Článek

Rozes*rali tu co se dalo. Bafuňáři ódéeska a socani. Zuby nám spravuje pomalu veterinář. Sonda do obcí, kde je Babišovo

 
Jsou města a obce, vesnice nevyjímaje, které se mohou nazvat Babišovem, protože zde najdete mnoho přívrženců hnutí ANO a jeho „věčného“ předsedy. A přívrženci ODS, raději nečtěte, tohle je pro vás už silné kafe. Hlas lidu rovná se populismus?
07.10.2021 18:40 |

podobné články

Podobné články

Rozes*ali tu co se dalo. Bafuňáři ódéeska a socani. Zuby nám spravuje pomalu veterinář. Sonda do obcí, kde je Babišovo

 
Jsou města a obce, vesnice nevyjímaje, které se mohou nazvat Babišovem, protože zde najdete mnoho přívrženců hnutí ANO a jeho „věčného“ předsedy. A přívrženci ODS, raději nečtěte, tohle je pro vás už silné kafe. Hlas lidu rovná se populismus?
07.10.2021 19:05 |

podobné články

Číňané dobyli Měsíc: Jejich sonda poprvé přistála na odvrácené straně

 
Čínská sonda Čchang-e 4 dnes úspěšně přistála na odvrácené straně Měsíce. Stalo se to poprvé v historii letů do vesmíru. Čínská televize oznámila, že sonda Čchang-e 4 se dotkla povrchu Měsíce ve 10:26 tamního času (3:26 SEČ). Sonda Čchang-e 4 s robotickým vozítkem dosedla v Aitkenově pánvi u lunárního jižního pólu. Zařízení již vyslalo první fotografie povrchu, které zveřejnila čínská státní média.
03.01.2019 06:25 |

podobné články

Zklamání: japonská sonda minula Venuši

 
Japonská sonda minula Venuši a začala kroužit kolem Slunce. Vědci se o manévr znovu pokusí za šest let, až se sonda k planetě opět přiblíží.
08.12.2010 13:50 |

podobné články

Rekord: Sonda Odyssey obíhá kolem Marsu víc než 3340 dnů

 
Nového rekordu ve vesmíru dosáhla americká kosmická sonda 2001 Mars Odyssey. Kolem Marsu krouží už víc než 3340 dnů, což je déle než jakákoliv jiná sonda předtím.
16.12.2010 11:05 |

podobné články

Vesmírná sonda Voyager 1 se dostala na okraj sluneční soustavy

 
Vesmírná sonda Voyager 1 vstoupila do prostoru mezi naší sluneční soustavou a mezihvězdným prostorem. Podle amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) to vyplývá z dat, které sonda za poslední rok odeslala. Do mezihvězdného prostoru by se Voyager 1 měl podle vědců dostat během několika příštích měsíců nebo let.
06.12.2011 13:25 |

podobné články

K Marsu dorazila sonda za 14 miliard: NASA zkoumá záhadu změn na Rudé planetě

 
Letěla deset měsíců, překonala vzdálenost 711 milionů kilometrů. Sonda Maven se nyní usadila na oběžné dráze "rudé planety" - k Marsu ji vyslala americká vesmírná agentura NASA. Sonda bude získávat informace, které by vědcům mohly pomoci pochopit, proč a jak zmizela většina atmosféry Marsu.
22.09.2014 08:20 |

podobné články

Sonda Messenger ukončila vesmírnou pouť za poznáváním Merkuru

 
Americká sonda Messenger, která cestovala ve vesmíru 10 let, ukončila svou misi řízeným pádem na povrch Merkuru. Během desetileté cesty sonda poslala na Zem 277 tisíc snímků planety Merkur. 
01.05.2015 09:05 |

podobné články

Evropská sonda Mars Express slaví výročí fantastickými snímky Marsu

 
Před dvanácti lety dospěla Evropa k historickému milníku – startu své první sondy k cizí planetě. Sonda dostala jméno Mars Express a jejím cílem byla, jak název napovídá, čtvrtá planeta naší sluneční soustavy. U příležitosti letošního výročí vybíráme několik výjimečných snímků, které sonda u Marsu pořídila.
03.06.2015 16:21 |

podobné články

Pluto na dosah: Sonda NASA se v historickém letu nejvíc přiblíží k planetě-neplanetě

 
Po více než devítiletém putování a téměř pěti miliardách kilometrů letu vesmírem se dnes americká sonda New Horizons nejvíce přiblíží trpasličí planetě Pluto. Sonda, kterou k vesmírnému tělesu vyslal 19. ledna 2006 americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA), bude Plutu nejblíže přesně ve 13:49:57 SELČ, její vzdálenost od povrchu planety bude v té době 12 500 kilometrů.
14.07.2015 11:30 |

podobné články

Historický okamžik: Sonda proletěla kolem vzdálené planety Pluto. Zjistila, že je větší

