Článek

Rodící se koalici v Praze čeká nejtěžší boj. Přijdou třenice kvůli programu

 
Pět stran, které plánují vytvořit v Praze novou koalici, nyní čekají nejsložitější jednání. Musí najít průniky v oblastech, na které mají jiné názory – například v dopravě nebo územním plánování. Pokud se TOP 09, Piráti, Trojkoalice, nezávislí a ODS dohodnou, začne městu 28. ledna vládnout nová rada. Když ale jednání ztroskotají, Trojkoalice se vrátí k jednání o koalici s ANO a ČSSD, která Praze vládla rok a v listopadu se rozpadla.
21.12.2015 19:50 |

podobné články

Podobné články

Současné třenice v koalici nejsou krizí, myslí si Klaus

 
Poslední neshody mezi vládními stranami o dodatku ke koaliční smlouvě, které hrozí rozpadem klabinetu, nepovažuje prezident Václav Klaus za krizi. Podobné třenice uvnitř koalice se podle něj budou opakovat i v budoucnu. Klaus to prohlásil během návštěvy Slovenska.
27.06.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9143 článků)

Sobotka (ODS): Vláda za 100 dní předvedla pouze koaliční třenice a neshody

 
Vláda za 100 dní od svého ustavení předvedla pouze koaliční třenice a neshody, někdy dokonce protimluvy. Návrh nového rozpočtu neexistuje, kromě několika populistických zákonů, které budou tuto zemi stát obrovské peníze, se legislativní proces pořádně nerozeběhl.
06.05.2014 22:10 |

podobné články

Baudyš už je u milenky - Nejtěžší boj teprve přijde!

 
DOBŘÍŠ – Antonín Baudyš (63), někdejší ministr obrany ČR z let 1992 až 1994, je zpátky v péči své milenky Pavly Bradáčové (45)! Ani po náročné operaci mozku, při níž mu lékaři odebrali nádor, se tak nevrací zpět ke své manželce Zuzaně (61). Zřejmě se rozhodl začít nový život se vším všudy... A proč tají histologické výsledky odebrané tkáně? Vše nasvědčuje tomu, že nejtěžší boj o zdraví teprve svede!
21.05.2009 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Baudyš (56 článků)

Nejtěžší boj nesváděl na hřišti. Hvězdný McIlroy se snažil získat svou přítelkyni

 
Vítěz golfového US Open Rory McIlroy prozradil, že možná nejtěžší boj letos nesváděl na hřišti, ale když se snažil získat zpátky přízeň své přítelkyně. Na začátku roku jí oznámil, že si chce dát ve vztahu pauzu, aby se mohl plně soustředit na sportovní kariéru, brzy však názor změnil.
12.07.2011 20:30 |

podobné články

ANO a ČSSD v Praze navrhují širokou koalici

 
Společnou širokou koalici navrhují pražské ANO a ČSSD zástupcům TOP 09, ODS a Trojkoalice. Představitelé dosud vládnoucích stran, kterým hrozí přechod do opozice, se na tom shodli na úterní večerní schůzce. K rodící se menšinové koalici jsou skeptičtí.
15.12.2015 19:50 |

podobné články

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy reaguje na závěry kontrolního úřadu

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Řídicí orgán Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) a Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) alokuje finanční prostředky na informovanost a publicitu operačních programů, které má ve své gesci. Prostředky jsou vynaloženy transparentně, efektivně, účelně a účinně s cílem maximálně využít potenciálu komunikačních aktivit, a to jak ve fázi iniciace programu s cílem podpořit absorpční kapacitu a posílit povědomí veřejnosti o možnostech čerpání prostředků ze strukturálních fondů EU, tak ve fázi implementace a ukončování programu, kdy se řídicí orgán mimo jiné soustředí na propagaci výsledků podpořených projektů a celkového dopadu OP.
27.06.2016 20:00 |

podobné články

Rudolf Kučera: Nebezpečí majorizace v rodící se koalici

 
Na naší politické scéně se objevil problém, který rozhodně není nový, ale naopak velmi starý. Zástupci KDU-ČSLvyslovili obavu z majorizace v připravované trojstranné koalici. To znamená, že v této koalici mohou být zástupci nejmenší koaliční strany přehlasováni většinou zástupců dvou hlavních koaličních stran, hnutí ANO a ČSSD.
07.12.2013 18:25 |

podobné články

Schwarzenberg o koalici s Babišem: ČSSD páchá sebevraždu

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se vyjádřil k rodící se koalici hnutí ANO trestně stíhaného předsedy vlády Andreje Babiše a ČSSD. Sociální demokraty před touto koalicí důrazně varoval.
15.05.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13530 článků) , Karel Schwarzenberg (3733 článků) , Karel Schwarzenberg (527 článků)

