Článek

Rozhovor s nekorektním profesorem, který měl vyjít na webu brněnské univerzity. Jenže nevyšel...

 
ROZHOVOR Při loňských oslavách stého výročí založení Masarykovy univerzity připravila přírodovědecká fakulta se svými profesory rozhovory, které měly být publikovány na jejích webových stránkách. Půl roku uběhlo a rozhovor s profesorem Ivanem Holoubkem se na nich neobjevil, přestože šlo převážně o osobní pocity a vyjádření k výuce či studentům. Vědec se domnívá, že je to nejspíš proto, že se někdo nekorektní nehodí, a tak nabídl, aby ho zveřejnily ParlamentníListy.cz.
10.02.2020 18:21 |

podobné články

Podobné články

Šéf Národní galerie zatím profesorem jmenován nebude. Nikdo mu ale neřekl proč

 
Aby se mohl stát profesorem v oboru dějin umění, splnil ředitel Národní galerie Jiří Fajt všechny akademické podmínky. V nejbližším prosincovém termínu jej ale prezident profesorem nejmenuje. Ministr školství Marcel Chládek tvrdí, že jmenovací proces zdrželo podezření z plagiátorství.
01.12.2014 20:38 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Nejvyššsí správní soud rozhodl: Spor Ošťádala se Zemanem o jmenování profesorem jde znovu k městskému soudu

 
Spor fyzika Ivana Ošťádala s prezidentem Milošem Zemanem o jmenování profesorem bude znovu řešit pražský městský soud. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud (NSS), výrok zveřejnil na úřední desce. Ošťádalovu žalobu proti nejmenování profesorem městský soud opakovaně odmítl jako opožděnou, nyní se jí musí věcně zabývat.
15.02.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Článek, který odmítl odvysílat Český rozhlas. Šlo o EU. Zde ho máte

 
Komentář, který nevyšel. Komentátorce a bývalé člence ODS, Karolině Stonjekové měl na Českém rozhlasu Plus vyjít text, ve kterém se zaobírala rozhodnutím Evropského parlamentu zahájit proces namířený proti Maďarsku pod vládou Viktora Orbána, personou Judith Sargentiniová, která hlasování iniciovala. Ale nevyšel. Byl prý „slabý“. Tak ho autorka uveřejnila sama na svém profilu. „Já ani jiné než slabé příspěvky psát neumím – o čemž svědčí i to, že ten minulý se několik dní držel na pozici nejčtenějšího komentáře...“ říká na adresu Českého rozhlasu Plus.
01.10.2018 13:15 |

podobné články

Podplukovník David Vališ z Univerzity obrany byl jmenován profesorem

 
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval podplukovníka doc. Ing. Davida Vališe, Ph.D., na návrh Vědecké rady Univerzity obrany profesorem pro obor Dopravní stroje a zařízení. Slavnostní předání jmenovacího dekretu se uskutečnilo na Pražském hradě ve středu 4. května.
05.05.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Morální degradace a nepravdy. Zeman řekl, proč Ošťádal a Fajt nejsou profesory

 
Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který Hrad ve čtvrtek zveřejnil na svém webu, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou „morální degradací“. Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Ředitel Národní galerie Jiří Fajt předložil podle Zemana k řízení o jmenování profesorem některé podklady a informace výslovně nepravdivé a jiné zavádějící.
17.01.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Fyzik, kterého prezident nejmenoval profesorem, neuspěl u soudu

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zamítl kasační stížnost Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy kvůli nejmenování fyzika profesorem. Stížnost směřovala proti loňskému rozhodnutí Městského soudu v Praze, který zamítl žalobu na nečinnost prezidenta Miloše Zemana. ČTK to zjistila z úřední desky, shání podrobnosti.
02.03.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Fyzik Ošťádal neuspěl se stížností na Zemana. Ten ho odmítl jmenovat profesorem

 
Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy, ve které si stěžovali na údajnou nečinnost prezidenta Miloše Zemana. Ten před dvěma lety nejmenoval Ošťádala profesorem kvůli jeho minulosti. Stížnost směřovala zejména proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze, který žalobu na nečinnost zamítl.
20.11.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Chtěl se stát profesorem, ale kritizoval prezidenta: Zeman odmítá podepsat jeho jmenování

 
Na poli kulturní antropologie uznávají literárního historika Martina C. Putnu vědci z celého světa. To je ovšem prezidentu Miloši Zemanovi, na jehož podpis se čeká, aby se tento renomovaný vědec mohl stát profesorem, příslovečně řečeno putna! Důležitější patrně je, že se tento pedagog Univerzity Karlovy pustil do jeho kritiky.
17.05.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (319 článků)

Zeman odmítl svého kritika Putnu jmenovat profesorem, univerzita si stěžuje

 
Literární historik a pedagog Univerzity Karlovy (UK) Martin C. Putna splnil všechny podmínky pro jmenování profesorem a prošel i schvalovacím procesem, jmenování se ale možná nedočká. Potřebuje k tomu totiž souhlas prezidenta Miloše Zemana. Rektor UK Václav Hampl sdělil s odkazem na informace z ministerstva školství, že Zeman Putnu jmenovat odmítl.
17.05.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

