Článek

Rusko chystá mobilizaci dalších 300.000 vojáků, uvedl Zelenskyj

 
Rusko chystá mobilizaci dalších 300.000 vojáků, prohlásil dnes podle agentury  Interfax-Ukrajina  ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na dotaz novinářů, kolik vojáků povolá letos do služby Ukrajina, řekl, jich "nebude třeba půl milionu". Konkrétní počet nesdělil. O den dříve ukrajinský prezident podepsal zákon snižující věkovou hranici pro odvod vojáků do bojové služby z 27 na 25 let, což by mělo pomoci Ukrajině získat větší bojovou sílu.
04.04.2024 14:10 |

podobné články

Podobné články

Vědci chtějí předponu pro číslo 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000

 
Vědci lobují pro nové slovo označující čísla větší než 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 (s 27 nulami). Dosavadní systém jim podle nich přestává stačit.
04.03.2010 09:15 |

podobné články

Německý scénář proti ruskému útoku. 300 tisíc vojáků na východním křídle...

 
Německo vypracovalo průběh možného konfliktu mezi Ruskem a NATO. Spolkový ministr obrany Boris Pistorius (SPD) si prý nechal vypracovat konkrétní scénář, podle kterého se připravuje Bundeswehr na obranu proti ruskému útoku. S tajným dokumentem se měl exkluzivně seznámit deník Bild. Konflikt má začít mobilizací dalších 200 000 vojáků v Rusku. V roce 2025 hovoří německý scénář o zapojení NATO, které se po ruském útoku na jeho východní křídlo bude snažit zastavit eskalaci nasazením 300 000 vojáků.
15.01.2024 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Boris Boris (67 článků)

Od začátku ruské invaze zahynulo 137 Ukrajinců, Zelenskyj nařídil mobilizaci

 
Od začátku ruské invaze na Ukrajinu přišlo o život 137 ukrajinských občanů, vojáků i civilistů. Dalších 316 Ukrajinců bylo zraněno. V projevu krátce před čtvrteční půlnocí to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který také nařídil všeobecnou mobilizaci.
25.02.2022 01:10 |

podobné články

Při mobilizaci se staly chyby, připustil Putin. Kdo neměl být odveden, ten půjde domů

 
Ruský prezident Vladimir Putin připustil chyby v mobilizaci s tím, že je potřeba je napravit, uvádí agentura Interfax. Putin vyhlásil kvůli válce na Ukrajině mobilizaci minulou středu. Měla by se týkat 300 000 mužů v záloze, kteří mají vojenský výcvik. Ze země ale chodí informace, že úřady ve snaze splnit limity verbují de facto každého, koho potkají, píší Novinky.
30.09.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Ukrajinu osvobodíme navzdory Putinovým vyhrůžkám, tvrdí Zelenskyj

 
Osvobodíme celé území Ukrajiny navzdory vyhrůžkám ruského prezidenta Vladimira Putina jadernými zbraněmi,  řekl  v dnešním rozhovoru s německým deníkem Bild ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Částečnou mobilizaci podle něj Rusko provádělo skrytě již dříve, než ji dnes oficiálně vyhlásilo. Putin chce s její pomocí „utopit Ukrajinu v krvi svých vojáků“, míní Zelenskyj.
21.09.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Válka na Ukrajině: Putin lže o všem, co dělá, dál posílá lidi do mlýnku na maso, řekl Zelenskyj

 
Rusko o konec války nestojí, stále vysílá do boje tisíce nových vojáků a tajně pokračuje s mobilizací, která měla být už dávno u konce. Uvedl to podle ČTK ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém večerním projevu. 
05.11.2022 14:50 |

podobné články

Ukrajina prodloužila stanné právo a všeobecnou mobilizaci

 
Ukrajinský parlament dnes o dalších 90 dní prodloužil stanné právo a všeobecnou mobilizaci. Rozhodnutí se vztahuje na období od 18. srpna do 15. listopadu. Země obě opatření přijala loni v souvislosti s invazí ruských vojsk. Pro další prodloužení stanného práva dnes v 450členném parlamentu hlasovalo 347 poslanců. Pro zákon o všeobecné mobilizaci se jich vyslovilo 334.
27.07.2023 23:55 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj: Rusko se dopouští zločinů, uzavřete nebe. USA bezletovou zónu nechce, bojí se války

