Článek

Rusko se vyhnulo diplomatickému skandálu s Českem, píše tamní tisk

 
Rusku se při jednáních s prezidentem Milošem Zemanem podařilo vyhnout vážnému diplomatickému skandálu jen díky včasné přípravě. Píše o tom dnes ruský list Kommersant. Naráží tím na poprask kolem článku hájícího sovětskou invazi do Československa v roce 1968, kterou na svých stránkách v úterý zveřejnil web ruské armádní televize Zvezda. Informuje o tom ČTK.
23.11.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21251 článků)
Podobné články

Vozidlo městské policie se na poslední chvíli vyhnulo srážce s opilým řidičem

 
Kolem druhé hodiny v noci se vozidlo liberecké městské policie jen o vlásek vyhnulo osobnímu vozidlu v protisměru. Jeho řidič v ulici Nákladní vyjížděl od čerpací stanice a najel přímo do levé poloviny vozovky. Tam právě projíždělo vozidlo městské policie a strážníci se srážce stačili vyhnout jen na poslední chvíli.
07.07.2014 00:50 |

podobné články

Rusko se všemožně snaží válce vyhnout, tvrdí Putin

 
Vladimír Putin se nechal slyšet, že Rusko udělá cokoliv, aby se vyhnulo válce. Krize na Ukrajině musí skončit co nejdříve, tvrdí prezident země. Rusové se podle něj musí soustředit na rozvoj Matičky Rusy a ne bojovat.
14.08.2014 13:20 |

podobné články

Zbraně na Ukrajinu? Cyril Svoboda naléhavě upozorňuje na jisté souvislosti

 
Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda není příznivcem dodávek zbraní do zemí, kde probíhá válečný konflikt, dává přednost diplomatickému řešení. Ale připouští, že Rusko bylo stranou, která uspěla, protože násilím získala ukrajinský Krym. „Nepochybně to, že Spojené státy a Evropská unie mlčí ke Krymu, znamená, že to fakticky vzaly jako hotovou věc. A má-li se posuzovat, kdo je vítěz a kdo poražený, tak v otázce Krymu samozřejmě Rusko uspělo. To je jasné,“ potvrdil politik KDU-ČSL v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
25.02.2015 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (358 článků)

„V divadle by to byla komedie.“ Německý tisk cupuje Zemana kvůli Sobotkovi

 
O politickém skandálu, ponížení nebo skutečné úrovni českého prezidenta píše německý tisk v souvislosti se čtvrteční schůzkou prezidenta Miloše Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou na Pražském hradě, při níž se oba politici v přímém televizním přenosu dostali do tvrdého sporu.
05.05.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Miloš Zeman (21251 článků)

Proti populismu a extremismu je důležitá akceschopnost EU, míní premiér

 
V Evropě se zvyšují pochyby o dalším osudu integrace, roste populismus, nacionalismus a extremismus, rozhodující je a bude akceschopnost Evropské unie. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to dnes řekl diplomatickému sboru na novoročním setkání v Praze v Lichtenštejnském paláci. Text projevu ČTK poskytl mluvčí vlády Martin Ayrer. S diplomaty se Sobotka takto setkal potřetí, píše ČTK.
20.01.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Kvůli Spaceyho skandálu končí seriál Dům z karet, herec přijde i o cenu Emmy

 
Společnosti Netflix a Media Rights Capital oznámily, že úspěšný seriál Dům z karet šestou sérií skončí. A to kvůli sexuálnímu skandálu herce a režiséra Kevina Spaceyho. Hvězda Americké krásy byla kolegou Anthonym Rappem obviněna z pokusu o sexuální obtěžování v roce 1986. Rappovi tehdy bylo čtrnáct. A kvůli skandálu Spacey přijde také Emmy za celoživotní přínos.
01.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Spacey (72 článků) , Anthony Rapp (9 článků)

„Zneužíváte Rusko“. Kreml odmítl, že je za únikem konspirace u Clintonové

 
Rusko se nechce účastnit americké předvolební kampaně. Ke skandálu kolem úniku obsahu elektronické pošty mezi členy americké Demokratické strany to v úterý řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Obsah e-mailů byl zveřejněn těsně před nominačním sjezdem Demokratické strany, přestože o útoku na své servery a jeho možném napojení na Rusko strana informovala už v dubnu. Načasování podle demokratů svědčí o záměru Moskvy ovlivnit výsledek voleb v USA.
26.07.2016 14:45 |

podobné články

Knížecí rande s ramlicí v indické restauraci: Co se stalo s usvědčujícími fotografiemi mileneckého páru?

