Článek

Rodiče dětí Waldorfské ZŠ a SŠ školy Semily se postavili za odvolaného ředitele, dál budou bránit práva svých dětí

 
Rozhodnutí Rady města Semily odvolat Ivana Semeckého, ředitele Waldorfské základní a střední školy, byl rozporuplný krok, který zásadně nepřispěje ke zklidnění situace. Dál budeme bránit ústavně garantovaná práva svých potomků, říkají rodiče, kteří odmítají povinné testování ve školách.
22.04.2021 15:05 |

podobné články

Podobné články

Ředitel Waldorfské školy odmítá testování. „Popření práv dětí,“ tvrdí. Hrozí mu vyhazov

 
Ředitel Waldorfské školy v Semilech Ivan Semecký odmítá podle svého vyjádření dělat ze školy testovací centrum. Děti mají podle něj právo chodit do školy, rodiče mají právo rozhodovat o svých dětech a učitelé mají děti vzdělávat, uvedl dnes na webových stránkách školy. Školská rada s jeho postupem nesouhlasí, škola má ale právní subjektivitu, a tak radnice nemůže zakročit. V pondělí proto bude městská rada na svém zasedání jednat o jeho odvolání, řekla dnes ČTK starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
15.04.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1858 článků)

Odvolaný ředitel pouštěl do školy v Semilech žáky bez testů: „Děti mají na školu právo,“ brání se

 
V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Podle iniciativy rodičů ale krok radnice situaci nezklidní, práva svých dětí chtějí bránit u soudu.
20.04.2021 12:55 |

podobné články

Rebelující ředitel ze Semil končí! Rozdělil školu na dva tábory

 
V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Odvolaný ředitel je přesvědčený, že jednal správně a je připravený se bránit. Pomoc mu nabídlo hned několik právníků.
20.04.2021 11:45 |

podobné články

V Semilech odvolali ředitele, který umožnil chodit do školy i netestovaným

 
V Semilech v úterý odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají jejich testování. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
20.04.2021 10:50 |

podobné články

Petice za návrat dětí do škol bez podmínek a na podporu ředitele Waldorfské školy v Semilech Ivana Semeckého

 
Svým podpisem vyjadřuji podporu iniciativám za návrat dětí do škol bez podmínek a řediteli Waldorfské školy v Semilech Ivanu Semeckému, za jehož následující postoje mu hrozí odvolání a sankce škole:
16.04.2021 07:45 |

podobné články

Povinně netestoval žáky, stálo ho to krk. Odvolaný ředitel ze Semil se bude bránit!

 
Českem otřásla kauza waldorfské školy v Semilech. Ředitel instituce Ivan Semecký umožnil chodit do školy i těm dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Děti ve třídách navíc nemusely mít na obličeji roušky. Přístup Semeckého, který školu vedl pět let, se řadě lidí nelíbil, a tak se řešilo jeho odvolání z funkce. Nakonec odvolán byl, přičemž v rozhovoru pro Právo uvedl, že se proti odvolání ze své pozice bude bránit.
22.04.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1858 článků)

V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele školy, která se brání testování

 
V Semilech se v pondělí odpoledne sešlo zhruba 300 lidí na shromáždění, svolaném na podporu ředitele zdejší Waldorfské školy Ivana Semeckého. Ten ve své škole umožňuje, aby se výuky účastnily i netestované děti. Shromáždění svolali rodiče, kteří ředitelův postup schvalují a požadují, aby se děti mohly účastnit vyučování bez jakýchkoliv podmínek.
19.04.2021 17:50 |

podobné články

Waldorfská škola v Semilech odmítla testování dětí i roušky ve třídách

 
Do Waldorfské základní a střední školy v Semilech mohly v pondělí děti i bez absolvování antigenního testu. Ve třídách navíc nemusely mít roušky, povinné byly jen ve společných prostorách. Liberečtí hygienici už ve škole, jejímž zřizovatelem je město Semily, zahájili šetření.
12.04.2021 18:25 |

podobné články

Starostové měst, kde žijí sociálně vyloučení, se postavili za odvolaného Šimáčka

 
Za bývalého ředitele Agentury pro sociální začleňování Martina Šimáčka, kterého minulý týden ze dne na den odvolal ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), se postavili starostové měst, ve kterých žijí sociálně vyloučení.
21.04.2015 04:10 |

podobné články

Neústupný Němeček: Ředitel dobřanské pyschiatrie musí pryč

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ani po dnešním jednání se zaměstnanci psychiatrické nemocnice v Dobřanech nic nezmění na odvolaní tamního ředitele Vladislava Žižky. Odvolal ho minulý týden s okamžitou platností v reakci na to, že nemocnice letos propustila muže, který koncem května ubodal ženu v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku. Zaměstnanci se v petici za odvolaného ředitele postavili. Němeček po dnešním jednání ČTK řekl, že jim nabídl, aby vyslali své zástupce do komise, která bude vybírat nového ředitele.
01.06.2015 22:26 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Neústupný Němeček: Ředitel dobřanské psychiatrie musí pryč

