Článek

Rusko chce zaútočit na Ukrajinu, tvrdí američtí agenti. Biden si bude s Putinem volat

 
Rusko podle příslušníků americké rozvědky plánuje případnou vojenskou ofenzivu proti Ukrajině, která by mohla být zahájena už začátkem příštího roku a které by se účastnilo odhadem 175 000 vojáků. Informovala o tom dnes agentura AP, která se odvolává na nejmenovaného vysokého amerického představitele. Moskva informace amerických médií odmítla a obvinila Washington, že se snaží situaci vyostřit. Kvůli Ukrajině čeká amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruský protějšek Vladimira Putina v úterý společné jednání přes zabezpečený videohovor.
04.12.2021 11:00 |

podobné články

Podobné články

Nemáte duši, řekl Biden Putinovi. Teď ho vyškolí o lidských právech

 
Joe Biden hodlá s Vladimirem Putinem diskutovat o lidských právech. „Za pár týdnů se v Ženevě setkám s prezidentem Putinem a jasně mu řeknu, že nebudeme... nebudeme přihlížet tomu, jak tato práva zneužívá,“ pověděl Biden. Již před lety řekl Biden Putinovi, že nemá duši. O lidských právech diskutoval i s prezidentem Číny.
31.05.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Biden: Když Rusko použije chemické zbraně, odpovíme! Reakci v USA chystá „Tygří tým“

 
Nejdůležitější je, aby Západ zůstal jednotný v postupu proti ruské invazi na Ukrajinu, uvedl po jednání Severoatlantické aliance a skupiny zemí G7 v Bruselu americký prezident Joe Biden. Zdůraznil také, že pokud Rusko při invazi na Ukrajinu použije chemické zbraně, Spojené státy na takový krok odpoví. „Kdyby je použilo, odpověděli bychom. Povaha reakce by závisela na povaze použití,“ řekl Biden. Americký list The New York Times (NYT) dnes napsal, že Bílý dům v tichosti sestavil tým amerických bezpečnostních činitelů, který má načrtnout scénáře, jak by Spojené státy a jejich spojenci měli reagovat, kdyby opravdu ruský prezident Vladimir Putin použil nejhorší zbraně.
24.03.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků)

Poprvé od války vyráží západní lídr do Ruska. Po Zelenském se rakouský kancléř setká i s Putinem

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer v pondělí odcestuje do Moskvy na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oznámil mluvčí rakouské vlády. Plánovaná schůzka je prvním moskevským setkáním mezi lídrem z Evropské unie a Putinem od 24. února, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, napsala agentura AFP. Nehammer o cestě před jejím oznámením informoval špičky EU, německého kancléře Olafa Scholze i ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, s nímž v sobotu jednal v Kyjevě. Cestu Nehammera za Putinem potvrdil dnes bez dalších podrobností podle agentury TASS i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
10.04.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Karl Karl (10 článků)

Putinova totální invaze na Ukrajinu? Pro Rusko to bude katastrofa, varoval Biden

 
Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil americký prezident Joe Biden. Šéf Bílého domu předpověděl, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin podnikne nějaké kroky vůči svému sousedovi, nicméně totální invaze na Ukrajinu by podle Bidena vyvolala masivní reakci a Moskva by za ni draze zaplatila.
20.01.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Ten kasíroval prachy pro rodinu. Hejma bez obalu ke schůzce Biden-Putin

 
Podle Ondřeje Hejmy byl summit Biden – Putin umělý a kartonový. „Myslím si, že Biden to udělal proto, nedovedu přijít na nic jinýho, protože něco potřeboval. Potřeboval nějaké setkání, protože se doteď s nikým z těch významných vrstev nepotkal,“ spekuloval ve své show komentátor o důvodu k uspořádání setkání. Tiskovou konferenci s Putinem podle něho odmítl, protože by ji neměl pod kontrolou a tisk nebo Putin by mohl položit záludnou otázku. Například ohledně Ukrajiny, Bidenova syna a společnosti, ve které Hunter Biden seděl v dozorčí radě.
22.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Hejma (215 článků)

