Článek

Robert (28) brutálně umlátil chlapečka! S partnerkou pak tělíčko hodili do mokřadu

 
Loňská zvlášť krutá vražda teprve dvouměsíčního kojence zasáhla celou zemi. Otčím v Přelouči brutálně ubil malinkého chlapečka, protože nezvládl utišit jeho pláč... Společně s přítelkyní se pak nebohého tělíčka zbavili tak, že ho hodili do mokřadu za městem. Soud vraha Roberta N. poslal do vězení na patnáct let, zatímco matka, která pomáhala se mrtvého děťátka zbavit, vyvázne maximálně s pokutou, uvádí web iDNES.cz.
28.04.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Robert umlátil chlapečka, s matkou Sašou (19) ho hodili do mokřadu: Lidé jim vyhrožují smrtí

 
Policisté z Pardubického kraje zadrželi muže jménem Robert N. (28), který je podezřelý z vraždy teprve dvouměsíčního miminka. Se svou partnerkou, matkou chlapečka Sašou S. (19), měl tělo dítěte hodit do mokřadu za Přeloučí. Muž původem z Rumunska je ve vazbě a hrozí mu až výjimečný trest, lidé mu ale posílají vzkazy, v nichž mu přejí krutou smrt. Stejný osud by podle nich měl potkat i chlapečkovu matku.
01.10.2020 13:00 |

podobné články

Ubité miminko z Přelouče bylo pochováno: Na důstojný pohřeb se složili lidé z jeho okolí

 
Dvouměsíční chlapeček z Přelouče se stal obětí vraždy. Miminko umlátil jeho otčím Robert N. a následující den pak spolu s partnerkou, matkou chlapečka Sašou S. hodili tělíčko do mokřadu za Přeloučí. Známá rodiny, v níž chlapec od narození žil, skrz sociální sítě vybrala od lidí z okolí peníze na pohřeb. Dítě, jehož život skončil krutě a předčasně, tak bylo důstojně pochováno.
21.10.2020 13:50 |

podobné články

Hrůzná vražda miminka v Přelouči: Muž chlapečka umlátil, s matkou ho pohodili do mokřadu

 
Policisté z Pardubického kraje zadrželi 28letého muže, který je podezřelý z vraždy teprve dvouměsíčního miminka. Se svou 19letou partnerkou měl tělo dítěte hodit do mokřadu za Přeloučí. Muž je ve vazbě a hrozí mu výjimečný trest.
30.09.2020 14:15 |

podobné články

Robert ubil dvouměsíčního chlapečka k smrti: V práci říkal, že ho má rád, tvrdí kolegyně

 
Hrůzná vražda dvouměsíčního chlapečka v Přelouči, z níž byl obviněn muž původem z Rumunska jménem Robert N. (28), otřásá Českem. Matka miminka ve chvíli, kdy srdce jejího syna dotlouklo, vyspávala alkoholové opojení a svému partnerovi následně pomohla zbavit se tělíčka, které společně hodili do mokřadu. Lidé z okolí páru tvrdí, že nečekali, že k tak hrůzné události dojde. V práci prý Robert kolegům dokonce vyprávěl, že ačkoliv dítě není jeho, má ho rád.
03.10.2020 07:05 |

podobné články

Brutální vražda miminka (†2 měs.) v Přelouči: Muži (28) vadilo, že brečí! Tělo schoval v mokřadu

 
Pardubičtí kriminalisté vyšetřují vraždu teprve dvouměsíčního miminka! Chlapce měl opakovanými údery a pěstmi do hlavy usmrtit partner jeho matky, tělíčko pak zabalil a společně s kočárkem ho s partnerkou schovali do mokřadu za Přeloučí. Muži (28) vadilo, že dítě brečí, opilá matka (19) v době vraždy spala…
30.09.2020 13:40 |

podobné články

Dnes je Světový den mokřadů. Podívejte se, kde je najdete v České republice

 
Dnes je Světový den mokřadů. Má připomenout, proč je potřeba bažiny, slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, mrtvá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště chránit. Nově si můžete prohlédnout i databázi našich mokřadů, kterou připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
02.02.2017 11:55 |

podobné články

AOPK ČR: Světový den mokřadů - podívejte se, kde je najdete v České republice

 
Středeční Světový den mokřadů připomenul, proč je potřeba bažiny, slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, mrtvá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště chránit [1]. Nově si můžete prohlédnout i databázi našich mokřadů, kterou připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR [2].
04.02.2017 20:10 |

podobné články

Je světový den mokřadů: V Česku mají i vlastní aplikaci

 
V Česku je evidováno 2069 mokřadů, z toho 14 patří do seznamu Ramsarské úmluvy, která uvádí mokřady s mezinárodním významem. Slatiny, rašeliniště, lužní lesy, nivy a slepá ramena řek či zaplavované louky jsou zásadní pro zadržování vody v krajině a boj proti suchu. Jejich význam připomíná Světový den mokřadů, který připadá na 2. února.
02.02.2018 08:35 |

podobné články

Lesy ČR loni vybudovaly a obnovily 420 tůní a mokřadů

 
Světový den mokřadů připomínají 2. února i Lesy České republiky. Kvůli zadržení vody v krajině a lese loni obnovily 420 tůní a mokřadů, zavodnily příkopy v lužních lesích v Podyjí a oživily desítky hektarů rašelinišť. Vše za 13,5 milionů korun v rámci vlastního programu Vracíme vodu lesu.
31.01.2020 15:50 |

podobné články

Vražda miminka (†2 měs.) v Přelouči: Babička o údajném týrání podle místních věděla

