Článek

Rusko za dalšími výbuchy? Bulharsko podezírá šest Rusů z explozí ve skladech zbrojaře Gebreva

 
Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách zbrojaře Emilijana Gebreva.
28.04.2021 16:40 |

podobné články

Podobné články

Bulharsko viní z výbuchů ve skladech a továrnách šest Rusů. Zbrojaře chtěli otrávit novičokem

 
Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách zbrojaře Emiliana Gebreva. Tři z podezřelých byli již dříve obviněni, že se obchodníka se zbraněmi pokusili otrávit nervově paralytickou látkou novičok. Podle televize BNT o tom dnes informovala mluvčí generální prokuratury Sijka Milevová.
28.04.2021 13:05 |

podobné články

Po Vrběticích další výbuchy: Bulharsko podezřívá Rusy z odpálení muničních skladů. Umírali tam lidé

 
Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách zbrojaře Emilijana Gebreva. Tři z podezřelých byli již dříve obviněni, že se obchodníka se zbraněmi pokusili otrávit nervově paralytickou látkou novičok. Podle televize BNT o tom dnes informovala mluvčí generální prokuratury Sijka Milevová.
28.04.2021 13:20 |

podobné články

Bulharsko vyhostilo ruského diplomata. A Moskva vzkazuje: Nebudeme trpět, co „vyvádějí“ Češi a Bulhaři

 
Bulharsko oznámilo vyhoštění jednoho ruského diplomata. Stalo se tak den poté, co prokuratura oznámila, že podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy bulharských skladů munice. Moskva už chystá odvetná opatření, informuje iDNES.cz.
29.04.2021 21:10 |

podobné články

Obchodník se smrtí nakoupil zbraně ve Vrběticích, pak otrava jedem v luxusní restauraci: Sesunul se k zemi, upadl do kómatu, pak i jeho syn

 
Až 18 diplomatů z ruské ambasády má opustit Českou republiku. Jejich vyhoštění následuje poté, co premiér Andrej Babiš oznámil, že Rusko má na svědomí výbuch muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Za výbuchem navíc mají stát dva agenti ruské zpravodajské služby GRU Anatolij Čepiga a Alexander Miškin. Zbraně měly být určeny pro zbrojaře Emiliana Gebreva, jenž v roce 2015 v bulharské Sofii upadl do kómatu poté, co byl otráven jedem!
19.04.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21842 článků) , Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (110 článků)

Ruští likvidátoři, kteří stojí za výbuchem ve Vrběticích? Časová osa smrti, pak metál od Putina

 
Ruští agenti zpravodajské služby GRU Anatolij Čepiga a Alexander Miškin jsou muži, kteří podle všeho stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Usilovně po nich pátrá policie. Podezřelí jsou i z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala a zbrojaře Emiliana Gebreva. Toto je časová osa smrti, která mapuje, co se během špionáže na našem území i po ní dělo.
17.04.2021 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (110 článků)

Bulharsko kvůli migrantům prodlouží plot na hranicích s Tureckem

 
Bulharsko kvůli neustávajícímu přívalu syrských uprchlíků podstatně prodlouží stávající plot na hranicích s Tureckem. Oznámil to dnes premiér Bojko Borisov. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) tento záměr kritizuje. Bulharsko, nejchudší země Evropské unie, se migrační vlnou dostalo pod velký ekonomický a sociální tlak.
14.01.2015 22:12 |

podobné články

Policie v aféře tatrovek prověřuje manažera pragovky a zbrojaře

 
Policie v souvislosti s tendrem na nákup nákladních vozů Tatra pro českou armádu prověřuje šéfa exportu společnosti Praga Petra Ptáčka a zbrojaře Michala Smrže, zda se nedopustili korupce. V té věci už prověřují bývalého ministra obrany Martina Bartáka.
15.01.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (339 článků)

Zbrojař Strnad výrazně roste a luxuje lidi z obrany

 
Ozbrojené složky a zbrojařské firmy byly vždy propojené nádoby, ale v posledních letech se s bývalými důstojníky a ministerskými úředníky, kteří pracují pro české zbrojaře, roztrhl pytel. Nejvíce jsou vidět ve firmách expandujícího zbrojaře Jaroslava Strnada, který všechny své firmy zastřešil pod značku Czechoslovak Group (CSG).
19.05.2016 04:00 |

podobné články

Tři tisíce pro každého za výbuchy munice. Vláda odškodní lidi z Vrbětic a okolí

 
Nucená evakuace, několik měsíců strachu a mimořádných bezpečnostních opatření, kdy ostraha zkomplikovala lidem třeba i cestu domů. Za výbuchy v muničních skladech nedaleko Vrbětic dostanou místní třítisícovou „náplast“. Z areálu odjede ve středu poslední kamion s nevybuchlou municí.
21.12.2015 12:10 |

podobné články

Nezájem Rusů o fotbal je rekordní. Připravují přitom mistrovství

 
Nezájem Rusů o fotbal zažívá historický propad, Rusko se přitom připravuje na roli pořadatele fotbalového mistrovství světa, které se bude konat za tři roky. Z průzkumu státní agentury VTsIOM vyplynulo, že fotbal je volný až 73 procentům Rusů. Ještě před 10 lety to bylo přitom jen 43 procent. Jen zoufalých osm procent lidí v Rusku se označuje za velké fanoušky. 
07.07.2015 14:36 |

podobné články

Vrbětický scénář? Ruská tajná služba byla v Bulharsku v době explozí muničních skladů

