Článek

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je rezolutně pro zachování práva veta členských států Evropské unie

 
Další krok ze strany EU, potvrzující skutečnost, že stávající EU je zcela a jasně od počátku koncipovaná jako projekt vedoucí k federalizaci a vytvoření jednoho superstátu, který má za cíl vést k likvidaci národních států, včetně jejich suverenity.
03.11.2023 17:40 |

podobné články

Podobné články

Petr Pavel by se vzdal českého veta v EU. Prezident vykládá nesmysly, bylo by to fatální, kritizuje Babiš

 
Některé z velkých států, v čele s Německem, se snaží změnit pravidla kolem veta ve společné zahraniční a bezpečnostní politice Evropské unie. Menší státy se však staví proti. V současné struktuře může jakýkoliv členský stát EU vetovat návrh, i když 26 zbylých států je pro. Český prezident Petr Pavel ve svém projevu v belgických Bruggách uvedl, že by debata o možném zrušení práva veta členských států měla proběhnout, informovala Mladá fronta Dnes. Tím však hlava státu znepokojila českou parlamentní koalici i opozici.
05.10.2023 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)

Ukrajinci chtějí zbavit Rusy práva veta v OSN. Katastrofa, zní z Moskvy

 
Pokud přijdeme o právo veta, skončí to pro svět katastrofou, varuje Rusko. V OSN právě probíhají debaty o reformě Rady bezpečnosti OSN a Francie navrhla, že by právo veta mělo být omezeno. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin (47) dokonce rovnou prohlásil, že by Rusku mělo být právo veta odebráno.
03.09.2015 13:20 |

podobné články

„Tihle lidé že budou naši suverenitu hájit?!“ Jakl vytáhl těžký kalibr na Pavla i Fialu

 
O zbytky suverenity budeme připraveni velmi brzo, varuje Ladislav Jakl, někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause. Činí tak po vyjádření prezidenta republiky Petra Pavla o tom, že právo veta členských zemí je brzdou pokroku Evropské unie a že by se ho menší státy, jako je například Česká republika, měly vzdát. Svá slova podle něj hlava státu opírá o skutečnost, že Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu tento týden odhlasoval Němci a Francouzi připravený dokument, který výslovně navrhuje zrušit členským státům právo veta v 65 oblastech unijního práva.
26.10.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků) , Petr Pavel (2639 článků) , Pavel Francouz (39 článků)

Vymění vláda naše právo veta za 15 starých tanků, ptá se senátní kandidát

 
Oficiální návštěva německého kancléře Olafa Scholze v Praze má zajímavou dohru. Ředitel ZOO Chleby a kandidát do Senátu René Franěk si totiž povšiml toho, že místo hledání celoevropského řešení energetické krize byla v Praze řeč hlavně o omezení práva veta při hlasování v Evropské unii. Německý kancléř totiž po jednání s českým premiérem Petrem Fialou znovu rozjitřil emoce, když připomněl, že kvůli urychlení schvalovacích procesů napříč orgány EU by chtěl prosadit změnu práva veta na hlasování kvalifikovanou většinou.
30.08.2022 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

To je binec. A jde o přežití. Pekarová i Rakušan zatnou zuby: V Bruselu nebudou rádi

 
V EU sílí tlak na zrušení práva veta jednotlivých států. Například německý kancléř prohlásil, že si Evropská unie už nemůže dovolit, aby jednotliví členové měli právo veta, pokud si chce zachovat vedoucí postavení v určování globální politiky. ParlamentníListy.cz zjistily zajímavou věc: zatímco europoslanec TOP 09 Pospíšil je proti, většina TOP 09 by právo veta zrušila. A zatímco ministr za STAN Bek na našem právu netrvá, senátor Starostů jasně ano. A to není vše.
18.07.2022 18:20 |

podobné články

Radek Rozvoral nakládá „kavárně“: Zeman je dobrá volba, ostatní by to měli respektovat. Macron a Merkelová ve svých zemích ztrácejí moc