Biden a Putin. Ještě nic neřekli. Ale v Česku je jasno, kdo vyhrál

 
První dojmy ze summitu Biden – Putin už jsou tady. Přitom oba státníci teprve dorazili, podali si ruce a usadili se. „Nemůžu se zbavit dojmu, že Biden si to na začátku užíval, zatímco Putin vypadal tak trochu znuděně,“ pravil Kamil Houska z TV Nova. František Lutonský z ČT zase míní, že Biden přijel druhý, aby ho Putin nenechal čekat. Podle novinářky Ciglerové už má Biden lehce navrch. A začaly padat vtipy o Putinově výšce a Bidenově paměti.
16.06.2021 15:10 |

podobné články

Fiala: Pokud se Rusko rozhodne pro invazi, je Západ připraven společně reagovat

 
Pokud se Rusko rozhodne pro invazi na Ukrajinu, je Západ podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven společně a jednotně reagovat. Stojíme za Ukrajinou, proti ruské agresi a provokacím, napsal včera večer předseda české vlády na twitteru. Uvedl to krátce poté, co americký prezident Joe Biden prohlásil, že se jeho ruský protějšek Vladimir Putin už rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev, řekl Biden.
19.02.2022 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Petr Fiala (3701 článků) , Joe Biden (797 článků)

Biden kousek od ukrajinských hranic: Pizza a selfie s vojáky NATO, Dudu zradilo letadlo

 
Americký prezident Joe Biden dorazil do Polska, kde bude jednat o mezinárodní reakci na humanitární krizi způsobenou ruskou invazí na Ukrajinu. Do země se Biden přesunul poté, co se ve čtvrtek v Bruselu setkal se zástupci Severoatlantické aliance, Evropské unie a zemí G7. Biden v Polsku navštíví primárně Řešov (Rzeszów) nedaleko hranic s Ukrajinou. Letadlo s polským prezidentem Andrzejem Dudou na palubě se krátce po startu z Varšavy vrátilo. Duda proto za Bidenem doletěl asi s hodinovým zpožděním náhradním strojem, píše agentura Reuters.
25.03.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků)

Macron „hasí“ hrozbu války: Biden s Putinem v zásadě souhlasili se summitem, řekl po hovorech

 
Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Joe Biden v zásadě souhlasili se summitem ohledně stoupajícího napětí na ukrajinsko-ruských hranicích. Oznámil to v noci na dnešek Elysejský palác poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron v neděli pozdě večer telefonicky hovořil s oběma prezidenty, s Putinem už podruhé v jednom dni. Schůzka na nejvyšší úrovni se nebude konat v případě ruské invaze na Ukrajinu, píše se v prohlášení. Tuto podmínku následně potvrdil i Bílý dům. Kreml uvedl, že telefonát nebo setkání Putina s Bidenem by se mohlo uskutečnit kdykoliv. Kyjev informaci o případném summitu státníků přivítal.
21.02.2022 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Putin a Biden se poprvé sešli: Obří manévry, bitka novinářů. A konec diplomatické války?

 
Americký prezident Joe Biden se dnes v Ženevě poprvé od svého nástupu do funkce setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Ten po skončení  summitu na tiskové konferenci oznámil, že se dohodl s Bidenem na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy. Tón jednání s šéfem Bílého domu označil za konstruktivní, nikoli nepřátelský. Summit provází mimořádná opatření. USA a Rusko musí „určitá základní pravidla cesty“, řekl pak Biden. Podle něj se mluvilo i o návrhu, aby jisté druhy klíčové infrastruktury byly mimo dosah kybernetických útoků. Summit provázela mimořádná opatření.
16.06.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Biden bude jednat s Putinem. Chce ho varovat před cenou případného napadení Ukrajiny

 
Americký prezident Joe Biden bude dnes prostřednictvím videokonference hovořit se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.
07.12.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Obavy rostou, Putinova invaze na Ukrajinu má přijít brzy. USA zmiňují „hrůzostrašný scénář“

 
Británie i USA varovaly Ukrajinu před plány ruského prezidenta Vladimira Putina, ten má podle nich připravovat invazi na Ukrajinu a země bude čelit „hrůzostrašnému scénáři“. Ruské jednotky se přesunují do Běloruska, kde má podle oficiálních zpráv proběhnout vojenské cvičení. U ukrajinských hranic je už na 100 tisíc ruských vojáků a těžké vojenské techniky, uvedl list Daily Mail. Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil americký prezident Joe Biden na tiskové konferenci rok od svého nástupu do úřadu.
19.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků)