 
Sonda NASA se v historickém letu nejvíc přiblížila planetě Pluto, nejvzdálenější planetě naší sluneční soustavy, Zjistila přitom, že Pluto je větší, než se myslelo. K Plutu letěla sonda New Horizons devět let. Američtí vesmírní inženýři jásali nadšením a čekají na první fotky, které by měly dorazit ve středu.
14.07.2015 19:20 |

podobné články

Čínská sonda Čchang-e 4 přistála na odvrácené straně Měsíce

 
Čínská sonda Čchang-e 4 dnes úspěšně přistála na odvrácené straně Měsíce. Stalo se to poprvé v historii letů do vesmíru. Čínská televize oznámila, že aparát pojmenovaný podle měsíční bohyně z čínské mytologie se dotkl povrchu Měsíce v 10:26 pekingského času (03:26 SEČ). Sonda Čchang-e 4 s robotickým vozítkem dosedla v Aitkenově pánvi u lunárního jižního pólu. Zařízení již vyslalo první fotografie povrchu, které zveřejnila čínská státní média.
03.01.2019 07:15 |

podobné články

Odborník na uspávání zvířat, veterinář Lukáš Pavlačík (41) pro Aha!: Medvěd je škůdce! Ale nemůže za to...

 
Mediální hvězdou se stal v uplynulých týdnech medvěd (3 nebo 4 roky), kterému se zalíbily toulky po lesích Valašska. Chovatelé ho už mají plné zuby. Jak by ne, šelma roztrhala za dva měsíce na 60 zvířat, především ovcí. Škody jsou odhadovány na 250 tisíc. Ve Vsetínských Beskydech strávil pět dní i odborník na uspávání zvířat, veterinář pracující pro Zoo Dvůr Králové Lukáš Pavlačík (41). Zatím bez úspěchu...
19.11.2018 12:10 |

podobné články

Regionální televize: Odéeska ví, jak těžce se získavají zpět voliči. Tím méně je chápu. Nakopat je do zadku...

 
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s RegionálnítelevizíCZ přináší čerstvé video-aktuality z celé České republiky. Televizní program s názvem regionalnitelevize.cz mediálně propojuje všechny regiony České republiky a na jednom místě přináší aktuální zpravodajství ze všech obcí, měst a krajů naší země o společenském, ekonomickém, kulturním či sportovním dění.
16.10.2020 19:45 |

podobné články

Zeman je žlučovitý stařec, po nás potopa. Babišovi se ta firma jménem stát nějak rozpadá. Historik Lang volá po aspoň trochu statečném státním zástupci, který by s tím něco udělal

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Mstivý, žlučovitý stařec. To je Miloš Zeman, obklopující se poradci, jejichž hlavní a vlastně jediné krédo je „po nás potopa“. Babiš poznává, že stát opravdu nejde řídit jako firmu a nějak se mu to rozpadá. Ódéeska si polepšila, topka naopak, neb zvolila kariéristu. A Piráti? Agresivní levice s čírem na hlavě i v hlavě. Tak hodnotí uplynulý rok regionální historik Martin Lang z Rokycanska. Za problémy se zahraničními pracovníky z montoven viní minulé vlády. A zvedá varovný prst ohledně nové technologické revoluce, která může být dobrodiním, ale i peklem…
26.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26372 článků)

Kóču střelili přímo do páteře. Veterinář ale věří, že bude zase běhat

 
Říkají jí Kóča. Do strakonického Vetcentra, kde ji teď léčí, se dostala poté, co ji zasáhla střela ze vzduchovky. Zavrtala se jí do páteře a poškodila míchu. Veterinář Václav Vačkář a jeho tým přesto věří, že Kóča bude zase chodit a běhat.
03.01.2019 11:40 |

podobné články

Oblíbený veterinář Honza zemřel po kopnutí kobylou: Zbyli po něm tři synové a přítelkyně

 
Dvaapadesátiletý veterinární lékař Jan K. z Klatovska v červenci podlehl zraněním, která mu způsobila kobyla. O život bojoval měsíc, boj však nakonec prohrál. Obec Kdyně, kde měl veterinář svou praxi, nyní vyhlásila sbírku na pomoc rodině tragicky zesnulého Jana.
30.08.2020 06:15 |

podobné články

Uplakánek, bafuňáři a šíbři. Bojovnice za lepší silnice naložila vzdychajícímu ministrovi a jmenovala konkrétní průšvihy a firmy

 
Na jedné straně bývalá vysoce postavená úřednice Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová, na straně druhé ministr dopravy Antonín Prachař. Jak se dalo čekat, právě oni se dostávají zatím spíše jen do virtuálního sporu, v kterém jde samozřejmě hlavně o kvalitu silnic a dálnic u nás. A také o peníze. O hodně peněz.
18.08.2014 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Nová strana Top 09: Financuje ji veterinář z Brna!

 
Nově založená strana exministra financí Miroslava Kalouska a exministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga TOP 09 zveřejnila seznam svých sponzorů. Vyplývá z něj, že se TOP 09 drží finančně nad vodou brněnský veterinář!
24.07.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4031 článků) , Miroslav Kalousek (7437 článků)

Veterinář za volantem zabil babičku fotbalisty a ujel. Půjde za mříže

 
Veterinář Vladimír Hodač může na dva roky na práci zapomenout. Okresní soud v Příbrami ho poslal na dva roky do vězení.
25.08.2009 11:30 |

podobné články