Článek

Rocker versus politik. Sommerová natáčí film o Kocábovi

 
Kamery se ujala Olga Malířová Špátová, dcera Sommerové, která s matkou spolupracovala na 14 filmech.
22.04.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Olga Špátová (109 článků)
Podobné články

Kocáb ve filmu. Olga Sommerová ho uvede přístí rok

 
Režisérka Olga Sommerová dokončuje film o životě muzikanta a politika Michaela Kocába. Celovečerní dokument, který se do kin dostane příští rok, má pracovní název Michael Kocáb – Rocker versus politik.
22.04.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (740 článků) , Olga Sommerová (150 článků) , Michael Michael (1721 článků)

Familie Sommerové žije z ČT! „Popravčí“ Lipovské to schytala za film o Kocábovi

 
Ve Sněmovně proběhla 31. schůze volebního výboru. Poslankyně Olga Sommerová za TOP 09 a poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) se na ní utkali na kordy. Obrazně řečeno. Sommerová na jednání požadovala doporučit Sněmovně projednání vyhazovu Hany Lipovské z Rady ČT. A Foldyna se rozpálil do ruda. „Vaše celá familie je závislá na České televizi!“ vmetl do tváře Sommerové. „Tady odsuzujete nějakou Lipovskou! Že vám není stydno! Moralisti! To je vono, že jo? Tohleto je vaše morálka!“ zuřil dál.
07.09.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Jaroslav Foldyna (695 článků)

Ve věku 110 zemřela Alice Herzová-Sommerová, nejstarší přeživší holokaustu

 
Ve věku 110 let dnes v Londýně zemřela pražská rodačka Alice Herzová-Sommerová, považovaná za nejstaršího člověka, který přežil nacistické vyhlazování Židů. Podle agentury AP úmrtí oznámila její snacha. Herzová-Sommerová pocházela z židovské německy mluvící rodiny, stala se uznávanou pianistkou a za druhé světové války byla s rodinou internována v Terezíně. 
24.02.2014 09:55 |

podobné články

Olga Sommerová: Většina migrantů chce nestydatě okupovat a zneužívat Evropu. Merkelová pozvala zdatné frajery, kteří zbaběle utíkají z boje

 
Do tábora těch, kteří se s obavami dívají na migrační vlnu, se řadí i dokumentaristka Olga Sommerová. V rozhovoru pro čtvrteční přílohu MF Dnes Sommerová vysvětlila, co by se mohlo stát, pokud Evropa přijme miliony muslimů.
05.11.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků)

Olga Sommerová s husí kůží ohlásila kandidaturu za TOP 09: Babiš je zlo, musíme se mu postavit. Vždyť on chce zatočit s demokracií

 
V rozhovoru pro Novinky.cz se známá česká dokumentaristka Olga Sommerová rozpovídala o tom, co ji vedlo ke kandidatuře do Poslanecké sněmovny v barvách strany LES Martina Bursíka. „Mnohá léta jsem se angažovala v občanské společnosti. Musím se ozvat, když se děje nespravedlnost,“ uvedla k tomu Sommerová a pustila se do vydatné démonizace šéfa ANO Andreje Babiše.
14.07.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Olga Sommerová (150 článků) , Martin Bursík (320 článků)

Olga Sommerová, kandidátka TOP 09: Elita národa jsou slušní dobří lidé, kteří dělají něco pro vlast. Nechápu voliče, Zemana, Babiše a Okamury

 
Režisérka Olga Sommerová se rozhodla při děkovné řeči na slavnostním večeru Českého lva bojovat za obranu České televize před oligarchy. Rozhovor s ní nyní přinesl server Seznam Zprávy. Sommerová převzala ocenění za dokument o zpěvačce Soně Červené. V minulosti režisérka kandidovala do Sněmovny za TOP 09.
12.03.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků)

Xaver zjistil, co o něm veřejně řekla Sommerová. A je moc zle: Ty pavlačová drbno, lhářko, extremistko...

 
Moderátor internetové televize XTV Luboš Xaver Veselý se tvrdě obul do režisérky Olgy Sommerové. „Dělám to nerad, ale musím,“ začal. „Olga Sommerová lže, a hodně,“ spustil poté ostrou kanonádu. Šlo o Českou televizi a o údajné ohrožení demokracie, před kterým Olga Sommerová varovala.
28.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Luboš Veselý (596 článků)

Sommerová, náhradnice Feriho: Volby jsou nebezpečné, volí nevzdělanci

 
Dominik Feri se poslaneckého mandátu vzdal. Na jeho místo by podle počtu preferenčních hlasů z voleb v roce 2017 měla nastoupit filmová režisérka Olga Sommerová. Ve svých vyjádřeních kritizuje Babiše a Zemana a hájí Českou televizi. Vadí jí, že Babiše i Zemana údajně dostali k moci nevzdělanci. „Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý a volí i lidé, kteří nejsou vzdělaní, kteří se nezajímají o politiku, všechny ty souvislosti,“ zaznělo od ní v roce 2019. Nicméně když ANO začínalo, tak Agrofert přispěl na filmy, které Sommerová natočila.
26.05.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Dominik Feri (334 článků)

Nová poslankyně Sommerová: Ohrožená ČT. Lipovská z Institutu. Vládu drží komunisté a komunismus je rakovina