Biden s Putinem se setkají v Evropě: Drhnoucí vztahy zkusí urovnat v Ženevě

 
Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden se setkají 16. června v Ženevě. Podle tiskových agentur to dnes oznámily Kreml i Bílý dům. Podle agentury TASS Kreml označil za hlavní témata dvoustranné vztahy, strategickou stabilitu, urovnání regionálních konfliktů a boj s pandemií. Podle prohlášení Bílého domu chce Biden obnovit předvídatelnost a stabilitu ve vzájemných vztazích.
25.05.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Vojáci ne, tvrdé sankce ano. Čím Biden vyhrožuje Putinovi kvůli Ukrajině?

 
Spojené státy se snaží odradit Rusko od potenciální invaze na Ukrajinu, obavy vyvolává koncentrace desetitisíců ruských vojáků poblíž hranice. V úterý se o tomto napětí bavili prezidenti Joe Biden a Vladimir Putin. Přímý vojenský zásah Biden vylučuje, zato Putina varoval před nebývale tvrdými hospodářskými sankcemi. Jak by mohly vypadat, nastiňuje deník The Guardian.
08.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Joe Biden (797 článků)

Putin chce začlenit Ukrajinu pod Rusko, tvrdí Jourová

 
Cílem ruského prezidenta Vladimira Putina je podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové začlenit Ukrajinu pod Rusko. Bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel řekl, že by Rusko kvůli odporu ukrajinského obyvatelstva muselo Ukrajinu masivně okupovat, aby si Putin udržel alespoň částečnou kontrolu nad touto zemí. Uvedli to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
06.03.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Petr Pavel (912 článků)

Průlom? Biden a Putin v Ženevě. První výstupy

 
Ve švýcarské Ženevě dnes probíhá ostře sledované jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho americkým protějškem Joem Bidenem. Oba prezidenti mají za sebou kratší, zhruba devadesátiminutovou schůzi, po které následovalo delší jednání doplněné o velvyslance, ministry zahraničí a další politiky obou zemí. Biden s Putinem chtěli probírat například jaderné odzbrojení, kyberkriminalitu nebo situaci v konfliktních regionech.
16.06.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků)

Ach jo. Biden si Ukrajince spletl s Íránci

 
Americký prezident Joe Biden je už proslulý svými přeřeky, a tím, že si nedává pozor na jazyk. Včera Kongresu přednesl každoroční Zprávu o stavu Unie. A i v něm zaznělo něco, co zaznít nemělo. Biden vysvětloval, že měsíce budovali koalici států připravených na konfrontaci s Putinem a strávil hodiny a hodiny sjednocováním evropských spojenců. Také z rezerv vypustí miliony barelů ropy, aby cena benzínu pro Američany nevzrůstala. A na závěr si Ukrajince spletl s Íránci.
02.03.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků)

Zrada, hanba, trestuhodný výkon. Světový tisk po Trumpově tiskovce s Putinem řádí

 
45. prezident USA to za tiskovou konferenci s ruský prezidentem Vladimirem Putinem schytává ze všech stran. Cupují ho američtí politici i americká média a ani v Evropě si pán Bílého domu nevysloužil nejvlídnější slova. Reakce na summit Tumpa s Putinem shrnul server německého deníku Bild. Podívejte se sami.
17.07.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků)

Pokud by se tohle v USA stalo, otřáslo by to prý systémem. Výslech tlumočnice, která se účastnila schůzky Trumpa s Putinem

 
Světem rezonují spekulace o tom, co jen si americký prezident Donald Trump s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem na summitu v Helsinkách mezi čtyřma očima řekli a dojednali. Američtí demokraté projevují obavy, že šéf Bílého domu mohl zradit zájmy USA, a místo domněnek se proto přesunuli k činům. Aby měli jasno, co se událo, požadovali, aby jim tlumočnice, která překládala Donaldu Trumpovi při setkání s Vladimirem Putinem, sdělila, co na schůzce padlo slovo od slova.
21.07.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4465 článků) , Donald Trump (5855 článků)