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ani po dnešním jednání se zaměstnanci psychiatrické nemocnice v Dobřanech nic nezmění na odvolaní tamního ředitele Vladislava Žižky. Odvolal ho minulý týden s okamžitou platností v reakci na to, že nemocnice letos propustila muže, který koncem května ubodal ženu v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku. Zaměstnanci se v petici za odvolaného ředitele postavili. Němeček po dnešním jednání ČTK řekl, že jim nabídl, aby vyslali své zástupce do komise, která bude vybírat nového ředitele.
02.06.2015 06:41 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Stanou se Semily novým rekordmanem ve sběru vybitých baterií?

 
V rámci oslav „Den Země" se město SEMILY pokusí překonat národní rekord ve sběru použitých baterií. Pětihodinový maraton proběhne ve středu 20. dubna na Riegerově náměstí před městským úřadem.
09.04.2011 21:00 |

podobné články

Semily: Rozpočtový výhled města na léta 2011-2014

 
Zastupitelstvo Města Semily schválilo dne 11. 4. 2011 rozpočtový výhled na roky 2011-2014.
18.04.2011 10:45 |

podobné články

Jakou mají Semily ekologickou stopu?

 
Město Semily se připojilo k řadě světových a českých měst, která se rozhodla posoudit svojí udržitelnost prostřednictvím ekologické stopy - ukazatele, který bývá také nazýván „zelené účetnictví".
22.04.2011 17:10 |

podobné články

Společný projekt Lesů ČR a dalších subjektů úspěšně dokončen

 
Těsně před začínajícími prázdninami a hlavní sezónou dovolených připravil státní podnik Lesy ČR ve spolupráci s dalšími subjekty skvělý dárek pro milovníky lehce adrenalinových zážitků. U města Semily v Libereckém kraji je na skalním masívu, na levém břehu řeky Jizery vůbec poprvé v ČR nově otevřená tak zvaná via ferrata pojmenovaná názvem Vodní brána. Jedná se o lezecký výstup v náročném skalním terénu, kde však pohyb usnadňuje ocelové lano zakotvené v několikametrových intervalech pevně ve skále. To lezcům pomáhá překonat obtížná místa, ale hlavně slouží k jištění. Via ferratu v údolí se známou Riegrovou stezkou vybudovalo se souhlasem Lesů ČR občanské sdružení Vodní brána, které se stalo též jejím provozovatelem. Na projektu dále úzce spolupracoval Liberecký kraj, město Semily, obec Chuchelna a AC Adrenalin centrum Liberec.
26.06.2013 17:25 |

podobné články

Koalice pomsty a kuřích ok. Gazdíkovský poslanec zúčtoval se všemi, co jej doma poslali do opozice

 
Neférový a nedemokratický nešvar obcházení vítěze voleb nabývá po letošních komunálních volbách naprosto obludných rozměrů. Šokujícím příkladem jsou Semily, kde jasně zvítězila Volba pro Semily (součást Starostů pro Liberecký kraj) a jejich jednička a kandidátka na starostku Lena Mlejnková získala nejvíce preferenčních hlasů. Přesto se všichni proti vítězům spojili.
23.10.2014 18:05 |

podobné články

Mlejnková (Volba pro Semily): Semilané se obávají o svou nemocnici

 
Dne 28. ledna jednalo mimořádné Zastupitelstvo města Semily. Hlavním tématem byla situace v příspěvkové organizaci Nemocnice s poliklinikou v Semilech.
30.01.2015 10:40 |

podobné články

Starostka Semil: České zdravotnictví potřebuje změnit systém vzdělávání lékařů

 
Jen čtyři měsíce vydržela v Semilech koalice vzešlá z podzimních komunálních voleb, a do čela města se tak dostalo vítězné hnutí Volba pro Semily. Jak se změna podepsala na fungování radnice? Nejen na to jsme se zeptali nové starostky Leny Mlejnkové (Volba pro Semily). Prozradila nám také, jaké kroky plánuje pro stabilizaci semilské nemocnice, a vyjádřila se i ke sporu, v němž se město soudí se státem o pozemky a jenž by mohl způsobit i ztrátu mnohamilionových dotací.
22.10.2015 11:51 |

podobné články

ÚZSVM: Nejvyšší soud rozhodl, že pozemky pod bytovým domem městu Semily skutečně nepatří

 
Nejvyšší soud se ztotožnil s právním názorem ÚZSVM a odmítl dovolání města Semily proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové. Ten rozhodl, že pozemky pod bytovým domem jsou ve státním vlastnictví.
04.07.2016 10:55 |

podobné články