Článek

Ruská propaganda? Proti LGBT? Na webu hračkářství. Policie to řeší

 
Výroky, které se objevují na stránkách hračkářství Dráčik, za nímž stojí slovenský podnikatel Dušan Víglaský, nyní řeší i česká policie. Důvodem je, že slova připomínají ruskou propagandu a jsou naladěná proti LGBT komunitě. Píše o tom server Echo24.cz.
24.11.2022 19:15 |

podobné články

Podobné články

Slovenské hračkářství zveřejnilo po vraždách v Bratislavě nenávistný vzkaz: Zákazníci nešetří kritikou

 
Dva týdny poté, co vrah zastřelil dva lidi v bratislavském LGBT klubu Tepláreň, se stále množí informace o útocích na tuto skupinu. Nyní svým prohlášením na webových stránkách šokovala síť hračkářství Dráčik. "Jsou to nástroje na vytváření napětí ve společnosti. V drtivé většině případů nejde o žádnou upřímnou snahu někomu v něčem pomoci. Normální společnosti se umějí s takovými otázkami hravě vypořádat,“ napsal obchod, který s podobnými vyjádřeními nepřišel poprvé.
29.10.2022 10:20 |

podobné články

Střelba v Bratislavě: Útočník byl proti LGBT komunitě a Židům. Policie ho našla mrtvého

 
Střelba v Bratislavě si vyžádala dva mrtvé. Útočník je zabil ve středu večer před podnikem, který navštěvuje LGBT komunita, a poté uprchl. Jak informoval web Topky, na Twitteru se přihlásil anonymní účet, který následně sdílel 65 stránkový manifest, jenž je zaměřen právě proti LGBT komunitě i proti Židům. Policie nakonec našla střelce další den ráno mrtvého. Vrahem má být údajně devatenáctiletý Juraj K. z Bratislavy. 
13.10.2022 07:55 |

podobné články

Německá propaganda! Klaus tepal ČT. A hle, co se stalo

 
Zaostřeno na Evropu. S tímto pořadem, který Česká televize přebírala z Německa, už se diváci ČT nesetkají. Je to dobře? Dle Viliama Bucherta z Reflexu ano, prý se jednalo o pořad jednostranný, až dezinformační. A stěžoval si na něj i bývalý prezident Klaus. „Byla to vždy jednostranná propaganda německého pohledu na věc, propaganda progresivistických, politicky korektních agend a témat, propaganda názorů, které nejsou názory našimi,“ tvrdil a dokládal to na tom, že pořad oslavoval činnost „Spolku pro hledání padlých ve východní Evropě“.
09.01.2020 09:55 |

podobné články

Tisíce Poláků protestovaly proti zadržení aktivisty za práva LGBT: Duha vás neuráží!

 
Několik tisíc lidí mávajících duhovými vlajkami v sobotu protestovalo v centru Varšavy. Požadovali propuštění aktivistky hájící práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), která čelí obvinění kvůli tomu, že pověsila duhové vlajky na sochy ve Varšavě a poškodila vozidlo se slogany namířenými proti LGBT komunitě. Informovala o tom agentura Reuters.
08.08.2020 22:20 |

podobné články

Naše členství v útočném NATO nás pouze mylně uklidňuje a skýtá iluzorní naději na mír. Ruská propaganda je efektivnější. Hovoří poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že mír nastane, až Rusko vstoupí do NATO jako rovnoprávný člen nebo USA přiznají, že nejsou jediní s patentem na rozum, a uznají, že ekonomicko-politické zájmy nesmějí převažovat nad zájmy bytí člověka. Sankce nikam nevedou a v konečném důsledku pomohou postižené zemi v soběstačnosti. Ruská propaganda je podle něj více vyvážená směsice pravdy a mystifikace než propaganda NATO.
28.05.2016 08:55 |

