Článek

Rodiče berou školu jako hlídací službu, učitelům chybí autorita, říká tvůrce Ochránce

 
Rozhovor se scenáristou Matějem Podzimkem o seriálu Ochránce, problémech ve školství i tom, proč učitelům chybí sebevědomí a co by to mohlo změnit.
08.10.2021 06:00 |

podobné články

Podobné články

Tady někomu chybí autorita, říká Bém o tendru na čističku

 
EXKLUZIVNĚ Bývalý primátor Prahy Pavel Bém považuje prodlužování miliardového tendru na čistírnu odpadních vod za alibismus. Novému vedení města podle Béma chybí autorita.
16.02.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (851 článků) , Pavel Nový (472 článků) , Pavel Nový (337 článků)

Vyšší platy nemají škrtnout učitelům osobní příplatky. Peněz je dost, tvrdí odbory

 
Školy nemají podle odborů důvod snižovat učitelům odměny nebo osobní příplatky kvůli jejich listopadovému navýšení platů o 15 procent. Ředitelé škol dostanou na růst ohodnocení dostatečné množství peněz, aby mohli učitelům přidat, řekl dnes ČTK předseda školských odborů František Dobšík. Reagoval tak na informace sdružení Pedagogická komora a Učitelská platforma, podle kterých ředitelé kvůli nedostatku peněz některým učitelům snížili osobní příplatek, aby jim mohli zvednout tarifní složku platu.
23.11.2017 18:10 |

podobné články

Docent Valenčík bilancuje nejnovější dějiny: Zdegenerovaná globální moc si koupila Václava Havla, symbol pokrytectví. Dnes nám hrozí strašné svinstvo

 
STO LET REPUBLIKY „Nyní jsme svědky toho, že téměř třicet let po změně minulého režimu se nás někteří snaží vrátit zpět do doby mccarthismu, sestavují seznamy „nepohodlných lidí“, tedy těch, kteří upozorňují na úskalí současného vývoje, tito novodobí inkvizitoři a kádrováci se snaží vyvolat atmosféru perzekucí a nevadily by jim ani politické procesy,“ říká v rozhovoru k výročí sta let od vzniku Československa vysokoškolský pedagog, publicista docent Radim Valenčík s tím, že si nemyslí, že by „v naší zemi toto svinstvo, tito slouhové současné zdegenerované globální moci prošli.“ A co nás čeká? Nepochybně výrazné turbulence. Autorita EU bude podle Valenčíka slábnout tak, jako slábne autorita Junckera v důsledku jeho „ischiasu“.
20.10.2018 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6099 článků)

Děti se mstí učitelům, na internetu je vulgárně hodnotí

 
Žáci se svým učitelům dnes často mstí šikanou na internetu. Donedávna poznámka v žákovské knížce mohla také odstartovat válku mezi žákem a učitelem, ale ta se maximálně zvrtla třeba v připínáček položený na židli kantora. V době Facebooku se však děti mstí učitelům rafinovaněji – kyberšikanou. Urážlivé stránky zaměřené proti kantorům mají na sociálních sítích už i na sto tisíc fanoušků.
15.02.2010 04:15 |

podobné články

Dobeš plánuje dát učitelům některé odměny povinně

 
Spolu s ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) připravuje nyní šéf školství Josef Dobeš (VV) platový model, který by učitelům zaručil povinné osobní ohodnocení. Podle ministerstva půjde vlastně o povinné nadtarifní ohodnocení, které zajistí, že se všem učitelům dorovnají platy do 20 tisíc hrubého.
01.09.2010 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Stát slíbil učitelům vyšší příplatky, žádné peníze ale neposlal

 
I když pocit uspokojení přináší učitelům už samotná vidina konce školního roku i to, že jejich platy v poslední době vzrostly, od letošního ledna mohli mít na výplatnicích ještě o stovky korun více. Ale nemají, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
25.06.2018 18:55 |

podobné články

No ano, došlo k útokům. Ale jen několika... PL terčem kritiky za to, že psaly o silvestrovských sexuálních útocích v Německu

