Článek

Rusko žádá snížení počtu pracovníků české ambasády najatých na místě

 
Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes oznámil, že Česko omezí počet pracovníků na ruském velvyslanectví v Praze podle personálního stavu na české ambasádě v Moskvě. Ruské ministerstvo zahraničí poté vzneslo požadavek, aby byl snížen počet pracovníků české ambasády v Moskvě s přihlédnutím k rozdílným počtům zaměstnanců, kteří jsou najímáni přímo na místě.
22.04.2021 22:20 |

podobné články

Podobné články

Václav Kovalčík: Situace kolem Andreje Babiše a prý najatých odpůrců je zmatená

 
Situace kolem Andreje Babiše a prý najatých odpůrců je zmatená, neboť je trestně stíhaný premiér jednak proevropský, dokonce se při svém zahraničním cestování do Berlína zřekl jakéhokoliv napojení na KSČM, sice naoko odmítl příliv nelegálních migrantů z afrického kontinentu. Andrej Babiš si tedy podkopal podporu KSČM, za což mu pravděpodobně hrozí vyslovení nedůvěry jeho vládě Sněmovnou.
10.09.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků)

Rusko vyhostí 20 pracovníků české ambasády, vláda pro ně pošle speciál

 
Ruské ministerstvo zahraničí si v neděli předvolalo českého velvyslance v Moskvě Vítězslava Pivoňku. Důvodem je sobotní rozhodnutí ČR vyhostit 18 ruských diplomatů. S odkazem na své zdroje to uvedla agentura TASS. Rusko v odvetě vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, z toho 16 diplomatů.
18.04.2021 18:55 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

Ruská odveta! 20 českých diplomatů míří domů. Podobná věc se stala v Polsku

 
Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to podle svého dnešního vyjádření oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že příslušníci ruské tajné služby se zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014. Moskva hrozila odvetou a mimo jiné uvedla, že v kroku české vlády vidí americký vliv. Český ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček uvedl, že jej vysoký počet vyhoštěných pracovníků české ambasády překvapil.
19.04.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Děláme ze sebe osly, tvrdí Kalouskův muž. Volá po zavření české ambasády v Sýrii

 
První místopředseda Kalouskovy TOP 09 Marek Ženíšek patří mezi ty, kdo volají po zavření ambasády v Sýrii. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tyhle návrhy odmítá, tvrdí, že česká přítomnost v místě konfliktu umožňuje nejen humanitárně pomáhat, ale i zastupovat spojence. Podle Ženíška však ze sebe „děláme osly“. Za zachování ambasády je však i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
11.04.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2798 článků) , Bohuslav Sobotka (9561 článků)

Z tajného dokumentu vyplývá, jak Izrael tlačí na přesun české ambasády do Jeruzaléma

 
Česká republika už začala organizačně připravovat přesun své ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Vyplývá to z utajeného dokumentu, který minulý týden zaslal izraelskému ministerstvu zahraničí velvyslanec Daniel Meron. Podle něj zafungoval izraelský tlak, který byl podpořen i tím, že podobný krok již dříve oznámily další země v čele se Spojenými státy. Na vznik týmu, který má prověřit možnosti přesunutí české ambasády, upozornili ve svém článku internetové stránky The Times Of Israel a i24news.
18.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Israel (1 článek)

Kauza Vrbětice: Zeman zmínil ruského Pata a Mata. A ostrá kritika prezidenta po projevu

 
Českem dál otřásá skandál. Do konce května má odjet 63 Rusů s rodinami. Podle Moskvy na ambasádách zůstane sedm diplomatů, 25 administrativně technických pracovníků a 19 zaměstnanců najatých na místě. Těch má česká ambasáda kolem 110 a bude je muset výrazně seškrtat, podle resortu jde o komplikaci. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vypracovat seznam „nepřátelských zemí“, jejichž diplomatická zastoupení v Rusku budou mít omezenou možnost zaměstnávat místní síly. Český prezident Miloš Zeman v neděli vystoupil s projevem a následně v rozhovoru v Partii na CNN Prima News. Schytal kritiku mj. za chování k moderátorce Terezii Tománkové.
18.04.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Bohuslav Sobotka (9561 článků)

Dohra vrbětické kauzy: Česká ambasáda propustí 79 Rusů. Restaurace i hotel zavřou

 
České velvyslanectví v Moskvě propustilo k minulému pátku většinu Rusů, kterou zaměstnávalo. Celkem výpověď do konce května obdrží 79 místních lidí. Serveru Seznam Zprávy to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová. Důvodem je diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem, která vedla ke snížení počtu pracovníků na české ambasádě i ruských pracovníků, které Češi v Moskvě zaměstnávali. Ochromen je tím především Český dům v ruské metropoli, od příštího úterý se v něm zavře restaurace i hotelový provoz.
25.05.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Eva Davidová (19 článků)

