Článek

Romové nabídli pomoc v boji s kůrovcem. Čekatelé z úřadů práce najdou uplatnění?

 
Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto ministrům životního prostředí Richardu Brabcovi (ANO) a zemědělství Jiřímu Milkovi (za ANO) otevřený dopis. Firmy v ČR si stěžují, že nemají dost pracovníků na lesnické práce, chybějí jim tisíce lidí. Stát je hodlá najít v zahraničí, především na Ukrajině. Oba ministři chtějí se zástupci asociace jednat a kontaktovat je s lesníky.
11.06.2018 17:15 |

podobné články

Podobné články

Romové se bojí války s Čechy a píší Alžbětě II.: Češi nás nenávidí

 
Přerovští Romové už nechtějí nadále žít v České republice. Bojí se občanské války. Proto budou hledat útočiště v Anglii. Věří, že jim zde bude lépe a najdou tu štěstí a klid. Dokonce napsali dopis anglické královně Alžbětě II., v němž ji žádají o azyl a finanční pomoc na cestu. Podle bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába je to důsledek nečinnosti jeho nástupkyně Moniky Šimůnkové. Ta obvinění popírá.
12.02.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (670 článků)

Romové se bojí války s Čechy a píší Alžbětě II.: Češi nás nenávidí

 
Přerovští Romové už nechtějí nadále žít v České republice. Bojí se občanské války. Proto budou hledat útočiště v Anglii. Věří, že jim zde bude lépe a najdou tu štěstí a klid. Dokonce napsali dopis anglické královně Alžbětě II., v němž ji žádají o azyl a finanční pomoc na cestu. Podle bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába je to důsledek nečinnosti jeho nástupkyně Moniky Šimůnkové. Ta obvinění popírá.
13.02.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (670 článků)

NP Šumava zaplatí půlmiliónovou pokutu za postupy proti kůrovci

 
Národní park Šumava dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 450 tisíc korun za postup v boji s kůrovcem v letech 2010 a 2011. Inspekci konkrétně vadí použití biocidů v boji s kůrovcem bez vydané výjimky, tvorba holin u jezera Laka na Klatovsku a to, že dřevorubci svou přítomností a hlukem pil narušovali hnízdění tetřeva.
27.08.2012 17:10 |

podobné články

Koho volí Romové? Prý komunisty

 
Rozpaky nad vznikem Romské demokratické strany podle Lidových novin vyjadřují jak elity etnika, tak běžní Romové. Do sněmovny se prý strana nemá šanci dostat a samotní Romové si nemyslí, že to je to, co jim v Česku chybí. Podle Karla Holomka tu takových pokusů už bylo několik a vždy dopadly neslavně. Romové totiž k volbám chodí jen málo a navíc volí spíše komunisty.
25.09.2013 07:25 |

podobné články

Národní park Šumava povolává do boje s kůrovcem žoldnéře

 
Vedení Správy Národního parku Šumava (SNPŠ) v čele s ředitelem Janem Stráským bije na poplach v boji s kůrovcem a povolává do zbraně žoldnéře z řad veřejnosti, kteří by mohli s kalamitou pomoci a ještě navíc by měli možnost přijít si na slušné peníze.
11.07.2011 16:55 |

podobné články

MPSV: Zaměstnání loni našlo přes 400 000 lidí, pětina s pomocí úřadů práce

 
Nové pracovní uplatnění si v roce 2009 našlo 401 929 uchazečů o zaměstnání. Z toho téměř 18 procent, tedy přes 71 000 lidí, práci získalo s přispěním úřadů práce. V prvních dvou měsících tohoto roku bylo nově zaměstnáno 67 120 lidí, úřady práce umístily 8143 z nich. Sdělilo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
01.04.2010 13:05 |

podobné články

Stráská (ČSSD): Změnilo se za rok na pobočkách Úřadu práce něco k lepšímu?

 
Před rokem touto dobou byla naše masmédia plná obrázků z přecpaných poboček Úřadu práce, nervózních klientů a zoufalých úřednic (na těchto pozicích pracují převážně ženy). Softwarový systém tehdy vykazoval enormní chybovost a práce přesčas byla pro drtivou většinu zaměstnanců denní realitou. V průběhu roku byla situace na Úřadu práce vystřídána jinými obrázky, kterými naše společnost žila a žije. Jak to ale vypadá na pobočkách Úřadu práce dnes?
30.01.2013 19:50 |

podobné články

Fond ČVUT podpoří uplatnění tvůrčí práce v praxi

 
České vysoké učení technické v Praze oznamuje otevření Fondu pro zavádění vynikajících výsledků vědy a výzkumu do praxe. Fond podpoří projekty doporučené Radou ČVUT pro komercializaci po zhodnocení jejich technologicko-tržního potenciálu. Vybraným projektům poskytne ČVUT financování z Fondu i odbornou pomoc při uplatnění na trhu.
31.05.2014 11:20 |

