Článek

Rok a půl vězení za krádež pěti housek ve stavu nouze: Mladík tvrdil, že měl hlad

 
Údajně hlad dohnal letos v dubnu v době vyhlášeného stavu nouze schizofrenika a invalidního důchodce Lukáše Kalinu (25) k zoufalému činu. V supermarketu v Brně si v oddělení pečiva nacpal pět pizza bulek za 62 korun do igelitky a prošel přes pokladny bez placení. Kvůli podobným krádežím v minulosti jej teď soud poslal do vězení. Z původních 24 měsíců ale odvolací senát Krajského soudu v Brně v úterý umazal 6 měsíců – za mřížemi tak Lukáš stráví jeden a půl roku!
07.07.2020 12:30 |

podobné články

Podobné články

Lukáš dostal rok a půl vězení za krádež pěti housek: Měl jsem hlad, hájí se bezdomovec

 
Lukáš Kalina (25), bezdomovec, který byl za krádež pěti housek odsouzen na rok a půl do vězení, promluvil. Týdeníku Respekt mladík popsal osudný den i důvod, proč ke zločinu došlo. Nejedl prý třicet šest hodin a měl hlad.
24.07.2020 13:50 |

podobné články

Bizarní trest: Lukáš v Brně ukradl z hladu pět housek, dostal jeden a půl roku natvrdo

 
Mladý bezdomovec původně dostal za krádež pěti housek dokonce dva roky vězení. Rozhodnutí městského soudu v Brně ale nakonec změnil krajský, ke kterému se obžalovaný odvolal. Absurdní výše trestu za drobnou krádež má na svědomí fakt, že muž kradl v době nouzového stavu, během kterého platí trochu jiná pravidla. Zloději hrozilo dokonce osm let.
07.07.2020 15:30 |

podobné články

18 měsíců vězení za 5 housek!

 
Tvrdě zaplatil za své zlodějské choutky invalidní důchodce Lukáš Kalina (25). Za krádež pěti pizza housek v ceně 62 korun ve stavu nouze stráví ve vězení 18 měsíců.
08.07.2020 05:05 |

podobné články

Zloděj pěti housek šel na 1,5 roku do vězení: Mladý bezdomovec požádá prezidenta o milost

 
Dostal se na 18 měsíců do vězení za krádež pěti housek. Jelikož se činu dopustil během nouzového stavu, trest dosáhl takové výše, jaké se mladý bezdomovec ani ve snu nenadál. Už sedí ve vězení a přemýšlí, co dál. Ačkoliv se podobného činu dopustil opakovaně, doufá v prezidentskou milost. S advokátkou podle serveru iRozhlas.cz právě připravuje oficiální žádost.
06.08.2020 16:05 |

podobné články

5 důvodů proč nás trápí častý hlad

 
Pravděpodobně každá z nás někdy zkusila nějakou tu dietu, detoxikační kůru a pocit hladu. Neustálý boj o udržení štíhlé linie, shazování nadbytečných kil, patří mezi těžké bitvy, které vedeme sami se sebou a vlastním tělem. Nezřídka se stává, že přes veškerou snahu přibíráme nebo vůbec nehubneme. Přiznejme si, že mnohdy za to mohou špatné stravovací návyky. Společně se podíváme na některé body, které nám neustále blokují naší snahu a vyvolávají neutišitelný hlad. Bez snídaně to nepůjde Ráno do sebe nalijeme kávu a potlačíme pocit hladu. Najíst se pak jdeme až někdy kolem poledne. To je první častý problém. Snídaně patří mezi nejzákladnější základ, bez ní nebude mít naše tělo dostatek energie. Ono si o tu energii bude žádat! Potom se stává, že se během dne nacpeme čímkoliv a přepadají nás různé chutě. Každý zdravý člověk dostane po probuzení do zhruba 40 minut hlad – pokud má tedy v pořádku metabolismus. Tvrzení já nemám hlad, neplatí! Než si dáte kávu, zakousněte alespoň něco lehkého. Únava a vyčerpání Spánek v našem životě hraje velmi důležitou roli. A všimněte si, že většinou po probdělé noci na druhý den naše tělo vyžaduje větší příjem. Potřebuje doplnit ztracenou energii, jak jinak než jídlem. Takže pokud jste unavení, vyčerpaní a chybí vám spánek, tělo si bude říkat o značnou porci energie. Pozor na dlouhodobý stres Určitě vám neuniklo, jak mnoho žen, které se rozvádí či ukončili dlouhodobý vztah s partnerem najednou „nakynuly“. Zatímco někdo trpí přesně opakem – nemůže se na jídlo ani podívat, druhý se láduje čímkoliv. Brambůrky, zákusky, kávička se šlehačkou. Čím je to způsobeno? Při akutním stresu produkuje naše tělo adrenalin, který hlad potlačuje. Zatímco dlouhodobý stres uvolňuje kortizol, který naopak chuť k jídlu zvyšuje. Hormony, jako bonbóny Nejčastěji nás návaly hladu a chuti přepadají u PMS (předmenstruační syndrom). Občas tyto chutě hodně připomínají těhotenské. Chvíli máte chuť... Čtěte více Příspěvek 5 důvodů proč nás trápí častý hlad pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.09.2015 21:46 |

podobné články

Platforma Rozumné právo: Spáchání majetkového trestného činu za nouzového stavu nemusí nutně znamenat vyšší trest

