Článek

Rouškovné prošlo Sněmovnou v prvním čtení

 
Mimořádný příspěvek důchodcům ve výši 5000 korun projednali v úterý poslanci v prvním čtení. Zrychlené schvalování zablokovala opozice. Vládní návrh zákona nyní zamíří k projednání do příslušných výborů.
15.09.2020 18:00 |

podobné články

Podobné články

Babiš chce dát důchodcům na ruku šest tisíc, Maláčová také. Jako „rouškovné“

 
Kabinet Andreje Babiše (ANO) má za to, že lékaři nebyli jedinou skupinou, na které koronavirová epidemie dopadla plnou vahou. Další takovou skupinou jsou podle koaliční vlády ANO a ČSSD také senioři. Babiš proto přišel s nápadem vplatit důchodcům tzv. rouškovné. Ministryně práce a sociálních věcí přidala detaily. A Strana soukromníků ČR bije na poplach...
23.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19333 článků)

Rouškovné pro důchodce rozpočet ustojí, tvrdí Havlíček. Milion pro každého, kontruje ODS

 
Návrh jednorázového příspěvku 5000 až 6000 Kč v letošním roce pro důchodce je v rozpočtu „ustojitelný“. V diskuzním pořadu Partie to řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podle místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) je tento krok předvolební korupcí. Rouškovné přednese na vládě ministryně Jana Maláčová (ČSSD) v pondělí. Za „fiskální šílenství“ tento návrh označil ekonom Mojmír Hampl v pořadu Otázky Václava Moravce. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) později řekla, že šestitisícový bonus pro důchodce nepodpoří, o jeho výši chce nejprve jednat.
23.08.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (314 článků)

Rouškovné? Prachsprostá korupce, rozčílil se expert ODS Skopeček

 
Ekonomický expert ODS Jan Skopeček promluvil pro Info.cz o financích státu a není to příjemné. „Rozpočtový schodek ve výši pěti set miliard korun je tak astronomický, že o něm již běžná veřejnost nedokáže příliš realisticky uvažovat,“ říká. A rouškovné? Prachsprostá korupce.
15.09.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (314 článků)

Návrh na slučování exekucí prošel Sněmovnou v prvním čtení

 
Dlužníci, kteří čelí více exekucím, by mohli mít do budoucna jednoho exekutora. Věřitelé by hradili zálohu na náklady vymáhání dluhu. Předpokládá to vládní novela, kterou ve středu v prvním čtení podpořila Sněmovna. Dolní komora dala zároveň šanci také dalšímu návrhu, tentokrát poslaneckému, na zavedení místní příslušnosti exekutorů.
06.11.2019 22:15 |

podobné články

Zelení protestovali před Sněmovnou, bojují proti znečištění ovzduší

 
Vládní krize by neměla odvádět pozornost od projednávání zákona o ochraně ovzduší, který v podobě schválené sněmovnou může znamenat zhoršení kvality ovzduší na mnoha místech republiky. Při úterním protestu před Poslaneckou sněmovnou to řekl předseda Strany zelených Ondřej Liška.
24.04.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (367 článků)

Zadlužen kvůli Babišovi? Invalida začal hladovou stávku před sněmovnou

 
REPORTÁŽ Radovan Balog, třiapadesátiletý živnostník a invalida z Moravy, zahájil v Praze před Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky hladovou stávku proti elektronické evidenci tržeb. Před Sněmovnou chce o hladu vytrvat do té doby, dokud poslanci pravidla kolem EET neupraví.
17.02.2020 16:16 |

podobné články

ČSSD podpoří rozpočet v prvním čtení, odmítá ´porcování medvěda´

 
ČSSD podle očekávání podpoří v prvním sněmovní čtení návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Ve druhém čtení předloží pozměňovací návrhy, které by ovšem neměly zvyšovat schodek.
20.10.2009 14:45 |

podobné články

Strany rozpočet v prvním čtení podpoří, ohýbat ho začnou později

 
Sociální i občanští demokraté, lidovci i zelení v prvním čtení podpoří návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2010. ČSSD i lidovci však už ve druhém čtení vznesou výhrady a budou usilovat prosazení svých pozměňovacích návrhů. Rozpočet je hlavním tématem říjnové schůze Sněmovny, vedle toho se budou zabývat také zbavením imunity poslance Petra Wolfa nebo zřízením komise pro vyšetření kauz plzeňských práv.
20.10.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (101 článků)

