Článek

Romské nepřizpůsobivé ukrajinské uprchlíky sem k nám?! Starostka Bíliny ve varu

 
V soukromém objektu v ulici Maxe Švabinského v Bílině na Teplicku by měli být ubytováni romští uprchlíci z Ukrajiny. Nesouhlasí s tím však ani sama Bílina, ani kraj. Píše o tom server iDNES.cz.
16.06.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Max Švabinský (4 články)
Podobné články

My jsme rasisti?! Nikde je nechtějí. Starostka se dostala do křížku s Romeou

 
Město Bílina na Teplicku se brání umístit stovku ukrajinských Romů na své území. Pro tamní starostku Zuzanu Schwarz Bařtipánovou (ANO) je přijetí těchto nepřizpůsobivých běženců nepřijatelné. Proti jejímu vyjádření vystoupila organizace Romea s tím, že jde o rasistické chování. S tím starostka Bíliny nesouhlasí a ve své reakci na facebooku uvádí, že pak jsou rasisty všechna města a obce, jelikož o romské uprchlíky z Ukrajiny nestojí téměř nikdo z nich. „Jsem rasistka pouze vůči nepřizpůsobivým občanům a je úplně jedno, jakou barvu pleti mají,“ vysvětluje starostka.
17.06.2022 14:05 |

podobné články

Kdo po Kuberovi (†72)? O Senát se hlásí starostka Bíliny i hejtman. ODS vsadí na „korunního prince“

 
V doplňovacích volbách do Senátu v obvodu Teplice bude kandidovat starostka Bíliny za ANO Zuzana Schwarz Bařtipánová. Utká se o místo po zemřelém Jaroslavu Kuberovi (ODS) s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem či s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a se starostou Duchcova Zbyňkem Šimberou. ODS nominovala Kuberova „korunního prince“, teplického primátora Hynka Hanzu, informovala regionální manažerka Renata Svatošová.Doplňovací volby se budou konat 27. a 28. března.
10.02.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků)

Velice netradiční vánoční povídání: „Jak sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vytáhl flašu a tak sem se nasmál, že sem byl skoro ožralé.“

 
PŘÍBĚH „Nespadám pod nadvládu Evropské unie ani našeho prezidenta. Sám kořalu nikdy nepiju, ale když sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vyslopal celó flašku, jak sem se nasmál.“ Takhle hovoří mistr řezbář z Loštic Jaroslav Beneš. Jeho betlém je známý po celé Moravě a jezdí se na něj dívat i lidé ze zahraničí. Teď si na zahradě prohlédnou i protiunijní vtípky.
24.12.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (19 článků)

Starostka Prahy 10 údajně lhala o autobusu s uprchlíky. Opozice ji vyzývá k rezignaci

 
Na zastupitelstvu Prahy 10 bylo pěkně horko. Starostka Renata Chmelová (VLASTA) na jednání zažádala o mimořádnou podporu 10 milionů na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Zastupitelstvo nakonec schválilo miliony dva a žádalo starostku, aby tyto náklady ušetřila z rozpočtu na PR. Ta se ale ohradila s tím, že v tu chvíli na Prahu 10 míří autobus s uprchlíky a peníze jsou třeba okamžitě. Podle opoziční TOP 09 si uprchlíky starostka vymyslela, aby nepřišla o peníze na PR. Ta to rezolutně odmítá.
09.03.2022 19:05 |

podobné články

Primátor Karviné: Počet Romů neznám. Nepřizpůsobivé tu nechceme

 
ROZHOVOR Primátor města Karviné Tomáš Hanzel (ČSSD) dělí občany na ty, kteří žijí normálně a ty nepřizpůsobivé. Tvrdí, že ty druhé - nepřizpůsobivé ve městě nechce. Na národnosti ale prý nezáleží.
20.11.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanzel (25 článků)

Vychází čítanka romské literatury. Učitelem poradí, jak dětem přiblížit odlišnou kulturu