podobné články

Romové shánějí byt: Televize v zastavárně i plošné „ne“ všem

 
Když Romové v Česku začnou hledat nový byt, je to často problém. Když ho najdou, můžou problémy čekat zas jeho majitele. Taková je ve zkratce situace v Česku. Pronajímatelé Romy ve svých bytech nechtějí, bojí se, že by je zničili. A že by neplatili nájem. Mnohdy nepomůžou ani realitní kanceláře, pomocnou ruku nabízejí ale některé neziskové společnosti. Odvaha je ale potřeba na všech stranách, odstrašujících příběhů a předsudků je totiž řada.
21.06.2017 20:35 |

podobné články

Romové pracují a pracovat chtějí. Podívejte se

 
UVNITŘ VIDEO Zatímco na Šluknovsku rozvášněné davy pod ubytovnami křičí „Cikáni, do práce!“, Česká televize vysílá spot, který končí heslem: „Romové pracují a pracovat chtějí“. Spot upozorňuje právě na to, že když Romové pracují, tak je ostatní lidé jako Romy nevnímají. „Když hrajeme, každý o nás ví, tak proč nás nevidíte, když pracujeme?“
13.09.2011 12:25 |

podobné články

Klause štve práce vysokoškoláků při studiu! Zemana absolventi bez uplatnění

 
Podle prezidenta Zemana je systém financování vysokých škol v Česku špatný a zasloužil by změny. Některé obory prý díky současnému systému, kdy dostávají dotace podle počtu studentů, produkují nadpočet absolventů bez uplatnění, kteří končí na trhu práce. To exprezidenta Klause znepokojuje jiná věc - že studenti při škole pracují a nesoustředí se na samotné studium.
21.05.2013 06:30 |

podobné články

Romové prý nevyužili nabídku Francie, aby se v zemi integrovali

 
Romové, kteří z jiných států Evropské unie přicházejí do Francie, se tam zjevně nechtějí integrovat. Řekl to dnes francouzský ministr vnitra Manuel Valls. Snaha vlády umožnit romským přistěhovalcům profesionální uplatnění a bydlení ve Francii se podle něj nesetkala se zájmem Romů. 
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Na Šumavě začal boj s kůrovcem, vytěží se 400 tisíc kubíků dřeva

 
Na Šumavě začal boj s kůrovcem. Do lesů nalétli první brouci zhruba před 14 dny. Ředitel parku Jan Stráský předpokládá, že se letos vytěží zhruba stejné množství kalamitního dříví jako loni - tedy kolem 400 tisíc metrů kubických.
02.05.2011 17:00 |

podobné články

Spokojenost: Na Šumavě meziročně klesl počet napadených stromů kůrovcem

 
Na šumavské Smrčině, v nejpřísněji chráněné zóně národního parku, se počet stromů napadených kůrovcem meziročně snížil. Po dnešním jednání společné česko-rakouské pracovní skupiny ve Vimperku to řekl ředitel odboru péče o národní parky ministerstva životního prostředí Vladimír Dolejský.
15.06.2011 17:35 |

podobné články

Na Šumavě bojují s kůrovcem! RUČNĚ loupou stromy!

 
První fázi oloupávání kůry kůrovcem napadených stromů dokončují dobrovolníci v národním parku Šumava. Za zhruba měsíc tam asi padesát lidí ručně čistilo více než devět set kmenů.
18.07.2011 07:50 |

podobné články

Ekologové nadále brání těly kácení stromů s kůrovcem. Jen tak neodejdou

 
K šumavskému Ptačímu potoku se i po víkendu vrátili ekologičtí aktivisté z Hnutí Duha, kteří se snaží vlastními těly zabránit kácení zhruba tří tisíc stromů napadených kůrovcem. Ani během pondělí se ale nesetkali s žádnými lesními dělníky, kterým by se mohli postavit.
18.07.2011 21:00 |

podobné články

Stráský by si s kůrovcem na Šumavě poradil. Stačil by mu rok

 
Ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský se od svého nástupu do funkce v únoru letošního roku stal nepřítelem pro ty, kdo by rádi ponechali v této oblasti přírodu samu sobě. Naopak poslední předseda federální vlády je přesvědčen, že je nutné bojovat s kůrovcem a šumavské lesy před ním chránit.
25.07.2011 15:50 |

podobné články

Jakl: Slušní lidé si zaslouží podporu proti zeleným extremistům

 
Tajemník prezidenta republiky a šéf Politického odboru KPR Ladislav Jakl se zlobí na ekologické aktivisty, kteří brání dřevorubcům v kácení kůrovcem napadených stromů. ParlamentnímListům.cz se Jakl svěřil s tím, že zvažuje, že pojede podpořit obyvatele Šumavy a místní starosty, kteří podporují boj s kůrovcem.
30.07.2011 13:40 |

podobné články

TO MUSÍTE VIDĚT: Takhle vypadá Šumava NAPADENÁ KŮROVCEM!

 
Šumava je jedním ze čtyř národních parků. Pro pohyb na jejím území platí zvláštní podmínky. Na území tohoto národního parku leží asi 80 procent lesů. V současné době je však velké území napadeno kůrovcem a Správa národního parku přistoupila ke kácení napadených stromů. To se však nelíbí ekologům a proti kácení protestují.
02.08.2011 13:20 |

podobné články