 
Policie začala prošetřovat chování bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho. Zveřejnila telefonní číslo pro případné poškozené. Feriho několik žen obvinilo ze sexuálního násilí. On sám nařčení odmítá a chce se očistit před soudem. Vzdal se mandátu a opustil stranu. Na jeho místo ve Sněmovně nastoupila režisérka Olga Sommerová, která včera složila poslanecký slib. Místopředsedkyně liberální ekologické strany byla v roce 2017 na společné kandidátce s TOP 09 na šestém místě. Díky preferenčním hlasům se stala první náhradnicí. Jak vnímá kauzu svého předchůdce a proč bude hlasovat pro vyslovení nedůvěry vládě. Olga Sommerová byla hostem Interview ČT24.
02.06.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Dominik Feri (334 článků)

Předsedou LES se stal Bursík, místopředsedy Sommerová a Rynda

 
Politik Martin Bursík se podle očekávání stal předsedou Liberálně ekologické strany (LES), kterou loni založil. Dnes jej na ustavujícím sněmu strany v pražské Národní technické knihovně v tajné volbě zvolilo všech 74 přítomných delegátů. Bývalý lídr Strany zelených neměl protikandidáta. První místopředsedkyní strany se stala známá filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která získala 68 hlasů, řekl dnes Samuel Kašpar ze strany LES. Strana přilákala řadu dalších osobností. 
16.02.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Martin Bursík (320 článků)

Sommerová získala v Číně cenu za nejlepší dokument za Věru 68

 
Režisérka Olga Sommerová získala na mezinárodním festivalu MIDA v Šanghaji cenu Nejlepší dokumentární film za snímek o gymnastce Věře Čáslavské nazvaný Věra 68. Film vznikl v koprodukci společnosti Evolution films a České televize.
19.06.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků) , Věra Čáslavská (226 článků)

Paroubek dopisem vábí ODS na post ministra po Kocábovi

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek navrhl premiérovi, aby agendu po ministrovi pro lidská práva Michaelu Kocábovi převzal člen vlády nominovaný ODS.
27.03.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4155 článků)

Exotická kráska Abbasová porodila Kocábovi syna!

 
Moderátorce Lejle Abbasové a hudebníkovi a bývalému ministrovi pro lidská práva Michaelu Kocábovi se narodil chlapec. Jednatřicetiletá Abbasová, která v době Kocábova vládního působení pracovala jako jeho mluvčí, se matkou stala poprvé, šestapadesátiletý Kocáb má z předchozího manželství děti tři.
13.12.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Lejla Abbasová (472 článků)

Lejla Abbasová: Pořád kojím, aby měl syn imunitu před cestou do Afriky

 
Lejla Abbasová je patnáct měsíců po porodu v jednom kole. Kromě syna zvládá už i práci coby moderátorka, ale i pro nadaci Asante Kenya. A přitom pořád kojí. Další články k tématu: Čechům chybí temperament, Kocábovi ne, říká Lejla Abbasová Abbasová a Kocáb nadělovali synovi: dostal vlastní pokoj Óčko otevřelo archiv: Abbasová by se při pohledu na to sama vyhodila Lejla Abbasová, jak ji určitě neznáte: dechberoucí proměny ve slavné černochy Abbasová si mateřství užívá, na party ukázala súdánskou sestřenici Lejla Abbasová a Michael Kocáb mají syna Kocábovi příbuzní už Abbasovou snáší. Cítím vstřícnost, říká Lejla
14.03.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (740 článků) , Lejla Abbasová (472 článků)

Lejla Abbasová: Kocábovi dala kopačky! Odešla i se synem...

 
S láskou je utrum! Lejla Abbasová (35) sbalila sebe i syna Davida (3) a svému partnerovi Michaelu Kocábovi (60) dala vale.
27.02.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Lejla Abbasová (472 článků)

Abbasová po rozchodu: Kdy Kocábovi dává syna?

 
Vždycky je lepší, když se páry po rozchodu dokážou dohodnout na péči o děti v klidu. Lejle Abbasové (35) a Michaelu Kocábovi (60) se to povedlo. Abbasová deníku Aha! prozradila, jak si to s bývalým partnerem rozdělili.
07.05.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Lejla Abbasová (472 článků)

Vymezovat se vůči Havlovi a chartistům, to je tak podlé a ubohé... Režisérka Sommerová promluvila o odporných ubožácích z KSČ

 
Známá režisérka Olga Sommerová natočila další dokument. Tentokrát o zpěvačce a signatářce Charty 77 Martě Kubišové. Pojmenovala ho příznačně: Magický hlas rebelky. Proč natočila film zrovna o této oblíbené české zpěvačce? Na to odpověděla v rozhovoru pro Reflex.cz.
04.07.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (515 článků) , Olga Sommerová (150 článků)

Režisérka Sommerová natočila dokument k závažnému tématu. Politikům ho nabídne na DVD

 
Režisérka Olga Sommerová přiznává, že jí připadá absurdní, že v naší blahobytné společnosti jsou děti vystaveny chudobě, protože jejich matka nemá na kroužky, na jejich sportovní, umělecké i jiné rozvíjení. "Dá se téměř říci, že je těmto dětem zapovězeno přispět svými talenty, které bezpochyby mají stejně jako ostatní děti, k budoucí kvalitě národa," říká. I proto natočila dokumentární film o tom, jak se u nás žije samoživitelkám.
11.03.2015 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (150 článků)

Spekulace: Final Fantasy Versus XIII bylo zrušeno

 
Už pár chvilek zní internetem tamtamy bez jistého zdroje, které říkají, že projekt Final Fantasy Versus XIII po šesti letech končí. Na počátku stál server Kotaku, který napsal následující: „Zjistili jsme od několika zdrojů, že hra ve své dosavadní podobě je mrtvá. Náš zdroj sdělil Kotaku, že Final Fantasy Versus XIII bylo před několika týdny oficiálně zrušeno....
23.07.2012 11:25 |

podobné články