Článek

Rozšířit válku z Ukrajiny dál. Únik ze setkání „moudrých“ v USA

 
Americká elita nemá žádný plán B, radši povede dál válku. To je závěr amerického ekonomického stratéga Davida P. Goldmana, který píše v listu Asia Times o setkání americké elity zahraniční politiky. Kde stále zaznívala prohlášení, že Rusko kupříkladu ztrácí 25 až 30 tisíc vojáků měsíčně, má už jen 50 % důstojníků a nedokáže udržet bojovou morálku. Což se Goldman snažil uvést na pravou míru. „Nikdo nerozporoval data, která jsem ukázal. A nikdo taky nevěřil, že Rusové ztrácejí 25 000 vojáků za měsíc. Fakta nebyla ten problém,“ píše s tím, že se dotyční prostě nedokáží smířit se světem, kde Amerika nebude poroučet. A udělají všechno, aby tomu tak bylo.
02.04.2024 09:00 |

podobné články

Osobnosti: David David (1860 článků)
Podobné články

OBSE chce zpět svou prestiž. Vytvoří proto 'Radu moudrých'

 
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) chce zátky pověst bezpečnostního garanta. Práci na obnovení důvěry v očích veřejnosti chce vložit do rukou celebrit. S nápadem na vytvoření panelu významných osobností, jakési Rady moudrých, přišlo předsednické Švýcarsko. Pomůže mu s tím Srbsko, které předsednické otěže převezme v příštím roce, a Německo, jenž bude předsedat organizaci o rok později. 
05.12.2014 13:07 |

podobné články

Pilný do Senátu: Budu se snažit udělat z něj vizionářskou „radu moudrých“

 
ROZHOVOR Bývalý ministr financí Ivan Pilný kandiduje do Senátu. A kandiduje se skutečně ambiciózní vizí. Chtěl by z horní komory českého parlamentu udělat „vizionářskou“ komoru, která by doplňovala Poslaneckou sněmovnu, často zabředávající do hádek a aktuálního politikaření, o nadčasovější myšlenky a vize. Senát by podle Pilného měl být „radou moudrých“ ve smyslu, že bude skutečně přinášet moudré myšlenky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se senátní kandidát zaměřil i na oblasti, ve kterých by chtěl k moudrosti Senátu přispět.
21.08.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2930 článků)

Z rolí bohatých a moudrých mužů Jan Rosák ponížil na obyčejného sluhu. Proč takovou nabídku neodmítl?

 
Herec a hlasatel Jan Rosák  (71) se v poslední době dostal do povědomí diváků především svými rolemi moudrých starců nebo zámožných mužů. Tentokrát ale asi mnoho fanoušků velmi překvapí.
30.10.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rosák (193 článků)

Fico podle Šmyhala přislíbil, že Slovensko podpoří integraci Ukrajiny do EU

 
Ukrajinský premiér Denys Šmyhal získal od svého slovenského kolegy Roberta Fica při dnešním setkání na Ukrajině příslib, že Slovensko podpoří integraci Ukrajiny do Evropské unie a pomoc Kyjevu ve výši 50 miliard eur (asi 1,2 bilionu korun) z unijního rozpočtu. Šmyhal to po jednáních v ukrajinském Užhorodu  napsal  na komunikační platformě Telegram.  Fico po schůzce  potvrdil , že podpořil evropskou perspektivu Ukrajiny, současně ale poukázal na rozdílné názory mezi Bratislavou a Kyjevem na válku na Ukrajině, na vliv Spojených států na Kyjev či na členství Ukrajiny v NATO.
24.01.2024 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků)