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Městská část Praha-Suchdol požaduje po Ministerstvu zahraničních věcí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Sdělil to dnes starosta Suchdola Petr Hejl. Po výbuchu v rezidenci zemřel ve středu palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál.
03.01.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Diplomatická roztržka s Ruskem? Premiér Babiš zasahuje. Pouze na PL

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) před pár dny oznámil, že jedná s ruskou ambasádou o snížení počtu jejích pracovníků. Ovšem reakce z ruské ambasády zněla: není to pravda. Český premiér Andrej Babiš serveru ParlamentníListy.cz řekl, že o těchto snahách svého ministra nic neví.
28.11.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků)

Češi na covid už neumírají nejrychleji v Evropě. Hůř je na tom Bosna a Hercegovina

 
V České republice se od března, tedy od začátku epidemie způsobené novým koronavirem, nakazilo 469 769 lidí a zemřelo 6558 lidí. Podle údajů Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) je ČR podle počtu nakažených na 100 000 obyvatel za uplynulý týden celosvětově na 13. místě, přitom počátkem minulého týden byla na třetím místě. Podle počtu úmrtí k počtu obyvatel za uplynulý týden je Česká republika na druhém místě, od počátku listopadu byla ČR na prvním místě, Českou republiku za uplynulý týden předstihla Bosna a Herecegovina.
18.11.2020 12:00 |

podobné články

Česko srovnalo počet diplomatů v Praze a Moskvě

 
Česká republika rozhodla o snížení počtu pracovníků na ambasádě Ruské federace v Praze tak, aby odpovídal současnému stavu na českém velvyslanectví v Moskvě. Zastropování počtu diplomatů je podle ministra zahraničí standardním krokem. Čas na stažení diplomatů má Rusko do konce května. ČR po Rusku požadovala zpětvzetí rozhodnutí o vyhoštění 20 diplomatů.
22.04.2021 14:20 |

podobné články

Velvyslanec na moskevské přehlídce? Politický geograf Romancov je znechucen, prý jsme stáhli ocas

 
Politický geograf Michael Romancov považuje za chybu, že se český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka účastnil vojenské přehlídky v Moskvě na počest konce druhé světové války v Evropě. „Česko mělo být zastoupeno na nižší diplomatické úrovni, kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomu, jak Moskva s naším velvyslancem zacházela, když se jednalo o vyhošťování pracovníků ruské ambasády u nás a české ambasády v Moskvě,“ míní Romancov s tím, že Rusové to mohou vnímat jako naši slabost.
10.05.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1683 článků)

VIDEO Je to venku. Bitka ruského policisty s americkým agentem, která způsobila mezinárodní skandál

 
Washington a Moskva jsou znovu ve při. Může za to bitka ruského policisty s americkým diplomatem. Americká strana tvrdí, že ruský policista, možná příslušník tajných služeb, napadl jednoho z pracovníků ambasády USA v Moskvě a tomu se jen s vypětím všech sil podařilo dostat na ambasádu. Ruská strana incident popisuje jinak. Ruský policista se prý snažil chránit zaměstnance ambasády USA před podezřelým individuem.
08.07.2016 10:05 |

podobné články

Premiér Babiš: Česko vyhostí osmnáct zaměstnanců ruské ambasády

 
Komenatář na facebookovém profilu k vyhoštění pracovníků ruské ambasády
18.04.2021 09:25 |

podobné články

Rusko žádá o ochranu svého diplomata. Kvůli tvorbě českých novinářů prý čelí štvanici

 
Výhrůžkám kvůli obvinění z útoku na pražské politiky čelí zaměstnanec ruské ambasády, ta proto nyní žádá české ministerstvo zahraničí o policejní ochranu svého diplomata, píše server Aktuálně.cz.
11.05.2020 21:30 |

podobné články

Dvacet šest senátorů žádá přesun ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

 
Dvacet šest senátorů, tedy zhruba třetina horní komory Parlamentu, vyzvalo k přesunu české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Dnes to na tiskové konferenci řekl senátor Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL), podle něhož se k výzvě mohou připojit ještě další senátoři, napsala ČTK.
18.12.2019 15:45 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí jedná s ruskou ambasádou o počtu diplomatů v Praze, uvedl Petříček u Moravce

 
Ministerstvo zahraničních věcí jedná s ruským velvyslanectvím o počtu diplomatů v Praze a o omezení počtu registrovaných diplomatických aut ambasády. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nechtěl předjímat, zda Česko nějaké ruské diplomaty vypoví, podle něj je třeba také zajistit, že se neochromí provoz českého velvyslanectví v Moskvě.
25.11.2018 16:00 |

podobné články

Remek končí v Rusku dřív: Šéfovi ambasády chybí v Moskvě rodina

 
První český kosmonaut a v současnosti také šéf české ambasády v Moskvě se rozhodl skončit ve funkci dřív, než mu vyprší mandát. Na odchod Vladimíra Remka upozornil týdeník Respekt. Rusko opustí prý z osobních důvodů.
21.08.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (157 článků)