Článek

Rusko hlásí dobytí oceláren Azovstal v Mariupolu

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu podal hlášení ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi o „úplném osvobození oceláren Azovstal a města Mariupolu“. Stalo se tak poté, co se poslední obránci této východoukrajinské bašty vzdali, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.
20.05.2022 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)
Podobné články

Z oceláren Azovstal byly evakuovány všechny ženy, děti a starci, hlásí Kyjev

 
Z oceláren Azovstal v ukrajinském Mariupolu se v sobotu podařilo evakuovat všechny zbývající ženy, děti i starce. V krytu tak zůstávají pouze muži.
07.05.2022 21:35 |

podobné články

Ani moucha neprolétne! nařídil Putin. Silná tvrzení o Mariupolu

 
Dnes ministr obrany RF Sergej Šojgu ohlásil Vladimiru Putinovi, že Mariupol byl dobyt a obránci města se drží jen v závodu Azovstal. Jsou jich prý více než dva tisíce. Z Mariupolu se Rusům prý podařilo evakuovat přes 142 tisíc civilistů. Dle Šojgua je ukrajinští vojáci a milice používali jako živé štíty a v podstatě každá budova se stala jejich opěrným bodem. Putin mu pogratuloval k úspěchům, ale útok na Azovstal zrušil. Je prý potřeba šetřit ruské životy. Místo toho má být areál obklíčen, aby neproletěla ani moucha.
21.04.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Rusové prý bombardovali nemocnici v Mariupolu, informoval ukrajinský poslanec

 
Ruské letectvo dnes bombardovalo nemocnici u oceláren Azovstal v Mariupolu, které představují poslední velkou baštu odporu ukrajinských sil ve strategicky důležitém přístavním městě u Azovského moře.
19.04.2022 18:25 |

podobné články

Premiér Babiš žádá po kupci ostravských oceláren písemné plány investic

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby společnost Liberty House, která je potenciálním kupcem ostravských oceláren ArcelorMittal Ostrava (AMO), písemně deklarovala plán a výši investic do ostravských oceláren a zároveň představila víceletý investiční plán. Premiér to po dnešním jednání s majitelem britské firmy Sanjeevem Guptou řekl ČTK. Společnost prý chce využít dosud nezužitkované kapacity hutí.
07.11.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků)

Rusové nacvičují jaderný úder

 
Rusko provedlo u Kaliningradu v Baltském moři cvičebné odpaly raketových systémů Iskander, které mohou nést i jaderné hlavice. Informaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany. Ruská armáda mezitím dále útočí na ocelárnu Azovstal v Mariupolu, ačkoliv prezident Vladimir Putin vydal rozkaz o neútočení a slíbil na několik dní vznik humanitárních koridorů z oceláren, kde se stále nachází stovky civilistů.
05.05.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

„Čeká nás smrt nebo zajetí.“ Ukrajinci prohrávají bitvu o Mariupol, dochází jim munice i zásoby

 
Proruští separatisté z ukrajinské samozvané Doněcké republiky oznámili, že mají pod kontrolou přístav v ukrajinském Mariupolu. Informovala o tom dnes agentura TASS. Druhá strana bojů se k této informaci nevyjádřila a z nezávislých zdrojů ji nelze ověřit. Několik hodin předtím brigáda ukrajinského námořnictva v Mariupolu uvedla, že se připravuje na poslední bitvu, protože jí v ruském obležení dochází munice. Ukrajinská agentura Unian dnes uvedla, že proruští separatisté zvažují chemický útok na ocelárny Azovstal v Mariupolu.
11.04.2022 18:05 |

podobné články

V Mariupolu čeká na záchranu 100 tisíc lidí. Řezník Kadyrov Ukrajincům vzkazuje: Vzdejte se

 
V Mariupolu stále čeká na evakuaci více než 100.000 civilistů, uvedl podle agentury Reuters starosta obléhaného přístavního města na jihovýchodě Ukrajiny Vadym Bojčenko. Podle ukrajinské vicepremiérky Iryny Vereščukové se dnes humanitární koridory neotevřou kvůli tomu, že ruská strana nedodržuje dohody. V Mariupolu podle ukrajinské armády ruské síly pokračují v náletech na město a útočí na ocelárnu Azovstal a námořní přístav, kde se stále drží ukrajinské jednotky.
13.04.2022 09:45 |

podobné články

Putin tvrdí, že Mariupol je osvobozen. Podle Ukrajiny pokračuje bombardování místních oceláren

 
Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním telefonickém rozhovoru řekl svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi, že Kyjev by měl nařídit ukrajinským vojákům, bránícím se v ocelárnách Azovstal v Mariupolu, aby složili zbraně.
26.04.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Jiří Paroubek: Mediální ticho kolem kapitulace pluku Azov v Mariupolu

 
Dnes (20.5.) v 13:20 vydal iDnes stručnou zprávu: „Velitel pluku Azov vydal rozkaz zbývajícím vojákům ukončit obranu oceláren Azovstal a zachránit si život. Na videovzkazu, je vidět, že je sám zraněn“.
20.05.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4648 článků)