podobné články

Členství v útočném NATO nás pouze mylně uklidňuje a skýtá iluzorní naději na mír. Ruská propaganda je efektivnější. Hovoří poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že mír nastane, až Rusko vstoupí do NATO jako rovnoprávný člen nebo USA přiznají, že nejsou jediní s patentem na rozum, a uznají, že ekonomicko-politické zájmy nesmějí převažovat nad zájmy bytí člověka. Sankce nikam nevedou a v konečném důsledku pomohou postižené zemi v soběstačnosti. Ruská propaganda je podle něj více vyvážená směsice pravdy a mystifikace než propaganda NATO.
28.05.2016 09:00 |

podobné články

Tisíce lidí protestovaly ve Varšavě na podporu LGBT

 
Několik tisíc lidí mávajících duhovými vlajkami dnes protestovalo v centru Varšavy. Požadovali propuštění aktivistky hájící práva lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), která čelí obvinění kvůli tomu, že pověsila duhové vlajky na sochy ve Varšavě a poškodila vozidlo se slogany namířenými proti LGBT komunitě. Informovala o tom agentura Reuters.
09.08.2020 06:25 |

podobné články

V hračkářství protestovaly feministky proti panenkám. Co jim vadí?

 
Skupina feministek, z nichž některé byly oblečeny jako princezny či služky, v sobotu krátce obsadila pařížské hračkářství a protestovala proti genderovým stereotypům, jež hračky podporují. Informovala o tom dnes agentura AFP.
14.12.2014 21:10 |

podobné články

Dominik Duka: Odpověď Hnutí Logos ČR a LGBT katolíkům

 
V souvislosti s úvahami o odsloužení katolické mše pro tzv. LGBT katolíky zaslalo Hnutí Logos ČR spolu s LGBT katolíky pražskému arcibiskupovi žádost o speciální pastorační péči pro svou komunitu.
12.08.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1138 článků)

Robert Troška: LGBT komunita - další útok na rodinu

 
LGBT komunita začíná své požadavky čím dál tím agresivněji stupňovat prostřednictvím nejrůznějších nátlakových akcí. Vzpomínáte na ujištění zástupců LGBT komunity, že po registrovaném partnerství nebudou vznášet další nároky?
01.04.2018 07:40 |

podobné články

Putin se pustil do Eltona Johna: Geniální muzikant, ale nemá pravdu s LGBT v Rusku

 
Britský zpěvák Elton John je sice hudební génius, ohledně práv komunity LGBT v Rusku ale nemá pravdu. Řekl to v sobotu ruský prezident Vladimir Putin. Reagoval tak na páteční zpěvákova slova, jimiž dal Elton John najevo nelibost nad výroky ruského prezidenta k této problematice. LGBT je označení pro lesbičky, gaye, bisexuály a transgenderové osoby.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků) , Elton John (568 článků) , John Elton (172 článků)

Zapálil duhovou vlajku, půjde k soudu. Státní zástupce zdůraznil, že projevil nenávist vůči LGBT

 
Po téměř roce spěje k závěru incident, který otřásl minulým ročníkem pochodu věnovaného lesbám, gayům, bisexuálům a transsexuálům (LGBT) Prague Pride. Krátce před jeho zahájením vloni došlo k zapálení duhové vlajky na pražském mostě Legií a ke střelbě světlic směrem k festivalové vesnici na Střeleckém ostrově. Ve věci nyní přijal Obvodní soud pro Prahu 1 obžalobu na 31letého muže. Podle žalobce se mělo jednat o výtržnictví a zapálení duhové vlajky byl „zjevný akt nenávisti a pohrdání vůči LGBT komunitě“. Za to by muž mohl dostat až tříletý trest vězení.
28.07.2020 22:35 |

podobné články

Hřib dělá pro LGBT málo? Džamila Stehlíková, Pirát Kopřiva a další v akci, Zemanovi pod okny

