Článek

Robert Vinogradov: Likvidace fakultních nemocnic?

 
Připravované změny, přeměny fakultních nemocnic na univerzitní nemocnice definitivně rozbijí náš úspěšný prvorepublikový zdravotnický systém, který i komunisté respektovali a zdokonalovali.
12.08.2018 18:40 |

podobné články

Podobné články

Heger probere se šéfy fakultních nemocnic platy a krizové plány

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) probere dnes s řediteli fakultních nemocnic řízených státem přípravu na zajištění akutní zdravotní péče po 1. březnu, kdy by z nemocnic mohlo odejít zhruba 3800 lékařů.
09.02.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Kauza s Bradym měla spustit ukrajinský scénář z Majdanu. Jenže vám to nevyšlo, křupani. Levicový aktivista brutálně naložil všem ze Staromáku

 
Levicový aktivista Robert Vinogradov se vrací ke kauze Brady a veškerému dění proti prezidentu Zemanovi, které celá záležitost vyvolala. Nastiňuje některé dosud nezodpovězené otázky, jež prý nad počínáním ministra Daniela Hermana, Bradyho synovce, visí ve vzduchu. Vinogradov míní, že šlo o jasný pokus „Majdanu“ se snahou odstranit demokraticky zvolenou hlavu státu. Jenže se to aktérům v žádném případě nepovedlo. Hovoří o primitivních křupanech, snaze o svržení prezidenta.
22.11.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1093 článků)

Středeční přistání kosmonautů z ISS provázely problémy

 
Středeční přistání tříčlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) provázely poruchy a posádka neměla přehled o letových parametrech. Ruským novinářům to dnes řekl kosmonaut Pavel Vinogradov, který ve středu spolu se svým ruským kolegou Alexandrem Misurkinem a americkým astronautem Chrissem Cassidym se Sojuzem TMA-08M přistál v kazašské stepi. "Přistávali jsme fakticky naslepo," řekl Vinogradov.
13.09.2013 18:15 |

podobné články

Gajdůšková (ČSSD): Otazníky kolem odstátnění fakultních nemocnic

 
Návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera na odstátnění fakultních nemocnic a snaha udělat z nich veřejnoprávní, nestátní a neziskové nemocnice, vypadá na první pohled velmi líbivě a nezasvěcená veřejnost tomu určitě bude tleskat.
05.07.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Z fakultních nemocnic mají být od příštího roku univerzitní, plánuje Heger

 
V příštím roce by se ze stávajících fakultních nemocnic měly stát nemocnice univerzitní. Ministerstvo zdravotnictví, které je až dosud řídilo, se jich tak zbaví a nebude už je řídit.
27.03.2013 14:15 |

podobné články

Vláda chce 10 fakultních nemocnic změnit na univerzitní. Už příští rok

 
Deset fakultních nemocnic by se od příštího roku mohlo přeměnit na novou právní formu univerzitní nemocnice. Tyto nemocnice by měly uzavřenou smlouvu o spolupráci s vysokou školou, jejíž studenti se budou v nemocnicích vzdělávat. Počítá s tím návrh zákona o univerzitních nemocnicích, který dnes schválila vláda, informoval ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Předpis má podporu rektorů, naopak výhrady k němu mají odbory i Česká lékařská komora.
08.03.2017 11:45 |

podobné články

Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven, nyní již potřebujeme jen souhlas vlády

 
Nemocnice Na Homolce předložila prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví vládě k odsouhlasení plán likvidace své dceřiné společnosti Holte, s. r. o., který vypracovala nezávislá likvidátorka. Ta byla úkolem pověřena v lednu letošního roku s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Pokud Vláda ČR plán likvidace schválí, nic již nebude stát v cestě realizaci likvidace, tedy definitivnímu formálnímu zániku Holte, s. r. o.
29.04.2016 12:35 |

podobné články

Velký průzkum českých nemocnic: Kde se nejlépe vaří?