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec hnutí SPD Radek Rozvoral se ohlíží za uplynulým rokem. Miloš Zeman byl podle něj dobrou volbou na post prezidenta. Domnívá se rovněž, že situace v Evropě není příliš stabilní. "Angela Merkelová a Emmanuel Macron ztrácí svůj vliv ve svých vlastních zemích, a proto chtějí posilovat vliv Evropské unie a její politiku řídit takovým směrem, který by jim co nejvíce vyhovoval," říká Rozvoral. Zájmové skupiny, které chtějí posilovat suverenitu svých národních států, jsou podle Rozvorala na vzestupu. Jako příklady zmínil například francouzskou prezidentskou kandidátku Marine Le Pen, či nizozemce Geerta Wilderse.
31.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Emmanuel Macron (743 článků)

Selhali! U příštích voleb si vzpomeňte, jak vám EU pomohla, vybízí Rozvoral z SPD. A předvídá trvalé změny

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš chtěl vše v počátcích řídit z pozice nejvyššího manažera, což byla chyba,“ říká poslanec Radek Rozvoral (SPD), podle kterého by měl premiér Babiš raději poděkovat občanům, kteří mnoho problémů vyřešili svépomocí, ať jde o šití roušek, či o rychlý vývoj nových zdravotnických technologií skrze domácí firmy. Rozvoral se vrací také ke sporu ministrů Hamáčka a Vojtěcha a mluví o másle na hlavě ČSSD. Nešetří ani EU, která prodle něj měla stůj co stůj zabránit tomu, aby se problémy v Itálii a ve Španělsku rozvinuly do dnešního katastrofického stavu. Rozvoral připomíná, jak předsedkyně EK von der Leyen velmi rychle vzala zpět svou počáteční kritiku uzavírání hranic a věří, že občané si budou
01.04.2020 19:16 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Odmítáme přípravu reformy k přeměně Evropské unie na federální superstát

 
Evropská unie poškozuje cíleně zájmy a suverenitu jednotlivých členských zemí, o čemž svědčí např. to, že prosazuje poměrné hlasování v důležitých otázkách, čímž nebudou mít unijní státy právo veta.
03.01.2022 13:45 |

podobné články

„EU je žalář národů a Fiala jako poslušný káraný školáček.“ Zálom pranýřuje dění v Bruselu

 
Podle místopředsedy Svobodných Luboše Záloma je snaha o další omezení národní suverenity v rámci Evropské unie dlouhodobým plánem a současné snahy jsou jen reakcí na umělé záminky. „Pokud se EU není schopna domluvit na společném postupu ve věci sankcí, znamená to zkrátka, že neexistuje nic jako evropský postoj a evropská zahraniční politika. Protože zde stále existují jednotlivé zájmy členských zemí,“ myslí si Luboš Zálom s tím, že diskutované zrušení práva veta by vedlo jen k pošlapávání zájmů členských států a pokud by naše vláda skutečně začala pro toto zrušení nějak „pracovat“, je to podle jeho názoru jasná vlastizrada.
26.07.2022 12:30 |

podobné články

MZV: Ministři Rady pro všeobecné záležitosti jednali o reakci EU a členských států na koronavirus

 
Ministři pro evropské záležitosti členských států jednali formou videohovoru ve středu 22. dubna 2020 o reakci EU a jejích členských států na pandemii COVID-19. Řešili ekonomickou podporu, koordinaci uvolňování opatření přijatých v reakci na koronavirus i boj s dezinformacemi. Rady pro všeobecné záležitosti se zúčastnil náměstek Sekce pro evropské záležitosti MZV ČR Aleš Chmelař.
23.04.2020 09:10 |

podobné články

Finanční správa: Daňaři z Evropské unie se sešli v Praze

 
Více než 60 zástupců členských a kandidátských zemí Evropské unie se ve dnech 6. – 8. listopadu 2018 v pražském hotelu Pyramida zúčastnilo setkání vedoucích ústředních kontaktních orgánů pro mezinárodní spolupráci členských států Evropské unie v oblasti DPH, tzv. VAT Heads of Central Liasion Offices (CLO).
19.11.2018 14:01 |

