Článek

Romové ve stanech před centrem pro uprchlíky. To není dobrá vizitka! Novinář udeřil na neziskovky

 
Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr se vydal do asistenčního centra pro uprchlíky, kde registrují Ukrajince, a byl nemile překvapen, čeho všeho byl svědkem. Na twitteru popsal, jak ho šokoval romský tábor a co by v rámci organizace bylo třeba neodkladně zlepšit.
20.04.2022 21:30 |

podobné články

Podobné články

Rakousko zaplavují hordy uprchlíků. Bydlet budou ve stanech

 
Rakousko bude nově příchozí imigranty ubytovávat ve stanech. S odvoláním na tamější ministerstvo vnitra o tom dnes informovala agentura APA. Ve spolkových zemích Salcbursko a Horní Rakousy by měly vzniknout tři stanové tábory pro celkem až 300 běženců.
14.05.2015 21:41 |

podobné články

Kočky chová v lesíku v párty stanech, bez tekoucí vody a elektřiny. Prodává je za tisíce

 
Už delší dobu sledují veterináři chovatelku Janu Thuriovou (66), která se se zhruba šesti desítkami koček stěhuje po Praze, jen aby se jich nemusela vzdát. Nyní je s nimi v lesíku v Dubči, v oploceném areálu, kde je má v party stanech a mobilhome. Prožili tam celou zimu.
24.02.2022 17:25 |

podobné články

Kočky v party stanech trpí, odeberte je! Veterináři si došlápli na šílený „chov“ v lese

 
Na šedesát sibiřských koček a něvských maškarád, které chová v lesíku v pražské Dubči v party stanech Jana Thuriová (66), si posvítili veterináři. Podmínky, v nichž zvířata žijí, označili za nevhodné. A protože s chovatelkou byly už v minulosti problémy, navrhli jí všechny kočky odebrat.
01.03.2022 09:10 |

podobné články

Staré a nemocné kočky v party stanech trpí. S chovatelkou jsou potíže roky, nemá ani povolení

 
Chovatelka Jana Thuriová (66), která v lesíku v Praze - Dubči provozuje chovatelskou stanici sibiřských koček, se bude zřejmě zpovídat nejen Krajské veterinární správě a odboru životního prostředí, ale i dalším úřadům. Nemocná zvířata, která živoří v party stanech, totiž prodává bez potřebných povolení.
02.03.2022 19:05 |

podobné články

Úředníci protahují rozhodnutí o kočkách v party stanech. Chovatelka je mezitím „uklidila“

 
Případ Jany Thuriové (66), která v Praze - Dubči chovala v party stanech desítky koček, je další ukázkou toho, jak jsou naše zákony ve vztahu k zvířatům nedokonalé a úřady pomalé. I když veterináři doporučili kočky okamžitě odebrat, úřad váhá. Chovatelka tak měla čas kočky přemístit.
10.04.2022 06:05 |

podobné články

Koho volí Romové? Prý komunisty

 
Rozpaky nad vznikem Romské demokratické strany podle Lidových novin vyjadřují jak elity etnika, tak běžní Romové. Do sněmovny se prý strana nemá šanci dostat a samotní Romové si nemyslí, že to je to, co jim v Česku chybí. Podle Karla Holomka tu takových pokusů už bylo několik a vždy dopadly neslavně. Romové totiž k volbám chodí jen málo a navíc volí spíše komunisty.
25.09.2013 07:25 |

podobné články

VIDEO „Policajt mi dal pistoli k hlavě, že mě střelí.“ Šlo o krk. Romové ze Sokolova mají vztek

 
Pátek v Sokolově byl drsný. Místní Romové se dostali do potyčky s asi čtrnácti vodáky a zasahovala policie. Romové uvádějí, že dotyční začali mlátit děti, a tak se s nimi začali prát dospělí. „Támhleten mě napadl s cihlou. To je von, ten bazmek, co mě napadl, tady ten vysokej,“ zaznělo na videu pořízeném až po potyčce. A stížnosti padaly i na hlavu policie. „Přišel ke mně policajt, dal mi k hlavě pistoli a řekl, že se mám odstranit, že když mě třikrát vyzve, tak mě střelí,“ uvedla Romka Denisa. Policie je prý nechránila, soustředila se na ochranu údajných pachatelů. A někteří Romové pak začali nahlas spekulovat, jak je chce česká společnost vyhubit.
27.07.2021 07:40 |

podobné články

Centrem Prahy projde průvod romské hrdosti

 
Romové se chystají v neděli v 15:00 vydat centrem Prahy na svůj pochod hrdosti. Takzvané průvody Roma Pride se mají konat i v dalších 14 evropských městech. V Česku akci pořádá sdružení Konexe. Chce upozornit na situaci menšiny v zemi. Podle organizátorů integrační politika často selhává, mnozí Romové končívají bez vzdělání a práce v ghettech a sílí protiromské nálady. Uvedla ČTK.
07.10.2012 08:20 |

podobné články

Ombudsman Křeček dostal velkou pochvalu za rok ve funkci. „Nátlakové neziskovky“ budou zuřit

 
Právní expert Trikolóry docent Zdeněk Koudelka pochválil rok činnosti ombudsmana Stanislava Křečka. „Doktor Křeček jako dlouholetý advokát, který v praxi řešil konkrétní problémy lidí, pochopil, že úřad veřejného ochránce práv má smysl v pomoci lidem tam, kde to skutečně potřebují. Ne tam, kde to potřebují pro své dotační aktivity různé neziskovky,“ myslí si Koudelka. „Ombudsman je tu pro lidi, ne pro nátlakové neziskovky,“ dodal.
18.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (582 článků)