Sněmovna schválila schodek 500 miliard v prvním čtení, zbývají dvě: Schillerová slaví

 
Do třetice všeho dobrého a tentokrát snad naposled. Vláda potřetí navrhla zvýšení schodku na 500 miliard korun. Poslanecká sněmovna v úterý zasedla a novela zákona prošla v prvním čtení. Návrh tedy míří do druhého čtení, které proběhne příští týden ve zkráceném termínu.
23.06.2020 19:00 |

podobné články

Používání konopí k léčbě prošlo sněmovnou prvním čtením

 
Sněmovna podpořila v prvním kole návrh zákona o léčivech, který umožní využívání konopí k léčebným účelům, bude-li pořízeno na lékařský předpis. Norma byla přitom dnes posledním zákonem, který měli poslanci na stole. Poté se rozešli domů. Předtím ale řekl kolegům řídící schůze Lubomír Zoarálek: „Doufám, že naše reputace bude napravena a Česko dnes pomstí porážku Kvitové."
08.06.2012 13:15 |

podobné články

5 tipů jak zapůsobit na prvním rande

 
Chystáte se na první schůzku, která zpravidla hodně napoví o dalším vývoji vztahu, přípravy postupně vrcholí, přemýšlíte nad účesem i vhodným oblečením a mimo jiné si kladete otázku, jak zapůsobit na prvním rande. Chcete udělat ten nejlepší dojem a žaludek se vám stahuje představou, že něco pokazíte nebo se dokonce jakýmkoli způsobem ztrapníte. Pokud se chystáme na rande, zpravidla na tento den máme velké plány. Vybíráme oblečení, snažíme se zvolit vhodný účes, často si i před zrcadlem trénujeme různé grimasy. Hlavou nám běhají různé otázky a přemýšlíme, jak zapůsobit na prvním rande. Jak tedy? Jak zapůsobit na prvním rande? Ačkoli si to možná neuvědomujete, na prvním rande záleží mnohem více, než si většina z nás vůbec připouští. V případě, kdy bude rande ok a vše se vyvede podle plánu, pak je to předzvěstí fungujícího vztahu. V opačném případě to může být obrovské fiasko. Máme pro vás několik tipů, jak zapůsobit na prvním rande a udělat ten nejlepší dojem. Tip první: Vyberte vhodné místo Jednou z nejdůležitějších věcí je místo pro první schůzku, které by tomuto okamžiku mělo odpovídat. Hodně záleží na tom, jestli se už znáte, nebo jestli se vidíte poprvé. Pokud jste se již viděli, můžete vyrazit třeba na procházku s výhledem nebo na večeři do restaurace. Pokud se uvidíte prvně v životě, radíme zajít si třeba do kavárny. Tip druhý: Témata pro rozhovor Cílem prvního rande je poznat toho druhého, dozvědět se o něm nějaké informace a popovídat si. Zamyslet byste se proto měli i nad tématy vhodnými pro váš první rozhovor, kdy se rozhodně nehodí mluvit o bývalých partnerech, politice, sexu nebo financích. Tip třetí: Oblečení Šaty dělají člověka, říká jedno známé rčení. Proto si několik dní předem udělejte jasnou představu o tom, co si vezmete na sebe. Nebojte se zvýraznit své ženské přednosti a vsaďte na... Čtěte více Příspěvek 5 tipů jak zapůsobit na prvním rande pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.11.2016 06:35 |