FN Brno: Doktor Martin Huser jmenován profesorem

 
Fakultní nemocnice Brno je poctěna tím, že doc. MUDr. Martin Huser, Ph.D., z Gynekologicko-porodnické kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice Brno byl jmenován profesorem.
27.07.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (215 článků)

Nejmenovaný profesor Ošťádal vzal zpět žalobu na prezidenta republiky

 
Ústavní soud včera zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy, kteří poukazovali na údajnou nečinnost prezidenta Miloše Zemana, když nejmenoval Ošťádala profesorem. Nyní se objevila další navazující skutečnost, kterou byla potvrzena správnost postupu prezidenta republiky při rozhodování o nejmenování docenta Ošťádala profesorem, a to sice dnešní zpětvzetí žaloby Ivana Ošťádala na prezidenta republiky na ochranu před jeho údajným nezákonným zásahem do práv jmenovaného.
21.11.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Fajt podle Zemana předložil univerzitě nepravdivé informace

 
Ředitel Národní galerie Jiří Fajt předložil podle prezidenta Miloše Zemana k řízení o jmenování profesorem některé podklady a informace výslovně nepravdivé a jiné zavádějící. Zeman tím v dopise zaslaném ministrovi školství zdůvodnil, proč se historika umění rozhodl nejmenovat profesorem. Univerzita Karlova tak totiž podle něj dané řízení neprovedla řádně a proces trpěl vadami, které měly vliv na jeho výsledek. Vyjádření univerzity a Fajta ČTK zjišťuje. Rektor Tomáš Zima již dříve řekl, že škola si za svým jmenovacím řízením i oběma navrženými docenty stojí a že se pravděpodobně znovu obrátí na soud.
17.01.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Brněnské VUT navštívil rektor ruské technické univerzity, budou spolupracovat v oblasti jádra

 
Na konci ledna navštívila brněnské Vysoké učení technické delegace z ruské Nižegorodské státní technické univerzity (NGTU). Obě univerzity zahajují spolupráci v jaderné energetice a dalších technických oborech.
10.02.2017 11:15 |

podobné články

Svinská arogantnost nedovzdělaných redaktorů, na to si nikdy nezvyknu. Štěpán Kotrba dodává zásadní postřehy ke kauze "zmanipulované volební zpravodajství na ČT"

 
ParlamentníListy.cz přinesly o víkendu rozhovor s mediálním expertem, profesorem Janem Jirákem, týkající se objektivity zpravodajství České televize, zejména v souvislosti s kritikou ze strany RRTV. Štěpán Kotrba, politický a mediální analytik, též bývalý člen Rady Českého rozhlasu, se rozhodl s profesorem Jirákem v některých věcech polemizovat.
16.01.2017 15:15 |

podobné články

Zeman u nejmenování Ošťádala argumentuje morální degradací

 
Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který dnes Hrad zveřejnil na svém webu, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou "morální degradací". Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Vyjádření univerzity ČTK zjišťuje. Rektor univerzity Tomáš Zima již dříve řekl, že škola si za svým jmenovacím řízením i oběma navrženými docenty stojí a že se pravděpodobně znovu obrátí na soud.
17.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Ošťádal stáhl žalobu na Zemana kvůli nejmenování profesorem

 
Fyzik Ivan Ošťádal a Karlova univerzita v úterý stáhli žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Ošťádal se domáhal toho, aby soud určil, že prezident postupoval nezákonně, když jemu a univerzitě nedoručil své rozhodnutí o nejmenování Ošťádala profesorem. ČTK to dnes řekla Markéta Puci, mluvčí pražského městského soudu, který se dnes měl žalobou zabývat.
22.11.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků) , Ivan Ivan (1347 článků)

Nečas: Zeman by měl zveřejnit důvod, proč nejmenoval Putnu profesorem!

 
Prezident Miloš Zeman opět rozpoutal diskuzi, když nepodepsal jmenování Martina Putny profesorem. Z jakého důvodu se rozhodl k takovému kroku zatím neprozradil. Podle premiéra Petra Nečase by to ale Zeman udělat co nejdříve.
19.05.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Miloš Zeman (23497 článků)

Nečas: Prezident by měl sdělit veřejnosti, proč nejmenoval Putnu profesorem

 
Vyjádření premiéra k odmítnutí jmenovat Martina C. Putnu profesorem.
19.05.2013 19:55 |

podobné články

Cenzura? Facebook nepovolil webu Martiny Kociánové propagaci příspěvku s politicky nekorektním Stanislavem Novotným

 
Facebook nepovolil administrátorovi profilu publicistického serveru Kupredudominulosti.cz . placenou propagaci příspěvku s aktivistou a bývalým policejním prezidentem Stanislavem Novotným. Novotný i administrátor mluví o cenzuře. V rozhovoru Novotný velmi kriticky hovoří o současné společenské atmosféře a poměrech v médiích.
10.07.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (56 článků)