Článek

Rusko chce terorizovat, komentuje Fiala Putinovy smrtící rakety v Polsku. Setká se se silnou odezvou, myslí si Petr Pavel

 
Zraky celého světa aktuálně míří k východnímu Polsku. Právě tam totiž dnes dopadly ruské rakety, které připravily o život dvě osoby. K vyeskalované situaci se vyjadřují i čeští politici. Podle premiéra Petra Fialy stojí Česko pevně za svými spojenci v Evropské unii a NATO. Podle prezidentského kandidáta generála Petra Pavla se Rusko setká s velice silnou odezvou. 
15.11.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4692 článků) , Petr Pavel (1099 článků) , Pavel Fiala (217 článků)
Podobné články

Jak vybrat tenisovou raketu

 
To, že se tenis hraje pálkou, které se říká raketa, ví každé malé dítě. Že si každý tenista vybírá raketu, aby mu “padla” do ruky a plnila funkce, jaké od ní očekává, si umíme tak nějak logicky odvodit. Podle čeho si ale tu správnou raketu vybere? Na velikosti výjimečně ani tak nezáleží. Obvykle se pohybují ve velikosti, kde délka nesmí překročit 73,66 cm a plocha výpletu není větší než 39,37 cm na délku a 29,21 cm na šířku. Profesionální hráči možná přece jen trochu velikost řeší, a to především u hlavy, tedy u té části s výpletem, ale pro rekreačního hráče nebo úplného začátečníka to není ten nejdůležitější parametr. U tenisové pálky je dobré řídit se jinými vlastnostmi, o nichž si něco napíšeme. Hmotnost a vyvážení Hmotnost rakety se uvádí bez výpletu. Podle hmotnosti dělíme rakety na: lehké rakety – od cca 220 g až po 280 g – ty se doporučují pro začátečníky, juniory, ženy a mírně pokročilé středně těžké – od cca 280 g až do 310 g – to je ideální váha pro pokročilé a sportovní hráče těžké rakety – od 310g více –  jsou vhodné pro turnajové hráče a profi hráče Důležité je také vyvážení rakety, které může být buď do hlavy, na střed nebo do ruky. Vyvážení určuje polohu těžiště, která je měřena od konce rukojeti. Ta ovlivňuje sílu úderu vzhledem k vydané energii i manévrovatelnost. vyvážení do hlavy – je určeno pro začátečníky a rekreační hráče, dává větší power (sílu) vyvážení na střed –  je určeno pro středně pokročilé hráče, jde o kompromis mezi silou a kontrolou vyvážení do ruky – určeno pro profesionální hráče, kteří mají větší kontrolu a herní cit, vhodné pro technicky výbornou hru Při výběru rakety je vodítkem vaše výkonnost Od vaší výkonnosti se totiž odvíjí správná velikost hlavy, hmotnost,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat tenisovou raketu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Fiala ze studia prosil Čechy: Buďte rozumní, nekupujte tolik pohonných hmot. Putinovy ceny!

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin vede válku nejen s Ukrajinou, ale vlastně i s Evropu a vlastně s celým civilizovaným světem. Za hranicemi Ukrajiny lidé Putinovu válku cítí v cenách energií i pohonných hmot. „Ceny energií, ceny pohonných hmot, to jsou Putinovy ceny. To jsou ceny způsobené jeho konfliktem. ... On nás chce rozložit,“ konstatoval Fiala. Odmítl zaručit bezletovou zónu nad Ukrajinou, protože tento krok by vedl k rozpoutání třetí světové války. Války s Ruskem.
13.03.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků) , Petr Fiala (4692 článků)

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

Putinovu zlobu střídá radost. Nový kosmodrom se pochlubil videem z rakety

 
Roskosmos zveřejnil video, které dokumentuje úspěšný start rakety z kosmodromu Vostočnyj na konci dubna. Záznam z pohledu kamer připevněných na raketě nabízí velkou podívanou. I když byl start nakonec úspěšný, šlo o „druhý pokus“. První start rakety byl na poslední chvíli zrušen kvůli poruše řídícího systému rakety, což prezident Vladimir Putin (63) ostře kritizoval.
17.05.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)

P. C. Roberts: Nezvratný důkaz

 
Sériové číslo rakety, která v červnu 2014 zastavila let MH17 nad východní Ukrajinou, dokazuje, že tato zbraň byla vyrobena v r. 1986 a nacházela se ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle názoru mezinárodního týmu vyšetřovatelů, vedeného Nizozemskem, se sériové číslo rakety Buk 8868720 našlo na dvou fragmentech rakety, která letadlo sestřelila, a to na motoru rakety a na její trysce.
19.09.2018 17:40 |

podobné články

„Je to hrozba pro půl Evropy.“ Rusko umístilo nové balistické rakety u Kaliningradu

