Článek

Rozčílený Babiš po schůzce s Merkelovou: Evropské peníze ze záchranného fondu přednostně pro nejpostiženější země? Nespravedlivé!

 
Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za nefér návrh Francie a Německa na evropský záchranný program po pandemii koronaviru o objemu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun). Kritizuje, že peníze mají přednostně dostat nejvíce postižené země. Vyjádřil se tak po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a s premiéry zemí visegrádské čtyřky.
19.05.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků) , Angela Merkelová (2583 článků)
Podobné články

I solidarita má své meze. Babišovi se nezamlouvá záchranný program EU

 
Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se nezamlouvá záměr Francie a Německa, aby peníze z celoevropského záchranného programu po pandemii koronaviru o objemu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) čerpaly přednostně nejpostiženější země. Babiš to v úterý řekl po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a premiéry zemí visegrádské čtyřky.
19.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2583 článků)

Nejpostiženější skupina v ČR? Zdravotníci. Tvoří 10 procent nakažených koronavirem

 
V České republice se ke 13. dubnu nakazilo koronavirem celkem 584 zdravotníků. Z celkového počtu zhruba 6000 nakažených je to téměř deset procent. Zdravotnický personál je tak nejpostiženější profesní skupinou v zemi. Informovala o tom ve své zprávě Česká lékařská komora (ČLK).
17.04.2020 16:16 |

podobné články

„Šetrná čtyřka" přišla s návrhem záchranného fondu. Jak pomoci po krizi?

 
Hned čtyři země Evropské unie se rozhodly postavit proti francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jde o Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko – ty dnes představily alternativní návrh. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, píše server ČeskéNoviny.cz na základě informací agentur DPA a APA.
23.05.2020 21:00 |

podobné články

Portugalsko drží sliby. Peníze ze záchranného fondu se přiblížily

 
Portugalsko úspěšně prošlo další kontrolou plnění podmínek záchranného programu a již brzy by mohlo získat další peníze ze slíbeného úvěru 78 miliard eur (dva biliony Kč) od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Oznámil to dnes ministr financí Vitor Gaspar.
16.11.2011 20:40 |

podobné články

Němci chtějí vzít peníze „zlobivým“ státům EU. Mají se bát také Češi?

 
Země Evropské unie, které nebudou dodržovat stanovené unijní standardy právního státu, mohou přijít o peníze z kohezních fondů. Vyplývá to podle agentury Reuters z návrhu německé vlády na reformu těchto fondů. „Měla by být prostudována možnost, zda příjmy z kohezních fondů EU by neměly být spojeny s dodržováním fundamentálních zásad právního státu,“ stojí ve vládním dokumentu. O peníze by podle něj mohly přijít státy, které budou ignorovat reformní doporučení Evropské komise.
31.05.2017 08:50 |

podobné články

HZS ČR: Slavnostní předání pásového rypadla

 
Minulý týden došlo v areálu Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně ke slavnostnímu předání nově pořízeného pásové rypadla. To bylo pro potřeby Záchranného útvaru pořízeno Generálním ředitelstvím HZS v rámci projektu „Zvýšení připravenosti Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu“ spolufinancovaného z Evropských strukturálních a investičních fondů.
28.02.2018 17:30 |

podobné články

Na úbytek peněz z fondů EU není Česko připraveno, říká europoslanec Niedermayer

 
Česká republika vzhledem k hospodářskému růstu bude přicházet o peníze z kohezních fondů Evropské unie, není ale připravena na to, aby se ucházela o peníze v programech, kde o ně musí soutěžit s jinými členskými státy. Na jednání Evropské platformy o rozpočtu EU to dnes ve Sněmovně řekl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Upozornil také, že o tom, jaký přínos budou mít peníze z kohezních fondů pro Česko, rozhoduje hlavně nastavení národních programů pro čerpání.
06.12.2018 18:26 |

podobné články

Japonci nakoupili dluhopisy záchranného fondu za 300 milionů eur

 
Japonsko ve čtvrtek v aukci nakoupilo dluhopisy evropského záchranného fondu EFSF za 300 milionů eur (zhruba 7,8 miliardy Kč). Agentuře Reuters to řekl činitel tamního ministerstva financí. Evropský fond finanční stability, jak zní celý název EFSF, z prodeje získá peníze pro Irsko a Portugalsko.
06.01.2012 10:55 |

podobné články

Schvalování nového záchranného fondu eurozóny nebude. Poslanci bod odložili

 
Evropská unie, dluhová krize eurozóny a Řecka, a blížící se středeční summit Evropské rady. Do tohoto seskupení pak spadlo i dnešní rozhodnutí poslanců. Ti totiž znovu odložili schvalování Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), tedy nového záchranného fondu eurozóny. Odklady prosazují občanští demokraté s ohledem na situaci v eurozóně.
25.10.2011 17:00 |