 
V médiích se opakovaně objevují případy, kdy je pachatel krádeže odsouzen za drobnou krádež v obchodě k citelnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody (např. za krádež pěti housek v hodnotě 62,50 Kč na 1 a půl roku nebo za krádež salámu a krabicového vína na 2 roky a 2 měsíce).
07.08.2020 12:45 |

podobné články

Za krádež kola až osm let natvrdo?! Zloděj (34) z Čelákovic má kvůli koronaviru zaděláno na pořádný průšvih

 
Po dobu nouzového stavu, který kvůli koronavirové krizi vyhlásila vláda České republiky, platila pro různé zlodějíčky a podvodníčky jiná pravidla. Důkazem budiž případ bezdomovce Lukáše K., který za krádež housek vyfasoval u soudu rok a půl vězení. Ještě delší dobu za mřížemi může strávit zloděj (34), který koncem března v Čelákovicích, nedaleko od Prahy, ukradl kolo.
08.07.2020 17:25 |

podobné články

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (112 článků)

Za rabování při záplavách dostal mladík 4 a půl roku ve vězení

 
Na 4,5 let do vězení poslal dnes liberecký okresní soud Jakuba Kupce z Hejnic za krádež v době záplav. Třiadvacetiletý mladík loni v srpnu v Bílém Potoce na Liberecku postiženém záplavami vykradl garáž. Mladík byl v minulosti trestán, mimo jiné právě za krádež.
09.05.2011 11:15 |

podobné články

Prymula a zloděj housek: Kdo je víc nebezpečný?

 
Jeden krade housky na krámě, druhý ve vládě krade důvěru ve stát. Housek je pořád dost. Důvěra však dochází.
23.10.2020 18:35 |

podobné články

Zoufalý režisér, Menšík utržený ze řetězu a slintající bernardýn Bohouš: Znáte pikantnosti ze slavné silvestrovské komedie?

 
„Povídám, že mám hlad jako bernardýn.“ — „To je snad nesmysl.“ — „Jak to, přece nechcete tvrdit, že víte, jakej já mám hlad?“ — „No to nevím, ale zato vím, jakej hlad má bernardýn.“ — „A právě takovej hlad, pane, mám já.“ — „Jste host, že, ten má vždycky pravdu.“ — „Děkuju vám.“ — „I když je to blbost...“
31.12.2019 06:00 |

podobné články

Ústavní soud se zastal zloděje z nouzového stavu

 
Recidivista, který v době nouzového stavu ukradl v obchodě věci za dva tisíce korun, uspěl u Ústavního soudu (ÚS) se svou stížností proti trestu 28 měsíců vězení. Soudy dlouho udělovaly drakonické tresty i lidem, kteří ukradli pár housek či lahev alkoholu, přičemž přísné trestání vysvětlovaly právě nouzovým stavem. Podle ÚS ale bylo nepřijatelné, aby se více než rok trestaly přísněji pouze krádeže, a ostatní sazby se nijak neměnily.
03.08.2021 11:35 |

podobné články

Neukradl housky za 12, ale za 63 Kč. Pije, je schizofrenní, byl v podmínce... Web odmítá vztek nad 1,5 rokem „basy“ pro bezdomovce za krádež a 2 lety pro afrického mladíka za znásilnění

 
Server Manipulatori.cz se zaměřil na obrázek hnutí Odchod, které srovnává dva případy za poslední dny. Jedním z nich je bezdomovec, který ukradl v době nouzového stavu pět housek a za mřížemi má strávit 18 měsíců. Muž, azylant z Libye, který znásilnil 16letou dívku na Litoměřicku, má strávit za mřížemi 24 měsíců. „Je toto spravedlnost?“ ptá se hnutí.
08.07.2020 20:45 |

podobné články

Muž dostal za krádež 50 let vězení, u soudu se sesypal

 
Není jasné, jestli měl hlad, nebo chuť. Za krádež žebírek však dostal 50 let natvrdo. Když Američan Willie Smith Ward (43) v soudní síni slyšel výši svého trestu, zkolaboval a sesypal se na zem jako pytel brambor.
03.06.2013 21:05 |

podobné články

Housky ukradl v nouzovém stavu, dostal 18 měsíců vězení: Ministryně žádá nový proces

 
Hladem zdůvodnil Lukáš Kalina (25) loňskou krádež pěti pizza bulek v hodnotě 62,50 korun v brněnské prodejně. Jenže mladík spáchal čin v době nouzového stavu, navíc byl v podmínce, protože kradl už dříve. Krajský soud v Brně muže poslal pravomocně na 1,5 roku do vězení. Teď se za něj ale postavila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), když podala k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona.
26.02.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků)

