Článek

Rozvoral (SPD): Čtyři z pěti občanů se obávají vládního daňového balíčku – SPD ho odmítá!

 
Další nehorázný krok Fialovy vlády proti všem našim občanům spočívá v opatřeních, které vládní pětikoalice na sílu protlačuje Poslaneckou sněmovnou v rámci daňového balíčku.
09.09.2023 06:15 |

podobné články

Podobné články

SMS: Projde-li poslanci schválené znění daňového balíčku, obce i kraje budou muset omezit poskytované veřejné služby

 
Představitelé obcí a krajů v Poslanecké sněmovně kritizovali podobu daňového balíčku, schválenou poslanci ANO, ODS, SPD a KSČM. Zástupci samospráv se napříč politickým spektrem shodují na negativním hodnocení dopadů daňového balíčku na obce a kraje a regionální ekonomiku.
03.12.2020 11:55 |

podobné články

Hospodářská komora nabízí kompromisní úpravu daňového balíčku

 
Senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu se dnes od 10 hodin bude zabývat úpravami daňového balíčku. Analytici Hospodářské komory proto během nočních hodin navrhli senátorům nový koncept zrušení superhrubé mzdy, kterým by se odblokovala patová situace u daňového balíčku. Zároveň doporučili sporné ustanovení o osvobození úplatného převodu cenného papíru vrátit do aktuálně platného stavu.
02.12.2020 12:50 |

podobné články

TOP 09 podá ústavní stížnost na projednávání daňového balíčku

 
Opoziční TOP 09 podá ústavní stížnost proti způsobu schvalování vládního daňového balíčku v Poslanecké sněmovně. Při projednávání byl dvakrát porušen jednací řád, uvedl dnes v pořadu Partie FTV Prima předseda strany Jiří Pospíšil. Zprávu převzala ČTK.
10.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

TOP 09 podá ústavní stížnost na projednávání daňového balíčku

 
Opoziční TOP 09 podá ústavní stížnost proti způsobu schvalování vládního daňového balíčku v Poslanecké sněmovně. Při projednávání byl dvakrát porušen jednací řád, uvedl dnes v pořadu Partie FTV Prima předseda strany Jiří Pospíšil. Zprávu převzala ČTK.
11.11.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Rebelující poslanci představili změny v návrhu daňového balíčku

 
Poslanecký klub ODS zasedl ve středu ráno k dalšímu jednání o vládním daňovém balíčku, proti němuž se staví šestice občanských demokratů. Jak řekl Právu Petr Tluchoř, rebelující poslanci na jednání představili svůj pozměňovací návrh daňového balíčku.
24.10.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Senát chce urychlit pomoc pro obce. 1200 korun na obyvatele vtělil do vládního balíčku

 
Senát chce, aby stát vyplatil z rozpočtu obcím 1200 korun na obyvatele jako náhradu za výpadek daňových příjmů vyvolaný řešením dopadů epidemie koronaviru. Použití peněz nemá být omezeno konkrétním účelem. Senát svůj návrh vložil do vládního protikrizového daňového balíčku, který se tak vrací zpět do Sněmovny. O návrhu tak možná už příští týden rozhodnou poslanci.
11.06.2020 15:45 |

podobné články

Tluchoř bude s Nečasem jednat o balíčku. Nic mu však neslibuje

 
Jednání mezi odpůrci vládního daňového balíčku z řad ODS a vedením strany začnou příští týden, po skončení čtvrteční sněmovní schůze. Ve stejný den to řekl poslanec Petr Tluchoř (ODS). Požadavky na změny v balíčku prý nechce zveřejnit před tím, než usedne s premiérem Petrem Nečasem k jednacímu stolu.
06.09.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Petr Nečas (9418 článků)

V ODS se začíná mluvit o odkladu daňového balíčku kvůli kongresu

 
Sněmovna možná bude o vládním stabilizačním balíčku, s nímž kabinet Petra Nečase (ODS) spojil důvěru, rozhodovat až po kongresu občanských demokratů na začátku listopadu. Nečas takový postup zatím otevřeně neprosazuje, ale nevyloučil ho. Podle informací z ODS je odklad hlasování o balíčku ve hře. Nečasovi by totiž otevřel cestu k tomu, aby se pokusil na kongresu prosadit usnesení na podporu vládního zákona, a zvýšil tak tlak na rebelující poslance své strany.
18.10.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Selhali! U příštích voleb si vzpomeňte, jak vám EU pomohla, vybízí Rozvoral z SPD. A předvídá trvalé změny

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš chtěl vše v počátcích řídit z pozice nejvyššího manažera, což byla chyba,“ říká poslanec Radek Rozvoral (SPD), podle kterého by měl premiér Babiš raději poděkovat občanům, kteří mnoho problémů vyřešili svépomocí, ať jde o šití roušek, či o rychlý vývoj nových zdravotnických technologií skrze domácí firmy. Rozvoral se vrací také ke sporu ministrů Hamáčka a Vojtěcha a mluví o másle na hlavě ČSSD. Nešetří ani EU, která prodle něj měla stůj co stůj zabránit tomu, aby se problémy v Itálii a ve Španělsku rozvinuly do dnešního katastrofického stavu. Rozvoral připomíná, jak předsedkyně EK von der Leyen velmi rychle vzala zpět svou počáteční kritiku uzavírání hranic a věří, že občané si budou
01.04.2020 19:16 |

podobné články

Ve sněmovně bylo živo kolem daňového balíčku. Vláda mluvila o obstrukcích opozice, Stanjura to rázně odmítl