 
Začíná se ukazovat, že vražda malého chlapce (†2 měs.), jehož mrtvolku matka s přítelem v sobotu odhodili do mokřadu za městem, nepřišla z čistého nebe. Miminko totiž podle některých obyvatel Přelouče matka i její přítel týrali - a matka mladé ženy měla navíc o všem vědět! Chlapce podle policie v pátek večer zabil opakovanými údery a pěstmi do hlavy Robert N. (28) rumunského původu, do mokřadu ho pak odnesl ve spolupráci se svojí přítelkyní a matkou malého chlapce Sašou S. (19).
05.10.2020 18:55 |

podobné články

Mladík umlátil štěně cihlou a ulicemi vlekl dítě. Malou vísku zachvátil děs

 
Koncem května umlátil cihlou půlroční štěňátko. Potom brutálně přímo na ulici napadl teprve osmiletého chlapečka. Nyní v kauze postrachu slovenské obce v okresu Rimavská Sobota rozhodl soud. Jaký dostane mladík trest? Bude dostatečný pro jeho nápravu?
10.09.2018 21:10 |

podobné články

Policista brutálně umlátil na ulici retrívra: Tyčí ho bil 3 hodiny!

 
Šokující video z Číny pobouřilo internet! Je na něm zachycen policista, který na ulici dřevěnou tyčí brutálně umlátil uvázaného zlatého retrívra. Trvalo mu tři hodiny, než psa zabil, a vůbec mu nevadilo, že hororovou scénu sledují vyděšení kolemjdoucí, kteří ho prosili, aby přestal.
05.01.2018 10:30 |

podobné články

Povodí Moravy: Sníženou hladinu využijeme k úpravám mokřadu a těžbě sedimentů

 
Sníženou hladinu ve VD Plumlov kvůli probíhající práci na bezpečnostním přelivu využije Povodí Moravy, s. p. k odtěžení sedimentů a úpravám mokřadu na konci vzdutí vodní nádrže. Sedimenty pak využije k obnově vegetace. Jedná se o první těžbu sedimentů ze sedimentační zdrže, která je v provozu od roku 2014.
21.04.2021 07:45 |

podobné články

Hustá ropa z Mexického zálivu se rozlila do louisianských mokřadů

 
Hustá ropa ze skvrny v Mexickém zálivu se ve středu rozlila do pobřežních mokřadů státu Louisiana. Je to první vážný zásah amerických břehů od doby, kdy skvrna před měsícem vznikla po potopení těžební plošiny Deepwater Horizon.
20.05.2010 09:40 |

podobné články

Na Hromnice oslavíme Světový den mokřadů

 
Mokřady mají vliv naši budoucnost. Mimo jiné zadržují vodu v krajině, ovlivňují klima, podílejí se na koloběhu vody v přírodě, fungují jako zdroje a zásobárny vody. Počet i rozloha mokřadů po celém světě se přes jejich obrovský význam stále snižují. Během 20. století jich zmizela polovina. Dne 2. února si pod heslem „Mokřady pro naši budoucnost“ připomene svět 44. výročí sjednání celosvětové Úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva, tzv. Ramsarské úmluvy.
01.02.2015 14:02 |

podobné články

NP Šumava: Revitalizace dalších potoků, rašelinišť a mokřadů začala

 
Systematická revitalizace rašelinišť, mokřadů a vodních toků na území národního parku Šumava, která začala v roce 1999, probíhá i v letošním roce. Od poloviny července budou pokračovat práce na rašeliništích u Zhůřského potoka, na Žlebském potoce a okolních mokřadech a na Jedlovém potoce nedaleko Soumarského mostu.
16.07.2015 19:16 |

podobné články

AOPK ČR: Světový den mokřadů, mokřady mezinárodního významu máme i v České republice

 
Mokřadů v celém světě výrazně ubývá. Během dvacátého století jich zmizela polovina. Mají přitom mimořádný význam – zadržují vodu v krajině, příznivě ovlivňují podnebí, jsou domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.
28.01.2016 20:31 |

podobné články

NP Šumava: Obnovou drobných mokřadů a vodních toků proti suchu

 
V loňském roce se Česká republika potýkala s následky katastrofálního sucha a ani prognózy na letošní rok nejsou nijak optimistické. Už dnes je jasné, že v boji proti suchu bude mít klíčový význam obnova sítě drobných mokřadů v krajině i malých vodních toků, které by se z napřímených kanálů měly vrátit do svého původního řečiště.
25.05.2016 09:10 |

podobné články

Agentura ochrany přírody a krajiny: Světový den mokřadů - kde je voda, tam je život

 
Světový den mokřadů, který připadá na tento pátek, má připomenout, proč je potřeba chránit slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, slepá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště. Tato mimořádně cenná místa totiž zadržují vodu v krajině, příznivě ovlivňují podnebí, zajišťují výnosy v zemědělství a v neposlední řadě jsou domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.
31.01.2018 18:45 |

podobné články