Kanibal podřízl své přítelkyni hrdlo a usmažil si její nohy! Měl jsem hlad, tvrdil policii

 
Alkoholová party se zvrtla v brutální vraždu v ukrajinském městě Kryvyj Rih. Muž jménem Olexandr tam podřízl své přítelkyni hrdlo a rozčtvrtil ji! Poté, co do jeho domu vtrhla policie, přistihla ho přitom, jak si griluje nohy oběti! Jednačtyřicetiletý muž uvedl, že se rozhodl vraždit proto, že měl hlad.
21.04.2020 17:15 |

podobné články

Fašistická norma, trvá na svém advokátka Zahumenská. Všechny hranice padly, možné je cokoliv. Lidé se mají důvod bát o svá práva

 
ROZHOVOR Nouzový stav? Tvrdě jsou trestáni ti, kdo ukradli pět housek nebo vibrátor. Manželé právníci Vendula a David Zahumenští spustili letos portál Stav bez nouze, píší společně blog a tvoří právní komiksy. I volby jim možná dají pár námětů: voliči museli odhalit tvář, přitom sundání roušky se přece trestá obří pokutou! Vendula pro ParlamentníListy.cz promluvila o fašistickém zákonu, který dosud řešil spíš jen běhavku ze zmrzliny, a nepotěšila slovy, že už neexistují žádné hranice pro ochranu přirozených lidských práv. „Co se děje, je horší než válka.“ Kdo vše by měl odstoupit?
04.10.2020 17:51 |

podobné články

Osobnosti: David David (988 článků) , David David (746 článků)

Fašistická norma, trvá na svém právnička Zahumenská. Všechny hranice padly, možné je cokoliv. Lidé se mají důvod bát o svá práva

 
ROZHOVOR Nouzový stav? Tvrdě jsou trestáni ti, kdo ukradli pět housek nebo vibrátor. Manželé právníci Vendula a David Zahumenských spustili letos portál Stav bez nouze, píší společně blog a tvoří právní komiksy. I volby jim možná dají pár námětů: voliči museli odhalit tvář, přitom sundání roušky se přece trestá obří pokutou! Vendula pro ParlamentníListy.cz promluvila o fašistickém zákonu, který dosud řešil spíš jen běhavku ze zmrzliny, a nepotěšila slovy, že už neexistují žádné hranice pro ochranu přirozených lidských práv. „Co se děje, je horší než válka.“ Kdo vše by měl odstoupit?
04.10.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (988 článků) , David David (746 článků)

Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet!

 
Obáváte se, že cesta za vysněnou postavou bude pořádná fuška? Možná ano, možná také ne. Záleží na tom, kolik kilogramů nadváhy máte. Pokud potřebujete zhubnout jen pár kilo, stačí změnit stravovací zlozvyky a změna bude brzy viditelná. Vždy to chce pevnou vůli, trpělivost a odhodlání. Nedávno jsem viděla na facebooku příspěvek, který mě docela pobavil. Žena stojící u zrcadla říká, myslela jsem si, že mám perfektní postavu, až do doby než jsem si sedla. Je pravda, že pokud stojíme, ležíme, není to tak nejhorší, ale nedej bože, že si sedneme a špek se vyvalí z kalhot ven. No co si budeme povídat, mnohdy za to skutečně mohou špatně zvolené kalhoty. Tedy jejich velikost. I když to možná zní, jako výmluva, ale není. Jestli se narveme do kalhot o číslo menší a jsme, jako jitrnice, bude to mít opačný efekt, než být sexy v obepnutém oblečení. Následující rady vám pomohou zbavit se pár kil a cítit se lépe. Pamatujte na to, že nejde o to být, jako Twiggy. Ale určitě záleží na tom, jak se cítíte a být především v pohodě! Připravte se – jdeme na to. Nepodceňujte pitný režim Hlad je mnohdy převlečená žízeň. Pijte během dne dostatek tekutin: voda, neslazené čaje, ovocné šťávy. Dva litry tekutin je minimum, které byste měly milé dámy přijmout. Nejlépe rozložené po menších dávkách na celý den. Pít tehdy, až cítíme žízeň je zásadní chyba. Voda jednak pomůže odplavit toxiny z těla a tělo si jí ze stresu nebude ukládat na horší časy. Pravidelnost ve stravě Nejspíš proto je krabičková dieta nejúspěšnější ze všech, protože učí člověka přijímat potravu v pravidelných a přiměřených dávkách. Jíst ve chvíli, kdy cítíme hlad už je pozdě a naopak jíst, když hlad nemáme také. Co tedy s tím? Naučte své tělo pravidelnosti. Když budete jíst ve stejný čas, nebudete mít tendence se z hladu... Čtěte více Příspěvek Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2015 19:56 |

podobné články