Příští ruský cíl: Dobytí Mariupolu. Do bojů se zapojili Bělorusové, Lukašenko hledá „dobrovolníky“

 
Přípravy na ruskou ofenzivu na východě Ukrajiny vrcholí, uvedl dnes ráno generální štáb ukrajinských ozbrojených sil. Hlavním cílem ruských jednotek je podle štábu dobytí Mariupolu, ofenziva v oblasti města Izjum a prolomení ukrajinské linie u Doněcku. Podle ukrajinské armády Rusové dál ostřelují civilní cíle a infrastrukturu i za použití raketometů.
08.04.2022 09:20 |

podobné články

Klíč k posunu. Když Rus toto dorazí na Ukrajině, padlo

 
Ofenziva na Donbasu včera začala. Dle britského vojenského analytika Franze-Stefana Gadyho, postupovaly jak ukrajinské, tak ruské síly. A to i v Mariupolu, kde Ukrajinci drží ocelárnu Azovstal. Dobytí Mariuopolu by prý uvolnilo významné množství ruských sil pro další boj na Ukrajině.
19.04.2022 07:55 |

podobné články

Oslavy ruských hrdlořezů: Allahu akbar hulákali u zničeného Mariupolu

 
Do boje o Mariupol zasáhli už i nechvalně proslulí vojáci čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Ti se svými válečnými "úspěchy" chlubí na sociálních sítích, kde nyní zveřejnili i video oslavy dobytí jedné z místních oceláren. Vojáci několikrát vykřikli Alláhu akbar.
18.03.2022 15:40 |

podobné články

Okupanti odvlekli z Mariupolu tisíce lidí. Mají skončit v odlehlých částech Ruska

 
Městská rada obléhaného ukrajinského Mariupolu dnes obvinila ruské invazní síly z toho, že násilně odvážejí obyvatele strategického přístavu do Ruska. Od chvíle, co ruské jednotky obsadily část Mariupolu, bylo nelegálně přesunuto do Ruska na 15.000 osob, napsala agentura Reuters s odvoláním na městský úřad. Podle agentury Interfax-Ukrajina je v Rusku už na 6000 lidí z Mariupolu.
24.03.2022 13:55 |

podobné články

Živé štíty. Po radosti z Mariupolu sprcha vážných slov

 
Po návštěvě nejvyššího tajemníka OSN došlo ke změně situace v Mariupolu. Ve větším počtu jsou evakuováni civilisté, kteří byli v komplexu Azovstal ukrytí spolu s vojáky. Novinářka Petra Procházková už na iRozhlasu uvedla, že „odchod civilistů znamená, že ti vojáci budou zlikvidováni“. A členka Rady ČTK Angelika Bazalová se ptá, zda tedy jejich přítomnost nenaplňovala definici používání „živých štítů“.
02.05.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (177 článků) , Angelika Bazalová (39 článků) , Petr Rada (307 článků)

V zajetí může být přes 2500 ukrajinských vojáků, kteří bránili Azovstal, řekl Zelenskyj

 
V Doněcké a Luhanské oblasti na východě Ukrajiny může být drženo v zajetí přes 2500 ukrajinských vojáků, kteří bránili mariupolské železárny a ocelárny Azovstal.
07.06.2022 11:20 |

podobné články

Každý voják, každý velitel. Zelenskyj slíbil Rusům následky

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, tentokrát ve své noční promluvě k národu vyzdvihl jeden lidský příběh. Příběh muže, který ve svých 36 letech padl v boji za svobodu Ukrajiny. Přislíbil, že Ukrajina nad Ruskem zvítězí, aby rodina tohoto slavného Ukrajince mohla žít v míru. Popsal také, jak pokračuje evakuace civilistů z mariupolských oceláren Azovstal a poslal vzkaz všem ruským vojákům.
05.05.2022 07:40 |

podobné články

Putin si volal se Scholzem, stěžoval si na zablokování rozhovorů a na nacisty

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes telefonicky hovořil s německým kancléřem Olafem Scholzem o evakuaci civilistů z oceláren Azovstal, poslední ukrajinské bašty v přístavním městě Mariupol u Azovského moře.
13.05.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Přes 250 evakuovaných obránců Azovstalu se vzdalo, tvrdí proruští separatisté

 
Z oceláren Azovstal bylo na území pod kontrolou separatistů nebo ruských sil evakuováno asi 260 ukrajinských vojáků včetně desítek raněných. Údajně se chystá jejich výměna za ruské zajatce.
17.05.2022 15:05 |

podobné články

„Konec. Zachraňte se!“ Obránci Azovstalu dostali rozhodující rozkaz

 
Velitel pluku Azov vydal rozkaz zbývajícím vojákům ukončit obranu oceláren Azovstal a zachránit si život. Na twitteru jeho nahrávku sdílel poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko. Píše o tom server Novinky.cz.
20.05.2022 16:05 |

podobné články