 
ODS odmítla obvinění vládních stran, že pomocí obstrukcí brání projednání daňového balíčku, který zvyšuje některé daně. Podle předsedy poslaneckého klubu Zbyňka Stanjury debata netrvá příliš dlouho a je věcná. Obstrukčně se podle něj chová vláda, když odmítá zařadit na jednání Sněmovny některé opoziční předlohy, napsala ČTK.
25.10.2019 14:30 |

podobné články

Fialo, ten průšvih za žádnou kontrolu statistik neschováte, vzkazuje poslanec Rozvoral. Vláda na občany úplně zapomněla

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Stále více občanů je odkázáno na různé formy sociálních dávek, a to je ještě problém s jejich včasným vyplácením.“ Poslanec Radek Rozvoral (SPD) navrhuje zrušit příspěvky pro solární barony, ukončit škodlivou inkluzi ve školství a zrušit výjimky na vyvádění nezdaněných dividend zahraničními korporacemi mimo Českou republiku. Všichni dosavadní ministři včetně premiéra vlády jsou podle něj na výměnu. „Za svou prioritu stanovil nadstandardní podporu a propagaci EU a Ukrajiny, a na zájmy našich občanů a České republiky jaksi zapomněl,“ uvedl Rozvoral na adresu předsedy vlády Petra Fialy (ODS).
30.04.2023 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Lukáš Kovanda: Končí prodloužený termín podání daňového přiznání, opozdilce čeká obří pokuta

 
Toto úterý vyprší termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2019 bez pokuty. Kdo přiznání odevzdá třeba jen s jednodenním zpožděním, toho čeká velká (daleko větší než obvyklá) pokuta. Chaos navíc panuje při placení zdravotního pojistného, neboť ministerstvo financí absurdně nestihlo zareagovat na krok ministerstva financí v podobě prodloužení termínu pro podání daňového přiznání. Takže pokuta za pozdní uhrazení zdravotního pojistného už několik dní paradoxně všem nabíhá, ačkoli termín pro podání daňového přiznání (a přehledu sociálního pojištění) teprve vyprší.
16.08.2020 13:10 |

podobné články

ODS má tři řešení daňového balíčku, Nečasův kompromis je jedním z nich

 
Ačkoliv premiér a předseda ODS a Petr Nečas nastínil v pondělí výkonné radě strany kompromisní návrh daňového balíčku, jeho podpora ze strany rebelujících poslanců není ani zdaleka jistá. Návrh nestačí Borisu Šťastnému ani Petru Tluchořovi. V úterý večer se sešla k jednání osmičlenná pracovní skupina ODS. Na stole jsou prý tři varianty řešení, rozhodne se až příští týden.
16.10.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Boris Šťastný (414 článků) , Petr Nečas (9418 článků)

Fiala (ODS): Do daňového balíčku navrhneme pozměňovací návrh rušící celou EET

 
„Chaos ve vládní koalici dosáhl vrcholu. Ministr financí se obrací na opozici, aby mu pomohla problémy s EET vyřešit. Rádi pomůžeme. Do daňového balíčku navrhneme vlastní pozměňovací návrhy, kterými celý systém EET zrušíme. Jiná možnost není. Výjimky celý systém ještě zhorší. Zákony mají být přehledné a jednoduché,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.
25.11.2016 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Stanjura (ODS): V návrhu daňového balíčku chceme zjednodušit systém DPH

 
Sněmovna v rámci daňového balíčku projedná pozměňovací návrh ODS, který by znamenal zjednodušení DPH. Občanští demokraté také chtějí, aby pacienti měli možnost jednoduše posoudit kvalitu zdravotnických zařízení.
06.12.2016 15:50 |

podobné články

Babiš chce jednat se Senátem o úpravě daňového balíčku

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce jednat s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), aby horní komora vypustila z daňového balíčku růst slevy na poplatníka. Vystrčilovi kvůli tomu napsal dopis, uvedl v nedělním videu na Facebooku. Stejné přání už v sobotu vyjádřila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
22.11.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků)

„Řítíme se do kelu.“ ČSSD tlačí na změny u daňového balíčku, ve vládě s Babišem ale zůstává

 
Sociální demokraté navrhují kompromis pro přijetí daňového balíčku. Radí Senátu, aby v něm upravil sazby daně z příjmu na 19 a 23 % a vepsal tam zvýšení daňové slevy na poplatníka na třicet tisíc korun. Přijatý návrh, který už prošel Sněmovnou, by podle vládní ČSSD znamenal oslabení České republiky a devastaci rozpočtů krajů, měst i zdravotnictví a školství. Sociální demokraté ale kvůli těmto rozporům z vlády odcházet nechtějí. Emotivní vyjádření přidal především místopředseda strany Roman Onderka, podle kterého se Češi „řítí do kelu“.
30.11.2020 14:20 |

podobné články

Schillerová chce Zemana odradit od veta daňového balíčku. U KSČM hledá podporu pro rozpočet

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se chystá po projednání daňového balíčku Senátem, tedy po 10. prosinci, o prosazených úpravách jednat s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident avizoval, že zákon vetuje. Ministryně to uvedla v nedělním diskusním pořadu televize Prima Partie. Řekla také, že dál jedná o podpoře rozpočtu, pro který menšinový kabinet dosud nemá podporu. Podle informací ČTK pozvali Schillerovou komunisté na páteční zasedání výkonného výboru KSČM, kde budou formulovat svůj postoj k hlasování o rozpočtu na příští rok.
06.12.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Rakušan (STAN): Zamítnutí sněmovní verze daňového balíčku je jedinou rozumnou možností

 
Hnutí STAN vyzývá senátory KDU-ČSL, TOP 09, SEN21 a Pirátů, aby s vědomím rozpočtové odpovědnosti hlasovali pro zamítnutí navrhovaného daňového balíčku.
10.12.2020 13:30 |

podobné články