Článek

Rok Česka s covidem: Z nejlepších mezi nejhoršími. Jak nákaza zemí postupovala?

 
Česká republika se s novým typem koronaviru potýká již rok. První tři případy byly oznámeny 1. března 2020 a zpočátku i díky restrikcím byla Česká republika jednou z nejúspěšnějších zemí v boji s nákazou. I po půl roce patřila ČR k méně zasaženým zemím. Podle počtu nakažených na 100 000 obyvatel byla například se zhruba 225 případy na 17. místě mezi zeměmi Evropské unie, podle počtu mrtvých byla ČR až na začátku třetí desítky (21. místo se čtyřmi mrtvými na 100 000 obyvatel). Rok od výskytu první nákazy je ale ČR jednou z nejpostiženějších zemí světa.
21.02.2021 09:55 |

podobné články

Podobné články

Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu

 
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
19.08.2016 09:15 |

podobné články

Ministryně Hanáková jde "na kobereček"

 
Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) bude muset svým spolustraníkům jasně vysvětlit, proč v kauze Národního divadla postupovala tak, jak postupovala. Za odvolání Ondřeje Černého z postu ředitele divadla ji kritizují politici i umělci. Ti navíc doufají, že když už ke krizi došlo, pak by mohla vést k debatě o systémové změně financování divadel.
14.09.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Ministryně Hanáková jde "na kobereček"

 
Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) bude muset svým spolustraníkům jasně vysvětlit, proč v kauze Národního divadla postupovala tak, jak postupovala. Za odvolání Ondřeje Černého z postu ředitele divadla ji kritizují politici i umělci. Ti navíc doufají, že když už ke krizi došlo, pak by mohla vést k debatě o systémové změně financování divadel.
14.09.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Paroubek: Pět evropských zemí mezi nejhoršími daňovými ráji

 
Nezávislá, nevládní organizace Oxfam sestavila žebříček patnácti nejhorších daňových rájů. Tedy zemí, kde končí významná část daňových úniků 90 % největších firem světa. Oxfam odhaduje, že tyto úniky dosahují až 100 miliard dolarů každý rok, a to jen na vrub tzv. chudých zemí.
18.12.2016 12:30 |

podobné články

Hned sedm důchodců s koronavirem: Nákaza přišla z Německa. Jak? Víme

 
Nákaza koronaviru mezi seniory v pečovatelském domě v Českém Krumlově se dostala přes pečovatelku, na kterou se nákaza dostala přes pendlera, co jezdil i po rozšíření epidemie pracovat do Německa. Redakci PL se podařilo zjistit podrobnosti.
26.03.2020 14:00 |

podobné články

Evropou se z jihu šíří fatální nákaza. Vybíjení stád krav hrozí i v Česku

 
Evropou se rychle šíří nebezpečná virová nákaza, která napadá skot. Vředy podobné neštovicím snadno rozšiřuje třeba hmyz, ale nakazit se mohou i zvířata sama od sebe. Pokud se nemoc ve stádu vyskytne, musí být celé zlikvidováno. Z Řecka už se nákaza rozšířila do Bulharska nebo Makedonie a velmi snadno se může dostat i do Česka. Chovatelé skotu se začínají obávat černých scénářů a velkých finančních ztrát.
06.09.2016 05:15 |

podobné články

V Itálii už přes sto mrtvých, země uzavřela školy. Nákaza se rychle šíří. Odnesl to i James Bond

 
Nákaza koronaviru se začíná strmě rozšiřovat po Evropě. Nejhůře zasaženou evropskou zemí je Itálie, kde již evidují přes tři tisíce známých případů a během středy vzrostl počet obětí v zemi o 28 lidí. Tamní vláda rozhodla o uzavření všech univerzit a škol v zemi. Světová zdravotnická organizace oznámila, že nemocí COVID-19 již celosvětově trpí 90 870 lidí, z toho přes osmdesát tisíc v Číně. Počet obětí na celém světě činí 3 112. Nejvíce zasaženou zemí v rámci Visegrádské čtyřky je naše republika, kde počet případů vzrostl na osm. Nákazu již registrují i Polsko a Maďarsko.
04.03.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (649 článků)

Vojáci z Hradní stráže v karanténě: U jednoho z nich se potvrdila nákaza koronavirem

 
Koronavirus se dál šíří mezi lidmi, i když to není tak rychlé jako před pár měsíci. Bohužel se dostal i k Hradní stráži. U jednoho vojáka byla nákaza covidem-19 potvrzena a do karantény museli jít i další, kteří s ním byli v kontaktu.
29.07.2020 09:00 |

podobné články

Šéf Motola: Nejvyšší vlna nakažených covidem-19 v Praze pominula. Teď je třeba...

