Článek

Roman Lupoměský: V pandemii jako ve válce

 
Poprvé jsem se dozvěděl o nouzovém zákonu, který byl uzákoněn schválením vlády, jako bychom byli ve válce. Chápu vládu, která nechce nic zanedbat ani chybovat ohledně našich životů, třeba v západoevropských zemích nebylo na začátku nic srovnatelného jako v naší republice. Řekl bych občanům o rouškách, kteří nejdříve nadávali a nyní již spolupracují a roušky bez řečí nosí.
26.03.2020 10:51 |

podobné články

Podobné články

Kandidát za ODS naštval vlastní stranu výroky o Rusku

 
Kandidát do europarlamentu za ODS Jan Lupoměský řádně popudil své stranické kolegy svými výroky o Rusku a Ukrajině. Lupoměský se, navzdory oficiálnímu stanovisku ODS, Ruska zastával. Předseda Petr Fiala si jej zve na kobereček, uvnitř ODS se dokonce mluví i o jeho potrestání.
22.04.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků) , Jan Fiala (110 článků) , Jan Fiala (110 článků)

Pandemie dostala tisíce Čechů do „kleští“. Nechte si exekuci odložit, radí Benešová

 
Máte exekuci, ale kvůli pandemii nového koronaviru máte výpadek příjmu? Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) radí, abyste si požádali o odklad. Na vládě rovněž řešila pomoc dlužníkům a lidem v insolvenci. Podle návrhu zákona, který se dostane 7. dubna do Sněmovny, by se nově v době krize promíjelo zmeškání lhůt. Benešová také vytáhla již připravenou vládní novelu o zastavení bezvýsledných dluhů, která měla před pandemií doputovat do Sněmovny v březnu. Okleštila ji ale o pirátské návrhy. Exekutorská komora reaguje na pandemii tak, že nabádá exekutory, aby vyhověli žádostem o změně splátkového kalendáře, obává se ale, že dojde k neúměrnému zahlcení soudů.
31.03.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (296 článků)

Roman Lupoměský: Stojí financování tlumočníků ve vzdělávání za lidská práva?

 
Diskuse o aktuálním stavu tlumočení znakového jazyka ve vzdělávání byla spíše na apolitická, řešilo se získávání financí a spolupráce fakult v oboru. Vím, že určitě bude bez vítěze. My sluchově postižení žijeme dle našich hodnot, založených na empatii ke tlumočníkům, a diskuse odrážela záporné pohledy obou stran, odrážející vysoké předsudky.
10.02.2020 16:20 |

podobné články

Lupoměský: ODS jako jediná hájí konstruktivně kritický přístup k evropské integraci

 
ODS jako jediná relevantní strana tradičně hájí konstruktivně kritický přístup k evropské integraci – ne vše si od Evropské unie musíme a chceme nechat líbit.
09.04.2014 12:05 |

podobné články

Lupoměský (ODS): Nekriminalizujme politiku

 
V posledních týdnech, měsících a snad už i letech musí všechny politické spory končit i začínat účastí moci soudní...
19.06.2013 21:50 |

podobné články

Lupoměský (ODS): Výsledek politiky „hlavněabyonásmédianemluvilašpatně“

 
Po svátečním novinovém půstu a s předsevzetím, že již Babišovi po jeho slovech o zlu posledních 24 let demokracie a svobody nedám dobrovolně ani halíř (teď už mu je budu dávat jen nedobrovolně v dotacích a nepřímo v oligarchizaci trhu), jsem si 2. ledna ráno otevřel nám dobře známý Monitor tisku. Tedy 31-stránkový přehled všech pouze(!) politických článků z nejvýznamnějších deníků. Obecné floskule dnešní skomírající žurnalistiky mě z novoročního rozjímání nevytrhly, tvrdé vystřízlivění přišlo až v sekci následující – „ODS v tisku“.
07.01.2014 09:30 |

podobné články

Rusko pro nás není hrozbou a v roce 1968 u nás ruské tanky nebyly, říká kandidát ODS do europarlamentu

 
ROZHOVOR Kandidát ODS do Evropského parlamentu Jan Lupoměský a analytik Institutu Václava Klause se v pohledu na Rusko a ukrajinskou krizi liší od vedení své strany. Rusko podle něho není agresorem a není pro nás hrozbou, ale partnerem. Souhlasí s Václavem Klausem, že tahy, které muselo udělat, byly vynucené. Odmítá myšlenku, že nás v roce 1968 okupovaly ruské tanky.
16.04.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9787 článků)

Názory Lupoměského na Rusko jsou nešťastné, reaguje ODS na názory svého kandidáta

 
Kandidát ODS do Evropského parlamentu Jan Lupoměský tvrdí, že Rusko není agresor ani hrozba pro Českou republiku. Tah ruského prezidenta Vladimíra Putina na Ukrajině byl podle něj vynucený. Server lidovky.cz ale od lídra občanských demokratů Petra Fialy zjistil, že strana s tímto názorem nesouhlasí.
21.04.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků) , Jan Fiala (110 článků) , Jan Fiala (110 článků)

