Článek

Rodině z Vítkova již dárci poslali 60 tisíc korun

 
Šedesát tisíc korun už poslali dárci na bankovní účet pro rodinu Romů z Vítkova, kterým neznámí žháři během předminulého víkendu podpálili dům. V pondělí o tom informoval starosta Vítkova Pavel Smolka. Veřejnou sbírku, která byla oficiálně spuštěna v neděli, zorganizoval právě jeho úřad.
28.04.2009 15:45 |

podobné články

Podobné články

Romové z Vítkova už dostali půl miliónu

 
Více než 444 tisíc korun už poslali dárci na konto dobročinné sbírky pro romskou rodinu z Vítkova, které dosud neznámí žháři podpálili koncem dubna dům. Informoval o tom v úterý starosta Vítkova Pavel Smolka. Dalších sto tisíc přitom rodina už dříve získala od ministra pro lidská práva Michaela Kocába.
12.05.2009 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (763 článků)

Rodina z Vítkova: Dostanou mobilní dům?

 
V nedůstojných podmínkách stále žije rodina z Vítkova, které dosud neznámí žháři vypálili 18. dubna dům zápalnými láhvemi. Jejich otřesná životní situace nenechává spát ministra pro lidské práva Michala Kocába, který do Vítkova přijel s novou myšlenkou, jak zajistit rodině důstojné bydlení v mobilním domku.
03.07.2009 16:55 |

podobné články

Adventní kouzlo pro Vašíka: Po porodu málem zemřel, teď mu lidé za tři dny poslali statisíce!

 
Adventní čas je skutečně kouzelný. Přesvědčili se o tom rodiče maličkého Vašíka, který přišel na svět o dlouhých patnáct týdnů dříve. Chlapečkovi po předčasném porodu selhaly životně důležité orgány, nebylo jisté, zda přežije. Štědří dárci teď rodině za pouhé tři dny poslali téměř 400 tisíc korun!
03.12.2021 05:05 |

podobné články

Rodina z Vítkova by mohla získat bydlení v novém domě

 
Romská rodina z Vítkova na Opavsku, která od dubnového útoku neznámých žhářů přebývá v azylovém domě, by mohla najít vlastní střechu nad hlavou v novém rodinném domku. Nemovitost by měla být postavena z peněz, které se sešly na kontě radnice pro oběti žhářského útoku. Řekl to v sobotu ministr pro lidská práva Michael Kocáb, který přijel do Vítkova zjistit aktuální situaci této rodiny.
28.06.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (763 článků)

Soud se žháři z Vítkova je odročen na čtvrtek

 
Soudce odročil proces se žháři z Vítkova na čtvrtek. Líčení se čtyřmi žháři z Vítkova na Opavsku bude pokračovat ve čtvrtek.
12.05.2010 07:10 |

podobné články

Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

 
Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav 30 let od svatořečení Anežky České. Senátní delegace byla ve složení: Miluše Horská, Jiří Oberfalzer, Ivo Bárek, Miloš Vystrčil, Jaromíra Vítková a Herbert Pavera. Do Říma vyrazili také všichni čeští a moravští biskupové, muzikanti a tisíce poutníků.
15.11.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (20 článků) , Jiří Oberfalzer (60 článků)

Biatlonistka Veronika Vítková předčasně porodila: Dcerce vybrala krásné české jméno

 
Biatlonistka Veronika Vítková (31) se stala poprvé maminkou! Pyšní se dceruškou, kterou má se svým partnerem Markem Lejskem. Vítková se pochlubila snímkem, kde je s přítelem i s holčičkou, na svém Facebooku a sklidila desítky krásných gratulací a přání všeho nejlepšího.
27.11.2020 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Vítková (20 článků)

Exmanažer Jágra, bodyguard Krejčíře: Po obří akci týmu Kobry bylo obviněno 29 lidí

 
Žalobci ve středu poslali k soudu kauzu 29 lidí obviněných z rozsáhlého krácení daní na Kladensku, kde podle policie vznikla škoda přes 300 milionů korun. Na dotaz to uvedla dozorující státní zástupkyně Petra Vítková. Hlavním postavám případu hrozí až 10 let vězení. Případ patří mezi největší kauzy, které zatím řešil speciální tým Kobra. Vyšetřování začalo v únoru 2015. Policisté obviněným zabavili majetek za téměř 190 milionů korun, sdělila Vítková.
18.10.2017 15:20 |

podobné články

Britská firma nabízí sperma celebrit pro umělé oplodnění

 
Mít dítě se slavným sportovcem, rockovou hvězdou nebo hercem už nebude pro Britky nedostižným snem. Firma Fame Daddy (Slavný tatínek) se rozhodla nabízet ženám prominentní dárce spermatu. Umělé oplodnění od celebrit bude stát v přepočtu 460 tisíc korun, informoval deník Daily Telegraph. Další články k tématu: Etik medicíny: Úplnou anonymitu dárce neuznávám. Kvůli genům i svobodě Prodám sperma, cena dohodou. Dítě si můžete pořídit už i přes inzerát Spermie se stávají nedostatkovým zbožím. Chybí ideální dárci Dárci spermatu jsou na roztrhání Firma nabízející sperma celebrit byla mystifikace
17.10.2012 13:00 |

podobné články

FN Hradec Králové: První dárci dnes darovali krev v nové budově transfuzního oddělení