 
Rádio Svobodná Evropa informovalo, že ruští agenti se nacházeli v Bulharsku v době, kdy došlo k výbuchům v tamních zbrojních skladech. Výbuchy měly proběhnout podle podobného scénáře.
23.04.2021 12:01 |

podobné články

Jihočeští silničáři mají před zimou ve skladech 90 tisíc tun posypu

 
Celkem 90 tisíc tun posypových materiálů má před nadcházející zimou, tedy v období 2014 až 2015, ve skladech Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Na starosti má přitom více než šest tisíc kilometrů silnic, to znamená, že na každý kilometr komunikací by mohla okamžitě použít zhruba 15 tun posypu.
25.10.2014 13:40 |

podobné články

Výbuchy před mírovým pochodem v Ankaře zabily nejméně 30 lidí

 
Centrem turecké metropole Ankara dnes otřásly dva výbuchy, které si vyžádaly nejméně 30 mrtvých a 126 zraněných. Nejnovější bilanci oběti zveřejnilo ministerstvo vnitra. Příčina výbuchů, které se odehrály krátce před začátkem mírového pochodu, se nyní vyšetřuje. Turecká vláda označila výbuchy za teroristický čin, média spekulují, že šlo o sebevražedný útok.
10.10.2015 13:56 |

podobné články

Nová hrozba z Kremlu: „Nestrpíme, co vyvádí Česko, Bulharsko a Pobaltí,“ vzkazuje Putinův mluvčí

 
Rusko nestrpí to, „co teď vyvádí“ Česko, Bulharsko a Pobaltí, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant. Reagoval na vyhošťování diplomatů, které následovalo poté, co české úřady označily agenty ruské vojenské rozvědky GRU za důvodně podezřelé z výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 s dvěma oběťmi na životech.
29.04.2021 16:15 |

podobné články

Děsivý ohňostroj: Továrnou hodinu otřásaly výbuchy plynu

 
Továrnou na propan v americkém státě Florida otřásla před pondělní půlnocí místního času série silných explozí. Nejméně sedm lidí utrpělo zranění, žádný ze zaměstnanců ale podle agentury AP nezahynul. Původně se policie domnívala, že výbuchy si vyžádaly několik obětí.
30.07.2013 09:30 |

podobné články

Matláci Češi. Vrbětice? Jejich chyba. Rusko právě tvrdě zaútočilo

 
Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že za výbuchy muničního skladu ve Vrběticích může především nedbalost české vlády. Muniční sklad byl podle jejího vyjádření pronajímán soukromým zbrojařům a nebyl mezi lety 2006 až 2014 nijak kontrolován. „Ve skladech bylo uloženo obrovské množství zbraní osm let bez jakéhokoliv dohledu české vlády,“ říká Zacharovová.
20.04.2021 12:55 |

podobné články

K nejpopulárnějším cílům Rusů patří v závěru roku Praha

 
Většina Rusů, kteří se rozhodli strávit novoroční dovolenou v zahraničí, zamíří do evropských států. Mezi nejpopulárnější destinace ruských turistů se letos dostaly Praha, Mnichov a Vídeň. Výsledky průzkumu novoročních cestovních plánů Rusů zveřejnil web infox.ru.
17.12.2011 10:15 |

podobné články

Státní veterinární správa pozastavila zásilku v mrazírenských skladech v Hněvotíně

 
Státní veterinárná zpráva na základě společných kontrol s celní správou zjistila v mrazírenských skladech v Hněvotíně v Olomouckém kraji zásilku zmrazených vepřových kůží českého původu v množství 485 kg, které nebyly řádně označeny v souladu s legislativou.
28.08.2016 09:05 |

podobné články

Česko roušky ještě nenakoupilo: Ve státních skladech není ani jedna. Babiš zuřil, pak otočil

 
Opatření se zpřísňují, nošení roušek už je zase potřeba. Jenže ty nejsou, tedy alespoň ve skladech Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Neleží tam ani jeden kus. Správa přitom nové nákupy dostala za úkol od vlády již v květnu. Zakázky zatím nejsou podepsané, protože se postupuje podle zákona. To rozčílilo premiéra Andreje Babiše (ANO), pak otočil. Sklady má mít „pod palcem“ ministr průmyslu Havlíček, ten podle zjištění MF Dnes také o ničem nevěděl. Alespoň nějaké roušky ve strategických zásobách má ministerstvo vnitra.
24.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21842 článků)