chemtrails (šíření chemikálií z letadel) – a ze zapálenosti jejich zastánců. Na sociálních sítích nasbírala statisíce sledujících, protestovala před sídlem Twitteru. Ale jeden malý rozdíl: Nikdo z jejích stoupenců jí nevěří, jak píše deník New York Times.
05.02.2022 20:00 |

podobné články

Češi odmítají trest smrti. Zastánců ubývá. Jak jste na tom vy?

 
Počet zastánců obnovení trestu smrti v Česku se letos snížil těsně pod hranici 60 procent. Zhruba dvě třetiny lidí jsou nadále pro právo žen na interrupci a také pro uzákonění eutanazie. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
03.07.2014 16:00 |

podobné články

Ubývá zastánců trestu smrti, ale i potratů, ukázal průzkum

 
Počet zastánců obnovení trestu smrti v Česku se letos snížil těsně pod hranici 60 procent. Zhruba dvě třetiny lidí jsou nadále pro právo žen na interrupci a také pro uzákonění eutanazie.
03.07.2014 22:40 |

podobné články

Protažené obličeje v levicově liberálním tisku: Trumpa lidé pořád podporují, s brexitem pořád souhlasí. Jak je to možné?

 
Nepodceňujte sílu zastánců Donalda Trumpa a nepodceňujte sílu zastánců brexitu, žádá své čtenáře britský deník The Guardian. Liberální voliči sice vidí, že Trump zatím nesplnil prakticky žádný ze svých slibů. Zeď na hranici s Mexikem se nestaví, daňová reforma dosud neodstartovala a zdravotní program Obamacare stále funguje. To však nic nemění na tom, že Trumpa podporuje asi 35 procent voličů. Liberálně smýšlející voliči by prý neměli Trumpovy voliče odsuzovat. Měly by se snažit je pochopit.
11.11.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

DUSNO V PRAZE: Odpůrci Angely Merkel vytáhli transparent s hákovým křížem! "Merkelová je blázen, hoďte na ni síť," zní ulicemi!

 
Angela Merkelová je v Praze zhruba dvě hodiny a před budovou vlády se sešlo přes 200 jejích odpůrců. Atmosféra je velmi napjatá a dusno by se dalo krájet. Lidé vehementně skandovali heslo jako "Angela musí pryč", "My jsme tady", nebo "Pusťte nás na Angelu". Okolí vlády je uzavřeno a i když lidé jsou opravdu rozhořčeni, k žádnému incidentu nedošlo. Nevíme, zda Angela o protestech ví, protože momentálně jedná s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
25.08.2016 12:35 |

podobné články

Nepovedená oslava: Umělci přišli na Pochod pro rodinu a zírali, kde se to ocitli. A pak jedna z nich vytáhla duhovou vlajku z Prague Pride...

 
AFÉRA Údajná „zhroucení“ bubeníků podle svědectví přítomných dětí, neshody a špatná informovanost přidružené divadelní skupiny podle informací organizátorky Dne pro rodinu Jany Jochové provázely letošní Pochod pro rodinu. Že bylo na akci, která se konala v ten samý den jako Prague Pride, dusno, potvrdil ParlamentnímListům.cz i zdroj přímo z bubenické společnosti, která pochod doprovázela. Šéf divadelní skupiny Chůdadlo zase v reakci na své pozdější vyjádření, kterým se od pochodu zastánců tradiční rodiny distancoval, obdržel několik nabídek na účast během konání Prague Pride 2018.
31.08.2017 17:45 |

podobné články

Na jednání vlády bylo dusno. Prý za to mohl guvernér Singer

 
Na jednání vlády bylo prý ve středu dusno. Vláda chtěla přesvědčit guvernéra České národní banky Miroslava Singera, aby vyslovil souhlas se zřízením centrálního registru účtů. To se jí ale nepodařilo, píší Novinky.cz.
13.03.2014 17:10 |

podobné články

Demokracie se Čechům líbí, ale přibývá zastánců autoritářské vlády

 
S fungováním demokracie je v Česku spokojeno 62 procent lidí. Za nejlepší způsob vlády ji označuje 53 procent dotázaných, naproti tomu více než čtvrtina dotázaných (29 procent) si umí představit, že za určitých okolností je autoritářský způsob vlády lepší. Plyne to z šetření CVVM.
05.03.2020 15:55 |

podobné články

Křik a dusno. Tak prý vypadalo jednání poslanců ODS

 
Na úterním jednání poslaneckého klubu ODS bylo dusno. Poslanci na sebe křičeli a skákali si do řeči. Nakonec se shodli jen na tom, že vládě loajální zákonodárci společně s rebely podpoří odložení schůze, aby o konečném osudu kabinetu rozhodl až Kongres ODS. Pád vlády tak pořád visí ve vzduchu.
31.10.2012 10:15 |

podobné články

Křik a dusno. Tak prý vypadalo jednání poslanců ODS

 
Na úterním jednání poslaneckého klubu ODS bylo dusno. Poslanci na sebe křičeli a skákali si do řeči. Nakonec se shodli jen na tom, že vládě loajální zákonodárci společně s rebely podpoří odložení schůze, aby o konečném osudu kabinetu rozhodl až Kongres ODS. Pád vlády tak pořád visí ve vzduchu.
31.10.2012 12:45 |

podobné články

Vtipy na Babišův účet a dusno: Co politici řešili v zákulisí superdebaty?