Pět afrických zemí vyhlásilo totální válku Boko Haram

 
Africké země jsou odhodlány vyhlásit totální válku islamistickému hnutí Boko Haram. "Jsme zde, abychom vyhlásili válku Boko Haram," shrnul výsledky setkání kamerunský prezident Paul Biya. Prezident Čadu Idriss Déby zase hovořil o odhodlání zahájit "totální válku proti Boko Haram". Plán boje proti tomuto hnutí přijali prezidenti celkem pěti afrických států.
17.05.2014 18:45 |

podobné články

BP zkouší opět zastavit únik ropy, tentokrát ventilem

 
Společnost BP přiznala selhání ve snaze zastavit únik ropy z poškozeného vrtu v Mexickém zálivu a rozhodla se použít jinou metodu, jak únik ropy zastavit.
30.05.2010 19:00 |

podobné články

Z ropovodu u Skotska UNIKÁ ROPA! NEJHORŠÍ ÚNIK OD ROKU 2000!

 
Shell hlásí další únik ropy do Severního moře. Je to nejhorší únik ropy od roku 2000.
16.08.2011 15:35 |

podobné články

Únik plynu poblíž hlavního nádraží omezil dopravu na magistrále

 
Poblíž pražského hlavního nádraží dnes několik desítek minut unikal plyn, z potrubí někdo odmontoval kohout. Pražská plynárenská únik zastavila, s nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici nesouvisí, řekl mluvčí plynáren Miroslav Vránek. Únik omezil dopravu na magistrále, plyn rozháněli hasiči. Po pachateli pátrají policisté, je podezřelý z obecného ohrožení, sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. 
13.05.2013 13:40 |

podobné články

Kobra odhalila daňový únik při prodeji cigaret až 200 milionů korun

 
Speciální tým Kobra odhalil na Chebsku rozsáhlá daňový únik až 200 milionů korun. Jde o největší odhalený únik při prodeji cigaret v Česku za posledních několik let.
07.04.2015 15:40 |

podobné články

Sobotka chce prošetřit únik informací o výkupném za unesené Češky

 
Úřad vlády nechá prošetřit možný únik informací z Bezpečnostní rady státu (BRS). Právě z ní se údajně do médií dostaly informace o vykoupení dvou mladých žen unesených v Pákistánu. Celou situaci v pondělí zkritizoval předseda ODS Petr Fiala. BRS je podle něj v tuto chvíli nedůvěryhodná. Únik informací považuje za skandální.
08.02.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Špionáž proti spojencům. Z USA unikly dokumenty, je zle

 
Na sociální sítě unikly tajné dokumenty z Pentagonu poskytující plány pro válku na Ukrajině k 1. březnu. Pentagon únik prověřuje. V pátek však přibyly na Twitter další dokumenty, které odhalily špionáž amerických zpravodajských agentur vůči svým spojencům – Izraeli a Jižní Koreji. Mossad měl dle uniklých dokumentů podpořit demonstrace proti vládě premiéra Benjamina Netanjahu a jeho plánované justiční reformě. Úřad premiéra dokumenty označil za lživé. Jižní Korea si chce s USA o úniku informací promluvit. Podle dokumentů měly USA vyvíjet nátlak na Koreu, aby pomohla s dodávkami zbraní na Ukrajinu. To by šlo proti jihokorejské politice o nedodávání smrtících zbraní zemím ve válce.
10.04.2023 08:45 |

podobné články

Nebezpečné obilí z Ukrajiny? Tak se podívejte, co navezli do EU Poláci

 
Na hrozbu, o níž se hovoří v posledních dnech v souvislosti s potravinami z Ukrajiny a zejména s tamním obilím, se zaměřila moderátorka Jana Bobošíková a podívala se do unijního Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva, co za poslední tři roky do Evropy z Ukrajiny přišlo. „Karcinogenní plísně, toxické pesticidy či salmonela,“ jmenovala ze čtyř desítek případů záchytů v potravinách a krmivech z Ukrajiny, které činily vážné zdravotní riziko. Znatelně větší množství nebezpečných potravin a krmiv však do EU za stejné období vyvezli Poláci či Němci. Z Polska bylo do Evropy vyvezeno jen od začátku letošního roku více nebezpečných produktů, než kolik jich bylo z Ukrajiny od roku 2020.
25.04.2023 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Právník Rajchl: Není pravda, že ekonomickou válku zahájilo Rusko. Spustili jsme ji my, přitom nemůžeme vyhrát

