Článek

Robert se na radu doktora nenechal očkovat proti covidu, málem pak zemřel: Popsal muka, která prožil

 
Nebyl typickým odmítačem očkování proti covidu-19, věřil však, že se nejedná o tak vážné onemocnění. A hlavně se řídil doporučením lékařů! Svého rozhodnutí, tedy že se nenechal očkovat, ale později Robert (36) z Bratislavy litoval. Poté, co mu vyšel pozitivní test na covid, se jeho stav neustále zhoršoval, až skončil upoutaný na lůžko s kyslíkovou maskou.
08.10.2021 05:20 |

podobné články

Podobné články

Kapela Offspring vyhodila bubeníka: Nemohl se očkovat proti covidu!

 
Takový konec v rockové skupině Offspring jistě Pete Parada (48) nečekal. Důvodem jeho vyhazovu je totiž to, že se nenechal očkovat proti covidu-19. Nepomohl ani fakt, že za jeho odmítavým postojem stojí lékařské doporučení – kvůli jeho autoimunitnímu onemocnění.
05.08.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Pete Parada (2 články)

Zavěšený na jeřábu a pálený rozžhaveným železem! Lukáš (†22) prožil před smrtí muka!

 
Zavěšený za ruce na jeřáb, pálený rozžhavenou kulatinou do análu, a ve finále udušený ve sklepě igelitovým pytlem! Taková muka před svou smrtí prožil podle státního zástupce kyjovský narkoman Lukáš S. (†22). Ze smrti mladíka se před brněnským soudem zpovídají jeho dvorní dodavatelé drog a kumpáni, inženýr František M. (47) a nezaměstnaný povaleč Miroslav M. (44).
27.05.2021 14:25 |

podobné články

Onkologická léčba a vakcína proti covidu-19: Kdy se může očkovat pacient s nádorem?

 
Onkologicky nemocní pacienti by se měli co nejdříve očkovat proti covidu-19. Vyzvala k tomu Česká onkologická společnost ČLS JEP (ČOS). Přednost by měli mít ti pacienti, u kterých nyní aktivně probíhá protinádorová léčba, která snižuje stav jejich imunity. Očkování by samozřejmě měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Zároveň onkologové odpovídají na otázku, zda nemůže onkologická léčba snižovat účinek vakcíny proti covidu-19.
11.02.2021 05:25 |

podobné články

Očkovat na covid se nedám! Klaus sezval přátele: Výživný průběh akce

 
“Nevidím důvod, proč bych se nechal očkovat,” řekl bývalý prezident Václav Klaus na představení své nové knihy Karanténa 2.0 v prostorách svého institutu. Nenechal se prý nikdy očkovat ani proti klasické chřipce a nemá důvod to dělat ani v případě této “zvláštnější chřipky”. Klaus kritizoval i některé “experty” a pustil se do šéfa lékařské komory Kubka, který je podle něho učebnicovým zlem.
16.12.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10589 článků)

Zemřel táta zesnulého Petra Muka (†45): Syna přežil o 11 let!

 
Zažil to, co nechce žádný rodič. Musel pochovat svého syna Petra Muka (†45), který se podle oficiální zprávy udusil zvratky v opilosti. Smrt si Ladislava Muka (†85) našla o 11 let později. Den před nedožitými narozeninami zpěváka!
08.02.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (412 článků)

Většina Čechů by se proti covidu očkovat nedala. Hrůzu mají zejména z ruské a čínské vakcíny

 
Očkovací vakcíně proti koronaviru nevěří většina Čechů. Očkovat by se nedalo 66 % veřejnosti. Významnou roli v tom hraje i její původ; zatímco německou vakcínu by si lidé do sebe „vpravit“ nechali a někteří by snesli i americkou, od ruské anebo od čínské by raději dali ruce pryč. Nechuť se očkovat koronavirovou vakcínou vyplývá z říjnového průzkumu agentury STEM/MARK.
16.10.2020 21:40 |

podobné články

Česko může začít očkovat proti covidu 27. prosince, tvrdí Babiš

 
Česko začne očkovat proti koronaviru 27. prosince, pokud vakcíny dorazí už 26. prosince, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Sám se chce nechat očkovat, příští týden o tom rozhodne jeho lékař. Do konce prosince by mohla ČR dostat ještě jednu dodávku vakcín, a to 4870. V jednání je ještě dalších 19 500 dávek od firmy Pfizer, které by mohly být k dispozici ještě v prosinci.
20.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23563 článků)

Obavy z chřipky v době covidu: Může zabíjet a kde se očkovat? Nejdůležitější otázky a odpovědi

 
V říjnu se mohou zájemci očkovat proti chřipce u svého praktického lékaře. Ti upozorňují, že chřipka, stejně jako covid-19 může vést k hospitalizaci či úmrtí, ročně může jít až o 1500 lidí. Zejména senioři by se proto měli proti chřipce očkovat, mají to zdarma. Kvůli přísným protiepidemickým opatřením se loni chřipková epidemie v očekávaném termínu na přelomu roku prakticky neprojevila. Někteří odborníci očekávají, že epidemie udeří po loňském roce velmi silně, podle dalších zůstane opět slabší. Přinášíme vám základní fakta o chřipce, jejím přenosu, léčbě i očkování.
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Šéfka SÚKL: Očkovat proti chřipce a covidu v jeden den lze. A jakou mají vakcíny účinnost?