 
Hlídací pes.org se podivuje nad tím, jak server ParlamentníListy.cz informoval o průběhu silvestrovské noci v Německu. Náš server totiž informoval, že i během této noci došlo k několika sexuálním útokům a přestože byla situace mnohem klidnější, než v roce 2015, nelze říci, že by k žádným sexuálním útokům nedošlo. Hlídací pes.org však napsal, že německý Silvestr byl příliš klidný a alternativní média marně hledala zlé migranty. S tímto tvrzením však Hlídací pes narazil u vlastních čtenářů.
05.01.2018 11:20 |

podobné články

Karneval Maláčové a spol.! Seniorům dají 15 miliard, učitelům přihodí 9 procent. A zbytek lidí má šetřit? Senátor Zeman hájí ty, co na to všechno musí vydělat

 
ROZHOVOR „Z mého pohledu čím chudší stát, tím je to lepší, protože aspoň nebude rozhazovat. Je to venezuelský karneval, co oni předvádí. Dáme důchodcům patnáct miliard, podle pana ministra Plagy přidáme příští rok učitelům devět procent. A my máme šetřit? Proč lidem brát peníze? Vždyť co jim stát vezme, pouze přerozděluje. Budeme zvyšovat minimální mzdu, říká paní ministryně Maláčová, budeme platit alimenty za nezodpovědné rodiče... My teď jako senátoři budeme rozpočtově zodpovědní a oni to rok před volbami všechno rozhází. Proč jako? Kdo si vydělá peníze prací, je svéprávný, se svými penězi naloží lépe než stát. Lepší je, když jsou bohatí občané,“ myslí si Jaroslav Zeman, senátor, starosta a šéf továrny na výrobu hraček. Popisuje také zoufalou situaci obchodníků.
25.11.2020 21:35 |

podobné články

Plaga odvrací kritiku za zmatky u škol. „Stavíte veřejnost proti učitelům,“ tvrdí kantoři

 
Způsob postupného znovuotevírání škol zavřených kvůli koronaviru staví podle vedoucího středních škol ve spolku Pedagogická komora Štefana Klímy veřejnost proti ředitelům a učitelům ve školách. Klíma to napsal v dopise, který adresoval ministrovi. ČTK má dopis k dispozici. Podle něj Plaga zničil důvěru rodičů ve školu, s učiteli v době koronavirové krize ministr příliš nekomunikoval a jejich práci spíše komplikoval. Plaga napsal, že negativní obraz učitelského povolání svou činností vytváří naopak spolek Pedagogická komora, který označil za obskurní. Podle něj nereprezentuje většinový hlas českých škol a učitelů.
26.05.2020 13:20 |

podobné články

Americký student plánoval vyhodit do povětří školu, byl zadržen

 
Americký student, který chtěl vyhodit do povětří svou školu, byl obviněn z vraždy s přitěžujícími okolnostmi, oznámil v sobotu večer státní zástupce John Haroldson. Sedmnáctiletý Grant Acord plánoval zaútočit na školu v Oregonu a údajně se přitom inspiroval útokem na střední školu Columbine v roce 1999, při kterém zemřelo 13 lidí. Policisté nalezli v Acordově ložnici schovaných šest výbušnin, napsala agentura AP.
26.05.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: John Grant (19 článků)

Krajský lídr ČSSD Jadrný: Každý epidemiolog říká něco jiného, lidé jsou v nejistotě. Potřebujeme nezpochybnitelnou autoritu, takže...

 
ROZHOVOR „Začátek byl excelentní. Tehdy vláda zasáhla dobře. V Evropě však ta opatření v nějakém režimu zůstala, my jsme to uvolnili úplně. Nyní to vypadá, že ta pohoda brzy skončí. I proto si myslíme, že teď už to chce přijímat opatření pod hlavičkou krizového štábu. Ten jede podle jasných pravidel,“ říká lídr ČSSD do krajských voleb Josef Jadrný, který byl náměstkem hejtmana pro zemědělství a životní prostředí a nyní je starostou Josefova Dolu. „Mně tu v této věci chybí nezpochybnitelná autorita. Jako mají v Německu Kochův institut, kde se epidemiologové dohodnou a vydají prohlášení tohoto institutu, které je pak nezpochybnitelné. Ne že každý epidemiolog říká něco jiného a vnášejí nejistotu do veřejnosti,“ dodává.
20.09.2020 13:45 |

