Článek

Rudolf Fian má kvůli pančování alkoholu na svědomí 48 životů. Doživotí si nezasloužím, tvrdí

 
Mezi českými doživotně odsouzenými vězni patří Rudolf Fian vlastně k výjimce. Zatímco jiní téměř bez výjimky sedí za vraždy, on je uvězněn na zbytek života za obecné ohrožení. Chyba, kterou podle svých slov před jedenácti lety udělal, totiž stála život skoro padesát lidí. Fian je jedním z hlavních aktérů metanolové kauzy, která před lety otřásla Českem. Svůj příběh teď odvyprávěl v krimisérii televize Prima Bez lítosti.
05.08.2023 11:00 |

podobné články

Podobné články

Metyloví mafiáni Fian a Křepela marně vyhlíží svobodu: Soud jim prodloužil vazbu

 
Mají na svědomí desítky lidských životů, pustili totiž do oběhu smrtící metyl. Hlavní míchač otráveného alkoholu Rudolf Fian a jeho komplic Tomáš Křepela proto dál zůstávají za mřížemi. Zlínský soud jim dnes prodloužil vazbu v kauze, která propukla loni na podzim. A ve které stále umírají lidé!
22.07.2013 17:00 |

podobné články

Metanoloví traviči před soudem popírají vinu. Mrtvých je jim ale líto

 
Údajní míchači otráveného alkoholu Slovák Rudolf Fian z Karvinska a Tomáš Křepela, majitel firmy na výrobu autokosmetiky Carlogic z Řitky u Prahy, odmítli, že by způsobili metanolovou aféru. Distributor, dělník Jiří Vacula ze Zlínska doznal, že od Fiana líh odebral. Uvedl však také, že s ním a jeho odběrateli nemají spojitost dvě třetiny poškozených. Podle Vaculy Fian musel dodávat kontaminovaný líh ještě někomu jinému.
05.03.2014 16:30 |

podobné články

Hlavní míchač metanolové kauzy přiznal, že chtěl na smrtící směsi zbohatnout

 
Předseda senátu zlínského krajského soudu Radomír Koudela dnes přečetl výpovědi, které údajný hlavní míchač otráveného alkoholu Rudolf Fian učinil předloni na policii. Tehdy detailně popsal, jak s komplicem, majitelem firmy na výrobu autokosmetiky Tomášem Křepelou, namíchali smrtící směs s metanolem a předali ji hlavnímu distributorovi Jiřímu Vaculovi. Motivem jejich jednání prý byla vidina zisku. Fian později tyto výpovědi popřel. 
06.03.2014 12:55 |

podobné články

Takhle si žil metylový boss Fian: Z paneláku do luxusní vily!

 
Tady žil muž podezřelý z výroby smrtícího metanolového koktejlu. Rudolf Fian (42) se do žlutě zářící vilky v Dolní Lutyni přestěhoval se ženou a dvěma dětmi krátce před prázdninami. Sousedi ho tu ale neznají.
02.10.2012 05:15 |

podobné články

Mají na svědomí 26 životů: Kdo jsou největší masoví vrazi Česka?

 
Dvacet šest mrtvých, desítky lidí s trvalými následky a zničenými životy, děti, které své rodiče už nikdy neuvidí... Dva muži bez svědomí, Rudolf Fian (42) a Tomáš Křepela (37), přitom namíchali smrtící metylalkoholovou směs naprosto vědomě. Proč? Pro peníze.
25.09.2012 13:25 |

podobné články

Muž zapletený do pančování alkoholu se zabil: Nechal dopis na rozloučenou

 
Policie našla v úterý na Zlínsku v autě zastřeleného sebevraha (†56). Muž byl zapletený do pančování alkoholu. Kriminalisté se u něj připravovali na domovní prohlídku. Údajně se zabil z obavy před zadržením. Na místě nechal dopis na rozloučenou.
19.09.2012 15:35 |

podobné články

Tragická kauza pančovaného alkoholu: 26 lidí zabili hospodský a číšník

 
Šestadvacet mrtvých, desítky otrávených, mnozí z nich přišli o zrak a další ještě bojují o život. Prohibice a škody za stovky milionů. To mají na svědomí Rudolf Fian (42) z Karviné a Tomáš Křepela (37) ze Zlína.
26.09.2012 06:10 |

podobné články

Distributor otráveného alkoholu chtěl z vazby, soud ho nepustil

 
Údajný hlavní distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula z Podkopné Lhoty na Zlínsku požádal o propuštění z vazby. Krajský soud ve Zlíně mu ale dnes nevyhověl. Vacula je podobně jako údajní dva hlavní míchači metanolové směsi, majitel firmy na výrobu autokosmetiky Carlogic z Řitky u Prahy Tomáš Křepela a jeho zaměstnanec, Slovák Rudolf Fian, ve vazbě od září předloňského roku.
17.03.2014 15:15 |

podobné články

Další Fianova oběť? Muž (66) otravený metanolem je ve vážném stavu

 
Hlava metanolové mafie Rudolf Fian (42) má na svědomí zničené zdraví dalšího člověka. V brněnské nemocnici bojuje o život šestašedesátiletý muž, který se v Židenicích otrávil metylalkoholem.
04.10.2012 10:45 |