 
První dárci dnes darovali krev a krevní složky v nové budově Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Objekt za 140 milionů korun nabízí lepší zázemí pro dárce i pro personál. Původní budovu transfuzního oddělení, která již nesplňovala požadavky moderní medicíny, čeká následně demolice.
11.12.2020 17:15 |

podobné články

Rodina z Vítkova, jíž vypálili dům, našla nové bydlení

 
Rodině Sivákových, na kterou letos v dubnu ve Vítkově na Opavsku zaútočili neznámí žháři a vážně přitom popálili dceru Natálku, se podařilo zřejmě najít nové bydlení. Rodina, která nyní přebývá v azylové ubytovně, v úterý jednala s majitelem rodinného domku nedaleko Vítkova.
14.07.2009 16:15 |

podobné články

Ve stáří se stará o nemohoucího syna i manželku. Dary čtenářů Novinek dávají rodině naději na lepší život

 
Už 35 let se Jan Vavřík (69) stará o svého nemohoucího syna Honzu a v posledních letech i o manželku Růženku (74) v ostravském bytě, který jim nedovolí volný pohyb. I díky čtenářům Novinek by se však nyní mohla situace rodiny změnit. Nadační fond Patříme k sobě, Oli uspořádal sbírku, na kterou dárci po zveřejnění příběhu na Novinkách a dalších podpůrných akcích poslali již více než 2,5 milionu korun. Peníze poslouží na stavbu domu bez bariér.
10.08.2021 11:25 |

podobné články

Lidé poslali na pomoc rodině zesnulé zdravotní sestry i ostatním zdravotníkům statisíce

 
Týden po založení sbírky na pomoc zdravotníkům nakaženým koronavirem, jejíž část pomůže i rodině zesnulé zdravotní sestry Věry Hanušové z Thomayerovy nemocnice, lidé na účet poslali přes 400 tisíc korun. Novinky o tom informovalo vedení města Říčany, které sbírku organizuje.
14.04.2020 15:20 |

podobné články

Šlachtovi dárci: Exspolupracovník Rittiga i podnikatel z Plzně

 
Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta v březnu zaregistroval hnutí Přísaha, se kterým se chce zúčastnit voleb do Sněmovny. Příspěvky na financování kampaně však získával již dříve i prostřednictvím spolku Napřímo. Mezi dárci figuruje třeba svědek z dob jeho působení u policie, ale i neznámí podnikatelé.
27.04.2021 16:40 |

podobné články

Český rozhlas: Čtvrtý ročník Ježíškových vnoučat byl výjimečný solidaritou, dárci seniorům věnovali více než 22 milionů

 
Uplynulý ročník charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata byl bezesporu specifický. Protiepidemická opatření znemožnila osobní setkání dárců se seniory a přání zážitková nahradily dárky materiální. Solidarita Ježíškových vnoučat však trhala rekordy, dárci seniorům věnovali více než 22 milionů korun v dárcích a ve finanční sbírce.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Z Martínka (3) je po nehodě sirotek: Lidé mu poslali už dva miliony! K penězům připojují dojemné vzkazy

 
Obrovská vlna pomoci se vznesla poté, co dvě studentky ve spolupráci s jihočeskou obcí Čepřovice rozjely sbírku na tříletého Martínka. Do školky, kam chlapeček chodí, poslali dárci obrovské množství věcí, a na transparentní účet přispěli už dvěma miliony.
01.11.2017 16:10 |

podobné články

Štědří dárci poslali Honzíkovi (3) během několika dnů miliony: Dojemné poděkování rodičů

 
O případu malého Honzíka, kterého v životě potkala strašná událost, Blesk informoval minulý týden. Po nehodě skončil ve vegetativním stavu a lékaři mu nedávali naději na zlepšení. Jenže klučina je obrovský bojovník a za rok se jeho stav velmi zlepšil. Na rehabilitace, díky kterým by se mohl Honzík plně uzdravit, už však rodičům nestačily finance, požádali proto o pomoc ve sbírce. Naštěstí se našlo obrovské množství lidí se srdcem na správném místě. Během několika dnů na chlapečkovu léčbu poslali miliony. Rodina jim poděkovala v dojemném videu.
30.09.2021 05:15 |

podobné články

Senátorka Vítková: Děti mladší tří let by měly být doma v rodině

 
Senátorka Jaromíra Vítková uspořádala seminář s názvem Jesle X dětské skupiny.
10.01.2020 10:55 |

podobné články

Senátorka Vítková: Děti mladší tří let by měly být doma v rodině

 
Senátorka Jaromíra Vítková uspořádala seminář s názvem Jesle X dětské skupiny.
10.01.2020 15:55 |

podobné články