 
Téměř 80 000 hospitalizovaných pacientů se zúčastnilo průzkumu českých nemocnic. Z jejich zkušeností pak vznikl žebříček tří nejlepších fakultních a pěti nemocnic v krajích, který má Blesk exkluzivně k dispozici.
02.12.2016 05:35 |

podobné články

FN Brno: Experti poprvé hodnotili nejlepší on-line komunikaci nemocnic

 
V on-line komunikaci si z českých fakultních nemocnic nejlépe vede Fakultní nemocnice Brno a z ostatních nemocnic Nemocnice Český Těšín. Vyplývá to z výsledků třináctého ročníku soutěže o nejlepší českou nemocnici, kterou pořádá HealthCare Institute.
28.11.2018 14:45 |

podobné články

Ředitelé nemocnic přiznávají plýtvání. Stále ale chtějí víc peněz

 
Mnozí ředitelé českých nemocnic v průzkumu organizace HealthCare Institut přiznali, že se s penězi nemocnic nenakládá dobře. To, že je "hospodaření nemocnic neefektivní, nebo málo efektivní" v něm uvedlo přes 50 z 89 ředitelů všech typů nemocnic.
01.09.2011 10:05 |

podobné články

Heger čelí spekulacím: Zveřejnil platy lékařů

 
Přednostové klinik a ústavů ve fakultních nemocnicích dostávají měsíčně čistého v průměru 73.717 korun, primáři 65.650 korun. Jde o čistý příjem, který zahrnuje všechny funkční příplatky, přesčasy a bonusy. Údaje o mzdách ve svých zařízeních zveřejnilo dnes ministerstvo zdravotnictví. Reaguje tak prý na přetrvávající spekulace týkající se platů na vrcholných pozicích ve fakultních nemocnicích.
06.12.2011 17:45 |

podobné články

Petice za zatravnění fakultních dvorků

 
My, níže podepsaní studenti a pracovníci Pedagogické fakulty UK, žádáme vedení, aby zvážilo proměnu fakultních dvorků.
19.05.2018 07:35 |

podobné články

A kdo nás bude učit praxi, ptají se studenti medicíny

 
Plánovaný odchod lékařů do zahraničí může mít kromě ochromení nemocnic a zdravotnictví celkově ještě jiný rozměr. Nezřídka se stává, že lékaři z fakultních nemocnic přednášejí medicínu pro posluchače lékařských fakult.
28.12.2010 20:40 |

podobné články

Kvůli reformě zdravotnictví se chystá zrušení některých nemocnic

 
Ministerstvo zdravotnictví v čele s Leošem Hegerem (TOP 09) připravilo reformu zdravotnictví. "Uvažuji o rušení statutů některých fakultních nemocnic,“ popsal Leoš Heger. Balík reformních zákonů bude v nejbližších dnech předložen k odborné i laické diskusi.
20.04.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Fakultní nemocnice by měly začít s rušením akutních lůžek od července

 
Fakultní nemocnice by měly začít s plánovaným rušením akutních lůžek už od pololetí. Počítá s tím návrh nařízení ministerstva zdravotnictví ředitelům těchto nemocnic. Zaniknout by mělo pět procent lůžek, tedy asi 840. Vyplývá to z materiálu, který v pátek projednávala zdravotnická tripartita. Ministerstvo řídí 11 fakultních nemocnic a dalších sedm specializovaných ústavů.
13.05.2011 15:50 |

podobné články

Ministr Heger zveřejnil platy šéfů nemocnic. Ředitelům platy klesly

 
Ve vedení fakultních nemocnic letos platy klesaly, přednostům a primářům naopak rostly. Vyplývá to z údajů, které na webu nechal zveřejnit ministr zdravotnictví Leoš Heger. To má dokázat, že ministerstvem řízené nemocnice zajistily růst platů lékařům, kterým se nelíbí, kolik mají a téměř celý rok kvůli tomu protestovali.
28.12.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Vláda: Do řízení nemocnic už nemají zasahovat politici

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger předloží ve středu ostatním členům vlády návrh na transformaci fakultních nemocnic na nemocnice univerzitní.
27.08.2012 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Zákon o převedení nemocnic: Nikdo neví, co se do toho zamotá. Smrdí to prý utajováním nákupů

 
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) se nyní snaží prosadit zákon o univerzitních nemocnicích. Z deseti fakultních nemocnic by tak vznikly špitály s novou právní formou. O zákonu, jemuž je přezdíváno lex Ludvík, píše MF Dnes.
15.03.2017 07:35 |

podobné články

NKÚ: Zadávací řízení na nákupy léků? U fakultních nemocnic spíš výjimka

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření tří vybraných nemocnic v letech 2014 až 2016, a to Fakultní nemocnice Brno (FNB), Fakultní nemocnice v Motole (FNM) a Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice Praha (ÚVN).
03.09.2018 09:10 |

podobné články