podobné články

Zrušení práva veta v EU? Pavel to nadnesl a už je tady další návrh

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Evropské státy včetně naší republiky zavádějí opět namátkové kontroly na svých hranicích. Každý den si můžeme v tisku přečíst, kolik nelegálních migrantů bylo zadrženo. V komentáři se k situaci vyjadřuje i někdejší redaktor Hlasu Ameriky, jenž působil na nejvyšších evropských postech, i jako mluvčí Zemanovy vlády. Je otázkou, jestli je skutečně teď vhodné hovořit vážně o dalším rozšiřování Evropské unie? Zrušení práva veta? To je problém, na který by se mohli soustředit ti, co mají v zahraniční politice snahu o zvyšování počtu členů EU.
08.10.2023 15:45 |

podobné články

Ukrajina a „instalace Pavla na Hrad“. Jaké kroky NATO má podpořit? Režisér má zlé tušení

 
Režisér a publicista David Martinek kritizuje výroky prezidenta Petra Pavla, že by se státy Evropské unie měly vzdát práva veta a místo toho by se mělo rozhodovat kvalifikovanou většinou. Podle Martinka se ukazuje, že Pavel „byl instalován do čela České republiky, aby podpořil veškeré kroky, které se rozhodnou v centrále NATO“. Jeho vyjádření o vzdání se práva veta je podle Martinka snahou omezit manévrovací prostor států při jejich vlastním rozhodování a koncentrovat výkonnou pravomoc až na úroveň velkých celků.
05.10.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Premiér se s dalšími lídry členských států shodl na prioritách pro budoucnost Evropské unie

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes zúčastnil neformálního summitu v Bratislavě. Pod vedením slovenského předsednictví se zde sešlo 27 hlav států a předsedů vlád členských zemí, aby otevřeně diskutovali o aktuálním stavu Evropské unie a základních obrysech reformy evropské spolupráce.
17.09.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Foldyna (SPD): Jste strašní pokrytci a ono se vám to jednou vrátí

 
Projev na 47. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2022. Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany na území členských států Evropské unie, v Iráku, Kuvajtu a Kosovu do roku 2024 s výhledem na rok 2025 a na pobyt příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny a členských států Evropské unie na území České republiky do roku 2023.
29.11.2022 21:50 |

podobné články

Vích (SPD): Není v našem zájmu zapojovat se do konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem

 
Projev na 47. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2022. Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany na území členských států Evropské unie, v Iráku, Kuvajtu a Kosovu do roku 2024 s výhledem na rok 2025 a na pobyt příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny a členských států Evropské unie na území České republiky do roku 2023.
29.11.2022 22:25 |

podobné články

Kobza (SPD): S přítomností cizích armád na našem území máme poměrně špatné zkušenosti

 
Projev na 47. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2022. Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany na území členských států Evropské unie, v Iráku, Kuvajtu a Kosovu do roku 2024 s výhledem na rok 2025 a na pobyt příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny a členských států Evropské unie na území České republiky do roku 2023.
29.11.2022 22:45 |

podobné články

Václav Klaus, Jiří Weigl, Ivo Strejček: Neodváží se ani perestrojky

 
Tzv. Římské prohlášení, jinak také Prohlášení vedoucích představitelů 27 členských států a Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise, je skutečně truchlivým poselstvím vedoucích struktur Evropské unie i hlav členských států evropské veřejnosti.
27.03.2017 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků) , Ivo Strejček (270 článků)

Rozvoral (SPD): Podpořte petici za zachování české koruny!

 
Hnutí SPD odmítá přijetí eura v České republice, a proto zpracovalo petici za zachování české koruny jako měnové jednotky České republiky.
05.08.2021 10:15 |

podobné články