podobné články

Rusnok (VV): Vozíky jezdí sněmovnou a snad dojedou k dětem

 
Návrh o provozu cyklovozíků, který doputoval do třetího čtení, rozvířil na předešlých jednáních bouřlivou, ale věcnou diskusi. Napříč sněmovnou, bez ohledu na stranickou příslušnost, se najdou zastánci i odpůrci takového dopravního prostředku, který je určen pro přepravu dětí za běžným jízdním kolem.
02.02.2012 08:55 |

podobné články

Zvýšení poplatků v nemocnicích prošlo ve Sněmovně prvním čtením

 
Poslanecká sněmovna v úterý před půlnocí podpořila v prvním čtení novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění. Opozice se pokusila návrh zamítnout, neměla pro to ale dostatek hlasů. Návrh počítá například se zvýšením poplatku za den v nemocnici ze 60 na 100 korun. Má také dát ministerstvu možnost zavést standardy zdravotní péče. ČSSD uvažuje, že se obrátí na Ústavní soud, pokud bude návrh definitivně schválen. Novelou se nyní bude zabývat zdravotní výbor.
04.05.2011 00:10 |

podobné články

Přistoupení k fiskálnímu paktu prošlo prvním čtením, Sobotka hledá ústavní většinu

 
Poslanci ve středu v prvním čtení poslali návrh na přistoupení k fiskálnímu paktu k projednání do výborů. Sobotkova vláda ale nemá jeho konečné přijetí jisté, potřebuje k tomu ústavní většinu.
14.05.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9548 článků) , Miroslav Kalousek (7150 článků)

Reforma penzí prošla na mimořádné schůzi prvním čtením

 
Sněmovnou prošla v prvním čtení dlouho avizovaná důchodová reforma, která počítá se zavedením takzvaného druhého pilíře. Na jeho základě se lidé mohou oprostit od dosavadního průběžného systému a začít si na důchod spořit sami u soukromých fondů. Nad základním návrhem důchodové reformy diskutovali poslanci téměř celý den.
13.07.2011 17:40 |

podobné články

Sněmovnou v prvním čtení hladce prošel centrální registr přestupků

 
Bez větších problémů prošel prvním sněmovním čtením návrh na zavedení centrálního registru přestupků. Ten má do dvou let začít pomáhat vypořádat se s notorickými pachateli drobné kriminality. Novela počítá i se zvýšením pokut za opakované páchání některých přestupků.
21.01.2015 16:17 |

podobné články

Poslanci podpořili přidružení Ukrajiny k EU. Závazky budou mít hlavně Ukrajinci, ujistil Zaorálek

 
Prvním čtením prošla ve čtvrtek Poslaneckou sněmovnou asociační dohoda mezi Evropskou unií a Ukrajinou. Návrh hnutí Úsvit a komunistů na zamítnutí dohody v prvním čtení neprošel. Postupuje tedy na posouzení do sněmovních výborů.
02.04.2015 12:53 |

podobné články

Novela zákona o státních maturitách prošla do druhého čtení

 
Novela zákona týkající se státních maturit prošla dnes ve sněmovně do druhého čtení. Původně měla být schválena ve zrychleném režimu už v prvním čtení, protože jde o zákon, který vláda označila jako svou prioritu. Proti zrychlenému schválení se ale ve středu postavila ČSSD. Zákon proto putuje do školského výboru.
11.03.2010 10:55 |

podobné články

Zdanění hazardu prošlo do třetího čtení

 
Poslanci by mohli o konečné podobě vyšší sazby odvodů z hazardu rozhodnout příští pátek. Sněmovna totiž dnes normu poslala do závěrečného čtení. Sazby by měly činit od ledna 23 a 28 procent podle druhu her místo nynějších 20 procent. Zároveň by se měl zvýšit z 55 na 80 korun denní poplatek za každý hrací automat.
05.11.2015 16:01 |

podobné články