podobné články

Slováci schválili vstup země do záchranného fondu eurozóny

 
Slovenský ministr financí Ivan Mikloš ve čtvrtek svým podpisem stvrdil vstup Slovenska do programu záchranného fondu eurozóny.
15.07.2010 18:35 |

podobné články

Ochranné pomůcky přednostně pro stát

 
Na dodávkách ochranných pomůcek se stát konečně dohodne i s českými firmami. Šestice domácích výrobců musí podle úterního rozhodnutí vlády přednostně zásobovat ministerstvo vnitra.
03.04.2020 11:00 |

podobné články

Vzpomínka na Karla Gotta v O2 areně podle jeho přání. Vstupenky přednostně

 
Největší hvězdy české a slovenské populární hudby se 15. 12. 2020 společně sejdou na pódiu pražské O2 areny, aby vzdaly hold Karlu Gottovi. Členové iDNES Premium si mohou pojistit ta nejlepší místa přednostně.
02.05.2015 01:40 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (527 článků)

Ministr Hamáček: Čeští výrobci by měli přednostně zásobovat stát

 
Návrh na prodloužení nouzového stavu o 30 dní, domluva na distribuci nebo návrh usnesení vlády, aby vybraní čeští výrobci přednostně zásobovali ochrannými prostředky Ministerstvo vnitra. Pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka jednal kompletní Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) i jeho ekonomický poradní tým.
05.04.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1844 článků)

Rozčílený důchodce bombardoval vejci stánek ODS

 
Volební stánek ODS na Náměstí svobody v Brně čelil nečekanému útoku. Ve čtvrtek před polednem na něj rozčílený důchodce hodil několik syrových vajec.
27.05.2010 13:55 |

podobné články

Rozčilený Blažek zkritizoval Hasenkopfa, že nepřišel na jednání o amnestii

 
Zjevně rozčilený ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se na tiskové konferenci pustil do právníka Pavla Hasenkopfa, označeného prezidentem Zemanem za jednoho ze spoluautorů novoroční amnestie. Blažek konferenci narychlo uspořádal, aby si právníci Zdeněk Koudelka a Pavel Hasenkopf vyjasnili své spory ohledně autorství amnestie.
07.05.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9883 článků) , Pavel Blažek (564 článků)

Zeman popřel, že by neocenil Hermanova strýce kvůli schůzce s dalajlámou. Toto po schůzce s prezidentem řekl Andrej Babiš

 
Prezident Miloš Zeman dnes místopředsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) potvrdil, že požádal ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby zrušil schůzku s dalajlámou. Popřel prý ale, že by věc spojil s oceněním jeho strýce Jiřího Bradyho. Babiš to dnes řekl novinářům po schůzce s prezidentem na zámku v Lánech. Hnutí ANO se podle něj poradí, jak bude postupovat ve věci ocenění Bradyho. Pokud mu Hrad vyznamenání slíbil, jeho neudělení by bylo nepřijatelné, řekl Babiš.
22.10.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků) , Miloš Zeman (23873 článků) , Daniel Herman (1098 článků)

Řecko neplní podmínky záchranného úvěru, tvrdí člen rady ECB

 
Řecko zřejmě v poslední době neplní podmínky záchranného úvěru od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Uvedl to rakouský člen bankovní rady Evropské centrální banky (ECB) Ewald Nowotny v rozhovoru pro list Kronen Zeitung.
13.05.2011 10:40 |

podobné články

„Ta baba zešílela.“ Merkelovou sepsul Foldyna. Zeman ví, kdy za kancléřkou poletí

 
Miloš Zeman se již v půlce září chystá do Německa na státní návštěvu - nedlouho poté, co Merkelová tento týden přijala Andreje Babiše. Zeman s Merkelovou nesouhlasí v otázce migrační krize a Němce zaujal i svým vyjádřením k dramatickému dění v Chemnitzu, kde došlo na vraždu Němce a podezřelými jsou Iráčan a Syřan. Zeman to označil za úroky pro Merkelovou, na kancléřku kvůli tomu vypěnil i místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. To Babiš se v Berlíně otázce Chemnitzu raději vyhnul.
08.09.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků) , Miloš Zeman (23873 článků) , Jaroslav Foldyna (618 článků)

Babiš u Macrona chválil konec kvót. Prezident místo oslav Československa zamířil na fotbal

 
Premiér Andrej Babiš v sobotu v Paříži den po summitu Evropské unie uvítal konec zápasu o kvóty pro přerozdělování migrantů v rámci EU a označil dohody týkající se boje proti migraci uzavřené na této vrcholné schůzce za novou kapitolu evropské spolupráce. Babiš se tak vyjádřil při schůzce s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a slovenským premiérem Peterem Pellegrinim, která se uskutečnila u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa.
30.06.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků) , Emmanuel Macron (431 článků)