 
Vyšla čítanka romské literatury s názvem ROZUMMĚNÍ. Vedle příběhů romských autorů v češtině a romštině obsahuje i metodiku pro učitele, jak všem dětem přiblížit romskou kulturu. Publikaci, která je volně ke stažení na webu, vydalo romské nakladatelství KHER. Chce tak romské děti přivést k jejich původnímu jazyku a nabídnout jim pozitivní vzory romských osobností. Nakladatelství to uvedlo v tiskové zprávě. Kniha vznikla díky dotacím ministerstva školství na podporu začleňování romských žáků.
07.12.2013 14:20 |

podobné články

Vychází čítanka romské literatury. Učitelům poradí, jak dětem přiblížit odlišnou kulturu

 
Vyšla čítanka romské literatury s názvem ROZUMMĚNÍ. Vedle příběhů romských autorů v češtině a romštině obsahuje i metodiku pro učitele, jak všem dětem přiblížit romskou kulturu. Publikaci, která je volně ke stažení na webu, vydalo romské nakladatelství KHER. Chce tak romské děti přivést k jejich původnímu jazyku a nabídnout jim pozitivní vzory romských osobností. Nakladatelství to uvedlo v tiskové zprávě. Kniha vznikla díky dotacím Ministerstva školství na podporu začleňování romských žáků.
07.12.2013 14:30 |

podobné články

Bílina, nové ghetto nepřizpůsobivých. Už je to na hraně snesitelnosti, žádá starostka vládu o pomoc

 
Situace v Bílině se v některých lokalitách dostává podle vedení města na hranici snesitelnosti a možnosti spokojeného a bezpečného života. Důvodem je, jak uvádí, dlouholeté a postupné sestěhovávání tzv. nepřizpůsobivých obyvatel z jiných míst v České republice. Ti svým způsobem života, nerespektováním pravidel slušného občanského soužití, chováním a nerespektováním zákonů více a více ztěžují život ostatním obyvatelům města Bíliny. Starostka města proto vyzývá vládu a zákonodárce k řešení situace, na které obec nemá dostatek pravomocí. O svém kroku informovala na webových stránkách města.
14.02.2022 17:55 |

podobné články

Festival Václava Havla. Starostka nám řekla mnoho nepěkného, jak funguje a jedná jeho organizátor

 
ROZHOVOR Hudební festival Zahradní slavnost (Open Air Workshop), který se měl v srpnu konat na loukách u Mladých Buků a měl být pokračovatelem festivalu Trutnoff Open Air, se konat nebude. Podle pořadatele Martina Věcheta „nejde uspořádat za podmínek, které určil městys Mladé Buky“. Hlavním problémem prý je vyhláška o nočním klidu. „Starostka vyzývá k použití vidlí proti nám,“ říká Věchet. „Jsou to klasický ‚věchetovský‘ manipulace! On neumí jednat a chová se jako slon v porcelánu,“ reaguje ale na to starostka Mladých Buků Lucie Potůčková. A pro ParlamentníListy.cz prozrazuje ještě jiné věci o pozadí pořádání festivalu.
03.07.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6279 článků) , Martin Havel (160 článků)

Sociální problémy přiživují i banky, naznačuje starostka

 
Před dvěma lety vlna nepokojů ochromila Šluknovsko, šlo o nepřizpůsobivé občany. Letos se podobné problémy objevily i na jihu Čech nebo v severočeském Duchcově. Zdejší starostka Jitka Bártová v rozhovoru pro server Týden.cz poznamenává, že svůj podíl na těchto problémech mají i relativně snadno dosažitelné půjčky. I díky nim není těžké spadnout do dluhové spirály.
10.08.2013 19:35 |

podobné články

Bojovná starostka Duchcova: Z normálního občana se stává rasista...