 
Když se před pár dny objevil v jedné pražské indické restauraci kníže "Karel Schwarzenberg":http://www.extra.cz/tema/karel-schwarzenberg (76) se svojí "milenkou":http://www.extra.cz/knizeci-ramlice-se-po-skandalu-s-lesbickymi-fotografiemi-kde-je-videt-vse-opet-objevila-ve-spolecnosti-tady-je-14-fotografii-kdy-ji-extra-cz-bylo-v-patach "Janou Vopěnkovou":http://www.extra.cz/tema/jana-vopenkova (25), objevily se na "oficiální facebookové stránce podniku fotografie":http://www.extra.cz/sokujici-zjisteni-knize-schwarzenberg-mel-svou-ramlici-uklidit-do-zahranici-milenci-se-i-po-skandalu-schazeji-v-praze, kde si pár dopřává tamní jídlo. Zaměstnanci zřejmě vycítili možnost získat zadarmo velikou reklamu a knížete i s jeho doprovodem několikrát zvěčnili. Jenže teď snímky ze stránek stáhli.
13.12.2013 22:00 |

podobné články

Švédské médium si všimlo „uprchlického“ skandálu TV Prima. A takto ho podalo lidem

 
Švédský deník Aftonbladet si všiml skandálu televize Prima. Tamní novináři píší, že česká soukromá televize přikázala redaktorům prezentovat uprchlíky v negativním světle, a to pod hrozbou vyhazovu. Aftonbladet k tomu ironicky poznamenává, že se děje přesně to, na co poukazují protiuprchličtí radikální Švédští demokraté, jen trochu jinak, než by si možná přáli.
03.06.2016 08:30 |

podobné články

Zeman ve vánočním projevu mluvil jen o sobě, píše tisk

 
Komentátoři českých deníků čtvrteční vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana většinou kritizují. Chyběla jim v něm vize budoucnosti, v čemž se shodují s některými předními politiky. Prezident v projevu chválil zejména sebe, ale jeho vystoupení postrádalo hlubší obsah, píše tisk.
27.12.2013 06:22 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21251 článků)

Pomoc Řekům nemá obdoby: 3,1 bilionu korun

 
Aby se Řecko vyhnulo státnímu bankrotu, dostane teď jako dárek 3,1 bilionu korun. Pomoc, na níž se řecká strana o víkendu dohodla s Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem, nemá v historii obdoby.
02.05.2010 19:35 |

podobné články

Vaňhová (ČSSD): Setkání s občany k D8 se ministerstvo dopravy vyhnulo

 
Ve čtvrtek 17. února se ve Velemíně v pozdním odpoledni uskutečnilo setkání hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové s občany obcí na objízdných trasách, nahrazujících nedostavěný úsek dálnice D8 přes České středohoří. Pozváni byli i představitelé dotčených resortů. Židle za předsednickým stolem, které byly rezervovány pro ministra dopravy Víta Bártu a pro jeho poradce Miroslava Patrika, však zůstaly prázdné.
20.02.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Fajmon (ODS): Zastánci eura by měli ze svého poslat peníze Řecku!

 
Řecko dostalo před rokem záchrannou půjčku ve výši 130 mld. euro, aby se vyhnulo bankrotu.
09.06.2011 22:25 |

podobné články

Drábek obešel ÚOHS a vypsal zakázku na sociální karty

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) vyzrál na veřejnou kontrolu jeho úřadu, zda vybral pro stát nejvýhodnější nabídku na dodání a správu sociální karty. Ministerstvo vyhlásilo soutěž podle obchodního zákoníku a ne podle zákona o veřejných zakázkách. Vyhnulo se tím kontroly ÚOHS.
22.09.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Ministerstvo chybovalo v zakázce na výběr právníků, potvrdil soud

 
Podle ÚOHS ministerstvo zakázku v rozporu se zákonem rozdělilo na čtyři menší, aby se vyhnulo nutnosti vyhlásit výběrové řízení. Nejvyšší správní soud dal úřadu za pravdu.
01.10.2011 12:10 |

podobné články

Star Wars: The Old Republic bude i pro slabší PC

 
Máte problémy při hraní Star Wars: The Old Republic? Pak je na vině dost možná nedostatečná konfigurace vašeho PC, řekl v rozhovoru s Eurogamerem šéf vývoje James Ohlen. Zhruba pětadevadesát procent hráčů má podle Ohlenových odhadů konfiguraci dost silnou na to, aby se výkonnostním problémům hry vyhnulo, ale přesto se najdou i takoví, jejichž počítače na The Old Republic...
11.01.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: James Pak (3 články)

Stárnutí se jí vyhnulo obloukem: Představitelka Sue Ellen ze seriálu Dallas vypadá v 71 letech famózně!

 
Dáma v červených šatech na snímku je pro seriálové nadšence známá jako Sue Ellen Ewingová. Americká herečka Linda Gray (71) se tak podobně jako řada jejích hereckých kolegů díky jedné veleslavné roli zaškatulkovala a její skutečné jméno znají spíš jen filmoví odborníci. Zanedlouho se navíc její postava Sue Ellen opět dostane do povědomí veřejnosti, jelikož promo k nové řadě seriálu Dallas probíhá právě v těchto dnech...
23.08.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Linda Gray (16 článků) , Linda Gray (16 článků)

Mrazivá zpověď děvčátka: Raději zemřu, než mít svatbu v 11 letech!

 
Nechce manželství z donucení, jedenáctileté děvče raději uteklo z domova, aby se vyhnulo svatbě. Tvrdí, že raději zemře, než aby měla v jedenácti letech svatbu!
25.07.2013 21:45 |

podobné články

Klausova amnestie prominula trest 111 tisícům lidí, spočítalo ministerstvo

 
Amnestie bývalého prezidenta Václava Klause se týkala více než 111 tisíc lidí. Z toho 20 tisíc vězňů se vyhnulo dokončení nepodmíněného trestu ve vězení. Z nápravných zařízení bylo propuštěno 6300 odsouzených a třetina z nich je nyní znovu stíhána.
17.12.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků)