Článek

Rodiče začínají mít problémy s placením výživného

 
Nouzový stav má u mnohých lidí nečekané a nepříjemné dopady na příjem. To se pak může odrazit i na problému s placením výživného. Dočasný výpadek sice není důvodem pro úpravu alimentů, v nynější situaci by se ale lidé měli snažit především domluvit, a to třeba i na neotřelých možnostech, jako jsou naturálie místo peněz. Právu to řekla prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, která stojí za projektem Koroporadna.
03.04.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (237 článků)
Podobné články

Děti tu hladoví a stát mlčí. Poslanec z drsného severu jim chce garantovat výživné

 
Nedávný poslanec, dříve i dvanáct let zastupitel Ústeckého kraje a nyní lídr ČSSD v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna nechce nechat usnout závažné téma žen trpících neplacením výživného, které samy vychovávají děti a druhý rodič nepomáhá ani placením výživného.
14.09.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (677 článků)

Bojujte o své alimenty! Jak zatočit s dlužníky, vám poradí expert na chatu

 
10 miliard korun! To je suma, kterou kterou v Česku dluží neplatiči výživného. V průměru je to 87 tisíc, které chybí v rozpočtu neúplných rodin. Neplacení výživného je druhý nejčastější trestný čin v ČR a postižení rodiče si často neví rady. Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých patří mezi ně, tak právě pro vás byla v úterý 16. ledna od 10 hodin na chatu v redakci Blesk.cz odborná poradkyně z programu VašeVýživné.cz Olivia Grynyuková.
08.01.2018 14:35 |

podobné články

Nicolas Cage platí alimenty na vnoučata

 
Herec Nicolas Cage neplatí alimenty jen na svého nezletilého syna Kal-Ela. Do potíží s placením výživného na vlastní děti se totiž dostal jeho starší syn Weston, který se rozvedl se svou druhou manželkou Danielle. A tak hollywoodský idol začal platit na vnoučata místo svého syna.
30.11.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Cage (148 článků) , Weston Cage (2 články) , Danielle Danielle (31 článků)

Kovářová vytváří expertní tým, který má sjednotit výši alimentů

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zakládá expertní skupinu, která má za úkol zjednodušit systém výživného pro děti z rozpadlých rodin. Na projektu spolupracuje s ministerstvem práce a sociálních věcí. Přinést by mohl mimo jiné orientační tabulky výší výživného a možnost mimosoudní dohody. Problémem se zabývá také novela zákona z dílny ČSSD, jíž se budou poslanci na prosincové schůzi zabývat.
03.12.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (237 článků)

Výživné se bude určovat podle tabulek už od letošního května

 
Na ministerstvu spravedlnosti se 27. dubna 2010 konalo další setkání pracovní skupiny řešící sjednocení určování výživného. Do 14 dnů budou soudy obeslány materiálem, který by jim měl být pomůckou při stanovení výživného.
30.04.2010 20:00 |

podobné články

Tabulky pro výpočet alimentů pomáhají soudcům půl roku, co se změnilo?

 
Tabulky pro výpočet výživného po půlročním působení v praxi pomohly odborníkům i rodičům nezletilých dětí určit výši výživného, uvedla v pondělí bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (237 článků)

Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum

 
V Polsku a na Slovensku užívá stát proti neplatičům výživného zvláštní prostředek. Sebere jim řidičský průkaz. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil má za to, že by se tato metoda dala úspěšně použít i u nás a občané s ním souhlasí. Průzkum společnosti SANEP dokládá, že 51 procent občanů věří v účinnost tohoto nástroje.
25.05.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2134 článků) , Jiří Pospíšil (2134 článků)

Rath navrhuje náhradní výživné. Za neplatiče by je hradil stát

 
Za neplatiče výživného na děti by měl alimenty hradit stát, který by je také pak po dlužnících vymáhal. Novelu zákona o rodině, která to předpokládá, poslal z vazby do sněmovny David Rath. Předloha by také stanovila rozsah výživného, o němž rozhoduje soud. Nyní ji musí posoudit vláda.
29.03.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků)

Rath navrhoval náhradní výživné, vláda bude proti

 
Vláda se vyjádří patrně záporně k návrhu poslance Davida Ratha, podle kterého by za neplatiče výživného na děti hradil alimenty stát, a také by je pak po dlužnících vymáhal. Předloha, kterou kabinet posoudí ve středu, by také stanovila rozsah výživného, o němž rozhoduje soud.
20.04.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků)

Trest pro záletníka Šlégra: Manželka po něm chce sto tisíc měsíčně!

 
Poslední události kolem rozvádějícího se hokejisty Jiřího Šlégra  (42) a Kateřiny Šlégrové mají docela očekávané pokračování. Poté, co se olympijský vítěz z Nagana rozhodl přestěhovat k sobě svou dceru , a manželku tak odstřihl od výživného, a také podal předběžné opatření, kterým úspěšně docílil zrušení desetitisícového výživného i na ženu , se Kateřina rozhodla zareagovat. A to pěkně tvrdě!
06.12.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (434 článků) , Jiří Šlégr (435 článků)

Na neplatiče výživného platí bič: Zabavování řidičáku. Jak o něj můžou přijít?