John moderoval s korupcí za zády

 
Radek John (VV) má prostě smůlu. Chtěl zapomenout na třenice v koalici a po boku hejtmana Michaela Haška či oblíbenkyně Jiřího Paroubka Kateřiny Brožové vystoupil v sobotu večer na pódiu luxusního brněnského hotelu International. Co čert nechtěl, korupční skandál ho dostihl i zde. Korupcí otřásané ministerstvo životního prostředí mu totiž dýchalo během jím moderovaného charitativního koncertu na záda. Doslova!
20.12.2010 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Brožová (457 článků) , Jiří Paroubek (3467 článků) , Radek John (2465 článků)

Poslanci budou jednat o fiskální smlouvě eurozóny

 
Premiér Petr Nečas (ODS) bude ve čtvrtek informovat poslance o evropském summitu, na kterém byla dohodnuta fiskální smlouva zemí eurozóny. Ministerský předseda úmluvu za Česko nepodepsal, což vyvolalo kritiku opoziční ČSSD a také třenice v koalici. Uvádí agentura ČTK.
09.02.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Na Primu dorazí Dienstbier. Osvětlí třenice v koalici a zavzpomíná na listopad 1989

 
Ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD) zavítá do nedělní Partie TV Prima. Z pozice ministra ČSSD zhodnotí v tuto chvíli poměrně napjaté vztahy mezi sociální demokracií a hnutím ANO. Zavzpomíná také na listopad 1989, kdy se jako student aktivně zúčastnil tehdejších protestů proti komunistům. Je spokojen s vývojem české demokracie?
09.11.2014 07:40 |

podobné články

Léčebny upírají dětem kontakt s rodiči, to je nepřípustné, zlobí se ombudsman

 
Veřejnému ochránci práv Pavlu Varvařovskému se nelíbí, jakým způsobem v některých nemocničních zařízeních probíhá komunikace mezi dětskými pacienty a jejich rodiči. Ombudsman loni navštívil pětici dětských psychiatrických léčeben, přičemž některé z nich téměř nedovolovaly dětem kontakt s rodiči.
07.05.2012 12:20 |

podobné články

Nejtěžší ženu světa (500 kg) čeká operace: Z domu se dostane po 25 letech

 
25 let se kvůli své morbidní váze nemohla dostat z domu ven. Nyní ale musí, jinak může zemřít. Egypťanka, která údajně váží půl tuny, má v nejbližší době odletět do Indie na operaci. Pokud se její hmotnost potvrdí, znamenalo by to, že je nejtěžší ženou na světě. Chirurgický zákrok jí má pomoci nadváhu omezit.
08.12.2016 09:45 |

podobné články

Němý Pomeje: TO nejtěžší ho teprve čeká!

 
Třiapadesátieltý herec, který kvůli rakovině přišel o hrtan s hlasivkami, je na tom už lépe. Lékaři dokonce zvažují jeho přemístění z JIP na normální pokoj. Přílišný optimismus ovšem ještě není zdaleka na místě. Ty nejtěžší zkoušky jsou totiž teprve před ním...
31.01.2018 12:15 |

podobné články

První slovenský prezident svádí tu nejtěžší bitvu

 
Šestaosmdesátiletý Michal Kováč od pátku svádí ten nejtěžší boj, jaký si lze představit. Bojuje o život. Podle slovenského serveru Čas.sk. musel být první slovenský prezident uveden dokonce do umělého spánku.
01.10.2016 14:30 |

podobné články

Depeše z WikiLeaks: Německo s USA chystají špionážní družice

 
Podle dokumentů serveru WikiLeaks pracují Německo a Spojené státy na společném programu špionážních družic v hodnotě 270 milionů dolarů (asi pět miliard Kč), což způsobuje třenice mezi partnery v Evropské unii.
03.01.2011 15:45 |

podobné články

Česká hvězda Eurovize Gunčíková: Třenice s Ivanou Gottovou! Kvůli Karlovi!

 
Čerstvá finalistka hudební soutěže Eurovize Gábina Gunčíková (22) má pořádný škraloup u manželky nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta (76) Ivany (40)! Kvůli čemu se pohádaly? Nebo spíš kvůli komu?
11.05.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4721 článků)

Láska, nemoc a smrt... Muž fotil boj své manželky s rakovinou až do konce

 
Angelo Merendino odhalil nejtěžší chvíle svého života, zveřejnil totiž dojemné fotografie, v nichž dokumentuje boj jeho manželky Jennifer s rakovinou prsu. Tento příběh ale nemá žádný happy end, protože Jennifer svůj boj prohrála!
17.04.2013 19:15 |

podobné články

Nejtěžší role Halle Berry (43): Za chvíli ji hodí mezi bílé žraloky!

 
Ve své kariéře si už zahrála mutantku, psychopatku, kočičí ženu i bondgirl. Teď ale oscarovou herečku Halle Berry (43) čeká role nejtěžší.
03.08.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Halle Berry (303 článků)