Kandidát ODS u nás pochválil Rusko. Strana se od něj distancuje

 
Kandidát ODS do Evropského parlamentu Jan Lupoměský tvrdí, že Rusko není agresor ani hrozba pro Českou republiku. Tah ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině byl podle něj vynucený. Server Lidovky.cz ale od lídra občanských demokratů Petra Fialy zjistil, že strana s tímto názorem nesouhlasí.
21.04.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků) , Jan Fiala (110 článků) , Jan Fiala (110 článků)

Rusko není agresor a s Ukrajinou je to jinak, řekl politik a strana ho kárá. A bylo toho mnohem víc

 
POLITOLOGOVÉ Jeden „dostal čočku“, dalšího napomínal šéf strany. Jan Lupoměský (ODS), Stanislav Berkovec (ANO) nebo Stanislav Huml (ČSSD). Tito poslanci se netajili jinými názory, než je oficiální stanovisko jejich strany nebo hnutí v otázce krize na Ukrajině. Politologové říkají: Názorové rozdíly mohou odradit voliče.
22.04.2014 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (470 článků)

Martin Roman rezignoval na šéfa ČEZ

 
Generální ředitel energetického gigantu ČEZ Martin Roman definitivně skončil. Potvrdil to v ČT šéf poradců premiéra a předseda dozorčí rady ČEZ Martin Říman (ODS), podle nějž Roman podal rezignaci a dozorčí rada ji přijala. Roman skončil i v čele představenstva energetického gigantu. Říman zdůraznil, že Roman odchází z vlastní vůle.
15.09.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (304 článků) , Martin Říman (28 článků)

Prasečí chřipka: WHO vyhlásil pandemii!

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek kvůli šíření takzvané prasečí chřipky vyhlásila pandemii. Pandemie se naposledy na světě objevila v roce 1968.
11.06.2009 17:15 |

podobné články

Čechy nebudou před pandemií chřipky chránit vakcíny, které vyrábějí

 
Americká farmaceutická firma Baxter, která vyrábí vakcínu proti prasečí chřipce také ve svém českém závodě, při pandemii Česko nezajistí. Na závod v Bohumile na Kolínsku se přitom podle médií spoléhalo. Česká vláda v původním pandemickém plánu počítala s vakcínami pro 60 procent obyvatel, v aktualizovaném plánu jsou vakcíny pro 25 procent obyvatel a pro stejný počet antivirotika Tamiflu a Relenza.
03.08.2009 21:30 |

podobné články

Při současné pandemii chřipky může onemocnět milión Čechů

 
Při současné pandemii chřipky by v Česku mohlo onemocnět až milión lidí. Další dva milióny se virem nakazí, ale nemoc se u nich neprojeví. V Česku se nyní šíří virus tzv. prasečí i běžné sezónní chřipky. Ten první je v převaze. Průběh nemoci je u obou typů stejný. Nynější virus je nebezpečnější tím, že kosí hlavně mladé lidi.
22.11.2009 12:05 |

podobné články

WHO prohlásila pandemii prasečí chřipky za ukončenou

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila pandemii takzvané prasečí chřipky za skončenou, nastává takzvaná "postpandemická" fáze. Uvedla to agentura AP.
10.08.2010 10:25 |

podobné články

Bezpečnostní rada schválila akční plán pro boj s pandemií

 
Bezpečnostní rada státu schválila dnes Národní akční plán ČR pro boj s pandemií. Informaci oznámil tiskový odbor vlády. Aktualizace pandemického plánu z roku 2006 je doplněna o zkušenosti z pandemie takzvané prasečí chřipky v sezoně 2009/2010. Pandemická připravenost je podle plánu věcí všech resortů i krajů, které mají aktualizovat své pandemické plány. Plán také počítá se společným postupem na mezinárodní úrovni.
23.08.2011 17:05 |

podobné články

Smrtící pandemii způsobí příště asi netopýří virus. Lidi napadne v Jižní Americe

 
Příští pandemii pravděpodobně způsobí virus, který na lidi přenesou netopýři v oblasti Jižní Ameriky. K tomuto závěru došli vědci z organizace EcoHealth Alliance ve studii zveřejněné v časopise Nature.
23.06.2017 16:05 |

podobné články

SARS, MERS a další hrozby: Vědci se snaží zabránit další pandemii

 
Kdo by neslyšel o nemoci SARS, česky syndromu náhlého selhání dýchání. Toto závažné virové onemocnění se světem prohnalo na přelomu let 2002 a 2003, zasáhlo více než 8000 lidí a zanechalo po sobě 774 mrtvých. Jen s mimořádným úsilím lékařů, hygieniků a epidemiologů se jeho šíření podařilo zastavit. I tak ale bylo šíření koronaviru SARS označeno za první pandemii 21. století.
07.07.2017 17:25 |

podobné články

Nemoc, která bude zabíjet lidi po milionech: Bill Gates varuje před vražednou pandemií

 
Spoluzakladatel Microsoftu, americký miliardář Bill Gates prohlásil, že americká vláda se nezvládá připravit „na obrovskou a smrtící pandemii, která se značnou pravděpodobností v příštích 10 letech zasáhne svět“. Poukázal na to, že rok od roku stoupá nebezpečí bioterorismu. Dodal, že Spojené státy by měly financovat projekty vyvíjející nové a účinné protilátky proti toxinům, virům a různým nemocem, napsaly noviny Washington Post.
02.05.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (135 článků)