Článek

Rozdávaly se respirátory zdarma. Vznikla tam fronta, že by hygienika švihlo

 
Radnice začala rozdávat respirátory důchodcům. Na místě se začala tvořit okamžitě desítky metrů dlouhá fronta. Rozestupy prý tvořili, ale někteří to vzali jako setkání. Příště zavedeme bezpečnostní opatření, dušoval se starosta. Nicméně vrazili do respirátorů přes sto tisíc a jsou spokojení.
15.03.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

Povinné respirátory už ve čtvrtek. Pražským důchodcům a lidem v nouzi je nabízí některé radnice i firmy

 
Od půlnoci ze středy na čtvrtek začíná platit povinnost nosit na místech, jako jsou obchody či MHD, místo roušky respirátor. Pro některé Pražany v tíživé finanční situaci ale může být problém si dostatek respirátorů zajistit. Některé městské části proto nabízejí těmto svým obyvatelům respirátory zdarma. Do obchodu s respirátory se ale pustil kde kdo, za velmi výhodné ceny, nebo dokonce k nákupu zdarma je lze sehnat v holičstvích nebo už standardně ve vietnamských večerkách.
25.02.2021 07:00 |

podobné články

Nemocnice měly dostat nekvalitní čínské respirátory. Kupoval jsem to od zavedených výrobců, hájí se podnikatel

 
Nekvalitní respirátory z Číny bez certifikátu EU zamířily do několika nemocnic, které jich na začátku dubna měly nedostatek. Firma Black Consulting totiž po vypuknutí pandemie koronaviru dodala několika krajům necertifikované respirátory z Číny. Není proto jisté, zda byly dostatečně kvalitní. „Já ty respirátory nakoupil od zavedených výrobců, takže jsem předpokládal, že tam žádný problém není,“ uvedl podle serveru Seznam Zprávy majitel firmy David Snášel.
08.05.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: David Black (1 článek) , David Black (1 článek) , David David (915 článků) , David Black (1 článek) , David David (693 článků)

THMP: Vyměnili jsme respirátory třídy FFP3 s Městskou poliklinikou Praha za respirátory s nižším stupněm ochrany

 
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) po konzultaci s primátorem Zdeňkem Hřibem směnila kvalitní respirátory třídy FFP3 s Městskou poliklinikou Praha za respirátory s nižším stupněm ochrany FFP2, a podpořila tak polikliniku v boji s infekčním onemocněním COVID-19.
24.03.2020 15:01 |

podobné články

Nemáte doma respirátory? Liberecký kraj se kvůli jejich nedostatku obrátil na veřejnost

 
Nedostatek respirátorů nejvyšší kategorie FFP3 hlásí Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta (SLK) už jménem krajského krizového štábu vyzval firmy i veřejnost, aby tyto respirátory, pokud je mají, poskytly pro potřeby zdravotnictví. Za nejvýkonnější respirátory nabízí kraj výměnou respirátory nižší kategorie.
24.03.2020 16:15 |

podobné články

Nemáte doma respirátory? Liberecký kraj se kvůli jejich nedostatku obrátil na veřejnost

 
Nedostatek respirátorů nejvyšší kategorie FFP3 hlásí Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta (SLK) už jménem krajského krizového štábu vyzval firmy i veřejnost, aby tyto respirátory, pokud je mají, poskytly pro potřeby zdravotnictví. Za nejvýkonnější respirátory nabízí kraj výměnou respirátory nižší kategorie.
25.03.2020 09:30 |

podobné články

Tohle s respirátory určitě nedělejte: Pára, mikrovlnka či myčka? Jak je správně čistit

 
Od pondělí bude v hromadné dopravě, obchodech a na dalších místech, kde se lidé shromažďují, povinné mít respirátor, dvě chirurgické roušky už stačit nebudou. Čechům navíc přibývá povinnost nosit ochranu úst kdekoli venku mimo domov. Ačkoliv jsou respirátory levnější kvůli zrušenému DPH a prodejci hlásí, že je jich dostatek, lidé chtějí ušetřit a respirátory opětovně používají. S tím ale je spojená jejich nutná sterilizace. Odborníci z Iniciativy Sníh vyzkoušeli možnosti, kterými lze respirátory dezinfikovat. A toto jsou postupy, které byste rozhodně používat neměli!
27.02.2021 05:40 |

podobné články

Klaus se kvůli očkování proti chřipce obrátil na hlavního hygienika

 
Prezident Václav Klaus požádal hlavního hygienika Michaela Víta, aby mu sdělil, zda je v Česku v současné době pandemie prasečí chřipky.
28.01.2010 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků)

