Článek

Rozvoral (SPD): ODS navrhuje výpověď bez udání důvodu, což hnutí SPD zásadně odmítá

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) předložil do Poslanecké sněmovny novelu zákoníku práce.
25.05.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1179 článků)
Podobné články

Výpověď bez udání důvodu? Ve vládě je prý spor ODS a lidovců

 
Spor o právní institut výpovědi bez udání důvodu ve vládní koalici pokračuje. Zatímco ODS trvá na tom, že zajistí flexibilitu pracovního trhu, lidovci varují, že v případě jejího zavedení na ni doplatí ohrožené skupiny. Podle příznivců novely z ODS se o lidi dotčené výpovědí bez udání důvodu postará stát.
29.04.2024 22:35 |

podobné články

Výpověď bez udání důvodu zatím nenavrhneme, tvrdí Nečas

 
O přesné podobě změn v zákoníku práce bude ještě koalice ODS, TOP 09 a VV jednat. Výpověď bez udání důvodu ale vláda nenavrhne. Řekl to v pondělí premiér Petr Nečas.
30.08.2010 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků)

Výpověď bez udání důvodu by mohla vést ke generální stávce

 
Pokud se dostanou do zákoníku práce výpověď bez udání důvodu a možnost řetězení pracovních smluv na dobu určitou, odbory zváží generální stávku.
25.09.2010 16:10 |

podobné články

Maláčová (SOCDEM): Výpověď bez udání důvodu - skutečně tohle chceme?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dopadům výpovědi bez udání důvodu
27.03.2024 15:20 |

podobné články

Středula svolává odborářskou demonstraci. Kvůli věci, která nesmí spatřit světlo světa

 
Předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula chytil s potvrzením svého postavení slinu a chystá rétoricky zbořit Malostranské náměstí v Praze. Na 21. května je právě tam namířená demonstrace odborů. Jde o práci, o důchody, o propouštění bez udání důvodu a o mnoho dalšího. „Výpověď bez udání důvodu je něco, co je pro nás obrovské téma. Myslíme si, že je to něco, co vůbec nesmí spatřit světlo světa, že je to věc, která je diskriminační,“ hřímal Středula posilněný znovuzískáním postu vrchního předáka.
12.05.2024 18:15 |

podobné články

Selhali! U příštích voleb si vzpomeňte, jak vám EU pomohla, vybízí Rozvoral z SPD. A předvídá trvalé změny

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš chtěl vše v počátcích řídit z pozice nejvyššího manažera, což byla chyba,“ říká poslanec Radek Rozvoral (SPD), podle kterého by měl premiér Babiš raději poděkovat občanům, kteří mnoho problémů vyřešili svépomocí, ať jde o šití roušek, či o rychlý vývoj nových zdravotnických technologií skrze domácí firmy. Rozvoral se vrací také ke sporu ministrů Hamáčka a Vojtěcha a mluví o másle na hlavě ČSSD. Nešetří ani EU, která prodle něj měla stůj co stůj zabránit tomu, aby se problémy v Itálii a ve Španělsku rozvinuly do dnešního katastrofického stavu. Rozvoral připomíná, jak předsedkyně EK von der Leyen velmi rychle vzala zpět svou počáteční kritiku uzavírání hranic a věří, že občané si budou
01.04.2020 19:16 |

podobné články

Wagenknecht řekl Babišovým novinám: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

 
Lukáš Wagenknecht, kterého ministr financí Andrej Babiš (ANO) odvolal z funkce svého prvního náměstka, dnešní Mladé frontě Dnes (MfD) řekl, že ho Babiš odvolal bez udání důvodu. Jeho nabídku na další působení prý zváží. Pozici politického náměstka ale považuje za "trafiku bez kompetencí", uvedl v MfD. Že je funkce politického náměstka "trafikou bez kompetencí", řekl také České televizi.
22.06.2015 06:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26340 článků)

Wagenknecht: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

 
Lukáš Wagenknecht, kterého ministr financí Andrej Babiš (ANO) odvolal z funkce svého prvního náměstka, dnešní Mladé frontě Dnes (MfD) řekl, že ho Babiš odvolal bez udání důvodu. Jeho nabídku na další působení prý zváží. Pozici politického náměstka ale považuje za "trafiku bez kompetencí", uvedl v MfD. Že je funkce politického náměstka "trafikou bez kompetencí", řekl také České televizi.
22.06.2015 15:27 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26340 článků)

Nečas prosazuje vlastní zákoník práce i s výpovědí bez udání důvodu

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se zjevně nechce spokojit s návrhem nového zákoníku práce, který připravuje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Přijde mu příliš mírný a rád by proto vzkřísil vlastní návrh, který připravil ještě coby člen Topolánkova kabinetu. Ten obsahuje například prodloužení zkušební doby, omezení vlivu odborů či možnost výpovědi bez udání důvodu. Nečas to uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
30.08.2010 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Fialo, ten průšvih za žádnou kontrolu statistik neschováte, vzkazuje poslanec Rozvoral. Vláda na občany úplně zapomněla

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Stále více občanů je odkázáno na různé formy sociálních dávek, a to je ještě problém s jejich včasným vyplácením.“ Poslanec Radek Rozvoral (SPD) navrhuje zrušit příspěvky pro solární barony, ukončit škodlivou inkluzi ve školství a zrušit výjimky na vyvádění nezdaněných dividend zahraničními korporacemi mimo Českou republiku. Všichni dosavadní ministři včetně premiéra vlády jsou podle něj na výměnu. „Za svou prioritu stanovil nadstandardní podporu a propagaci EU a Ukrajiny, a na zájmy našich občanů a České republiky jaksi zapomněl,“ uvedl Rozvoral na adresu předsedy vlády Petra Fialy (ODS).
30.04.2023 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6484 článků)