 
Podle ředitele fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka (ČSSD) už v Praze pominula nejvyšší vlna nakažených covidem-19. „Teď se spíše připravujeme, abychom byli k dispozici centrálnímu řídicímu dispečinku, jak bude nákaza postupovat celou republikou,“ říká Ludvík. Hlavní je podle něj ochránit rizikovou skupinu nad 65 let, což se v poslední době nedařilo. „Od 65 let věku se nebezpečí zvyšuje a dramaticky se zvyšuje po 80 letech. Takže tam je potřeba opravdu napnout všechny síly a tyto lidi ochránit,“ má jasno Ludvík.
05.11.2020 15:40 |

podobné články

Smrtící nákaza je v ČR: První případ potvrzen!

 
Záhadná smrící nákaza udeřila i v Česku. Nemocnice přijaly už tři lidi s krvácejícím průjmem a podezřením na nákazu bakterií EHEC. U americké turistky, která leží ve fakultní nemocnici na Bulovce se již nákaza potvrdila. Další podezření se podle zjištění Blesk.cz objevilo o čtyřicetiletého muže z Hodonínska. Testy se provádí i na starší ženě hospitalizované v Hradci Králové. V Německu stála bakterie EHEC už 15 lidských životů. Další stovky lidí jsou nakaženy. Případ se rozšířil i do Švédska, kdezaznamenali první úmrtí.
31.05.2011 12:45 |

podobné články

Nákaza u pacienta vyřadila v nemocnici Šternberk 31 zdravotníků

 
Potvrzená nákaza koronavirem u jednoho z pacientů na interním oddělení v nemocnici ve Šternberku na Olomoucku poslala do karantény celkem 31 tamních zdravotníků. Podle mluvčí nemocnice Radky Miloševské se u nikoho z nich další nákaza dosud nepotvrdila. Na stanici interny, kde senior s pozitivním testem ležel, zůstalo celkem 11 pacientů, jsou v infekčním režimu. Chod nemocnice je zajištěn.
15.03.2020 19:46 |

podobné články

Zdravotní bratr varuje před koronavirem: Ze svalnatého sportovce udělala nákaza chodící kostru

 
Zdravotní bratr Mike Schultz (43) ze San Franciska se na sociální síti podělil o šokující snímky, které ukazují, co dokáže s tělem zdravého člověka udělat nákaza koronavirem. Aktivní sportovec byl covidem-19 natolik oslaben, že zpočátku nedokázal udržet ani telefon.
21.05.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Mike Schultz (2 články) , Mike Schultz (2 články)

Masivní nákaza v domově seniorů v Praze 6: 34 jich zemřelo, situaci vyšetřuje policie

 
O pražský Domov pro seniory Elišky Purkyňové, jejž zřizuje pražský magistrát, se média zajímala už na podzim, a to v souvislosti s vysokým počtem nakažených klientů domova covidem. Do ulice Thákurova v Praze 6 v polovině listopadu přijel na pomoc tzv. létající záchranný tým pražských záchranářů, ošetřil přes stovku osob a odvezl 6 seniorů s koronavirem do nemocnice. Po celoplošném testování se nákaza potrvdila celkem u 87 důchodců, z toho 34 koronaviru nakonec podlehlo. Nakažených bylo i 26 zaměstnanců. Na povrch tak vypluly pochybnosti ohledně postupu vedení domova v této krizové situaci. Ve čtvrtek se jimi zabýval magistrátní výbor pro sociální politiku, případ skončil podle informací Blesk.cz ale i na stole policie.
11.02.2021 22:00 |

podobné články

Odborníci na telefonu Blesku znovu už v úterý! Poradí s prevencí civilizačních nemocí i covidem

 
Přestože republiku sužuje nákaza covidem-19, lékaři poukazují na to, že je velká chyba zanedbávat v této době prevenci. Podle údajů z jara dokonce 6 z 10 lidí různá vyšetření odložili na později. Preventivní prohlídky u lékaře i před epidemií zanedbávalo zhruba 60 procent lidí.
28.10.2020 05:55 |

podobné články

Epicentrum: Starosta Birke otevřeně o svém dramatickém boji s covidem

 
Nákaza covidem-19 se nevyhýbá nikomu. Prošel jí také Jan Birke - poslanec za ČSSD a starosta Náchoda na Královéhradecku – města v jednom z nejpostiženějších regionů. Teprve před pár dny ho pustili z nemocnice, koronavirus mu zkomplikoval zápal plic. „Sáhl jsem si na dno, průběh mě zaskočil,“ říká dnes. Nejen o jeho osobním boji s koronavirem hovořil v úterním Epicentru.
02.03.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (43 článků)

