Článek

Rusko pokračuje v ofenzivě bez ohledu na ukrajinský protiútok, prohlásil Putin

 
Rusko bude dál pokračovat ve své ofenzivě na ukrajinském Donbasu nehledě na pokusy Kyjeva o protiútok, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin, který je v uzbeckém Samarkandu na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Před novináři také zopakoval, že plán „speciální vojenské operace“, jak Moskva svou invazi označuje, zůstává stejný a nemění se.
16.09.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)
Podobné články

Šlouf pokračuje v ofenzivě, na lídrovi kandidátky SPOZ už ale netrvá

 
Lobbista Miroslav Šlouf, kterého špičky Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) nahradily v čele pražské kandidátky pro předčasné volby ministrem dopravy v demisi Zdeňkem Žákem, pokračuje v ofenzivě. Společně se dalšími uchazeči o poslanecké křeslo požaduje, aby zemanovci v hlavním městě mohli znovu kandidátku projednat v původní podobě. V takovém případě Šlouf dobrovolně z čela volební listiny odejde.
17.09.2013 12:40 |

podobné články

Putin: Rusko nemá špatné úmysly! Západ napětí stupňuje sankcemi, chceme spolupracovat

 
Rusko se bude dál rozvíjet bez ohledu na to, jak je situace těžká, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Během ceremonie vztyčování vlajky na nové ruské lodi Maršal Rokossovskij, která má zajistit zásobování Kaliningradu, ruské enklávy na březích Baltu, apeloval na sousední státy, aby nestupňovaly napětí a nepřijímaly sankce, ale aby normalizovaly vztahy s Ruskem. Řekl, že Rusko nemá špatné úmysly vůči svým sousedům. Všechny ruské akce podle Putina vznikají výlučně v reakci na protiruské kroky.
04.03.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Rusko půjčí Kyjevu slíbené peníze bez ohledu na změnu vlády

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes po jednání se špičkami Evropské unie v Bruselu prohlásil, že Rusko dodrží dohodu o půjčce Ukrajině a zlevnění dodávek plynu bez ohledu na složení vlády v Kyjevě. Moskva se s představiteli unie dohodla také na expertních diskusích o ekonomických dopadech asociačních dohod, které EU domlouvá se svými partnery. 
28.01.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Ruský opoziční novinář odevzdaně: Car Putin dělá přesně to, co lidé chtějí. Včetně té války

 
Server Tapolitika.cz přinesl český překlad komentáře ruského novináře Arkadije Babčenka k situaci v Rusku. Popisuje, že Putin není žádný diktátor. Putin je car, kterému jiní předali do rukou moc, aby Rusko opět pozvedl. Putin toto přání vyslyšel a po mnoha letech rozšířil ruské území o ukrajinský poloostrov Krym. A lid mu tleská. Lid se totiž chce vymezovat proti Spojeným státům, lid chce vidět pokořenou Ukrajinu. Válka ruskému lidu nevadí.
04.09.2016 22:00 |

podobné články

Ukrajinský prezident zapomněl ukrajinsky: Z míry ho vyvedl dotaz na oligarchy

 
Ukrajinský prezident Petr Porošenko (50) na tiskové konferenci v Kyjevě zapomněl ukrajinštinu. Z míry ho vyvedla otázka na oligarchy. Porošenko přitom na rozdíl od svého předchůdce Janukovyče (65) používá výhradně ukrajinský jazyk. Prezident zároveň prohlásil, že v tomto roce chce Kyjev získat zpět Donbas a ideálně i Krym.
17.01.2016 06:10 |

podobné články

Ukrajinské jednotky pokračují v ofenzivě na východě země, humanitární situace je kritická

 
Ukrajinské jednotky pokračují v ofenzivě proti proruským separatistům kolem Luhansku a Doněcku, kde bylo ráno slyšet dělostřeleckou palbu, informovala agentura AFP. Při střetech zemřelo za posledních 24 hodin 13 ukrajinských vojáků, uvedl armádní mluvčí Andrij Lysenko. V Doněcku zahynul podle BBC jeden civilista. Kyjev také znovu obvinil Moskvu z provokace, protože u společné hranice prý operuje velká kolona ruských armádních vozidel.
09.08.2014 13:40 |

podobné články

Kvůli ofenzivě syrské armády se na útěk daly desetitisíce lidí

 
Desítky tisíc Syřanů prchly během posledních tří dnů kvůli ofenzivě armády věrné režimu prezidenta Bašára Asada ze svých domovů na území jižně od západosyrského města Halab. S odvoláním na očité svědky o tom dnes informoval zpravodajský web BBC. Během rozsáhlé operace podporované ze vzduchu ruskými letadly dnes zahynul vojenský velitel jedné z opozičních skupin.
19.10.2015 18:26 |

podobné články

Kyjev vyzývá ke zdrženlivosti v informování o ofenzivě u Chersonu, může to škodit armádě