Ředitelé škol zuří, hrozí jim odvolání bez udání důvodu. Kvůli šikaně učitelky

 
Novela školského zákona vzbudila opět rozruch, tentokrát mezi řediteli vzdělávacích institucí. Poslanec za ANO a místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner předložil pozměňovací návrh, díky kterému by měl zřizovatel školy právo odvolat jejího ředitele bez udání důvodu. Prý kvůli nedávnému případu brutální šikany učitelky průmyslovky Na Třebešíně, kdy tamní ředitel odmítl po incidentu odstoupit. Podle zástupců vzdělávacích institucí jde ale jen o prostředek, jak mít ředitele „pod palcem“.
24.02.2016 06:15 |

podobné články

Baxa (Zelení): Výpovědi bez udání důvodu nejsou v zájmu naprosto nikoho

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu ministra Stanjury na zavedení výpovědi bez udání důvodu
15.02.2024 23:15 |

podobné články

Třetina vztahů zkrachuje kvůli anonymnímu udání

 
Pomlouvačná anonymní udání stojí podle odborníků až za třetinou rozpadů partnerských vztahů. Už to však nejsou tak často ta klasická udání v obálkách, zato přibyla ta šířená e-mailem či po telefonu jako krátké textové zprávy.
08.04.2015 11:46 |

podobné články

„Prezident není modelka.“ Na rybařícího Putina podal ruský poslanec udání

 
Zostra si vyšlápl na ruského prezidenta Vladimira Putina. A to kvůli jeho rybaření na jihu Sibiře. Ruský poslanec Oleg Chomutinnikov na něj dokonce sepsal udání na generální prokuraturu, která by si měla na okolnosti Putinovy dovolené posvítit. Rýpl si i do fotek Putina do půl těla, důvodem udání je však to, že podle poslance Putin porušil ruská bezpečností pravidla, která mají platit pro všechny. A to proto, že na sobě neměl v motorovém člunu záchrannou vestu.
10.08.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Dle posudků pro Památník Lidice nelze vinit lidickou ženu z udání židovské ženy

 
Lidickou ženu nelze kategoricky vinit z udání židovské podnájemnice Štěpánky Mikešové, kterou následně v roce 1942 zavraždili nacisti v Osvětimi. Vyplývá to z dnes zveřejněných posudků historiků pro Památník Lidice. Historik Vojtěch Kyncl, který údajné udání popsal předloni v reportáži České televize, s takovým závěrem nesouhlasí. Podle něj se posuzovatelé dopouštěli chyb. S Kynclovým názorem se ztotožnil pouze jeden posudek, památníku jich bylo po oslovení deseti institucí dodáno 13, uvedl ředitel památníku Eduard Stehlík. V reportáži hovořila i tehdejší ředitelka památníku Martina Lehmannová, někteří lidičtí pamětníci ji pak kvůli tomu kritizovali.
02.07.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Stehlík (50 článků)

VÍME PRVNÍ Mandátový výbor si zvolil místopředsedy. Jsou jimi Gazdík, Rozvoral, Bartoň a Malá

 
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny si v úterý 28. 11. na své schůzi odhlasoval místopředsedy. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdil člen výboru a poslanec za hnutí ANO Josef Hájek. Čtveřici místopředsedů tvoří Petr Gazdík (STAN), Radek Rozvoral (SPD), Lukáš Bartoň (Piráti) a Taťána Malá (ANO), sdělil ParlamentnímListům.cz poslanec za SPD a jeden z místopředsedů výboru Radek Rozvoral.
29.11.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Kandidát na hejtmana Rozvoral (SPD): Turecko bude EU vydírat stále a je více než jisté, že stavidla otevře tak jako tak

 
Pokud se politici Evropské unie v čele s Angelou Merkelovou a úředníkem Junckerem budou i nadále chovat tak nezodpovědně, jak se v současné době chovají, bude bezpečnostní situace v Evropě z důvodu nelegální imigrace čím dál tím horší, obává se kandidát na hejtmana ve Středočeském kraji Radek Rozvoral (SPD). Jaká opatření navrhuje? Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura a Strana Práv Občanů nezapomíná ani na regionální témata. Jaké jsou plány koalice s krajem a jaký přístup preferují k řešení jeho problémů?
21.08.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2854 článků) , Tomio Okamura (3158 článků)

Ruského kosmonauta už neláká vesmír. Dal výpověď, má prý lepší práci

 
Zkušený ruský kosmonaut Jurij Lončakov měl v roce 2015 opět letět do vesmíru na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Namísto toho podal bez udání důvodu výpověď, informovala ruská agentura RIA Novosti. Podle jeho nadřízených si prý "našel mnohem zajímavější práci", jakou ale neupřesnili.
05.09.2013 23:05 |

podobné články

Šéf odborů pohrozil Nečasově vládě generální stávkou

 
Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil pohrozil na sobotní programové konferenci ČSSD vládě Petra Nečase (ODS) generální stávkou, pokud bude zásadně měnit zákoník práce a zapracuje do tohoto kodexu například výpověď bez udání důvodu. Vadí mu i možnost řetězení pracovních smluv na dobu určitou.
25.09.2010 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků)