Článek

Rojtová (APB): Základem se musí stát princip zásluhovosti

 
Přístup současného systému k práci a odměňování za ni, představuje pro část občanů možnost, jak pohodlně zahálet a být dotován z peněz poctivě pracujících. Umožňuje tak části občanů zneužívat sociální systém a práci druhých. Tím vznikají neproduktivní výdaje státního rozpočtu. Následně se nedostává finančních prostředků i na tak důležité výdaje, jakými jsou starobní či invalidní důchody, zdravotnictví, školství, obrana nebo na další oblasti života našich občanů. Nastavme takový systém přístupu k práci, aby byl skutečně motivační pro všechny sociální skupiny.
29.04.2021 13:50 |

podobné články

Podobné články

Nový projekt Pavla Sehnala Aliance pro budoucnost chce do Sněmovny

 
Na dnešní tiskové konferenci, které se zúčastnil Pavel Sehnal (APB), Pavel Šrámek (ADS) a Michaela Rojtová (SKP-ŘN), byla představena nová Aliance pro budoucnost. Ta sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN) a Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT). Cílem před blížícími se volbami je více než pět procent hlasů a osm míst v Poslanecké sněmovně.
23.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (471 článků) , Pavel Nový (337 článků)

Rojtová (APB): Je třeba omezovat sílící vliv státu, ne svobodu jedince

 
Každé naše rozhodnutí sebou nese odpovědnost, ale i svobodu a určuje kam se naše životní cesta bude ubírat.
01.06.2021 18:50 |

podobné články

Při bourání kulturního domu v Plzni byl nalezen nebezpečný azbest

 
Firma APB Plzeň, která v Plzni už druhý měsíc demoluje kulturní dům Inwest, musí radnici doložit dokumenty o nakládání s nebezpečným odpadem. Česká inspekce životního prostředí tam odebrala tři vzorky na stavbě a jeden ze vzorků vyšel pozitivně na azbest, řekla vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Svobodová. Podle investora, který chce na místě kulturního domu postavit obří multifunkční objekt za 2,5 miliardy korun, má APB veškerá potřebná povolení.
04.05.2012 18:10 |

podobné články

A teď podle ČSSD. Víme, jak to skutečně myslí s důchody

 
Nejen pravice, ale i sociální demokracie připravuje „svoji“ důchodovou reformu. Jedno mají oba dva záměry společné – v budoucnu by se měl více než doposud uplatnit princip zásluhovosti. Pravicový recept tkví ve druhém pilíři, kam si lidé mají platit ze svého a stát jim za to převede několik procent z průběžného důchodového systému. I když už tato možnost začala platit, sociální demokraté ji hodlají zrušit a nabídnout jiný model.
25.03.2013 07:35 |

podobné články

Klaus k malé důchodové reformě: Princip zásluhovosti nemá logiku

 
Prezident odmítl podepsat tzv. malou důchodovou reformu, podle níž mají lidé s vyššími příjmy v budoucnu dostávat vyšší důchod. Novela, která zvyšuje i věkovou hranici pro odchod do důchodu však vstoupí v platnost i přes Klausův demonstrativní odpor.
07.07.2011 08:20 |

podobné články

Ministr Kalousek: Zásluhovost už nebude zašlapávána

 
O důchodové reformě se v České republice diskutovalo dvacet let, žádné zásadní kroky ale učiněny nebyly. Z vyspělých zemí máme stále jednu z největších závislostí důchodů na prvním pilíři. Naopak individuální úspory a míra individuální odpovědnosti se pohybují na velmi nízké úrovni. Princip zásluhovosti byl po dlouhá léta zašlapáván do země. Úkolem důchodové reformy je tyto nedostatky napravit či přinejhorším zmírnit negativní trendy.
22.05.2012 12:10 |

podobné články

Lidé s nízkými příjmy mají vysoký důchod a s vyššími příjmy nízký důchod

 
Přestože se výpočet důchodu změnil od října 2011, od ledna 2012 a dozná změn vždy od ledna 2013, 2014 i 2015, bude výpočet důchodu nadále rovnostářský. Princip zásluhovosti posílila „malá důchodová reforma“ pouze nepatrně. Podívejme se na praktické příklady.
07.07.2012 09:55 |

podobné články

Ekonomové analyzovali a vyšlo jim: Zachovejte druhý pilíř

 
Odborníci počítají, na kolik by přišly předvolební sliby stran, kdyby se měly naplnit. Ekonomové se po analýze přiklonili k zachování druhého pilíře, ale nesouhlasí s minimální penzí. Lidové noviny uvádějí, že by to byl obrovský zásah do penzijního systému a opět by byl potlačen princip zásluhovosti.
11.10.2013 07:55 |

podobné články

Pastuchová (ANO): Návrh peněžité pomoci v mateřství preferuje princip zásluhovosti nad solidaritou