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Rusko podnikalo nálety na ukrajinská města i během doby, kdy v Bělorusku jednaly ruská a ukrajinská delegace o situaci na Ukrajině. Řekl, že Rusko se dopouští válečných zločinů a mělo by se z nich zodpovídat před mezinárodním tribunálem. Napsala o tom agentura Reuters. Zelenskyj během pondělního nočního projevu, který zveřejnil na svém facebooku, také apeloval k uzavření leteckého prostoru.
01.03.2022 01:10 |

podobné články

Zelenskyj: Kreml ždímá Rusko, my odoláme. 54 zemí souhlasí s dodávkami

 
Kreml ždímá Rusko a spěchá, ale my odoláme, řekl ve svém dalším projevu ke spoluobčanům ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinci podle něj odolají i proto, protože se 54 zemí shoduje, že Ukrajině je třeba pomoct a to i dodávkami dělostřelectva, granátů a pomocí s výcvikem vojáků. Zelenskyj jen žádá, aby to bylo co nejdřív. Ukrajinský prezident v této souvislosti speciálně poděkoval dvěma mužům ze Spojených států.
15.02.2023 07:55 |

podobné články

Zelenskyj: Rusko mobilizací likviduje své původní národy

 
Rusko se nezdráhá sáhnout k fyzické likvidaci lidí. A vedle toho destabilizuje celý svět! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět udeřil. Rusům poslal vzkaz. Přímo v ruštině: Pokud přijdete připravit o život naše děti - řeknu vám to jako otec - nenecháme vás odejít živé.
26.09.2022 07:25 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajinská armáda navrhuje mobilizovat dalších až půl milionu lidí

 
Vedení ukrajinské armády navrhuje mobilizovat dalších 450 000 až 500 000 Ukrajinců, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. S novináři hovořil na tiskové konferenci v Kyjevě, která má shrnout, jak si Ukrajina bránící se ruské vojenské agresi vedla v letošním roce. Zelenskyj odmítl obavu, že by snížení podpory ze Západu mohlo vést k porážce Ukrajiny a poukázal mimo jiné na to, že země během zimy získá nové systémy protivzdušné obrany Patriot.
19.12.2023 18:50 |

podobné články

Vladimir Putin vyhlásil válku Západu a povolal 300 tisíc mužů: Přiznal tím prohru, říká Černochová

 
Vladimir Putin dnes ráno vyhlásil částečnou mobilizaci, při které bude povoláno 300 tisíc rezervistů, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Koho se bude mobilizace týkat a jak na částečnou mobilizaci reaguje česká vláda?
21.09.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Zelenskyj obdržel signály, že svět stojí za Ukrajinou. Rusko musí být prohlášeno za teroristický stát

 
Odsouzení (Ruska) na úrovni politické rétoriky v případě této masové vraždy nestačí! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se znovu hlasitě ozval. Apeloval na administrativu amerického prezidenta Joea Bidena, aby Rusko označila za teroristický stát. Ukrajince dosud žijící v Doněcké oblasti vyzval, aby opustili své domovy. Přislíbil, že o všechny, kteří Doněckou oblast opustí, se dosud svobodní Ukrajinci postarají. „My nejsme Rusko. Proto je pro nás důležitý každý život,“ zdůraznil Zelenskyj.
31.07.2022 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1127 článků)

Zelenskyj: Díky Ukrajině, USA a spojencům je svoboda nejsilnější za celé desetiletí

 
Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny, znovu ostře zkritizoval Rusko a ocenil, že stále více států na světě vnímá, jak příšerně se Rusko na mezinárodním poli chová. I díky tom, že stále více zemí začíná chápat, co Rusko páchá, jsou podle prezidenta země hájící svobodu jako USA a Ukrajina, nejsilnější za mnoho let. „Obzvláště mě potěšila slova prezidenta Bidena, že naši vojáci inspirují celý svět, naši lidé inspirují celý svět,“ pravil Zelenskyj.
05.10.2022 07:50 |

podobné články

Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“

 
Jak Rusko, tak NATO pravidelně pořádají vojenská cvičení. Rusko na letošní rok chystá největší cvičení za posledních 40 let, kterého se má účastnit na 300 tisíc vojáků a obrovské množství obrněné techniky. V členském státu NATO – v Lotyšsku teď nedávno jedno cvičení skončilo. Zúčastnilo se ho na deset tisíc lidí. Přestože jde jen o zlomek síly, se kterou se chystá cvičit Rusko, šlo o jednu z největších operací poslední doby. A část českých vojáků v něm sehrála roli „těch zlých“.
09.09.2018 18:10 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (166 článků) , Oni Oni (138 článků)