 
Česko se připravuje na chřipkovou epidemii. Ačkoliv se u nás v loňské sezóně díky epidemiologickým opatřením nevyskytovala, letos se odborníci obávají, že udeří s větší silou. Chřipka je stále v naší populaci přítomná a nepředvídatelná. Lékaři proto radí, aby se lidé nechali očkovat proti chřipce co nejdříve. Očkování proti chřipce navíc přispívá k odlehčení náporu nemocných v době, kdy přichází další vlna covidu-19. Blesk Zprávy se zeptaly ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Mgr. Ireny Storové, nakolik chrání vakcína proti chřipce a jaké jsou nežádoucí účinky po očkování.
22.09.2021 05:20 |

podobné články

Milenka Petra Muka: Mám strach o syna

 
Blesk.cz získal exkluzivní vyjádeřní Martiny Janderové (39), která byla jednou z milenek Petra Muka (†45). Je Janderové Šimon (3,5) synem Petra Muka?
28.05.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (412 článků)

Táta zesnulého Petra Muka (†45): Syna přežil o 11 let!

 
Zažil to, co nechce žádný rodič. Musel pochovat svého syna Petra Muka (†45), který se podle oficiální zprávy udusil zvratky v opilosti. Smrt si Ladislava Muka (†85) našla o 11 let později. Den před nedožitými narozeninami zpěváka!
07.02.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (412 článků)

Babiš se nechá naočkovat hned po Vánocích a mezi prvními. Zeman zmínil „šaškárnu s kamerami“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechá očkovat proti covidu-19 hned první den, kdy se v Česku začnou očkovat zdravotníci, tedy v neděli 27. prosince. Řekl to dnes bez dalších podrobností televizi Nova. Zopakoval, že očkovat se začne ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích, zásilka prvních vakcín přijde 26. prosince.
21.12.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23563 článků)

Neočkované seniory budou kontaktovat praktici. Lékaři chtějí očkovat i v ordinacích

 
Seniory nad 80 let, kteří zatím nejsou přihlášení k očkování proti covidu-19, budou kontaktovat jejich praktičtí lékaři. ČTK to v pátek řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Spolu s hejtmany v pátek řešil s ministerstvem zdravotnictví také možnost, aby praktičtí lékaři mohli dál očkovat seniory nad 80 let i ve svých ordinacích, což bylo v některých krajích umožněno. V úterý jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) na sociálních sítích napsal, že to dál možné nebude. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nemohou zatím očkovat kvůli nedostatku vakcíny.
05.02.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23563 článků)

Putin odpovídá na otázky občanů a tepal Zelenského. Rusy zajímalo, čím se nechal očkovat

 
Ruský prezident Vladimir Putin v tradiční živě přenášené debatě s obyvateli země prozradil, že se nechal proti covidu-19 očkovat vakcínou Sputnik V. Šéf Kremlu zároveň prohlásil, že je proti zavedení povinné vakcinace proti této chorobě. „Jak si vzpomínáte, svého času jsem řekl, že nepodporuji povinné očkování. A stejného názoru se nadále držím,“ nechal se slyšet ruský prezident podle agentury TASS. Zároveň však zdůraznil, že pandemii covidu-19 lze porazit pouze s pomocí vakcinace.
30.06.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3678 článků)

Očkování proti covidu i chřipce v jeden den, nebo odstup? Část praktiků radí počkat 14 dní

 
Chcete se očkovat proti chřipce i proti covidu-19? Můžete se očkovat ve stejný den, do jedné ruky si nechat aplikovat jednu vakcínu a do druhé ruky druhou. Tak zní doporučení České vakcinologické společnosti z letošního června. Náměstkyně ministra zdravotnictví MUDr. Martina Koziar Vašáková potvrdila Blesk Zprávám, že to možné je. Oslovení praktičtí lékaři ale tak jednotní nejsou. Předseda praktiků Petr Šonka uznává, že je to nestandardní postup, na který nejsou papcienti zvyklí, další se domnívají, že by bylo lepší dodržet mezi vakcínami odstup 14 dnů. Záleží ovšem na rozhodnutí pacienta i na doporučení lékaře.
23.09.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Šonka (32 článků)

Britská královna jde lidem příkladem: Alžběta II. se nechá očkovat proti covidu-19

 
Britská královna Alžběta II. se v příštích týdnech nechá očkovat proti covidu-19 vakcínou vyrobenou ve spolupráci americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech, informuje agentura AFP s odkazem na britská média. Čtyřiadevadesátiletá královna i její o pět let starší choť princ Philip mají díky svému vysokému věku na očkování nárok a podle zdrojů blízkých královské rodině čekají, až na ně přijde řada.
06.12.2020 10:35 |

podobné články

Královna Alžběta II. se nechá očkovat proti covidu, má motivovat ostatní

 
Královna Alžběta II. (94) se v příštích týdnech nechá očkovat proti covidu-19 vakcínou vyrobenou americkou farmaceutickou společnosti Pfizer a německou firmou BioNTech. Královna i její choť princ Philip (99) mají díky vysokému věku na očkování nárok a podle britských médií čekají, až na ně přijde řada.
03.08.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Rihanna (884 článků)

Hamáček: První vakcína proti covidu by do Česka mohla dorazit mezi svátky

 
První vakcína proti covidu by do Česka mohla dorazit již mezi svátky a prvních deset tisíc dávek vakcíny dostanou lékaři a sestry, oznámil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný. V současné době se vedou diskuze, zda se očkovat nechat či nenechat. Mezi ty, kteří se očkovat nechají patří předseda sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček. Informoval o tom na facebooku.
18.12.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3284 článků)

Vídeň začne přednostně očkovat proti covidu těhotné ženy. Rakušané budou první v EU

 
Vídeň bude jako první město v Evropské unii přednostně očkovat proti covidu-19 těhotné ženy. Podle agentury APA to dnes oznámila kancelář vídeňského radního pro zdravotnictví Petera Hackera. Podle představ radnice by nastávající matky měly získat přístup k vakcíně v polovině května.
02.05.2021 15:55 |

podobné články