 
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
13.04.2018 11:55 |

podobné články

Ministryně Němcová: Princip zásluhovosti změny důchodového pojištění nenarušují

 
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
24.05.2018 18:00 |

podobné články

Senátor Vystrčil: Princip zásluhovosti je i o tom, kdo dokáže kolik vychovat dětí

 
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
22.08.2018 20:45 |

podobné články

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora: Vaše dítě už není vaše

 
Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že základem rodiny je zase velká pánev). Jenomže už to není pravda. Základem dnešní společnosti je totiž úředník.
24.02.2017 10:30 |

podobné články

“Stát zaspal, nikdo tu nemyslel dopředu”. Mladá politička z pravicové Aliance pro budoucnost shrnuje boj s covidem

 
“Jsme dva kroky za pandemií, podcenili jsme přípravu a prevenci. To nikoho nenapadlo, že bude potřeba víc PCR testů nebo jehly k očkování?” Ptá se kritickým tónem v hlase místopředsedkyně Strany konzervativní pravice - Řádu národa Michaela Rojtová, jejíž strana se přidala k projektu Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala.
30.03.2021 16:10 |

podobné články

Sehnal (APB): Stát musí radikálně zeštíhlit svůj aparát a propustit 20 procent lidí

 
Je potřeba neustále opakovat, že současný schodek rozpočtu není žádná norma, není to nic, co by bylo v pořádku. Stát v době lockdownu utrácel miliardu korun za dopoledne, dvě miliardy denně. Soukromý sektor na to musí vydělat 20 miliard korun.
28.06.2021 10:45 |

podobné články

Sehnal (APB): Vládo, už žádný krok zpět, pusť konečně žáky do škol

 
Zatímco výroba a úřady si po dobu trvání pandemie svoji funkci zachovaly, školy bohužel ne. Distanční výuka není vůbec schopná nahradit klasickou formu vzdělávání, může být doplňkem, ale ne základem pro nabytí znalostí.
09.04.2021 20:20 |

podobné články

Michaela Rojtová (Aliance pro budoucnost): Buďme hrdé na to, že jsme ženy, pomůžeme tím nejen sobě, ale i našim rodinám

 
Odpovědnost ke své rodině považuji za základní morální hodnotu, je samozřejmě nutný návrat k mezigenerační solidaritě, ale mezigenerační solidarita není jediné, co se vytrácí.
06.04.2021 14:55 |

podobné články

Šok: Chvála ODS z nečekané strany. Klaus by koukal

 
Člen ODS Jindřich Vobořil popsal založení svého nového projektu v ODS – Liberální fórum. „Pro mě to slovo znamená ty věci jako jsou lidská práva, jako je právní stát, jako je otevřenost třeba k občanské společnosti, ale třeba taky solidarita,“ popsal co pro něj znamená slovo solidarita. „Je slyšet pouze tu jednu stranu, jak je všechno špatné kolem multikulti…,“ nelíbilo se mu. Nejradši by v ODS vyvolal debatu nad přijetím eura. Podpory se Vobořil dočkal od brněnského politika Matěje Hollana. „Ten rozhovor jsem slyšel několikrát a skoro mi tekly slzy: podpora občanské společnosti, nevládek, multikulti, západní demokracie a vážná diskuze o přijetí eura, odmítání principu zásluhovosti, chvála Pirátů,“ vylíčil bývalý náměstek primátora.
04.08.2020 10:55 |

podobné články

Sehnal (APB): Naprostou prioritou Aliance pro budoucnost jsou daňové změny

 
Ty ale musí proběhnout v zájmu lepšího hospodaření České republiky. Peníze se z přebujelého aparátu musí přesunout zpátky k firmám a daňovým poplatníkům v České republice, stát není dobrý hospodář.
26.05.2021 08:20 |

podobné články

Aliance pro budoucnost je promyšlený politický projekt, žádný slepenec, říká její šéf Pavel Sehnal

 
Naprostou prioritou Aliance pro budoucnost jsou daňové změny, které musí proběhnout v zájmu lepšího hospodaření České republiky. “Peníze se z přebujelého aparátu musí přesunout zpátky k firmám a daňovým poplatníkům v České republice, stát není dobrý hospodář,” kritizuje současné daňové zákony Pavel Sehnal. Prosazovat ve Sněmovně chce APB například participativní daňový systém, kdy o 5 procentech daňových odvodů může poplatník sám rozhodnout, na co budou jeho peníze určeny.
27.05.2021 10:20 |

podobné články