 
Rusko dopravilo do Kaliningradské oblasti další mobilní balistické rakety Iskander, které tu budou trvale. Při návštěvě jednotky NATO v litevském městě Rukla severozápadně od Vilniusu to ve středu prohlásila litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová. Rakety v ruské enklávě mezi Polskem a Litvou jsou podle prezidentky „hrozbou pro polovinu evropských států“. Vysoký ruský představitel informaci o nových raketách v Kaliningradské oblasti potvrdil.
07.02.2018 22:35 |

podobné články

„Rusko, čekej naše rakety!“ Trump za chemický útok v Sýrii hrozí tvrdou odvetou

 
Americký prezident Donald Trump vyslal Moskvě dva protichůdné signály. Nejprve na Twitteru vyzval Rusko, aby se připravilo na rakety. Reagoval tak na ruskou hrozbu, že jakékoli rakety vypálené na Sýrii budou sestřeleny. Pak označil nynější americko-ruské vztahy za nejhorší vůbec, i ve srovnání se studenou válkou, přičemž poznamenal, že k tomu není důvod. Zároveň ale naznačil, že by obě země mohly skončit se závody ve zbrojení.
11.04.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

Rakety vypálené na Sýrii sestřelíme, varuje Rusko. Připravte se, vzkázal Trump

 
Americký prezident Donald Trump ve středu prostřednictvím twitteru vyslal Moskvě dva protichůdné signály. Nejprve vyzval Rusko, aby se připravilo na rakety, čímž reagoval na ruskou hrozbu, že jakékoli rakety vypálené na Sýrii budou sestřeleny. Pak označil nynější americko-ruské vztahy za historicky nejhorší a navrhl, aby obě země skončily se závody ve zbrojení. Podle Moskvy by mohl Washington začít likvidací chemických zbraní.
11.04.2018 13:10 |

podobné články

Třetí světová válka? Tereza Spencerová věcně a jasně o hrozbách úderů USA na Rusko

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ ,,Rusko už roky opakuje, že USA dohodu INF porušují tím, že v Evropě rozmísťují svůj systém protiraketové obrany, přičemž některé takové americké rakety jsou středního doletu nebo mohou být příslušně upravené a jsou s to nést jaderné hlavice. Američané tvrdí, že nic neporušují, a naopak viní Rusy, že INF porušují tím, že testují původně námořní rakety Kalibr ve verzi upravené pro odpalování z pevniny. A Rusové zase vše popírají," vysvětluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová nejnovější prohlášení USA, že Rusku ,,zničí" jeho rakety dlouhého doletu. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech se věnuje například i francouzskému prezidentovi Macronovi.
04.10.2018 08:25 |

podobné články

Na Ukrajinu dopadají Putinovy rakety, česká vláda přesto míří do Kyjeva. Expert okomentoval rizika

 
Čeští ministři se v Kyjevě 31. října zúčastní společného zasedání s ukrajinskou vládou, jednat budou o dopadech ruské agrese i obnově Ukrajiny. Na Kyjev přitom před nedávnem dopadly ruské rakety, které zabily několik lidí. "Jedná se do určité míry o riskantní, ale na druhou stranu velmi odvážný a ambiciózní krok," hodnotí pro eXtra.cz analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček.
17.10.2022 05:10 |

podobné články

Putin: Rusko je moc velké. Západ ho chce rozdělit. Prostě nás podvedli

 
I na dnešní tiskové konferenci ruského prezidenta Vladimira Putina zaznělo téma Ukrajiny, NATO a ohrožení Ruska ze strany USA. Ruský prezident prohlásil, že Rusko bylo v devadesátých letech oklamáno. „Prostě nás podvedli. Zcela jasně a nepokrytě. NATO se rozšiřuje, jsou v Polsku, mají tam své vyspělé zbraně,“ řekl. Má za to, že Západ chce Rusko rozdělit ještě víc, než se stalo po pádu Sovětského svazu. „Rusko je moc velké, protože evropské státy jsou menší, už to nejsou ta velká impéria, jako bývala,“ uvedl. Rusko chce prý jen zajistit svou bezpečnost a potřebuje okamžité záruky.
23.12.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)

Nevzdělaný plukovník, bulvární ČT... Generál Šándor účtuje. Rakety z Ukrajiny v Polsku. Co vyšlo najevo?

 
„Doporučil bych více zdrženlivosti, méně svazáckého zápalu do boje s velkou zemí a více rozumu při tom, když něco tvrdíme, obzvlášť jsme-li v pozici vedoucího nějakého silového ministerstva,“ reagoval bývalý šéf Vojenské rozvědky generál Andor Šándor o poněkud předčasné reakci některých českých činitelů o původu rakety dopadnuvší v Polsku. „Bez ohledu na to, kdo v tom pořadu má pravdu nebo ne, je pro mě neuvěřitelné, že se Česká televize sníží na úroveň bulvárního Barrandova a dovolí urážet lidi ve svých pořadech,“ zdůraznil k urážlivým výrokům na jeho adresu v pořadu ČT.
21.11.2022 20:55 |

podobné články

Údajně ruské rakety dopadly na polské území. Polsko aktivovalo článek 4 o NATO

 
Rusko při svém raketovém útoku na Ukrajinu zasáhlo údajně i Polsko, kde po dopadu dvou raket zemřeli dva lidé, informovala o tom agentura AP. Ruské rakety na polském území potvrdil na twitteru lotyšský šéf obrany Artis Pabriks. Polský premiér Mateusz Morawiecki v reakci svolal v úterý večer mimořádné jednání národní bezpečnostní rady. Pozdě večer se objevila informace ukazující skutečně na dopad ruské rakety. Na základě článku 4 aktivovaným Polskem se sejdou velvyslanci NATO.
15.11.2022 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (55 článků)

