Článek

Rozvoral (SPD): Podpořili jsme schválit novelu, která omezuje zneužívání dávek nepřizpůsobivými

 
Minulý týden byla ve Sněmovně i díky poslancům hnutí SPD schválena ve třetím čtení novela zákona o hmotné nouzi. Díky této novele bude mít stát nástroj k tomu, aby neplatičům pokut za vybrané závažné přestupky mohl odebrat část sociálních dávek.
13.07.2021 11:50 |

podobné články

Podobné články

SPD doufá, že ukončí zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými

 
Předseda SPD Tomio Okamura na svém Facebooku spolu s poslankyní Lucií Šafránkovou oznámili, že ve Sněmovně prošel do závěrečného 3.čtení návrh zákona SPD na ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. "Takže je velká šance, že do říjnových voleb bude zákon definitivně přijat! Držte nám prosím palce!“ uvedl Okamura.
13.05.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2578 článků)

Ferjenčík lže a bude házet vinu na ostatní? SPD zablokovali návrh proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými, nastoupil Okamura

 
„Neuvěřitelná arogance vůči všem pracujícím lidem!“ předsedu SPD Tomia Okamuru rozpálil doběla na středečním sněmovním jednání poslanecký klub Pirátů, když spolu s dalšími zablokoval závěrečné hlasování o zákonu SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými a o zákonu na zvýšení podpory pěstounům, protože chtěli jít dříve domů.
28.07.2021 23:15 |

podobné články

Ferjenčík lže a bude házet vinu na ostatní? Poslanci zablokovali návrh proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými, nastoupil Okamura

 
„Neuvěřitelná arogance vůči všem pracujícím lidem!“ předsedu SPD Tomia Okamuru rozpálil doběla na středečním sněmovním jednání poslanecký klub Pirátů, když spolu s dalšími zablokoval závěrečné hlasování o zákonu SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými a o zákonu na zvýšení podpory pěstounům, protože chtěli jít dříve domů.
28.07.2021 23:20 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Systémové zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými brzy skončí

 
V pátek jsme v Poslanecké sněmovně protlačili do druhého čtení návrh zákona hnutí SPD o pomoci v hmotné nouzi. Tento návrh by zarazil zneužívání sociálních dávek fyzicky zdravými jedinci schopnými práce.
08.06.2020 13:45 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Novela zákona SPD proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými jde do finále

 
Včera bylo díky SPD zařazeno na program jednání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny projednávání druhého čtení novely zákona o pomoci v hmotné nouzi, které bylo zdárně ukončeno a teď už bude následovat jen finální třetí čtení.
13.05.2021 19:20 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Piráti svými obstrukcemi podporují zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými

 
Ve středu se v Poslanecké sněmovně projednávala novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, která vzešla z dílny hnutí SPD. Díky obstrukcím pirátské poslankyně Richterové se opět druhé čtení nepodařilo dokončit.
09.04.2021 14:00 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Řešíme problém zneužívání dávek nepřizpůsobivými

 
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
15.01.2020 18:05 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Řešíme problém zneužívání dávek nepřizpůsobivými

 
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
15.01.2020 23:06 |

podobné články

Selhali! U příštích voleb si vzpomeňte, jak vám EU pomohla, vybízí Rozvoral z SPD. A předvídá trvalé změny

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš chtěl vše v počátcích řídit z pozice nejvyššího manažera, což byla chyba,“ říká poslanec Radek Rozvoral (SPD), podle kterého by měl premiér Babiš raději poděkovat občanům, kteří mnoho problémů vyřešili svépomocí, ať jde o šití roušek, či o rychlý vývoj nových zdravotnických technologií skrze domácí firmy. Rozvoral se vrací také ke sporu ministrů Hamáčka a Vojtěcha a mluví o másle na hlavě ČSSD. Nešetří ani EU, která prodle něj měla stůj co stůj zabránit tomu, aby se problémy v Itálii a ve Španělsku rozvinuly do dnešního katastrofického stavu. Rozvoral připomíná, jak předsedkyně EK von der Leyen velmi rychle vzala zpět svou počáteční kritiku uzavírání hranic a věří, že občané si budou
01.04.2020 19:16 |

podobné články

Nepřizpůsobivé podporují, slušné lidi sedřou? Okamura toho má dost

 
Podle lídra SPD Tomia Okamury vláda stále tvrdohlavě odmítá komplexní novelu zákona z pera SPD, kterou minulý měsíc předložilo hnutí do Sněmovny a jež má podle jeho slov ukončit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými lidmi. „Přičemž zároveň vláda ještě od 1. ledna zvyšuje daně a poplatky slušným lidem! Takže nepřizpůsobivé podporují, ale slušné lidi ještě sedřou,“ uvedl Okamura na svém facebookovém profilu.
29.12.2019 18:30 |

podobné články

Opálka (KSČM): Zneužívání dávek nevyřeší škrty, ale kontrola a podpora zaměstnanosti

