Článek

Roušky jsou k ničemu. Rozestupy ve školách? Bezvýznamné. Německý soud učinil přelomový rozsudek. Pouze na PL

 
Jindřich Rajchl, právník a expert hnutí Trikolóra na otázky spravedlnosti, představil čtenářům ParlamentníchListů.cz přelomový verdikt z Výmaru a jeho význam pro další řízení v Německu i v České republice.
22.04.2021 11:20 |

podobné články

Podobné články

Přelomový rozsudek! Výmluva na nealkoholické pivo už opilým řidičům nepomůže

 
Opilí řidiči se až dosud ve velkém vymlouvali na to, že jim v restauraci dali alkoholické pivo místo nealkoholického. To ovšem skončí. Krajský soud v Plzni totiž vynesl přelomový rozsudek.
17.07.2013 13:55 |

podobné články

Přelomový rozsudek: Senioři to „nandali“ šmejdům, firma musí vrátit peníze

 
Obvodní soud pro Prahu 7 vynesl v pátek přelomový rozsudek v kauze tzv. šmejdů. Týkal se firmy Bio Natural Medical, která seniorům pochybnými praktikami vnucovala na předváděcích akcích výrobky. Tomu se ale vzepřela 79letá Slávka Skopová. A soudce jí dal za pravdu. V pátek o tom informoval Český rozhlas Radiožurnál.
23.09.2016 20:25 |

podobné články

Počet cizinců ve školách v Česku roste, nejvíce v mateřských

 
V českých školách přibývá cizinců. Od školního roku 2008/2009 se jejich počet v mateřských školách zvýšil zhruba na trojnásobek, v základních školách vzrostl o dvě třetiny a ve středních školách o třetinu. Celkem bylo ve školkách a školách loni 41 656 dětí s cizím občanstvím, před deseti lety to bylo 24 252. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
29.11.2018 21:10 |

podobné články

Metrové rozestupy ve školách? Babišův nápad je neproveditelný, řekl Plaga

 
Metrové rozestupy mezi žáky či rozfázování vyučování jsou v českých školách neproveditelné. V České televizi to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Právě o dodržování metrových rozestupů mluvil ve čtvrtek premiér Andrej Babiš. Plaga uvedl, že školy by se mohly otevřít v polovině května, pokud se potvrdí prognózy ministerstva zdravotnictví.
03.04.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků)

Zruší se roušky ve školách? Je to nefér v hospodách nejsou, říká Hamáček

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) si myslí, že díky zlepšené situaci by mělo dojít ke zrušení povinného nošení roušek ve školách. „Zrušil bych nošení roušek ve školách. Považujeme to za nefér, že v restauracích roušky třeba nejsou a ve školách ano,“ řekl Hamáček s tím, že by se mělo jednat o osm krajů, kde je situace nejlepší.
07.06.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3252 článků)

Nástupce Prymuly: Lidé nedodržují hygienu, proto se virus šíří tak rychle. Ruce, roušky, rozestupy

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch bez obalu prohlašuje, že epidemiologická situace v Česku není dobrá a důrazně apeluje na občany, aby dodržovali pravidlo 3R: aby si myli ruce, nosili roušky a udržovali rozestupy. Podle vládního epidemiologa Romana Chlíbka lidé tato pravidla často ignorují, takže se koronavirus českou společností rychle šíří. Za čtvrtek bylo pozitivně diagnostikováno přes 3100 případů.
18.09.2020 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1593 článků) , Adam Vojtěch (1231 článků)

Čekají nás volby se 3 novými pravidly: Ruce, roušky, rozestupy!

 
Letošní volby se ponesou v duchu tří R – ruce, roušky, rozestupy! Na zemi budou značky, desinfekce poteče proudem a jiná pravidla bude mít i ověřování totožnosti jednotlivých voličů.
02.10.2020 05:20 |

podobné články

„Roušky. Rozestupy. Chraňte se!" nabádali v Hradci Králové obyčejné lidi. Teď se podívejte, jak to vypadalo, když dorazili bossové ODS a ČSSD

 
Koronavirová situace je v Královéhradeckém kraji na hranici extrému, shodli se zástupci tamních nemocnic v čele s ředitelem té hradecké. ParlamentníListy.cz se proto podívaly, jak k tomuto stavu mohlo dojít. Jistou nápovědou byl Cheb, kde jsme v posledních několika dnech poukázali nejen na hromadné akce, ale také na společenskou událost desítek lidí v čele s primátorem Jalovcem (VPM), kdy drtivá většina účastníků neměla ochranné pomůcky, roušky, a ani nedodržovala nutné rozestupy.
16.02.2021 04:40 |

podobné články

Plaga: Metrové rozestupy a rozfázování výuky jsou neproveditelné

 
Metrové rozestupy mezi žáky či rozfázování začátku vyučovacích hodin jsou na českých školách neproveditelné. V České televizi (ČT) to dnes řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Taková opatření po znovuotevření škol zmínil premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru na serveru Blesk.cz. Plaga věří, že žáci a studenti se budou moci do všech typů škol vrátit ve druhé polovině května, bude ale záležet na doporučení ministerstva zdravotnictví. Školy jsou zavřené od první poloviny března kvůli epidemii koronaviru.
03.04.2020 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků)