 
Zákon, díky kterému může exekutor zabavit neplatičům výživného na dítě řidičský průkaz, platí v Česku od roku 2013. Odborníci se shodují, že tahle metoda se osvědčila. Kdy může exekutor řidičák zabavit a kdy ne?
24.01.2016 17:40 |

podobné články

Druhý nejčastější trestný čin? Neplacení výživného. Češi dluží 13 miliard

 
V Česku je druhým nejrozšířenějším trestným činem neplacení výživného. Odborníci se domnívají, že na vině je zákon a také vysoké náklady na vymáhání, které si rodič, který pečuje o dítě sám, nemůže dovolit. Pokud dojde na exekuci, vymáhání trvá roky, než dítě dostane to, co mu podle zákona patří.
24.05.2016 12:15 |

podobné články

David Hasselhoff vyhrál u soudu snížení výživného pro exmanželku

 
David Hasselhoff se pochlubil malým vítězstvím v souboji s bývalou manželkou Pamelou Bach, s níž má dvě dcery. Ta totiž před lety vysoudila deset tisíc dolarů výživného, které jí musel platit každý měsíc. Jenže hvězdě Pobřežní hlídky se změnila finanční situace a snížily příjmy, proto zažádala o snížení. A soud nárok uznal a snížil výživné na pět tisíc dolarů měsíčně. Bach tak výrazně klesne životní standard.
23.11.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: David Hasselhoff (238 článků)

Na děti dluží alimenty i ženy. Soudy jsou k nim bohužel mírnější, říká exekutor

 
Dlužné výživné já stále ožehavé téma, zvláště, pokud se jedná o finanční prostředky, které mají zajistit péči o děti. Ačkoliv jsou často neplatiči muži, najdou se i případy, kdy se zákonnému výživnému vyhýbají matky. S vymáháním výživného vám může pomoci i Exekutorská komora, a to i v případě, že nemůžete dlužníka dohledat. Jak vám mohou exekutoři pomoci? A co by se podle exekutora mělo při vymáhání dlužného výživného změnit ze strany státu?
18.12.2017 06:25 |

podobné články

Elektronické náramky pro vězně, dlužníci a neplatiči výživného. V ČT došlo na spravedlnost

 
V interaktivním zpravodajském pořadu 90’ na ČT24 se dnes řešily podstatné otázky resortu spravedlnosti. Řeč přišla na zavedení elektronických náramků, diskutovala se také nová pravidla pro osobní bankroty nebo došlo na debatu okolo zálohovaného výživného. Podle ministra spravedlnosti je vymáhání alimentů až poslední krok.
24.09.2018 22:40 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Projednávání zálohovaného výživného je zatím odloženo

 
Pod záštitou Výboru pro sociální politiku PSP ČR proběhl dne 26. 10. 2018 v Poslanecké sněmovně seminář k široké problematice výživného.
31.10.2018 08:45 |

podobné články

Plány MPSV? Zpřísnění dávek na bydlení i návrh zálohovaného výživného

 
Návrh zálohovaného výživného, zpřísnění dávek na bydlení, valorizace minimální mzdy či řešení problému s nízkými penzemi žen se chystá letos předložit ministerstvo práce. Vládě by mělo poslat také novelu o sociálních službách, která nabrala roční zpoždění. Vyplývá to z legislativního  plánu  vlády na letošní rok.
02.01.2019 16:15 |

podobné články

Maláčová slíbila prorodinný balíček. Co v něm bude?

 
Vláda by měla na jaře dostat návrh balíčku opatření na podporu rodin. Obsahovat bude úpravu zvýšení rodičovské, financování dětských skupin, sdílených pracovních míst a zálohovaného výživného. Novinářům to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Původně chtěla čtveřici norem kabinetu předat už v lednu, přípravy se ale mírně opozdí. Podobu zálohovaného výživného, které by dětem neplatičů poskytl stát, by měly ještě projednat špičky koaličních stran. Mají dvě verze návrhu.
08.01.2019 16:35 |

podobné články

Vyšší „rodičák“, zálohové výživné. Maláčová chce protlačit balíček na podporu rodin

 
Vláda by měla na jaře projednat soubor opatření na podporu rodin. Obsahovat bude úpravu zvýšení rodičovské, financování dětských skupin, sdílených pracovních míst a zálohovaného výživného. V úterý to oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Původně chtěla čtveřici norem kabinetu předat už v lednu, přípravy se ale mírně opozdí. Podobu zálohovaného výživného, které by dětem neplatičů poskytl stát, by měly ještě projednat špičky koaličních stran. Mají dvě verze návrhu.
08.01.2019 17:45 |

podobné články