Smrtící droga v Polsku: Mocnář už má 18 obětí, dalších 900 lidí je otráveno

 
V Polsku poblíž hranic s Českou republikou se objevila nová droga-zabiják. Smrtící látka jménem mocnář má na svědomí už 18 mladých lidí a dalších 900 se jí otrávilo. Droga stojí pouhých 130 Kč, takže ji zkouší hlavně mladí lidé ve věku 14–18 let.
18.07.2015 16:55 |

podobné články

Člověk roku Petr Fiala. Někteří nad cenou cítí pýchu, padla ale i zmínka o Stalinovi

 
Český premiér Petr Fiala se v Polsku dočkal velké pocty. Obdržel ocenění Člověk roku z rukou polského protějšku Mateusze Morawieckého. „Na ekonomickém fóru v Karpaczi jsem obdržel ocenění Člověk roku. Je to pro mě velká pocta, jsem si vědom, kdo tuto cenu v minulosti dostal – Lech Wałęsa, Václav Havel či Jan Pavel II. Jsou to obrovské osobnosti, kterých si nesmírně vážím. Přijímám tuto cenu jako výraz podpory česko-polských vztahů a ocenění toho, čeho se nám podařilo dosáhnout,“ uvedl Fiala. Zároveň však dal najevo, že lidmi roku jsou podle jeho názoru především Ukrajinci, kteří už přes půl roku čelí ruským agresorům a bojují za svobodu své země. ParlamentníListy.cz se ptaly politiků, jak toto premiérovo ocenění vnímají.
07.09.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6345 článků) , Petr Fiala (4692 článků) , Václav Český (616 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Václav Fiala (161 článků) , Pavel Fiala (217 článků) , Jan Havel (14 článků)

Fiala varoval před 3. světovou. Zmínil Putinovy ceny i nutnost tvrdě hlídat marže

 
S následky války na Ukrajině se ČR bude potýkat měsíce, možná roky. O život se Češi bát nemusejí, čelí ale zdražování a uprchlické vlně, uvedl v Partii na CNN Prima News premiér Petr Fiala (ODS). U zdražování pohonných hmot mluvil Fiala o nutnosti tvrdě hlídat neúměrně rostoucí marže obchodníků.
13.03.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4692 článků)

Rusko si homosexuály spojuje se Západem, míní Putinovy děti

 
Rozhovor s tvůrci dokumentu Putinovy "Děti 404", který ukazuje pravdu o tom, jak těžké je být teenager-homosexuál v zemi, kde gay rovná se téměř antikrist.
12.11.2014 13:30 |

podobné články

Jsem sám jako kůl v plotě, říká po rozvodu zpěvák Petr Kolář

 
Zpěvák Petr Kolář neuspěl u své ženy Zuzany s hymnou nevěrníků a manželství nezachránil. Rozvod proběhl v klidu. Manželé se dohodli, že synové Petr, Pavel a Honza zůstanou ve výhradní péči matky a Kolář zatím čeká, až do jeho života vstoupí další žena. Další články k tématu: Petr Kolář se rozvádí, manželka mu už nevěří Nechci bořit rodinu, komentuje Kolář po návratu z USA údajnou nevěru Problémy by se neměly řešit sebevraždou, říká Petr Kolář Zpěvák Petr Kolář drží dietu, chce být v kondici Petr Kolář je potřetí otcem. Narodil se mu syn Honzík
22.06.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (669 článků)

Levné Polsko? Doplatí na to. Poradce Fialy k výletům za jídlem

 
V sousedním Polsku se vláda rozhodla pomoct občanům snížením zdanění základních potravin a pohonných hmot. Změny pro ParlamentníListy.cz komentuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. „Daňové změny v Polsku povedou ke zvýšení tamního schodku hospodaření. Vzniklý dluh bude nutné v budoucnu uhradit. Takže úspory, které dnes Poláci realizují, v budoucnu zase odevzdají státu,“ podotýká ekonom. Podle něj se v Česku cestou plošných změn nevydáme a opatření Fialovy vlády budou spíše adresná. V krátkodobém horizontu navíc polské slevy ohrozí české podnikatele v příhraničí, neboť české rodiny budou své peníze utrácet v Polsku. „Měli bychom postupovat s rozumem. Když si rodina zajede do Polska na nákup, tak bychom ji neměli buzerovat kontrolami,“ dodává Křeček k otázce, jaká by měla být reakce vlády na masové nákupní výlety.
09.02.2022 14:00 |

podobné články