Článek

„Ropu a plyn budeme dodávat, dokud to bude třeba.“ Zklamání z konference o klimatu

 
Zdá se, že chudší státy jsou spokojené, že získají více peněz na boj s klimatickou změnou od těch bohatších. Podle jejich názoru se svět pohnul správným směrem. Ale Evropa je zklamaná. Petrolejářské státy prý hodně tlačily na pilu.
21.11.2022 12:50 |

podobné články

Podobné články

Slovensko začalo dodávat Ukrajině plyn. ČR plní zásobníky

 
Slovensko začalo na Ukrajinu dodávat zemní plyn. Evropa se tak snaží na Ukrajinu dodávat surovinu ze západu a tím snížit energetickou závislost na Rusku. Česká republika v současnosti plní své podzemní zásobníky na plyn. Ty jsou na 97 procent plné a zemi mají pokrýt třetinu roční spotřeby země.
02.09.2014 15:15 |

podobné články

A dost. Foldyna se neudržel: Housky neupečete tím, že těsto oblečete do svetru!

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Je morálně obhajitelné kupovat plyn a ropu ze zemí, kde se pořádají veřejné popravy provinilců proti tamní víře? Kde je za nevěru ženy trest smrti veřejným ukamenováním? Je morálně obhajitelné kupovat plyn a ropu ze zemí, kde jsou homosexuálové shazováni ze skály a kde se dá žena vyměnit za pár velbloudů? Ano, to vše morálně obhajitelné je a my to také děláme,“ říká jasně poslanec SPD Jaroslav Foldyna s tím, že je to výhodné. Morálně obhajitelné je tak podle něj také kupovat plyn od Ruska, které je ve válce, do které nám nic není.
04.09.2022 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (734 článků)

Ropa se slevou, nabídlo Rusko. Indie nadšeně bere

 
Prodej ropy a zemního plynu je hlavním příjmem státního rozpočtu Ruské federace. A zatímco Evropská unie odebírá ruský plyn, zájem o ruskou ropu klesl. Kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu. Rusové byli nuceni ropu zlevnit, ale i tak naráželi na hradbu nejistoty, zda je vhodné ruskou ropu kupovat. Teď by se ale situace mohla změnit. O nákupu ruské ropy totiž uvažuje Indie.
14.03.2022 12:20 |

podobné články

Porošenkovi se nelíbí návrh na výměnu Krymu za ropu a plyn

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes ve Štrasburku důrazně odsoudil návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na uznání krymské anexe výměnou za ruskou ropu a plyn a varoval před ústupky vůči Moskvě. Aniž Zemana jmenoval, v projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PSRE) řekl, že „rozhodně odmítá“ tvrzení o anexi Krymu jako „hotové věci“ a představy o tom, že lze krizi vyřešit výměnou území za peníze nebo suroviny.
11.10.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27592 článků) , Petro Porošenko (163 článků)

ERÚ: Společnost One Energy & One Mobile a.s. pozbyla možnost dodávat plyn

 
Operátor trhu v souladu s § 118 odst. 5 vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů, oznamuje, že pozastavuje od 22.3.2018 činnost společnosti One Energy & One Mobile a.s., IČ: 01879880, EIC: 27X-ONECR------R, z důvodu pozbytí možnosti dodávat plyn.
24.03.2018 09:05 |

podobné články

Z lidských exkrementů lze vyrábět ropu

 
Američtí vědci přišli na to, jak vyrobit ropu z lidských splašků. Výkaly a moč promění díky hydrotermálnímu zkapalnění v surovou biologickou ropu, kterou lze rafinovat stejně jako tu těženou z hlubších vrstev zemské kůry. Rafinací tak lze získat palivo a další deriváty ropy.
15.11.2016 14:00 |

podobné články

Indie kupuje ruskou ropu jako nikdy. Pak ji s marží přeprodává do Evropy

 
Indické rafinerie masivně nakupují ropu z Ruska. Té je na trhu přebytek, když nejde do Evropy, která se snaží zbavit své závislosti na ruských fosilních palivech. Toho využívá Indie; oproti světovým cenám levnou ropu ve velkém kupuje, zpracovává a poté draze reexportuje do Evropy. Tento obchod běží už od jara, ale v posledních týdnech nabral na intenzitě. Píše o tom Echo24.cz.
25.06.2022 21:45 |

podobné články

Lukáš Kovanda: EU zastropuje ruskou ropu. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

 
Komentář k tomu, že EU se v pátek dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu a co to znamená pro Česko.
04.12.2022 13:25 |

podobné články

Rusko už nebude dodávat palivo do Temelína. ČEZ ho chce brát od Američanů a Francouzů

 
Rusko už nebude dodávat palivo do jaderné elektrárny Temelín. Od roku 2024 jej bude dodávat americký Westinghouse a francouzská Framatome, oznámila to Skupina ČEZ v úterní tiskové zprávě. Nyní se používá ruské palivo od společnosti TVEL, která spadá do ruského státního holdingu Rosatom, informuje iDNES.cz.
12.04.2022 19:55 |

podobné články

Ministr Brabec: Změna klimatu u nás? Extrémní teploty, sucho nebo naopak přívalové deště a povodně