 
Ukrajinské ministerstvo obrany dnes vyzvalo ke zdrženlivosti ohledně informování o pokračující ukrajinské ofenzivě u Chersonu. Šíření jakýchkoliv zpráv před koncem operace podle něj armádě škodí.
23.06.2022 14:25 |

podobné články

Mimořádné jednání k útoku na Ukrajinu. Šéfka Sněmovny odhalila předem, co přijde

 
Rusko pokračuje v mohutné ofenzivě proti Ukrajině, která v zemi vyhlásila válečný stav. Poslanecká sněmovna se dnes mimořádně sešla vzhledem ke kritické válečné situaci na Ukrajině. „Probudili jsme se do nové reality, je potřeba na to reagovat,“ řekla předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) s tím, že se dá očekávat usnesení, v němž poslanci jednoznačně odsoudí ruskou agresi a vyjádří podporu Ukrajině. Jednání se účastní také ukrajinský velvyslanec, který by měl k poslancům zřejmě také promluvit.
24.02.2022 16:40 |

podobné články

Putin: Rusko je moc velké. Západ ho chce rozdělit. Prostě nás podvedli

 
I na dnešní tiskové konferenci ruského prezidenta Vladimira Putina zaznělo téma Ukrajiny, NATO a ohrožení Ruska ze strany USA. Ruský prezident prohlásil, že Rusko bylo v devadesátých letech oklamáno. „Prostě nás podvedli. Zcela jasně a nepokrytě. NATO se rozšiřuje, jsou v Polsku, mají tam své vyspělé zbraně,“ řekl. Má za to, že Západ chce Rusko rozdělit ještě víc, než se stalo po pádu Sovětského svazu. „Rusko je moc velké, protože evropské státy jsou menší, už to nejsou ta velká impéria, jako bývala,“ uvedl. Rusko chce prý jen zajistit svou bezpečnost a potřebuje okamžité záruky.
23.12.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

 
Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého. Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/
01.03.2021 07:45 |

podobné články

Putin nechce na Krymu použít sílu, je to prý "krajní možnost"

 
Rusko necítí potřebu použít na Krymu síly, i když taková krajní možnost existuje. Prohlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin v první besedě s novináři po vpádu ruských vojsk na Krym. Rusko si podle něj vyhrazuje právo využít všech prostředků k ochraně ruských obyvatel Krymu. O pomoc ruské armády při zajištění bezpečnosti obyvatel Ukrajiny podle Putina požádal legitimní ukrajinský prezident.
04.03.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Putin ho může nechat zemřít, sankce jsou málo. Nové informace o vězněném Sencovovi. A čeští filmaři spustili protiútok

 
Ukrajinský režisér Oleg Sencov byl v Ruské federaci odsouzen k mnoha letům vězení za to, že údajně vedl teroristickou skupinu, která chtěla Rusku škodit. Režisér považuje obvinění za absurdní a vykonstruované. Na protest proti uvěznění drží hladovku. Přes sto dní. Ukrajinistka Lenka Víchová naznačila skutečný důvod Sencovova věznění. Volala také po tvrdším postupu vůči Rusku.
22.08.2018 18:30 |

podobné články

Chtěli nás zničit, ale selhali při tom. Západ už prohrál, řekl Putin před poslanci

 
V Kremlu, v sále Svaté Kateřiny, se prezident Ruské federace Vladimir Putin setkal s představiteli Státní dumy a šéfy stranických frakcí Federálního shromáždění. A prohlásil mimo jiné, že Západ ve válce proti Ukrajině, kterou Putin nařídil rozpoutat 24. února 2022, už prohrál. A pokud Západ i přesto věří, že může Rusko porazit, má si to zkusit. Ale Putin toho řekl ještě mnohem víc. Promluvil o západních sankcích. Nahlédněte.
08.07.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Putin odmítl, že by Rusko ovlivňovalo volby v USA. Vinu svedl na hackery

 
Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by Moskva jakkoli zasahovala do kampaně před loňským prezidentskými volbami ve Spojených státech. Putin rovněž řekl, že za takovými informacemi mohou být hackeři, možná i američtí, kteří svalili vinu na Rusko. Podle ruského prezidenta zprávy o zasahování do voleb ve světě existují i v případě USA. Putin to uvedl v rozhovoru s americkou televizí NBC, který se vysílal v neděli.
05.06.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Ukrajina chce Rusko žalovat za anexi Krymu, důkazy prý podal Putin

 
Podle agentury Interfax dnes ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk nařídil kyjevské prokuratuře připravit žalobu na Rusko k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu. Jaceňuk s odvoláním na názory expertů prohlásil, že nedávný projev prezidenta Vladimira Putina o anexi Krymu vykazuje známky porušení mezinárodního práva. Rusko Jaceňukovy kroky odmítlo komentovat.
18.03.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Šéfšpioni USA: Frustrovaný Putin v obavách z prohry ještě přitvrdí! Bez ohledu na civilisty

 
Invazi na Ukrajinu Vladimir Putin vnímá tak, že si nemůže dovolit ji prohrát, soudí vedoucí představitelé amerických tajných služeb. Proto je pravděpodobné, že konflikt ještě vyostří, bez ohledu na ztráty mezi ukrajinskými civilisty.
10.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

Putin: Revoluci v Rusku musíme zabránit za každou cenu

 
Výročí takzvané oranžové revoluce je pro Rusko velkým varováním, míní ruský prezident Putin. Rusko musí za každou cenu bojovat s extremismem a zabránit revoluci podobné převratům v některých okolních postsovětských zemích, prohlásil Putin.
20.11.2014 19:36 |

podobné články

Ukrajinský analytik Rjabčuk: Rusko si klidně může vzít Donbas, je tam jen zastaralý průmysl. Putin má strach, že Rusům na Ukrajině bude lépe než v Rusku

 
Ukrajinský politolog z kyjevského Institutu politických a národnostních studií Mykola Rjabčuk se v Praze účastní každoroční konference Forum 2000. Při té příležitosti prezentoval své názory i ve speciální příloze Hospodářských novin, věnované této sešlosti. Ve svém textu vysvětlil, že demokratizaci Ukrajiny nepřeje Vladimir Putin, který má strach, že by demokratické soužití Ukrajinců a Rusů mohlo pohřbít jeho autoritativní režim.
02.10.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)