podobné články

Pančování vína prý změna zákona nezabrání. Expert: Odnesou to poctivci

 
Novela zákona o vinohradnictví a vinařství podle agrárního analytika Petra Havla nepovede k zastavení falšování a pančování vína. Ale zvýší se kvůli ní administrativní zátěž na poctivé podnikatele. Návrh reguluje pouze jednu část, a to trh se sudovým vínem, podle něj by se to mělo týkat ale celého systému. Ministerstvo zemědělství ale namítá tím, že vše bylo připravováno v široké diskuzi s vinařskou a vinohradskou veřejností. A že to má hned dva klíčové cíle.
25.01.2016 06:30 |

podobné články

Vláda proti pančování vína. Pokuta až padesát milionů

 
Vláda dnes schválila novelu vinařského zákona. Ta má především zabránit pančování sudového vína a daňovým únikům. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vznikaly v uplynulých letech českým a moravským vinařům pančováním obrovské škody. Šéf vlády je přesvědčen, že novelou bude potlačen černý trh.
18.01.2016 17:00 |

podobné články

Zadusí vinaře boj proti pančování vína? Víme, jak to vidí Hašek a jeho soupeři

 
Šestice kandidátů na jihomoravské hejtmany se v živě vysílané debatě Blesku neshodla na tom, jakým způsobem by se mělo bojovat proti pančování moravského vína. Řeč byla o novele vinařského zákona, o které momentálně rozhodují poslanci a brojí proti ní zejména menší vinaři.
07.09.2016 05:10 |

podobné články

Rudolf Hrušínský: Nenávist s bratrem!

 
Rudolf Hrušínský (63) je po svém dědečkovi a otci třetím nositelem stejného jména Rudolf. Za jménem během otcova života užíval doplněk ml., v tradici pokračuje také jeho syn Rudolf (fi lmy Discopříběh 1 a 2), uváděný dříve s přídomkem nejml. Jeho bolavým místem je, nebo přinejmenším dlouho byl, neuspořádaný vztah s bratrem Janem (54)...
22.02.2010 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (310 článků)

Česko má nové hrdiny: Rudolfové, kteří zachraňují životy

 
Nebojí se riskovat. Když se lidé dostanou do nebezpečí, právě oni jim pomohou... Hrdinové. Rudolf Duraj (11) a Rudolf Zvolánek (48) mají více společného, než se na první pohled zdá. A jména to opravdu nejsou. Jsou to noví hrdinové České republiky. Jedenáctiletý Rudolf dokázal zachránit svoji kamarádku, pod níž se probořil led. Záchranář a doktor Rudolf Zvolánek zase neváhal ani chvilku a vlastníma rukama vytáhl člověka ze sušicího sila o rozměrech 50x50 cm, kde mu navíc musel amputovat ruku. Oba dostali ocenění Zlatého záchranářského kříže 2011.
17.04.2012 22:05 |

podobné články

Dvojí život metylového bosse: Slušný soused i obchodník se smrtí!

 
Hlavní organizátor zabijáckého obchodu s metylalkoholem Rudolf Fian (42) měl zřejmě dvojí tvář. Na své sousedy působil jako slušný, spořádaný, usměvavý člověk. A přitom vědomě spustil obchod se smrtících pančovaným chlastem, který si vybral desítky obětí.
30.09.2012 14:10 |

podobné články

Metanolový zabiják Rudolf Fian: Na kontě má 27. oběť

 
Namíchal smrtící koktejl a zničil život desítkám lidí. Dnes na účet hlavy metanolové chobotnice Rudolfa Fiana přibyla další oběť. Otravě smrtelným jedem dnes podlehl dvaašedesátiletý muž z Beskyd. Ten se stal už 27. obětí.
01.10.2012 13:55 |

podobné články

Doživotí si nezasloužím, řekla žena, která zabila své čtyři děti

 
Romana Zienertová, kterou hradecký soud 11. května uznal vinnou z vraždy čtyř vlastních dětí v Širokém Dole na Svitavsku a potrestal ji z to doživotním vězením, se proti rozsudku dnes odvolala.
30.05.2012 09:05 |

podobné články

Kambodžský věznitel Duch dostal doživotí, na svědomí má kolem 17.000 životů

 
Mezinárodní trestní tribunál pro Kambodžu dnes v odvolacím procesu poslal na doživotí do vězení někdejšího velitele nechvalně proslulé věznice S-21 ultralevicového režimu Rudých Khmerů Kanga Keka Ieua. Informovala o tom agentura AFP.
03.02.2012 09:00 |

podobné články

Povolení jen zahraničního alkoholu je podraz na naše výrobce

 
Z vládních kruhů zaznívá, že zákaz prodeje tvrdého alkoholu bude možné rozvolnit například tím, že se umožní prodej zahraničních značek, jejichž pančování by bylo minimálně problematické, ne-li nemožné.
19.09.2012 21:05 |

podobné články