podobné články

Dagmar vede unikátní školu pro postižené děti. „Jsou pro mě hrdinové,“ říká

 
Dává šanci na vzdělání a lepší kvalitu života dětem s těžkým postižením. A to nejen v Česku, ale i v rozvojových zemích. Dagmar Herrmannová vede školu pro děti s kombinovaným postižením. Potřebuje rozšířit, chybí ale finance. Herrmannová přitom říká, že jak děti, tak jejich rodiče jsou pro ni hrdinové.
13.09.2016 21:00 |

podobné články

Ředitel „pohlavkář“ varuje: Děti si k učitelům dovolují čím dál víc

 
Autorita učitelů upadá, děti si k nim dovolí čím dál tím víc, varuje ředitel „pohlavkář“ Miroslav Koranda (61). Ve Studiu Blesk mluvil o své aféře, kvůli které ve škole skončí. A také o případu šikany, které čelila zesnulá učitelka Ludmila V. (†55).
27.02.2016 06:25 |

podobné články

Filip (KSČM): Všude žijí lidé, aneb byty pro mladé lékaře i učitele

 
Chybí lékaři, chybí učitelé, chybí…chybí… Ne všude někdo chybí, ale v malých obcích a v různých částech naší vlasti ano. Co s tím budete dělat?
02.08.2018 06:45 |

podobné články

Posluchači brání svou školu proti Dvořákové: UJAK nám vyšel vstříc, na rozdíl od státu

 
Studenti soukromé vysoké školy Univerzity Jana Amose Komenského založili iniciativu ChcemeStudovat.cz. Na příslušné internetové stránce jsou zveřejněny příběhy a postřehy studentů, kteří svou školu hájí před akreditační komisí v čele s Vladimírou Dvořákovou. Není prý pravda, že by škola vzdělávala nekvalitně. A oproti vysokým školám má jednu výhodu. V maximální možné míře vyšla vstříc učitelům, kteří si musí podle zákona doplnit kvalifikaci.
13.02.2015 18:51 |

podobné články

Trikolóra vyzývá vládu: „Pošlete děti na školu v přírodě!“

 
„Nejlepší pro naše děti by bylo, kdyby je vláda poslala na školu v přírodě!“ navrhuje předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. „Je to způsob, jak pomoci nejen dětem, ale i rodičům, učitelům, provozovatelům ubytovacích zařízení, dopravcům a vlastně celé ekonomice jedním rychlým opatřením,“ dodává.
30.03.2021 10:40 |

podobné články

Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě, žádá Trikolóra

 
„Nejlepší pro naše děti by bylo, kdyby je vláda poslala na školu v přírodě!“ navrhla předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. „Je to způsob, jak pomoci nejen dětem, ale i rodičům, učitelům, provozovatelům ubytovacích zařízení, dopravcům a vlastně celé ekonomice jedním rychlým opatřením,“ dodává.
30.03.2021 11:05 |

podobné články

Mezi školáky a rodiči vzniká napětí, varují psychologové! Hrozí konflikty, chybí autorita

 
Školy se otevřely pro žáky a studenty posledních ročníků, ostatní stále »dřou« doma. Učení od stolu v dětském pokojíčku či kuchyni je záhul pro děti i jejich rodiče. Co jim dává a o co je připravuje?
20.05.2020 05:45 |

podobné články

Ochránce Bartošové (†48) Zdeněk Macura: Po mrtvici shodil 30 kilo

 
Před více než rokem prodělal Zdeněk Macura (46) lehčí mrtvici. Tehdy si ho veřejnost pamatovala jako oplácaného ochránce zesnulé Ivety Bartošové (†48), který pro ránu nešel daleko. Poctivá dieta a psychická vyrovnanost spojená s omezením působnosti na sociálních sítích proměnila samozvaného ochránce žen k nepoznání. A dokonce si našel nové povolání.
27.10.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6894 článků) , Zdeněk Macura (145 článků)