 
Brožíkova síň pražské Staroměstské radnice je celkem prostorný sál. Jenže když se do ní vměstná osm předsedů nebo místopředsedů parlamentních stran krátce před volbami, je i tam dusno. Už před začátkem se do sebe politici strefovali a vzájemně se uráželi žertíky. Pojďte teď nakouknout do zákulisí superdebaty Blesku.
07.10.2016 19:20 |

podobné články

Dusno před oslavou: Havel zmizel na Hrádeček

 
Měly to být krásné dny plné radosti a štěstí z nadcházejících oslav 75. narozenin Václava Havla. Místo toho atmosféra značně zhoustla. Poté, co Irena Obermannová (49) poprvé otevřeně přiznala, že měla s exprezidentem milenecký poměr, zavládlo u Havlových dusno. Spisovatelčino prohlášení nebyl ten nejvhodnější dárek k půlkulatinám bývalé hlavy státu.
30.09.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6345 článků) , Irena Obermannová (132 článků) , Irena Obermannová (135 článků)

Na Farmě je dusno: Striptérka Jana a gay Kubí si vjeli do vlasů a nešetřili sprostými slovy

 
Po vypadnutí Milana už to vypadalo, jaká bude na farmě pohodička, ale chyba lávky. Vrátivší se Jana, která před nějakým časem musela usedlost kvůli akutnímu zánětu slepého střeva urychleně opustit, dělá pěkné dusno. Už se stihla pohádat s Mirkem, kterého štve, jak neustále někomu udílí rady, ale také s přecitlivělým Jakubem.
25.07.2012 17:15 |

podobné články

Těžké dusno v ČSSD. Kamery zaznamenaly jízlivou přestřelku Škromacha s Dienstbierem

 
Dusno v Lidovém domě po vyhlášení volebních výsledků asi nejlépe ilustruje výměna názorů mezi dvěma příslušníky obou stranických křídel, která se odehrála před nedělním jednáním stranického předsednictva. Jejími účastníky byl rozčilený místopředseda Zdeněk Škromach a žoviální senátor Jiří Dienstbier. Záběry ze zákulisí ČSSD přinesla ČT v pořadu 168 hodin.
28.10.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (603 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Dnešní díl ULICE: Velké dusno u Hložánků! Jak to dopadne?

 
V nekonečném seriálu Ulice TV NOVA bude dnes pořádně dusno. Jak krize u Hložánků dopadne, můžete na obrazovkách sledovat už dnes před Televizními novinami.
03.09.2014 15:25 |

podobné články

Život po Výměně: Z Facebooku se přišlo na nevěru a doma bylo pořádně dusno. Šli manželé od sebe?

 
Středeční Výměna manželek byla hodně ostrá a nabitá emocemi. Přišlo se totiž na nevěru, a to přímo před televizními kamerami. Milence práskl Facebook a bylo dusno. Pak se přišlo na to, že manžel také není žádný svatoušek. Jak to všechno dopadlo?
30.03.2017 10:05 |

podobné články

V ČSSD je dusno kvůli platům učitelů

 
Jen chvíli před závěrečným hlasováním o návrhu státního rozpočtu na příští rok zavládlo v poslaneckém klubu soc. dem. dusno. Spory mezi politiky způsobil rozdílný postoj ke zvyšování platů kantorů. Ke schválení pozměňovacích návrhů, které by na platy učitelů přesunuly miliardy korun, vyzvala ČSSD šestice opozičních stran.
04.12.2019 10:35 |

podobné články

Životy slavných: Boris Jelcin: Ruský prezident, který se neštítil krveprolití, zanechal zemi v bídě a miloval alkohol

 
Před 21 lety vystoupil tehdejší prezident Ruska Boris Jelcin ve svém projevu před ruský lid a oznámil dobrovolnou rezignaci z prezidentského úřadu. V něm ho nahradil ambiciózní Vladimir Putin, který mu zajistil řadu privilegií a doživotní imunitu. Ruský lid byl ale rád, že Jelcin odchází. Zemi totiž za dobu své vlády dovedl do hospodářské krize, krveprolití a bídy. Více se dozvíte v novém díle pořadu Životy slavných internetové televize Mall.tv.
31.12.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)