Hlavní hygienik má spory s agrární komorou

 
Agrární komoře se nelíbí výrok hlavního hygienika Michaela Víta, že konzumace mléka z automatu s sebou může nést zdravotní rizika. Prezident Agrární komory Agrární komoře se nelíbí výrok hlavního hygienika Michaela Víta, že konzumace mléka z automatu s sebou může nést zdravotní rizika. Prezident Agrární komoryJan Veleba to označil za “zběsilou kampaň“, která se projevuje na sníženém zájmu lidí o mléko z automatů.
03.05.2010 22:20 |

podobné články

Policie prověřuje podezřelé zakázky hlavního hygienika Víta

 
Organizace Transparency International (TI) podala kvůli údajnému zneužití pravomoci trestní oznámení na hlavního hygienika Michaela Víta. Šlo o zakázku na poradenství pro ministerstvo zdravotnictví.
06.04.2011 18:55 |

podobné články

Policie začala prověřovat hygienika Víta

 
Policisté začali prověřovat hlavního hygienika Michaela Víta. Podezírají ho ze zneužívání pravomoci veřejného činitele kvůli zakázce za několik milionů, kterou údajně bez výběrového řízení zadal manželovi své podřízené z ministerstva zdravotnictví. Dnes to řekl obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Bláha. Trestní oznámení na Víta podala na jaře organizace Transparency International (TI).
13.09.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Bláha (20 článků)

Hlavního hygienika odvolám v září nebo v říjnu, řekl Heger

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger v pořadu České televize Hyde Park uvedl, že v září nebo v říjnu odvolá hlavního hygienika Michaela Víta.
13.09.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Hlavního hygienika Víta má nahradit Valenta

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger odvolal hlavního hygienika Micheala Víta, kterého kvůli možnému zneužití pravomoci vyšetřuje policie. Zároveň navrhuje, aby ho vystřídal ředitel liberecké krajské hygieny Vladimír Valenta. Výměnu ale musí schválit vláda.
08.10.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků) , Leoš Heger (1275 článků)

Agendu hlavního hygienika ČR převezme dnes Vladimír Valenta

 
Agendu hlavního hygienika ČR převezme dnes na ministerstvu zdravotnictví Vladimír Valenta. Vláda ho jmenovala do funkce 10. října. Dosavadní šéf krajské hygienické stanice v Liberci nahradí Michaela Víta, který kvůli policejnímu vyšetřování nevykonával funkci od jara. Zhruba půl roku tak měla na starosti hygienickou službu Vítova zástupkyně Viera Šedivá.
16.10.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Hlavního hygienika ČR Vladimíra Valentu střídá ve funkci Eva Gottvaldová, chce se zaměřit na HIV a klíšťata

 
Funkce hlavního hygienika ČR, kterou pro její zásadní význam z hlediska ochrany veřejného zdraví jmenuje vláda, se k 15. 7. 2016 ujala Mgr. Eva Gottvaldová.
23.07.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Výběrové řízení na hlavního hygienika: Zatím přišla jen jedna obálka

 
Do výběrového řízení na post hlavního hygienika zatím ministerstvu zdravotnictví došla jen jedna obálka. Termín pro podání přihlášek vypršel v pátek 2. července. Podle mluvčí úřadu Gabriely Štěpanyové možná ještě nějaké žádosti o zařazení do výběrového řízení přijdou.
07.07.2021 13:55 |

podobné články

Na místo Svrčinové skoro nikdo nechce? U Vojtěcha mají na šéfa hygieny zatím jednoho zájemce

 
Do výběrového řízení na post hlavního hygienika, který aktuálně zastává Pavla Svrčinová, zatím ministerstvu zdravotnictví došla jen jedna obálka. Termín pro podání přihlášek vypršel v pátek 2. července. Podle mluvčí úřadu Gabriely Štěpanyové možná ještě nějaké žádosti o zařazení do výběrového řízení přijdou. Napsala to na dotaz ČTK. Ministerstvo předpokládá, že by v druhé polovině července předložilo na jednání vlády návrh na jmenování hlavního hygienika, funkce by se měl ujmout v srpnu.
07.07.2021 16:15 |

podobné články

Respirátory pro lidi ve finanční tísni zdarma: Rozdávat bude pražský magistrát i některé radnice

 
Praha bude zdarma rozdávat respirátory nebo chirurgické roušky lidem v sociální nouzi a lidem bez přístřeší. Ochranné pomůcky budou moci od svých radnic získat rovněž obyvatelé Prahy 10 a Prahy 7, i v tomto případě je ale služba určena hlavně lidem ve finanční tísni. Informovali o tom dnes zástupci radnic. Krok je reakcí na rozhodnutí vlády, podle kterého bude od půlnoci z pondělí na úterý v obchodech či MHD nutné mít nasazený respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky.
19.02.2021 17:05 |

podobné články

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Rudolf Mládek: Každému 2 byty a 3 auta zdarma?

 
Popelnice zdarma! Vstupenky do ZOO zdarma! Městskou dopravu zdarma! Žádné fronty u lékaře a mnoho toho ještě více zdarma!
10.09.2018 19:35 |

podobné články