Fronty před nově otevřeným centrem pro uprchlíky na Vyšehradě: Na odbavení čeká tisícovka lidí

 
Už od rána čeká asi tisícovka lidí z Ukrajiny před nově otevřeným centrem pro uprchlíky v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě. Centrum se přes noc přesunulo z Městské knihovny na Mariánském náměstí, slouží jako asistenční centrum pro Prahu a Středočeský kraj. Fungovat bude nonstop, denně zvládne odbavit až dva tisíce lidí.
04.03.2022 12:40 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Nenadávejte na neziskovky, nadávejte na sebe

 
Neziskovky byl pojem velmi diskutovaný, nebo spíše zatracovaný, především v předvolení rétorice politiků, ale i veřejnosti. Je po volbách a neziskovky už netáhnou. Nikdo o nich nemluví, nikdo o nich nepíše, nebo jen výjimečně.
11.12.2017 07:40 |

podobné články

Jsou to zemští škůdci, pijavice a paraziti rozkládající národ, které musíme odstřihnout od zdrojů. Kníže, Filip, Foldyna, Keller či Doubrava promluvili k návrhu snížit dotace neziskovkám

 
ANKETA ČT24 informovala, že ministryně financí Alena Schillerová by chtěla snížit státní dotace neziskovým organizacím o tři miliardy korun oproti 13,6 miliardy, které dostaly neziskovky vloni. O peníze ale nemají přijít neziskovky pomáhající hendikepovaným, starším či sociálně slabým lidem a neziskovky podporující sport.
08.08.2018 16:40 |

podobné články

Okamura natřel Čižinského. Jsou přisátí na neziskovky! Migrace, sosají desítky milionů. Zde do detailu

 
Na facebooku Tomia Okamury se objevil příspěvek o tom, jak rodina poslance Jana Čižinského je napojena na politické neziskové organizace. „Vidíme, jak jsou lidé kolem stran podporujících migraci přímo přisátí na veřejné peníze na podporu migrantů. Neziskovky, které podporují imigranty, si přicházejí minimálně na desítky milionů korun. Částka ale může být mnohem větší, protože tohle je jen určitá sonda, která může být jen vrcholem ledovce,“ napsal Okamura. V diskusi mu však oponoval občan s názorem, že to tyto neziskovky dělají dobře.
06.12.2019 18:20 |

podobné články

Jiří Ovčáček udeřil přes PL na kritiky prezidenta i na neziskovky. Je zde hrozba

 
ROZHOVOR Kdy prezident promluví k veřejnosti? A jak by se postavil ke kontroverzní Istanbulské úmluvě? Zeptali jsme se mluvčího Jiřího Ovčáčka, který upozorňuje i na ohrožení, která nad naší společností visí. Podle něho nám hrozí zotročení. “Neziskovky společně s nadnárodními korporacemi vytyčují jediné povolené názorové pole,” konstatuje a podává podrobná vysvětlení.
11.08.2020 17:00 |

podobné články

Hudec (SZ): Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu

 
„Rozhodně není pravdou, že by se všichni Romové vyhýbali poctivé práci, ale je pravdou, že mezi těmi, kteří se poctivé práci vyhýbají, převažují Romové“, píše Stanislav Křeček („My Češi, oni Romové,“ LN 30.4.).
20.05.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (582 článků)

Romové mají největší problémy s bydlením, tvrdí neziskovky

 
Romové v tuzemsku nejvíc zápasí s nevyhovujícím bydlením a velkým množstvím sociálně vyloučených lokalit. Těch je na území České republiky více než 330 a další přibývají. Napsala na svém webu Česká televize na základě zprávy neziskových agentur, které se zaměřují na integraci Romů.
06.07.2013 10:35 |

podobné články

Kocáb: Stát pracuje pro bílé. Romové mají strach chodit do škol

 
Někdejší ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb se ve stínu rasových sporů na Šluknovsku zastává Romů. Státní aparát prý pracuje pro bílé a Romové pak mají strach chodit do škol. Zároveň Kocáb naznačil, že Romové nemají příležitost trávit volný čas jinde než v hernách. Špatnou mezilidskou situaci tak způsobují i jejich provozovatelé.
02.10.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (763 článků)

Kocáb: Stát pracuje pro bílé. Romové mají strach chodit do škol. Kdo je vinen?

 
Někdejší ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb se ve stínu rasových sporů na Šluknovsku zastává Romů. Státní aparát prý pracuje pro bílé a Romové pak mají strach chodit do škol. Zároveň Kocáb naznačil, že Romové nemají příležitost trávit volný čas jinde než v hernách. Špatnou mezilidskou situaci tak způsobují i jejich provozovatelé.
03.10.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (763 článků)

Romové nám otráví i psy, děsí se místní. Rumburk před demonstrací

 
Obyvatelé Šluknovského výběžku berou bezpečnost do vlastních rukou. Pořizují si zbraně, kupují psy. Prý ale zbytečně - zdejší Romové jsou totiž tak agresivní, že je otráví a drancovat budou dál. Starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (ČSSD) se děsí toho, že "už teď je pozdě". Na páteční odpoledne by se v ulicích měla navíc odehrát demonstrace mladých sociálních demokratů, k níž se chtějí připojit i extremisté. Navíc podle posledních informací nemají Romové daleko k tomu, aby se v případě nutnosti bránili se zbraní v ruce.
25.08.2011 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sykáček (14 článků)