 
Často dostávám otázky na zneužívání sociálních dávek. Vláda ze zneužívání dávek některými jedinci dělá obecný problém, aby to pak mohla použít jako argument k jejich co největšímu plošnému omezení.
02.07.2011 11:15 |

podobné články

Senátoři podpořili vládní novelu zákona o azylu

 
Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR podpořil ve středu 4. listopadu 2015 vládní novelu zákona o azylu a o pobytu cizinců z pera Ministerstva vnitra. Návrh podpořili členové výboru napříč politickými stranami a doporučili senátorům schválit novelu bez dalších pozměňovacích návrhů.
06.11.2015 10:40 |

podobné články

201 rodin na úřednici! Neziskovky? Sebrat jim peníze. Co oni ty lidi učí... Šéfka sociálky už bez rukavic. Nemají ji rádi

 
Méně represe, více mravenčí práce s problémovými rodinami. Takové volání zaznívalo v červenci ve Sněmovně od odpůrců omezování dávek. Jenže – to by sociální pracovníci nesměli utíkat do neziskovek. „Když nám chybělo 9 lidí na OSPOD, další nemocní s covidem, tak jedné úřednici připadlo 201 rodin!“ ukazuje tvář tvrdé reality šéfka ústecké sociálky Ivana Šťastná, která si otestovala mimo jiné Člověka v tísni a vypráví. Šťastná se podílela na tvorbě zákona SPD o ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými, který ve Sněmovně čeká na závěrečné hlasování ve 3. čtení.
22.07.2021 13:30 |

podobné články

Pět dětí. Mléko a máslo v lednici? Dotaz, co snídaně? Šéfka sociálky v Ústí: Cítím se diskriminovaná

 
Šéfka ústecké sociálky Ivana Štastná se cítí diskriminovaná. I to natvrdo řekla pro ParlamentníListy.cz během hovoru o návrzích strhávat z dávek pokuty za přestupky. „Pět dětí, ale že by se v lednici nacházely aspoň základní potraviny… a co budou děti jíst ke snídani?“ A na druhou stranu taxíky a coca-cola, popisuje realitu těch, které někteří označují za chudáky. Má vzkaz pro kantory, kteří to nebudou mít lehké s ukřičenými rodiči záškoláků. Dlouholeté zkušenosti zúročila Štastná při tvorbě zákona SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými, který ve Sněmovně čeká na závěrečné hlasování ve 3. čtení.
20.07.2021 09:30 |

podobné články

Koalice protlačila sociální reformu, nezaměstnané i příjemce dávek čekají změny

 
Sněmovna v pátek dopoledne vedle penzijní reformy schválila i vládní reformu sociální. Její součástí je trojice zákonů. Jedná se o novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi, novelu zákona o zaměstnanosti a patří sem i novela zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Změní se výplata sociálních dávek, zpřísní se podmínky pro nezaměstnané a jiný bude i systém dávek pro handicapované. Reforma poputuje do Senátu.
09.09.2011 12:45 |

podobné články

Vacek (VV): Podpořili jsme zabránění zneužívání sociálních dávek

 
Na jednání sociálního výboru sněmovny bylo přijato usnesení, které doporučilo schválit komplexní koaliční pozměňovací návrh poslankyň Dagmar Navrátilové, Ivany Řápkové, Lenky Kohoutové a Jitky Chalánkové upravující systém dávek hmotné nouze.
25.08.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků) , Jitka Chalánková (155 článků) , Lenka Kohoutová (112 článků) , Dagmar Navrátilová (97 článků)

Hanebný zločin. Papež v Irsku odsoudil sexuální zneužívání kněžími, pak se setkal s oběťmi

 
Papež František v sobotu označil sexuální zneužívání kněžími za hanebné. Pobouření, které vyvolalo selhání církve při řešení těchto případů, je oprávněné, řekl František na úvod své návštěvy Dublinu. Podle irského premiéra Lea Varadkara zanechalo sexuální zneužívání kněžími v zemi otevřené rány. Papeže požádal, aby přeměnil slova v činy a pomohl zajistit spravedlnost pro oběti těchto činů. Navečer se opapež s oběťmi zneužívání setkal. František přijel do Irska na dvoudenní návštěvu, v jejímž rámci se setká i s tamními oběťmi sexuálního zneužívání kněžími.
25.08.2018 08:15 |

podobné články

ODS má v plánu udělat ze zneužívání sociálních dávek trestný čin

 
V závěru kampaně ODS před senátními a komunálními volbami prohlásil kandidát na starostu Litvínova Daniel Volák, že by jeho strana ráda prosadila, aby se ze zneužívání sociálních dávek stal trestný čin. Podle něj není možné za současného stavu zneužívání zabránit. Že je to názor většiny v ODS, pak novinářům potvrdil i premiér Petr Nečas.
14.10.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků)

ODS chce jednodušší sociální systém aby se zamezilo zneužívání dávek

 
ODS chce proti zneužívání sociálních dávek bojovat jejich adresnějším rozdělováním, jednodušším sociálním systémem, podporou sociálně potřebných a zodpovědných či strháváním dávek neplatičům. Občanští demokraté to uvedli ve středu při prezentaci další části svého předvolebního ekonomického programu.
24.03.2010 15:30 |

podobné články