Výsledky testování ve školách: Pozitivních je hrstka

 
Výsledky testování ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) ukázaly, že záchyty případů ve školách nerostou, naopak někde klesaly, což označil za pozitivní. Z dat vyplývá, že se celkem covid vyskytl na 326 školách, celkem se potvrdilo metodou PCR 438 nakažených, horší je situace na středních školách.
15.09.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1593 článků)

Babiš v Blesku radil metrové rozestupy mezi školáky. Ministr Plaga: Neproveditelné

 
Metrové rozestupy mezi žáky či rozfázování začátku vyučovacích hodin jsou na českých školách neproveditelné. V ČT to dnes řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Taková opatření po znovuotevření škol zmínil premiér Andrej Babiš (ANO) v Epicentru na Blesk.cz. Plaga věří, že žáci a studenti se budou moci do všech typů škol vrátit ve druhé polovině května, bude ale záležet na doporučení ministerstva zdravotnictví.
02.04.2020 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků)

Přelomový rozsudek: Soud nařídil muži, aby manželce zaplatil za domácí práce

 
Rozvodový soud v Pekingu vynesl nevídaný rozsudek, muž musí své manželce zaplatit za veškeré domácí práce, které vykonávala během jejich pětiletého manželství. Kompenzace za „neplacenou práci“ činí 165 tisíc korun, informovala stanice BBC.
24.02.2021 12:40 |

podobné články

Průlomový rozsudek Nejvyššího soudu: Za sexistickou reklamu dostala zastavárna pokutu 50 tisíc

 
Přelomový rozsudek vynesl na konci března Nejvyšší správní soud (NSS). Ten odmítl kasační stížnost společnosti Index Čechy na předchozí rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Společnost provozuje síť zastaváren, která k propagaci využívala polonahé ženské tělo, jež nijak nesouviselo s inzerovaným produktem. Soud označil takovou to reklamu za sexistickou a diskriminační a zastavárně uložil pokutu ve výši 50 tisíc korun.
07.05.2021 15:10 |

podobné články

Na Kutnohorsku přibyl počet nakažených: Roušky a rozestupy jsou opět povinné

 
Koronavirus se opět rozšířil na Kutnohorsku. Od sobotní půlnoci tak pro obyvatele Kutné Hory, Čáslavi a okolí platí mimořádná opatření. Povinnost nosit roušku a rozestupy se tak znovu vrací. Hlavním ohniskem je obec Církvice. V okresu Kutná hora je nyní 44 nakažených.
10.07.2020 17:15 |

podobné články

Roušky se budou nařizovat v Česku lokálně? Maďar: Na podzim je vytáhneme dobrovolně

 
Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl ČTK epidemiolog Rastislav Maďar, koordinátor pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování opatření přijatých jako ochrana před epidemií covidu-19. Od pondělí 25. května končí povinnost nosit roušky venku, jsou-li dodrženy dvoumetrové rozestupy od cizích lidí. V budovách nebo MHD je nošení dál povinné. Výjimky mají děti ve školách či školkách nebo některé profese, například lidé v kancelářích.
23.05.2020 13:50 |

podobné články

Je to lež, roušky ve školách jsem nechtěl, tvrdí Maďar

 
Epidemiolog Rastislav Maďar odmítl, že by prosazoval povinné nošení roušek ve školách. Tvrdí naopak, že ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) upozornil na odmítavé stanovisko odborníků. Povinné nošení roušek ve společných prostorách škol ministr minulý týden avizoval. Následně však došlo ke změně a roušky ve školách povinné nebudou.
24.08.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1593 článků)

Další várka rozvolnění: Roušky ve školách končí, hudba se vrátí do restaurací

 
Vláda dnes oznámila řadu nových rozvolnění, která se týkají škol, obchodů i kultury. Žáci i učitelé budou moct odložit roušky ve všech školách, do maloobchodu bude moct více zákazníků a v kultuře se navýší počet účastníků. Kromě roušek ve školách vejdou rozvolnění v platnost 1. července.
14.06.2021 19:00 |

podobné články

Nely Slovákové se nebojíme! Testy hovoří jasně, roušky nefungují, říká mluvčí laboratoře

 
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) začala během pandemie koronaviru v Česku nabízet roušky na svém e-shopu s tím, že chce lidem pomoct v tak nelehké situaci a její roušky jsou kvalitní a velmi účinné. Redakce eXtra.cz u reality show hvězdičky roušky zakoupila a nechala otestovat na Technické univerzitě v Liberci, kde se ukázalo, že roušky Slovákové jsou stejně účinné jako hadr nebo bavlněné tričko. Slováková však výsledky testů napadá. Liberecká univerzita si ale za výsledky analýzy stojí a odmítá, že by byly testy jakkoliv zmanipulované.
30.07.2020 18:20 |

podobné články

Roušky? K ničemu. Ale šíří se to rycheji než SARS. A pozor na toto... Nové info o smrtícím viru

 
Infektolog Ladislav Machala Čechům, Moravanům a Slezanům vzkázal, že v tuto chvíli si nemusejí kupovat náústní roušky na ochranu před koronavirem. Je to k ničemu už proto, že tu nemáme jediný potvrzený případ koronaviru, takže se jím nemůžeme nakazit. Současně však na své spoluobčany apeloval, že se mají mít na pozoru.
29.01.2020 20:25 |

podobné články