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes před magistrátem slavnostně mával na duhovém koberečku vlajkou symbolizující komunitu sexuální menšiny (LGBT+) a odstartoval tak jedenáctý ročník festivalu Prague Pride. Ne všichni z LGBT+ komunity i z řad Pirátů však oslavují. „Prague Pride není dostatečně inkluzivní,“ zaznělo od aktivistů v čele s Kryštofem Stupkou. S podporou někdejší ministryně pro lidská práva a menšiny Džamily Stehlíkové (LES) či pirátského poslance Františka Kopřivy a dalších tak vyrazí před Pražský hrad. Bojovat tam budou za pomoci vlastního „antikapitalistického, antirasistického, feministického, zeleného a LGBTQ+“ průvodu za rovnost.
02.08.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (180 článků)

Hřib jim to platí, šílenci! 17letý gay naložil LGBT aktivistům. Popsal, o co jim prý jde doopravdy

 
Přestože někteří LGBT aktivisté tvrdí, že jimi nastavená témata podporují všichni gayové téměř jednotně, není tomu tak; aktivismus levicových progresivistů odmítají i mnozí zástupci LGBT komunity z mladé generace. „Absolutně odmítám, aby za mě mluvili ideologičtí extremisté, a udělali si ze mě svou ultralevicovou agendu,“ odmítl pro Rádio Svobodné universum 17letý gay, student 2. ročníku gymnázia Antonín Vavruška, aby za něj aktivisté mluvili. „Není důvod dělat z ČR nějaký fašistický stát,“ řekl a jmenoval, kdo častokrát problémy vytváří. Došlo i na pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a na Prague Pride.
30.10.2021 09:00 |

podobné články

Rusko zpřísňuje postihy za propagaci LGBT. Aktivisté bijí na poplach

 
Ruský parlament projednává nový zákon o zákazu „propagování“ LGBT, kde se zpřísňují tresty na až na pětileté vězení. Aktivisté bijí na poplach, protože tento zákon podle nich ještě více pošlape práva LGBT komunity, která je už nyní kvůli oficiální rétorice vyhnána na okraj společnosti. Novela je prý přijímána v souladu s tlakem na „tradiční hodnoty“, které Kreml prosazuje v souvislosti se svou „speciální operací“ na Ukrajině.
24.11.2022 14:40 |

podobné články

Vykradl hračkářství! Odnesl si zvířátka!

 
V Pacově na Pelhřimovsku došlo k velmi neobvyklé krádeži. Neznámý zloděj tu totiž vykradl hračkářství. Policie po pachateli už pátrá.
16.03.2011 16:00 |

podobné články

Muž ohrožoval zákazníky hračkářství světelným mečem

 
Třiatřicetiletý muž z Oregonu si ve středu večer zahrál na rytíře Jedi z Hvězdných válek. V hračkářství si přisvojil světelný meč a začal s ním ohrožovat zákazníky obchodu. Útočníka musela zpacifikovat až policie.
17.12.2011 13:50 |

podobné články

Pařížanka (72) vykrádala hračkářství: Usvědčily ji dřevěné hračky

 
Postarší ženu podezřelou ze sedmi stovek krádeží zboží v obchodech tento týden zadržela policie v Paříži. Žena se zaměřovala hlavně na hračkářství. Nakradené hračky pak prodávala na internetu.
03.11.2018 08:50 |

podobné články

Brutálně zbil prodavačku hračkářství kladivem. Dostal 15,5 let

 
Brněnský krajský soud poslal na 15,5 roku do vězení šestatřicetiletého Ludvíka Rusza, který při předloňské loupeži v hračkářství v Jihlavě málem ubil kladivem k smrti prodavačku. Z prodejny si odnesl asi 9000 korun. Podle své výpovědi potřeboval peníze na zaplacení nájemného za byt, v němž žil s družkou a dvěma dětmi. Verdikt není pravomocný. Ruszo se proti němu může odvolat k vrchnímu soudu.
25.03.2014 14:45 |

podobné články