Česko špatně hospodaří s penězi EU, tvrdí zahraniční tisk

 
Europoslanci chtějí od zemí nejhůře spravujících peníze z Evropské unie vysvětlení této nelichotivé situace. Mezi nejhoršími "manažery" dotací z unijních fondů jsou podle Evropské komise Itálie, Španělsko a Česká republika. Píše o tom dnes týdeník European Voice.
17.11.2011 09:20 |

podobné články

Módní tipy pro rok 2017

 
Pokud vám záleží na tom, jak se oblékáte a snažíte se v tomto ohledu držet nejnovějších trendů, pak vám náš článek – ukrývající módní tipy pro rok 2017 – zaručeně přijde vhod. My totiž víme, co bude v roce se šťastnou sedmičkou na konci trendy a co se bude nosit! Snad každé ženy se móda dotýká alespoň okrajově. Proto určitě není na škodu znát trendy tohoto roku a být tak připravená svému okolí ukázat, že se v módním odvětví vyznáte. Nemusíte striktně zkoušet úplně všechno, ale alespoň budete vědět, z čeho si můžete vybírat! Módní tipy pro rok 2017 Začátkem každého roku jsou módní tipy jedním z nejožehavějších a nejočekávanějších témat. I ženy, které nejsou módou tolik posedlé, chtějí mít přehled. Tak už na nic nečekejme a pojďme se podívat, co se letos bude nosit! Rukávy, které nepřehlédnete Jako první zmíníme výrazné rukávy, kterých si letošní rok užijeme opravdu dostatek. Mnohdy až extravagantní kousky budeme vídat na sakách, bundách i obyčejných mikinách. Kdo chce jít s dobou, ten by si měl pořídit takový model, kde rukáv hraje hlavní roli. A vůbec se toho nebojte, letos je přáno extrémům! Placky jako z devadesátek! Určitě si vzpomenete na éru, kdy světu vládly nejrůznější placky, které měly mnoho podob, velikostí, tvarů i barev. Možná jste je v čase, kdy zažívaly největší slávu, nosili na oblečení i vy nebo jste si je připínali na tašky. Světe div se, placky a připínáčky patří mezi módní tipy pro rok 2017 a kdo nebude mít alespoň jednu takovou ozdobu, jako by ani nebyl! Barvy, které se drží při zemi! Zatímco předchozím rokům vládly opravdu výrazné odstíny a jeden čas všichni nosili neonky, letos tomu bude jinak. Barvy vhodné pro rok 2017 se drží hodně při zemi, jsou neutrální a nevýrazné. Mezi takové odstíny patří béžová, kávová, šedá... Čtěte více Příspěvek Módní tipy pro rok 2017 pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.01.2017 20:50 |

podobné články

V nemocnicích už tisíc pacientů s covidem, někde omezují jinou péči

 
Počet hospitalizovaných s covidem-19 skokově roste. Ve středu bylo v nemocnicích s covidem už 976 pacientů, z toho 202 v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných narostl za jeden den o 151 pacientů. Celkem od jara zemřelo 655 lidí, z toho osm ke středečnímu podvečeru, 17 úmrtí je hlášeno za úterý. Některé nemocnice už omezují péči.
01.10.2020 05:00 |

podobné články

Jan Lepič: Pohled pacienta zdravotnického zařízení

 
Od 1. února jsem byl 23 dní hospitalizován v jednom ze zdravotnického zařízení, které je v nejvíce ohroženém kraji covidem v ČR. Důvodem mé hospitalizace byl chirurgický problém. Přesto při přijetí byl u mne covid zjištěn, a tak jsem byl umístěn na lůžko v odděleném pokoji s ostatními pacienty s covidem. Po operaci jsem byl přeložen na internu, opět do pokoje určeného pro pacienty s covidem. Můj průběh nemoci byl spíše lehčí, nepotřeboval jsem kyslík a byl jsem léčen podáváním léků. Někteří pacienti na tom byli hůře, bez kyslíku se neobešli a postupně byli převezeni do jiných zdravotnických zařízení. O těchto převozech v prvním týdnu února masivně informovala i média. Podle sestřiček se postupně uvolnilo asi 8 míst na oddělení. Zdravotnický personál velice rychle všechna lůžka desinfikoval, převlékl a připravil pro nové pacienty. Lůžka byla do večera již opět plně obsazena, ale o závažnosti pacientů nemohu nic říci. Pro chirurgické komplikace jsem byl převezen zpět na chirurgii, kde jsem zůstal až do svého popuštění.
26.02.2021 16:45 |

podobné články