 
ROZHOVOR Nepřizpůsobivé občany i některé neziskové organizace přirovnává k handicapovanému dítku, kterému rodiče věčným umetáváním cestičky a budováním pocitu chudáčka zajistí leda sourozeneckou nenávist. Ze strany proromských lobbistů čelí starostka Duchcova Jitka Bártová kritice, že v lokalitě s romskými rodinami zahájila kontroly v bytech, a to po vzoru severočeských měst jako jsou Litvínov nebo Most. Také pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, jak je to s chudým jihem a bohatým severem.
23.08.2013 17:20 |

podobné články

Kontroverzní starostka opět kritizuje nepřizpůsobivé. A toto jí vzkázal aktivista

 
S nepřizpůsobivými je to čím dál horší. Vládne absolutní bezmocnost. I to, že Evropská unie „cpe prachy“ do začleňování, kritizuje kontroverzní starostka Liana Janáčková z Ostravy, bývalá senátorka a dnes i jednička kandidátky do komunálních voleb za Nezávislé. Známý aktivista Kumar Vishwanathan si naopak myslí, že svými názory se Janáčková vrací do komunismu.
12.09.2014 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Liana Janáčková (40 článků)

Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

 
Vláda dnes mimořádně jedná o uprchlické krizi. V rámci toho schválila, že ve Sněmovně bude žádat o prodloužení nouzového stavu do konce června. Ještě před tím ministr vnitra jednal s hejtmany. Řešili, jak přerozdělit ukrajinské uprchlíky po celé zemi. Rozhodně by měla platit přísnější pravidla pro finanční pomoc. „Hejtmanům to už připadá jako sociální turistika. Lidé nechtějí další problémy s romskými uprchlíky,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) v pořadu Interview na ČT24 s tím, že ani romská komunita v jeho kraji o romské uprchlíky nestojí.
17.05.2022 21:05 |

podobné články

Do řeky Bíliny vytekla látka podobná benzínu, neví se odkud

 
Napilno měli ve středu odpoledne severočeští hasiči, kteří museli likvidovat únik neznámé chemické látky do říčky Bíliny.
23.12.2009 21:45 |

podobné články

Znečištění řeky Bíliny překročilo limity tisíckrát

 
Ropné látky, které 23. prosince unikly z litvínovské firmy Unipetrol RPA do řeky Bíliny, stonásobně až tisícinásobně překročily limity přípustné pro znečištění povrchových vod.
29.12.2009 15:20 |

podobné články

Znečištění Bíliny ropnými látkami tisícinásobně překročilo limity

 
Ropné látky, které ve středu 23. prosince unikly z litvínovské firmy Unipetrol RPA do řeky Bíliny, sto až tisícinásobně překročily limity přípustné pro znečištění povrchových vod.
29.12.2009 15:20 |

podobné články

Policie obvinila tři muže kvůli znečištění Bíliny ropnými látkami

 
Ze znečištění Bílého potoka na Mostecku, řek Bíliny a Labe ropnými látkami 23. prosince loňského roku policie obvinila tři muže ve věku 51, 52 a 60 let.
13.07.2010 18:25 |

podobné články

Nejvyšší soud potvrdil tresty tyranským rodičům z Bíliny

 
Nejvyšší soud (NS) potvrdil manželům z Bíliny na Teplicku tresty 2,5 roku vězení za týrání dětí a ohrožování jejich mravní výchovy. Sociální pracovnice našly dva z potomků zavřené ve špinavé a neosvětlené komoře.
22.07.2010 10:30 |

podobné články

V Mostě vytekly do řeky Bíliny chemikálie!

 
Do řeky Bíliny v severočeském Mostě unikly neznámé chemikálie. Zřejmě jde o uhlovodíky nebo ropné produkty. Hasiči proto mezi mosteckými částmi Chanov a Rudolice do řeky instalovali norné stěny a snaží se látku zlikvidovat. Spekuluje se o tom, že se jedná o látky uniklé z litvínovské rafinerie.
23.07.2010 17:45 |

podobné články