Článek

Rodina pohřešovaného Tomáše se připravuje na nejhorší. Hasiči sníží hladinu řeky

 
Pátrání po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi je stále marné. S přibývajícími dny ztrácí naději i zoufalá rodina pohřešovaného chlapce. Jeho tatínek nyní informoval, že budou společně s hasiči prohledávat řeku Svratku, které Povodí Moravy sníží hladinu o metr. Rodina tak už počítá s nejhorším.
20.04.2021 19:20 |

podobné články

Podobné články

Vodohospodáři preventivně sníží hladinu vody v brněnské přehradě

 
Přibližně o deset centimetrů za den bude Povodí Moravy od pondělí snižovat hladinu v brněnské vodní nádrži. Celkově chce snížit hladinu vody v nádrži až o metr. Důvodem je preventivní vytvoření dostatečného akumulačního prostoru pro případné tání sněhu, který zasypal ČR v první polovině týdne.
07.02.2017 20:00 |

podobné články

Policie vytáhla v Brně ze Svratky mrtvolu: Jde o pohřešovaného Tomáše?

 
Policie našla v řece Svratce lidské tělo. Nebylo potvrzeno, zda jde o tělo pohřešovaného Tomáše Pospíšila.
04.05.2021 18:50 |

podobné články

Auto sjelo na Děčínsku do potoka: Našli v něm tělo pohřešovaného muže

 
Celé pondělí po něm pátrala rodina, policisté, a dokonce i vrtulník. Nejhorší obavy o život pohřešovaného muže z Děčínska se ale bohužel nakonec naplnily. Jeho tělo bylo o den později nalezeno v havarovaném autě, které se zřítilo do potoka u Huníkova nedaleko České Kamenice.
16.02.2016 15:35 |

podobné články

Hasiči objevili pohřešovaného staříka (76)

 
Pohřešovaného šestasedmdesátiletého Antonína Bubeníčka z Horky nad Moravou na Olomoucku našli večer dobrovolní hasiči z Horky na silnici mezi obcemi Chomoutov a Pňovice.
18.09.2009 22:50 |

podobné články

Kateřina (11) spadla do rozbouřené řeky. Půl hodiny bojovala o život

 
Do rozbouřené řeky Ostravice ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku spadla jedenáctiletá dívka. Půl hodiny bojovala o život, když se držela kamene uprostřed řeky. Teprve potom její volání zaslechl kolemjdoucí muž. Za dívkou pak do řeky skočil obětavý policista a držel ji do té doby, než je zachránili hasiči.
14.06.2013 06:20 |

podobné články

Znovu otrávená Bečva: Poté, co do řeky unikl kyanid, vyplavala další neznámá látka

 
Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí-Juřince dnes unikla neznámá látka. Na hladině se vytvořila pěna. Podle starosty Roberta Stržínka se látka do Bečvy dostala ze stejného vyústění kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. Hasiči a inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z vody odebrali vzorky. Ministr životního prostředí Richard Brabec vyzval orgány činné v trestním řízení, aby dnešní i zářijovou kontaminaci řeky co nejrychleji vyšetřily.
27.10.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (464 článků)

Po mladíkovi, který spadl do řeky Otavy, pátrají hasiči na člunech i vrtulník

 
Na Klatovsku pátrají hasiči po mladíkovi, který zřejmě spadl do řeky Otavy. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Mladík byl podle rozhlasu s partou známých v kempu u řeky.
10.06.2013 06:55 |

podobné články

Obrovské štěstí: Ženě (72) se zamotala hlava a spadla do řeky Opavy: Hasiči byli jen minutu od ní!

 
Obrovské štěstí měla seniorka, kterou v Opavě přepadly zdravotní komplikace na tom nejméně vhodném místě. Procházela právě na břehu řeky, když omdlela a spadla do studené řeky! Hasiči u ní byli za minutu, jeli totiž zrovna kolem k nehodě, která se stala nedaleko.
27.11.2017 13:00 |

podobné články

Pohřešovaného mladíka z Písku našli mrtvého

 
Pohřešovaného 18letého Lukáše Kratochvíla, kterého dva týdny hledala jeho rodina i přátelé, našli mrtvého
25.05.2010 23:05 |

podobné články

Hladinu řeky pokryly stovky mrtvých ryb

 
Bolívijští rybáři se v pondělí nestačili divit, když pohlédli na řeku Rio Grande. Její hladinu totiž pokrývaly stovky mrtvých ryb. Proč k hromadnému úhynu vodních tvorů došlo, zatím není jasné.
20.12.2014 19:22 |