 
Českou republiku jednoznačně likviduje Západ, je to cílené ničení českého hospodářství, říká v pořadu O čem se mlčí advokát Jindřich Rajchl. Sankce Evropské unie nemají podle něj žádný smysl, je to namířená vlastní zbraň proti sobě: „Když pan Fiala říkal, že proti nám Rusko zahájilo ekonomickou válku, tak to není pravda. Evropská unie zahájila ekonomickou válku proti Rusku, kterou nemůže v žádném případě vyhrát. A doplatíme na to nejvíce my,“ upozorňuje. Už nyní to vidíme na zastavení ropy z Ukrajiny, to brzy může být napořád, jak ukládá šestý protiruský sankční balíček.
12.08.2022 21:30 |

podobné články

To chcete válku?! sjel Putin novináře. A pozor: Nový vývoj

 
Ruský prezident Vladimir Putin po jednání s francouzským prezidentem Macronem oznámil, že případný vstup Ukrajiny do NATO a snaha Ukrajiny získat zpět Krym by vedly k válce mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí. Oba prezidenti se však shodli na tom, že spory ohledně Ukrajiny je třeba řešit mírovou cestou. Macron označil jednání s Putinem za nadějná. V příštích dnech by mohlo padnout rozhodnutí, jak postupovat dál.
08.02.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5330 článků)

Dienstbier plánuje rozšířit sekci lidských práv v Úřadu vlády

 
Kandidát na ministra pro lidská práva a šéfa vládních legislativců Jiří Dienstbier (ČSSD) se chystá v Úřadu vlády rozšířit dosavadní lidskoprávní sekci. Zásadní změny v jejím fungování ani v chodu legislativní rady ale neplánuje. Řekl to dnes novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Napětí, které mezi oběma politiky dřív panovalo, se při dnešním setkání prý vůbec neprojevilo.
28.01.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (28062 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Dienstbier plánuje rozšířit sekci lidských práv v úřadu vlády

 
Kandidát na ministra pro lidská práva a šéfa vládních legislativců Jiří Dienstbier (ČSSD) se chystá v úřadu vlády rozšířit dosavadní lidskoprávní sekci. Zásadní změny v jejím fungování ani v chodu legislativní rady ale neplánuje. Řekl to dnes novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Napětí, které mezi oběma politiky dřív panovalo, se při dnešním setkání prý vůbec neprojevilo. 
28.01.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (28062 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Biden o Ukrajině: Rusko si zvolilo válku a lidské utrpení. Trump pochválil Putina

 
Útok ruských jednotek na území Ukrajiny jasně odsoudil americký prezident Joe Biden. Ve svém prohlášení uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin si zvolil předem plánovanou válku, která přinese katastrofické ztráty na životech a lidské utrpení. Jeho předchůdce v Bílém domě Donald Trump oproti tomu v úterý v konzervativním podcastu The Clay Travis & Buck Sexton Show řekl, že počínání ruské hlavy státu ohledně Ukrajiny je chytré a geniální.
24.02.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5330 článků) , Donald Trump (6141 článků) , Joe Biden (1126 článků)

Těžké boje na východě Ukrajiny budou připomínat druhou světovou válku, říká analytik

 
Očekávané těžké boje na východě Ukrajiny budou podle Jána Spišáka z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany v mnoha ohledech připomínat druhou světovou válku.
14.04.2022 11:25 |

podobné články

Únik ropy u USA zastavíme do týdne, slibuje těžařský gigant

 
Britský energetický gigant British Petroleum (BP) tvrdí, že únik ropy z poškozeného vrtu v Mexickém zálivu by mohl být zastaven příští týden.
21.05.2010 11:05 |

podobné články