 
Vláda schválila klíčový dokument pro další směřování environmentální politiky na národní a regionální úrovni. Strategie přizpůsobení se změně klimatu v podmínkách ČR - tzv. Adaptační strategie ČR vychází z pozorovaných změn klimatu na globální, evropské i národní úrovni a prezentuje předpoklady dalšího vývoje klimatu, včetně pravděpodobných dopadů na území ČR. K nim patří extrémní výkyvy počasí jako přívalové deště nebo dlouhodobé sucho.
29.10.2015 18:46 |

podobné články

OSN bude ve Varšavě řešit budoucnost boje proti změnám klimatu

 
Devatenácté zasedání Rámcové konference OSN o změnách klimatu (UNFCCC) v pondělí začne v polské metropoli Varšavě. Úkolem vedoucích představitelů, expertů a vyjednávačů z 192 zemí včetně České republiky bude příprava základů pro novou globální a závaznou dohodu o ochraně klimatu. Klimatickou konferenci bude hostit varšavský Národní stadion do 22. listopadu. 
10.11.2013 12:41 |

podobné články

Klaus: Konference o klimatu byla zbytečná, závěry jsou hloupé

 
Pařížská konference o klimatu byla podle bývalého prezidenta Václava Klause zbytečná a mířila na falešné cíle. Její závěry považuje za evidentní hloupost a má hrůzu z toho, že budou skutečně naplňovány. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Účastníci klimatické konference OSN našli po dlouhých jednáních shodu na udržení globálního oteplování výrazně pod dvěma stupni Celsia. Míru oteplování chtějí udržet co nejblíže k 1,5 stupni Celsia na konci století.
15.12.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10844 článků)

Nic pěkného nás nečeká, obává se starosta Poděbrad

 
Ačkoliv nás historie učí, že v případě ohrožení je třeba se semknout, hrozí nám vážné klimatické problémy, brzy budeme bojovat o vodu, o plyn, o elektrickou energii, o ropu a do toho přicházejí agresivní ideologie, v nichž se někteří zhlédnou a jiní jim pokorně ustoupí. To všechno proto, že jsme ztratili jednotu a že hluboce podceňujeme kulturu a mravnost. Tak přece nevypadá politická kultura, říká pro naše stránky Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady). Rozpovídal se ale také o svém zklamání z uplynulých voleb, a to i přesto, že obhájil mandát a prozradil nám své priority pro příští čtyři roky.
06.12.2014 16:12 |

podobné články

Máme plyn na zimu? Fiala si asi myslí, že ten plyn v zásobnících je jen náš. Vysvětlete mu to někdo! Makroekonom se neudržel

 
Komunikace kabinetu Petra Fialy o úsporném tarifu budí dojem, že ho vláda buď nechce veřejnosti vysvětlit, nebo ho vůbec poskytnout. Zřejmě si uvědomuje, že musí něco udělat, ale nesmí to moc stát. Premiérovi, který tvrdí, že plynu máme na zimu dostatek, by měl ovšem někdo vysvětlit, že plyn v zásobnících na českém území není náš, jak si zřejmě myslí. Ledaže bychom měli plyn uskladněn jinde. „Možná ten plyn někde v Evropě je, ale kde a jestli se k nám přepraví, to ví jenom pánbůh. A pan premiér, samozřejmě,“ říká pro ParlamentníListy.cz makroekonom Jaroslav Ungerman.
06.08.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4718 článků) , Jaroslav Fiala (144 článků)

Na ČT promlouval odborník: Překvapení Rusové nechápou jednotu Západu

 
Do konce roku bez ruské ropy. Tak si Evropská komise představuje hlavní část dalšího balíku sankcí proti Rusku za jeho napadení Ukrajiny. Tak úplně do konce roku to ale být nemá, na druhou stranu některé země, třeba i Česko, chtějí přechodné období, než si ropu zajistí jinak. Jak Evropa je, nebo není připravena na to nemít ani barel ruské ropy? Co se stane, pokud Rusko přestane s ropou dodávat i plyn? V Interview ČT24 byl zvláštní velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
04.05.2022 22:30 |

podobné články

Předseda vlády se zúčastní klimatického summitu v Paříži

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 30. listopadu 2015 zúčastní setkání hlav států a předsedů vlád, které se uskuteční na úvod konference o změnách klimatu v Paříži. Hlavním tématem summitu bude problematika ochrany klimatu, aktivity zaměřené na snižování emisí skleníkových plynů a adaptace na negativní dopady změny klimatu.
25.11.2015 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Co se stane, když Putin zavře kohoutek? ROPU máme na 90 dnů, říká Sobotka. Co bude pak?

 
UKRAJINSKÁ KRIZE: Co se stane, když Rusko přestane kvůli krizi na Krymu do České republiky posílat ropu a plyn? Na jak dlouho máme zásoby? Premiér Sobotka ujistil, že tři měsíce vydržíme ze zásob. Co bude pak?
03.03.2014 15:50 |

podobné články

Když zavedete cenový strop na plyn, zavřeme kohoutky, vyhrožuje Gazprom

 
Snaha zavést cenový strop na zemní plyn z Ruska povede k zastavení dodávek této suroviny. Řekl to dnes generální ředitel ruské plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller. Vyjádřil se tak v podobném duchu jako prezident Vladimir Putin, který na toto riziko upozornil už dříve. Zavedení stropu na ruskou ropu a plyn prosazuje Evropská unie a skupina vyspělých zemí G7.
16.10.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4757 článků) , Alexej Miller (16 článků)

Konec rychlého oteplování Země? Unavení vyjednavači kývli na dohodu o klimatu

 
Zástupci téměř 200 států se po dvoutýdenním jednání v Polsku shodli na pravidlech uplatňování pařížské dohody o klimatu z roku 2015, informovaly tiskové agentury. Světová konference o klimatu COP24 měla původně skončit už v pátek, kvůli rozporům byla ale prodloužena. Přesné detaily dohody zatím nejsou známy.
15.12.2018 22:25 |

podobné články