podobné články

Tomášku, chybíš nám! U Svratky, kde našli tělo chlapce (†15), hoří svíčky

 
Tři týdny čekala rodina, ale i spousta známých a neznámých lidí, které zasáhlo zmizení Tomáše (†15) z Brna, na dobré zprávy. Bohužel nepřišly. Řeka Svratka v Brně-Jundrově vydala v úterý tělo, ve středu pak bylo potvrzeno, že jde o pohřešovaného mladíka. Na břehu řeky nyní vzniklo pietní místo.
07.05.2021 15:10 |

podobné články

Hasiči z ledu vyřezali tělo muže, byl to zřejmě bezdomovec

 
Z řeky Svatavy v Kraslicích vytáhli hasiči tělo pohřešovaného bezdomovce. Bylo zaklíněno pod stromem.
06.02.2011 16:40 |

podobné články

Slepá fenka s cukrovkou přešlapovala na suché trávě uprostřed řeky: Pro Maggie vlezli hasiči

 
Hned první den nového roku zachraňovali hasiči vystrašenou fenku huskyho z řeky Opavice v městě Albrechtice na Bruntálsku. Pejsek stál na kousku suché trávy uprostřed studené vody. Navíc, jak se později hasiči dozvěděli, je slepý a má cukrovku.
02.01.2019 12:45 |

podobné články

Tělo Tadeáška (†4 měs.) dali do batohu, zatížili kameny a hodili do řeky! Policie o šokujících detailech nálezu pohřešovaného miminka

 
Případ zmizení čtyřměsíčního Tadeáška v Hoříně na Mělnicku stále budí emoce. Policisté informovali, že na chlapci, jehož tělo vylovili po dni hledání z Labe, nebyl spáchán násilný trestný čin. Dítě zřejmě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí kojence a matka pak tělo do řeky hodila spolu se svým partnerem. Okolnosti nálezu Tadeáška popsal zdroj serveru eXtra.cz.
04.06.2020 16:35 |

podobné články

Noční bouře řádila na jihu Moravy

 
Více než 30 výjezdů měli v noci hasiči na jihu Moravy poté, co se regionem přehnala silná bouřka. Voda zaplavovala sklepy domů, vyvracela stromy. Nejvíce výjezdů měli hasiči na Brněnsku. Vydatný déšť zvedl hladinu řeky Moravy na jejím dolním toku natolik, že vodohospodáři museli v Lanžhotě na Břeclavsku vyhlásit opět druhý povodňový stupeň - pohotovost.
25.05.2010 07:40 |

podobné články

V Mostě vytekly do řeky Bíliny chemikálie!

 
Do řeky Bíliny v severočeském Mostě unikly neznámé chemikálie. Zřejmě jde o uhlovodíky nebo ropné produkty. Hasiči proto mezi mosteckými částmi Chanov a Rudolice do řeky instalovali norné stěny a snaží se látku zlikvidovat. Spekuluje se o tom, že se jedná o látky uniklé z litvínovské rafinerie.
23.07.2010 17:45 |

podobné články

Řeky hrozí záplavami! Blokují je tající ledové kry

 
Řeky na Liberecku a Vysočině stoupají. Podle vodohospodářů by mohli některé řeky o víkendu dosáhnout prvních povodňových stupňů. Hasiči pomáhají lidem plnit pytle pískem.
24.02.2012 18:40 |

podobné články

11. oběť povodní: Na Klatovsku spadl do Otavy muž, vytáhli ho mrtvého

 
V Sušici na Klatovsku pátrali hasiči po muži, který spadl do řeky Otavy. Padesátiletý Slovák kempoval u řeky s partou známých, proč k pádu došlo, zatím není jasné. Jeho bezvládné tělo vytáhli z řeky nedaleko hradu Rabí. Jde patrně o 11. oběť povodní.
10.06.2013 07:15 |

podobné články

Do Bečvy zase unikla neznámá látka. Ze stejného místa jako smrtící kyanid

 
Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí – Juřince unikla neznámá látka. Na hladině řeky se vytvořila pěna. K události vyjížděli hasiči, kteří na místě odebrali vzorky vody, řekl dnes odpoledne ČTK starosta města Robert Stržínek (ANO). Látka se podle něj do Bečvy dostala ze stejného vyústění kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid.
27.10.2020 16:20 |

podobné články